» »

Ključavnica za kolo

Ključavnica za kolo

«
1
2

Boomerang ::

Ker se po Ljubljani krade kolesa, iščem kvalitetno kolesarsko ključavnico. Tiste za 20€ odpadejo, ker sem tako imel in je kolo izginilo. Rabim nekaj takšnega, kar z povprečnimi kleščami in drugim orodjem ni možno preščipniti ali na silo odkleniti. Predlogi?

FoxKnox ::

1 meter jeklene verige in konkretna žabca na ključ.
Je teža in sliši se neumno , je pa prava stvar.
Pa obvezno ketno v zračnico ovit, da se alu ne podrsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

xseki ::

+1 za jekleno verigo.

mat xxl ::

Konktetno, kaj in kje kupiti ?

ThinkPad ::

V bistvu rabiš kolo, ki bi ga le malokdo ukradel. Vse ostalo se pa lahko ukrade, le razlog z dovolj dobrim kolesom jim moraš dati.
Ali pa ne uporabljaš ključavnice sploh in imaš kolo povsod na očeh.

Ales ::

FoxKnox je izjavil:

1 meter jeklene verige in konkretna žabca na ključ.

Tako verigo / žabico resen tat zmrzne hitreje, kot marsikatero posebej prilagojeno kolesarsko zadevo. To deluje samo proti čistim amaterjem.

ThinkPad je izjavil:

V bistvu rabiš kolo, ki bi ga le malokdo ukradel. Vse ostalo se pa lahko ukrade, le razlog z dovolj dobrim kolesom jim moraš dati.
Ali pa ne uporabljaš ključavnice sploh in imaš kolo povsod na očeh.

Tak securitty through obscurity dejansko kar deluje, ni pa idealna rešitev, ker pomeni, da se voziš naokoli na kripi Pa še bolje je da imaš resno ključavnico tudi na tej zadevi, pa še na očeh...

Čeprav sem tudi v živo doživel izginotje kolesa, ki je lastniku dobesedno stalo takoj za hrbtom, pol metra stran. Težko je bit stalno pozoren, sploh v gužvi, družbi, ...

blues1 ::

Samael ::

Tule je precej informativna tema: https://slo-tech.com/forum/t696051/49

Kvaliteten U-lock, obvezno.
Kaj od Kryptonita (ki ga omenja @blues1 zgoraj) ali Abusa, lahko pa kaj cenejšega, pa ravno tako v top rangu od OnGuarda (Bulldog ali Pitbull).

Manjši so načeloma varnejši (tat noter ne spravi hidravlike) vendar je odvisno, na kaj priklepaš, pri manjšem si bolj omejen.

Samael je izjavil:

Kaj je izjavil:


BOm nabavil kar en kvaliteten "Sold Secure Gold" U-lock in verjetno še enega verižnega, kjer se ne da samo z ulockom (npr. ta neumna stojala)


Mislim, da je to kar OK izbira, sploh če boš, kjer se le da, uporabljal oba. Mogoče bi ti tu svetoval še, da ne kupi oboje iste znamke, tako da se bosta mehanizma zaklepanja (sama "ključavnica") razlikovala.
Ne vem kako je ta moment, ampaka ena tri leta nazaj, ko sem se sam zanimal za te zadeve je napr. Kryptonite (govorim o Sold Secure Gold zadevah) veljal za (brute force) najmočnejšega, Abus pa recimo najbolj (anti lock-picking) sofisticiranega.
Sicer pa so v Sold Secure Gold rangu najbrž vse zadeve dokaj izenačene - vsaka s svojimi plusi in minusi. Je pa na tem področju gotovo cenovno najugodnejši OnGuard.


Pomemben je tudi način priklepanja. Če imaš samo en lock in "pravilno" zakleneš lahko s tem enim lockom zaščitiš tudi zadnje kolo.
Samael != Samuel

dild0idis ::

Če ti hočejo plunit kolo, ti ga bojo.

Baterijska fleksarca je poceni in prereže kar želiš.

Večja ketna, samo več teže boš vozil s seboj...
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Groot ::

FoxKnox je izjavil:

1 meter jeklene verige in konkretna žabca na ključ.
Je teža in sliši se neumno , je pa prava stvar.
Pa obvezno ketno v zračnico ovit, da se alu ne podrsa.


Dejansko ena slabših možnosti, razen seveda nekih popolnoma amaterskih stvari. V tem primeru namreč tovoriš okrog par kg, zaščite nudi pa ravno 5s več kot kakšna ena debela kolesarska ključavnica.

Dobre predloge glej zgoraj.

Samael ::

dild0idis je izjavil:

Če ti hočejo plunit kolo, ti ga bojo.

Baterijska fleksarca je poceni in prereže kar želiš.

Večja ketna, samo več teže boš vozil s seboj...

V osnovi, da se da "vse" vlomiti se strinjam, vendar moramo tu razumeti, da ti v primeru ustrezne zaščite kolesa ne bo pljunil ravno vsak mimoidoči junkie, da pri ustrezni zaščiti ne bodo delovale niti hidravlične klešče, ki gredo sicer čez običajno verigo debeline 10mm kot čez puter in pa ... da ob ustrezni zaščiti tvoje kolo v množici drugih koles v vsakem primeru ne bo najbolj privlačna tarča.

Samael je izjavil:

Jaz sem bil en čas precej obseden s tem, da nihče ne bo ukradel moje nove pridobitve (tretje leto v centru LJ s trekking Giant-om: so far so good) in posledično "doktoriral" iz nabave raznoraznih U-lockov in ostale šare namenjene varovanju kolesa. Tega se mi je v sorazmeroma kratkem času nabralo toliko, da vse skupaj krepko presega zaklepanje enega samega kolesa.
Tudi po vrednosti (govorim o t.i. gold secure u-lockih tipa ABUS, Kryptonitke, OnGuard..)

Tudi mene jezijo takšna stojala za zaklepanje, kot si ga ti linkal na spodnji sliki in s katerimi se srečujem v LJ kar pogosto (pošta Moste, Bauhaus btc, itd..)

Med tistimi tremi, ki si jih navedel sploh ni vprašanje. Edina opcija tu je OnGuardov Bulldog u-lock(prvi link). Imam pa podobno Master lock verigo, namenjeno le sedežu, ki je tako stalno "priklenjeno" na okvir, kar je precej bolj praktično kot sedež vedno dol jemati.
Tista pletenica, ki jo je ob OnGuardu linkal Mehmed je mogoče ok, da ti ohrani sedež ali sprednje kolo, medtem, ko za samo varnost celega kolesa s tem ne pridbomo nič bistvenega.

Mogoče bi tu še omenil, da večina tamalih ulockov (kakor je recimo meni najljubši in cenovno dokaj ugoden rumeni Abus U-Mini 401) pride brez problemov v kotno torbico pod štango kolesa, tako da se niti ne pozna da to vlačiš s seboj.
Minus pri malih u-lockih je ta, da ne pridejo čez prav vsako (debelo) štango, plus pa ta, da zarada majnosti tat ne spravi vmes hidravlike.

Zdaj teče že sedmo leto, kar moj ne več nov črni Giant še vedno izgleda eno privlačnješih koles med ostalim kloževjem v raznoraznih rackih po centru LJ and so far so good.
/me potrka po lesu :)
Samael != Samuel

Samael ::

FoxKnox je izjavil:

1 meter jeklene verige in konkretna žabca na ključ.
Je teža in sliši se neumno , je pa prava stvar.
Pa obvezno ketno v zračnico ovit, da se alu ne podrsa.

Z "bolt cutter" kleščami iz Hoferja precvikam do 8mm debelo žabico v like sekundi-dveh brez bilo kakšnega napora. Podobno je tudi z običajno jekleno verigo podobne debeline, ne vem pa kako se te klešče obnesejo proti za priklepanje motorja ali kolesa namenskimi verigami iz kaljenega jekla debeline 10mm. Mogoče bi za to potreboval že hidravlične klešče?
V vsakem primeru pa ob relativno šibki zaščiti sila neprivačno to težo vlačiti s seboj.

Pogooglaj: Abus Granit X-Plus 540 U-Lock, Kryptonite New York Fahgettaboudit Mini U-Lock, itd ... da dobiš idejo kakovostnega načina zaklepanja kolesa. Ni idealno, noben način ni, ko nekdo pride naokoli s fleksarco, ampak celo v tem primeru bo trajalo vlamljanje bistveno dlje, bo glasneje in v okolici bolj vpadljivo, kot pri "konkretni" žabici na ključ.
Samael != Samuel

stara mama ::

blues1 je izjavil:

Kryptonite

https://www.kryptonitelock.com/en/locks...

Tele U-ključavnice iz dovolj debelega materiala je še najtežje preščipnit, je treba že rezat. So pa bikaste in težke.
Mogoče še v kombinaciji s staro kripo biciklom, druge pač enostavno ni.

GupeM ::

Tudi vse Kryptonite niso dobre:


Hidravlika itak veliko prenese:


Ne pa vsega:


Če se najde nekdo ki obvlada, bo odklenil tudi boljše:


Tip pa tole priporoča:


Na začetku pa tudi lepo poeve, da ima dve kolesi. Enga dragega, ki ga nikoli ne pusti samega, in drugega, poceni, ki ga uporablja kadar ve da bo moral kolo pustiti samo.

Sicer je pa odvisno od kolesa. Zadnjič sem na Accidental Tech Podcastu poslušal, ko so enemu od voditeljev ukradli kolo. Našel ga je s tem, ker je imel nanj nameščen Apple AirTag. Kjer on živi pač ne kradejo koles za nadaljno prodajo, ampak zato da nekdo hitreje pride na drug konec, nato pa ga tam odvrže. To se dogaja tudi v Ljubljani, tako da če imaš nek cheap bike samo za to, je mogoče za razmislit. Draga kolesa se pa kradejo za nadaljno prodajo, tam ti pa AirTag ne pomaga kaj dosti.

Samo ne kaj takega:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Samael ::

stara mama je izjavil:

blues1 je izjavil:

Kryptonite

https://www.kryptonitelock.com/en/locks...

Tele U-ključavnice iz dovolj debelega materiala je še najtežje preščipnit, je treba že rezat. So pa bikaste in težke.
Mogoče še v kombinaciji s staro kripo biciklom, druge pač enostavno ni.

Saj so različne velikosti, najpogosteje pa mini s prostorom za zaklepanje tam okoli 15cm in klasična tam okoli 23cm. Manjšo jaz komot spravim v trokotno torbico pod štango. Nisem zdajle doma, da bi naredil kakšno boljšo fotko, mislim pa ti dve:


Edino kar je zoprno, da s tema dvema, Abus U-Mini 401 (cca 15cm) in On-Guard Pitbull Mini (cca 15cm), malce težje zaklenem kolo na način kot bi želel (da vključim zadnje kolo znotraj "trikotnika") ob kakšen debelejši objekt, medtem ko z racki za kolesa, tudi tistimi debelejšimi, po LJ nimam problam.
Samael != Samuel

issak ::

Verigo je načeloma težje prerezati kot u-lock, ker ne dobiš pravega prijema, zvija se ipd.

Jaz bi tole kupil: https://www.kryptonitelock.com/en/produ...



Sicer pa osnove zaklepanja kolesa v mestu: Imej staro kolo, in zakleni ga poleg novejšega in lepšega kolesa, tako da je tvoj manj zanimiv.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Kodrnusa ::

Ko sem bil mulc cca 25 let nazaj sem imel znanca, ki je nosil ogromne klešče (papagajke) v ruzaku (neke industrijske). Ko je videl kolo, ki mu je bilo všeč za prodajo, je potegnil ven in precvikal kar je zelel (debele verige, zicnate kljucavnice, debele zabice...), Se vsedel na kolo in odpeljal.. Zaščite ni! Vsi ki jih jaz poznam imajo za po Lj poceni bicikle, ker so nam vsem že ukradli bicikel ali 3...
Da bi šel z električnim mountain bikom za 5k v center lj pozabi.. ga ne boš več videl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

oracle ::

Kot je bilo že omenjeno, verige, ne glede na material ali debelino so neprimerne, ker jih precvikaš z ročnim (tihim) orodjem. Razen, če bi bili členi verige debeline 15 mm kaljeno jeklo, kar bi prišlo verjetno 10+ kg.

Dejanski optimum so KVALITETNE U-lock ključavnice. Nad 100 eur. Takšne premagaš šele s par minutami električnega orodja (baterijska fleksarca), kar se večina lopovov ne bo šla.

Vse skupaj deluje ob pogoju, da parkiraš kolo podnevi na vidnem mestu kjer so še druga kolesa in da kolo ni vredno več kot par sto evrov.

Samael ::

issak je izjavil:

Verigo je načeloma težje prerezati kot u-lock, ker ne dobiš pravega prijema, zvija se ipd.

Jaz bi tole kupil: https://www.kryptonitelock.com/en/produ...


Se strinjam, je pa to 10mm verigo po drugi strani z ustreznimi kleščami lažje, tišje in hitreje precvikati, kot recimo recimo Kryptonite New York U-lock z 18mm debeline, kjer klešč ne moreš niti opreti na tla.
Kryptonite to verigo rangira kot 8/10, kar po njihovih varnostnih standardih nikakor ni slabo, medtem ko rangira novi New York Fahgettaboudit Mini U-lock 10/10. Oboje je super.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Malcolm_Y ::

Naslov teme bi moral biti 'Kako in s čim najlažje ukrasti kolo'. :)

Gagatronix ::

V LJ rabis bicikel, ki ga lahko vsako soboto cez poletje kupis na Eipprovi za 10 eur. Ker prej ko slej ti ga bo nekdo spizdil, pa ni vazno kaj nanj obesis. Da pa za cijazenje po LJ vrzes vec kot 10 eur v bicikel je pa tudi idiotizem. Eno je ce se profesionalno ukvarjas s kolesarjenjem. V tem primeru bi bicikel nosil v bajto/stanovanje vsak vecer. Drugo je ce rabis nekaj za budalirat po mestu obcasno pa puscas v skupni kolesarnici v bloku.

Samael ::

oracle je izjavil:

Kot je bilo že omenjeno, verige, ne glede na material ali debelino so neprimerne, ker jih precvikaš z ročnim (tihim) orodjem. Razen, če bi bili členi verige debeline 15 mm kaljeno jeklo, kar bi prišlo verjetno 10+ kg.

Dejanski optimum so KVALITETNE U-lock ključavnice. Nad 100 eur. Takšne premagaš šele s par minutami električnega orodja (baterijska fleksarca), kar se večina lopovov ne bo šla.

Vse skupaj deluje ob pogoju, da parkiraš kolo podnevi na vidnem mestu kjer so še druga kolesa in da kolo ni vredno več kot par sto evrov.

Z vsem se strinjam, mogoče bi omenil le, da če človek ne gre v investicijo za top izdelki Abusa ali Kryptonita, ker mogoče kolo enostavno ni vredno (pre)dragih ključavnic ali pa si enostavno ne more ali želi privoščiti toliko, je tu še vedno OnGuard Bulldog/Pitbull/Brute, ki se jih dobi za nekih 20/30/60 EUR.
OnGuard Pitbull (mini - moja preferenca) za nekih 30 -35 EUR je super robusten 14mm U-lock, ki mu v p/p razmerju težko pride kaj blizu. Robust (tega nimam) s 17mm za nekaj več denarja, je pa menda sploh tank.
Samael != Samuel

Samael ::

Gagatronix je izjavil:

V LJ rabis bicikel, ki ga lahko vsako soboto cez poletje kupis na Eipprovi za 10 eur. Ker prej ko slej ti ga bo nekdo spizdil, pa ni vazno kaj nanj obesis. Da pa za cijazenje po LJ vrzes vec kot 10 eur v bicikel je pa tudi idiotizem. Eno je ce se profesionalno ukvarjas s kolesarjenjem.

A govoriš iz osebne izkušnje?
Ker moja je definitivno drugačna, stanujem pa v centru LJ. V vseh teh letih mi niso ukradli kolesa nikoli, pa ni med cenejšimi (med priklenjenimi v racku - ne mislim na splošno).
Pa ne zdaj, da dvomim v to da se krade, seveda se, kradejo kot srake, ampak če se po Lj sprehodiš skozi bilo katerih rack priklenjenih koles, bo od dvajsetih mogoče ustrezno (da ni navaden vitel ključavnica ali pa 6mm veriga) ustrezno priklenjeno eno kolo, ali pa še to ne.
In ne, ne ukvarjam se prof. s kolesarstvom, grem pa rad kdaj naprimer čez Mateno do Iškega Vintgarja, pa drugič spet do Jezerskega in podobno. Za to ne potrebujem par jurjev drago cestno kolo, po drugi strani pa je vseeno ok, da ni ravno "v soboto kupljen" rabljen Pony za 10 eur.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

oracle ::

Samael je izjavil:

oracle je izjavil:

Kot je bilo že omenjeno, verige, ne glede na material ali debelino so neprimerne, ker jih precvikaš z ročnim (tihim) orodjem. Razen, če bi bili členi verige debeline 15 mm kaljeno jeklo, kar bi prišlo verjetno 10+ kg.

Dejanski optimum so KVALITETNE U-lock ključavnice. Nad 100 eur. Takšne premagaš šele s par minutami električnega orodja (baterijska fleksarca), kar se večina lopovov ne bo šla.

Vse skupaj deluje ob pogoju, da parkiraš kolo podnevi na vidnem mestu kjer so še druga kolesa in da kolo ni vredno več kot par sto evrov.

Z vsem se strinjam, mogoče bi omenil le, da če človek ne gre v investicijo za top izdelki Abusa ali Kryptonita, ker mogoče kolo enostavno ni vredno (pre)dragih ključavnic ali pa si enostavno ne more ali želi privoščiti toliko, je tu še vedno OnGuard Bulldog/Pitbull/Brute, ki se jih dobi za nekih 20/30/60 EUR.
OnGuard Pitbull (mini - moja preferenca) za nekih 30 -35 EUR je super robusten 14mm U-lock, ki mu v p/p razmerju težko pride kaj blizu. Robust (tega nimam) s 17mm za nekaj več denarja, je pa menda sploh tank.

Absolutno drži, da je vrednost ključavnice odvisna od vrednosti kolesa. Za študentsko kolo (50 evrov; ne vem kje vi dobite kolesa za 10 evrov - direkt od narkičev?) so tudi cenejše U ključavnice zadostne, najslabše pa so vsekakor zajle.


Za verigo pa res ne vidim argumentov, so težke in ne predstavljajo veliko zaščite proti cvikarcam. Proti fleksarci se res malo izmika, ampak nekdo s fleksarco bo že profi in bo na misiji, kar pomeni da bo mel tudi grip klešče ali pomagača. S tem da pri dobri verigi je žabica ozko grlo, razen če daš 80 eur še za žabico. Pa dobra ketna 100eur in si na absurnem strošku za utež. Edino če se greš nizozemski sistem: ena ključavnica z verigo permanentno doma in ena v službi.

jotunn ::

FoxKnox je izjavil:

1 meter jeklene verige in konkretna žabca na ključ.

In ko gres v Merkur kupit to verigo ti jo en meter odreze kako? Z navadnimi skarjami za zelezo... no tako ti jo prereze tudi lopov ;)
Realno je edina varnost za kolo, ki je vredno vec kot 500eur to, da ga ne puscas zunaj oz. v nezavarovanih kleteh ali skupnih prostorih. Je ni kljucavnice, za katero bi nekdo, ki si zeli tvoje kolo rabil vec kot par sekund casa da jo odpre.

Boomerang ::

Mi je jasno, da se vse da preščipnit ali prerezat, samo povprečen človek ne nosi s sabo papagajk, fleksarce itd.

Najbrš si bom omislil še kak kolesarski alarm, da bom vedel, kdaj it v akcijo. Takega nepridiprava bom potem zvezal in nekam priklenil. Morda naslednjič ne bo več kradel.

jotunn ::

Boomerang je izjavil:

Mi je jasno, da se vse da preščipnit ali prerezat, samo povprečen človek ne nosi s sabo papagajk, fleksarce itd.

Povprecen clovek tudi ne krade koles, tisti ki pa krade kolesa, pa nosi potrebno orodje s seboj ;)
PS: Preden ti pride na misel vezati nepridiprava imej v glavi, da ima za razliko od tebe pri roki 50+cm dolge cvikcange, s katerimi te bo brez pretiranega premisljevanja kresnil po glavi, tako da znas poleg kolesa izgubiti se kaj drugega ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jotunn ()

FoxKnox ::

Bi upal stavit, da vas večina tukaj gor še ni imela v rokah pneumatskih klešč in da baterijske rezalke še vklopit ne znate, ampak nabijat v komentarjih pa znate.Bi vam dal ene 2mm navadno zajlo pa cvikerce pa da vas vidim, kje bo priteklo.

Invictus ::

Ključavnica je dostikrat razlog, sploh če imaš slabši bicikel, za v mesto bicikel, da ti ga pustijo pri miru.

Pa je dovolj tudi tista za 5 EUR iz Lidla...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Samael ::

FoxKnox je izjavil:

Bi upal stavit, da vas večina tukaj gor še ni imela v rokah pneumatskih klešč in da baterijske rezalke še vklopit ne znate, ampak nabijat v komentarjih pa znate.Bi vam dal ene 2mm navadno zajlo pa cvikerce pa da vas vidim, kje bo priteklo.

V Bauhasu si sam nameriš in precvikneš na kolutu navito verigo vseh debelin, ki jih prodajajo po metrih. In gre kot čez maslo.

Se pa pogosto zgodi, da nekdo ve "več" o izkušnjah drugega kot ta oseba sama. Doma imam še eno ključavnico, kot je tale na sliki, če želiš jo, ko pridem domov, žrtvujem zate. Jaz ji dam cca 2 - 5 sekund z navadnimi kleščami za betonsko železo za katere sem dal mislim da cca 12 EUR v Hoferju.

Samael je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Sicer ne vem kaj vse uni znajo, ampak iz prakse kar je imam mi to deluje na roke neizvedljivo, če se pogovarjamo o spodobni ključavnici. Pusti tiste drobne obešanke pa razne plastične variante. Tistemu se sploh ključavnica ne bi smelo rečt. Normalno klučavnico jekleno pa ne boš ti kar tako malo ma roke. Res, takega martina krpana bi blo pa treba posnet.

Res ti predlagam, da probaj doma da boš dobil občutek.


To misliš nekaj takšnega (kupil sem jo v Bauhausu)?
(za primerjavo dejanske debeline zraven pisalo)



Ok, pa si poglejmo demonstracijo nečesa skorajda identičnega:



(Čeprav jaz osebno niti nisem toliko ciljal na to, kot klasičen "lockpicking" glede na preprosti mehanizem teh običajnih obešank)
Samael != Samuel

jotunn ::

FoxKnox je izjavil:

Bi upal stavit, da vas večina tukaj gor še ni imela v rokah pneumatskih klešč in da baterijske rezalke še vklopit ne znate, ampak nabijat v komentarjih pa znate.Bi vam dal ene 2mm navadno zajlo pa cvikerce pa da vas vidim, kje bo priteklo.

Ja priznam da nisem gradbeni delavec, niti mehanik, pa tudi koles ne kradem, sem pa kljub temu 90% bajte naredil sam, tako da mi je priblizno jasno (iz lastnih izkusenj) kako se uporablja fleksarca ali cvikcange za betonsko zelezo. In zares tudi vem kako in v kolico casa nekaj takega prereze se tako debelo verigo, zato sem tudi napisal tisto kar sem napisal.
 skarje

skarje


Ce pa mislis, da nic od tega ni res, je pa velika verjetnost da si ti tist, ki v rokah se ni drzal ne cvikcang ne fleksarce, ker potem mi je pa jasno zakaj ne ves kako gre to skozi ;)

FireSnake ::

Boomerang je izjavil:

Ker se po Ljubljani krade kolesa, iščem kvalitetno kolesarsko ključavnico. Tiste za 20€ odpadejo, ker sem tako imel in je kolo izginilo. Rabim nekaj takšnega, kar z povprečnimi kleščami in drugim orodjem ni možno preščipniti ali na silo odkleniti. Predlogi?


https://www.amazon.de/dp/B06XZT8KZ1
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

energetik ::

Kot že omenjeno, soliden U-lock + ne preveč vredno kolo. Zakleneš okvir+zadnje kolo na neko dobro štango.
Je velika verjetnost, da bodo vzeli vse druge prej kot tvojega. Sploh v kakšnem centru mesta, se ne bo kar vsak spravil na U-lock z baterijskim fleksom, če za to res ne bo imel razloga (npr. 1k€+ vredno kolo).

FireSnake ::

Kodrnusa je izjavil:

Ko sem bil mulc cca 25 let nazaj sem imel znanca, ki je nosil ogromne klešče (papagajke) v ruzaku (neke industrijske). Ko je videl kolo, ki mu je bilo všeč za prodajo, je potegnil ven in precvikal kar je zelel (debele verige, zicnate kljucavnice, debele zabice...), Se vsedel na kolo in odpeljal.. Zaščite ni! Vsi ki jih jaz poznam imajo za po Lj poceni bicikle, ker so nam vsem že ukradli bicikel ali 3...
Da bi šel z električnim mountain bikom za 5k v center lj pozabi.. ga ne boš več videl


Kar je narobe!
Napelejati 220V notri, da tatovi pocrkajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

3p ::

Kaj vi ljudje niste nikdar kupovali verige na metre v bauhausu? "Pupa" zaposlena na oddelku jo z ustreznimi kleščami reže kot za šalo. Baterijske kotne brusilke lahko kupiš v "hoferu" & co in z njimi prerežeš (vse?) ostalo.

Poanta: odvisno je, kak bicikl hočeš (za)varovati. Za res dragega ne pomaga nič, če ga uzrejo prave oči. Mora biti zaklenjen v varnem prostoru ali praktično priklenjen na lastnikov gleženj.

Za varovanje nečesa relativno cenenega mi res ni dnevno tovoriti naokoli 2-kilske ključavnice, ki zgleda kot plug za vola. Za tak bicikl prisegam na na okvir pritrjene ključavnice v tem slogu: https://www.decathlon.si/kljucavnica-za.... Tole ustavi lopova, ki "bi se malo peljal". Zaklenjeno in odklenjeno v hipu.

Če imaš bicikl, ki se ga splača krasti profesionalcem z lastnim pol-tovornim vozilom, pa seveda taka ključavnica ni vredna prav nič.

Samael ::

3p je izjavil:

Kaj vi ljudje niste nikdar kupovali verige na metre v bauhausu? "Pupa" zaposlena na oddelku jo z ustreznimi kleščami reže kot za šalo.

Ja, najbrž je veliko ljudi, ki ni nikoli kupovalo verige, ampak V Bauhausu na Kajuhovi (BTC) si jo v bistvu odrežeš kar sam. But we got the point. ;)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

DOOM_er ::

Praktično katerokoli žabco lahko odpreš z dvema viličastima ključema v treh sekundah. Najbolje se obnese u-lock z okroglo ključavnico (ključ je v nekakšni obliki tulca), oziroma druga opcija je zložljiva ključavnica s trdimi jeklenimi segmenti. Nekaj podobnega temu, samo členi in ključavnica morata biti malo bolj robustni
Robots will steal your job. But that's OK

Meee ::

Je tole OK? https://www.decathlon.si/kolesarska-u-k...

Pač za neko poceni/srednje drago kolo, poceni/srednje draga ključavnica :)

Meee ::

Gagatronix je izjavil:

V LJ rabis bicikel, ki ga lahko vsako soboto cez poletje kupis na Eipprovi za 10 eur. Ker prej ko slej ti ga bo nekdo spizdil, pa ni vazno kaj nanj obesis. Da pa za cijazenje po LJ vrzes vec kot 10 eur v bicikel je pa tudi idiotizem. Eno je ce se profesionalno ukvarjas s kolesarjenjem. V tem primeru bi bicikel nosil v bajto/stanovanje vsak vecer. Drugo je ce rabis nekaj za budalirat po mestu obcasno pa puscas v skupni kolesarnici v bloku.


A so še vedno te sejmi? Vsako drugo soboto al kako? Bi kupil nekaj rabljenega, poceni kot drugo kolo za po mestu..

Samael ::

Meee je izjavil:

Je tole OK? https://www.decathlon.si/kolesarska-u-k...

Pač za neko poceni/srednje drago kolo, poceni/srednje draga ključavnica :)

Ne vem, nisem videl kakšnih testov in reviewov, ampak za precej podoben denar (31,50€) dobiš tole poznano in preverjeno: https://www.velo.si/kljucavnica-u-lock/...
Več si lahko prebereš tu: https://www.bikelockwiki.com/onguard-pi...
(sam uporabljam "mini" - krajšo verzijo tega u-locka)

Tudi kriptonitka, ki jo je linkal @FireSnake zgoraj se mi ne zdi napačna. Sicer ni na ravni Kryptonite New York Fahgettaboudit (ampak saj to mogoče z izjemo najboljše Abuso-ove ni nobena) ampak vseeno, za tole znižano ceno (37,99EUR) precej soliden deal.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

energetik ::

Meee je izjavil:

Je tole OK? https://www.decathlon.si/kolesarska-u-k...

Pač za neko poceni/srednje drago kolo, poceni/srednje draga ključavnica :)
Tole imam jaz (oziroma njeno krajšo verzijo) in bi rekel, da je zelo solidna oz. primerljiva s podobnim Abusom. Zaklene se pravilno, torej moraš obrniti ključ, da se zaklene. Ker tiste, ki samo stisneš skupaj in se zaklene, so baje zanič, ker lahko samo z ustreznim orodjem odmakneš jeziček. Sicer pa polno jeklo fi nekje 14mm, se mi zdi. Težka ko svinja.

Gagatronix ::

Meee je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

V LJ rabis bicikel, ki ga lahko vsako soboto cez poletje kupis na Eipprovi za 10 eur. Ker prej ko slej ti ga bo nekdo spizdil, pa ni vazno kaj nanj obesis. Da pa za cijazenje po LJ vrzes vec kot 10 eur v bicikel je pa tudi idiotizem. Eno je ce se profesionalno ukvarjas s kolesarjenjem. V tem primeru bi bicikel nosil v bajto/stanovanje vsak vecer. Drugo je ce rabis nekaj za budalirat po mestu obcasno pa puscas v skupni kolesarnici v bloku.


A so še vedno te sejmi? Vsako drugo soboto al kako? Bi kupil nekaj rabljenega, poceni kot drugo kolo za po mestu..


Zdaj ko je korona ne vem, ampak spremljaj na facebooku, imajo kar dosti eventov. :)

Za mestno kolo zapraviti tisoce evrov kot nekateri pocno je, *meni osebno*, tumpasto. Sem se 30 let vozil s ponijem iz sedemdesetih, dokler se nek idiot ni odlocil, da mi zjebe sceno, pa mi je sprikle polomil.

dunda ::

Sicer tema iz naftalina, ampak ni smiselno odpirati nove.
Tudi sam sem pred nakupom ključavnice za eMTB. Ni več nov, ni več svinjsko drag, ampak vseeno bi verjetno kar hitro šel s kom, ki ni lastnik.
Z njim se ne vozim po Ljubljani, le sem in tja se občasno človek zapelje na kakšen opravek ali skoči v trgovino/pošto/knjižnico/lekarno ... Bolj v manjših mestih ali vaseh.
Prejšnja leta sem ga pogosto pustil kar odklenjenega in - če se je le dalo - bolj pogosto pogledal nanj. V vaseh in manjših mestih lopovi tudi ne stojijo cel dan na istem mestu in čakajo priložnost. Malo pa tudi vidiš, kje ga pustiš. Vseeno pa se kdaj zapeljem v knjižnico (ali kaj drugega) v sosednje mestece in bi kolo priklenil vsaj na kakšno ograjo. Zaradi boljšega občutka, ko se zatopim v pogovor z deklico za pultom.
Zgoraj omenjene verige KryptoLok so mi kar všeč. So sicer težke, vseeno pa dajo kar soliden vtis. Vem, prerezati se jo da. Ampak tega ne bo nihče počel sredi dneva v mestih, ki jih obiskujem. Gledam tudi U locke in prav s tem imam vprašanje. Verigo lahko dobiš daljšo (in ustrezno težjo), da lahko prikleneš na kakšen kandelaber ali debelejšo ograjo. S tem U lockom si precej omejen. Je to sploh uporabno? Kar gledam tukaj okrog, bi povsod potreboval relativno dolgo verigo. Marsikje pa še to ne bi bilo dovolj.
https://www.kacnje.eu

energetik ::

U-lock je OK za mestna stojala, če pripneš npr. preko toptube, za zadnje kolo pa rabiš že kar večjega in nekaj iznajdljivosti. Če ne moreš z U-lockom, pa vzameš od Kryptonita ketno 14mm, pa je to to. Brez hidravličnih škarij ali fleksa ti ne bo noben vzel bicikla...

Seveda priklenit na kandelaber, preko geštela in zadnjega kolesa.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kajtimara ::

Jaz mislim, da je ključavnica sestavljena iz dveh delov.
Eden je ključavnica. To je tam k gre ključ, eno je povezava med obema koncema. Tretje je način zaklepanja.
Bi vzel 'Ključavnico' na ključ. Lahko narediš duplikat. Ne na številke.
Povezava pa jeklenica - zajla- da je stvar fleksibilna in težje za precvikat. Debelejša in dalša - navita zajla. Da gre v torbico pod zicem - je le ta še dovoljena?
Seveda v plastičen zaščitnem ovoju.
kako zaklent? Skozi okvir-NE SEDEŽ-in skozi kolesni obroč - prvi. Za zadnjega ukrast se more kar pomatrat.
Nobenga brenda. To sam kušta!

fikus_ ::

Kupiš bremensko verigo, boljši material, večja dimenzija debeline členka npr. 13 mm , tega se ne da kar z enimi škarjami prerezati.

https://marmet.si/izdelek/bremenske-ver...


zraven pa kvalitetna ključavnica ali dve različni.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dunda ::

Nekaj v tem stilu sem gledal: tole.
Kakšno dolžino pa predlagate? Da pač gre okrog debelega eMTB okvirja in zadnjega kolesa, pa hkrati še dovolj za kandelaber.
Teža niti ni toliko problematična, ker to vržem nahrbtnik, ko grem v mesto. Ne bom tega tovoril v hribe.
https://www.kacnje.eu

energetik ::

dunda je izjavil:

Nekaj v tem stilu sem gledal: tole.
Kakšno dolžino pa predlagate? Da pač gre okrog debelega eMTB okvirja in zadnjega kolesa, pa hkrati še dovolj za kandelaber.
Teža niti ni toliko problematična, ker to vržem nahrbtnik, ko grem v mesto. Ne bom tega tovoril v hribe.
Tole je "samo" 9mm člen. Glej od 12mm naprej.
Dolžino si izmeri sam?
vires in numeris

cronos1234 ::

dunda je izjavil:

Nekaj v tem stilu sem gledal: tole.
Kakšno dolžino pa predlagate? Da pač gre okrog debelega eMTB okvirja in zadnjega kolesa, pa hkrati še dovolj za kandelaber.
Teža niti ni toliko problematična, ker to vržem nahrbtnik, ko grem v mesto. Ne bom tega tovoril v hribe.

Glej Abus GRANIT™ CITYCHAIN XPLUS™ 1060 linijo (na voljo so različne dolžine).

dunda ::

energetik je izjavil:

dunda je izjavil:

Nekaj v tem stilu sem gledal: tole.
Kakšno dolžino pa predlagate? Da pač gre okrog debelega eMTB okvirja in zadnjega kolesa, pa hkrati še dovolj za kandelaber.
Teža niti ni toliko problematična, ker to vržem nahrbtnik, ko grem v mesto. Ne bom tega tovoril v hribe.
Tole je "samo" 9mm člen. Glej od 12mm naprej.
Dolžino si izmeri sam?


Pomislek je v redu. Ampak nisem preveč paranoičen, zato sem mnenja, da bi tole moralo zadoščati za moje potrebe.
Za dolžino imaš seveda prav :-)

cronos1234 je izjavil:

dunda je izjavil:

Nekaj v tem stilu sem gledal: tole.
Kakšno dolžino pa predlagate? Da pač gre okrog debelega eMTB okvirja in zadnjega kolesa, pa hkrati še dovolj za kandelaber.
Teža niti ni toliko problematična, ker to vržem nahrbtnik, ko grem v mesto. Ne bom tega tovoril v hribe.

Glej Abus GRANIT™ CITYCHAIN XPLUS™ 1060 linijo (na voljo so različne dolžine).


Ta se mi zdi že kar draga. Je pa sigurno boljša.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927036 (5428) GupeM
»

Najboljš zaščita prot kraji pecikla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13945111 (32854) Daliborg
»

Nakup PIAGGIO CIAO - pomoč

Oddelek: Na cesti
449359 (7108) PoStrah

Več podobnih tem