» »

Ključavnica za kolo

Ključavnica za kolo

1
2
»

Lowink ::

Ne najdem dokumentarca, kako zašitit solidno kolo v večjih mestih, kratka obnova:
- Kjučavnica, ki se ne da ščipat
- ključavnica, ki se jo ne da odrezat
- ključavnica ki povezuje posamezne vredne kose kolesa

Vse ključavnice morajo bit urejene tako, da ni mogoče z orodjem dobit ugoden položaj.

Skratka rabiš 3 ključavnice, politika roparja je čas kraje in "nagrada".
Neupadljiva unikatnost, "jajca" od bicikla je zmaga, seveda je to paradox lokalnega prodajalca biciklov.

s1m0n ::

Ni ključavnice, ki je z brusilko ne odstraniš... Pri U ključavnica maš pač včasih 2x delo to je pa vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Lowink ::

No, so teme how not to do, naj zdravje zmaga ;)

133273 ::

FoxKnox je izjavil:

1 meter jeklene verige in konkretna žabca na ključ.


Pozabi na zabice, vecino jih odpres z dvema kljucema.


Probaj izracunati silo tule, pa ti bo jasno, da ga na zemlji ni materiala, ki bi zdrzal.

Zadeva je postala tako noro preprosta, da je zabicam odklenkalo oz. kakrsnikoli kljucavnici, ki omogoca dovolj opore.

Lowink je izjavil:

Ne najdem dokumentarca, kako zašitit solidno kolo v večjih mestih


U-lock. Edina realna moznost + pazi pri kriptonite, ker so imeli "flaw" in se jih je dalo odpreti z minco od kulija. Ne bi se cudil, ce jih kaksen slovenceljski prasec od trgovca se prodaja.

Dejansko so na kodo zelo varne, ce pazis, da niso izdelane kvalitetno, se pravi, bolj majava je (med obroci), bolj bo varna. Bolj bo stabilna, oz. dobro narejena, lazje jo bo odpreti.

Vam pa samo povem storijo izpred 25 let, imel sem kolega, ki je kradel bicikle, v sezoni jih je nakradel 40-50, premontiral dele, da jih niti lastnik ni spoznal, stran vrgel 10 komadov ostankov in prodal. V podlogo ruzaka je spravil "pajserce", ga pristavil k kolesu in ga stisnil. Game over.

Najboljsa resitev je, da imate kolo, ki se ga ne splaca ukrasti. Ampak seveda to dandanasnjim pozerjem ne zadosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

energetik ::

133273 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

1 meter jeklene verige in konkretna žabca na ključ.


Pozabi na zabice, vecino jih odpres z dvema kljucema.

Imaš tudi take "žabice", kjer ta metoda ne deluje:

vires in numeris

133273 ::

energetik je izjavil:

133273 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

1 meter jeklene verige in konkretna žabca na ključ.


Pozabi na zabice, vecino jih odpres z dvema kljucema.

Imaš tudi take "žabice", kjer ta metoda ne deluje:



Ali pa old school variacija enakega koncepta. Niti kljucavnice ne rabis, samo prisvasas na gestel od kolesa, pa ga ni tatu, ki bi bil tako nor, da bi zadevo sabo vlacil. Samo lastnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

fikus_ ::

Če ne kaj drugega, tatu vsaj upočasni. >:D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

133273 ::

Ja, to je ideja.

Ampak resno, preden greste kupovati kaksna Kryptonite jajca, poglejte na njihovi internetni strani tezo v kg, si nalozite plastenke vode v isti tezi na kolo in se vozite naokrog. Sploh dobro se obnesejo na specialkah, ker je kolo toliko lazje, da se potem teza kljucavnice skoraj ne cuti. /s

Preprican sem, da je bolj prijetna voznja z enim starim zarustanim Rogom, kjer nikomur niti na pamet ne pade, da bi ga odklenjenega odpeljal.

Obstaja staro dobro pravilo: ce imas drag bicikel, ne imej na njem kljucavnice. Ker te ne sme niti zamikati, da bi ga kdaj kam priklenil. Pa s tem ni misljeno, tako kot znani primeri, kjer je sel s Cannondalom za par jurjev v center zvecer, ga je ves cas imel na ograji zraven mize, pol metra stran, pa se je potem pes, solzen vracal domov, tako kolo je za vozit, ne za pozirat po ostarijah.

Pac imas dva kolesa, en je za rekreacijo, drugi je za po mestu, mi koncept odlicno deluje ze 20+ let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

energetik ::

Drgač, bicikl se zaklene takole (35. sek):

vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Nikonja ::

133273 je izjavil:

Ja, to je ideja.

Ampak resno, preden greste kupovati kaksna Kryptonite jajca, poglejte na njihovi internetni strani tezo v kg, si nalozite plastenke vode v isti tezi na kolo in se vozite naokrog. Sploh dobro se obnesejo na specialkah, ker je kolo toliko lazje, da se potem teza kljucavnice skoraj ne cuti. /s

Preprican sem, da je bolj prijetna voznja z enim starim zarustanim Rogom, kjer nikomur niti na pamet ne pade, da bi ga odklenjenega odpeljal.

Obstaja staro dobro pravilo: ce imas drag bicikel, ne imej na njem kljucavnice. Ker te ne sme niti zamikati, da bi ga kdaj kam priklenil. Pa s tem ni misljeno, tako kot znani primeri, kjer je sel s Cannondalom za par jurjev v center zvecer, ga je ves cas imel na ograji zraven mize, pol metra stran, pa se je potem pes, solzen vracal domov, tako kolo je za vozit, ne za pozirat po ostarijah.

Pac imas dva kolesa, en je za rekreacijo, drugi je za po mestu, mi koncept odlicno deluje ze 20+ let.


Se strinjam, posebej ker so mi spiz..i že 3 kolesa, po enega v mestu, kolesarnici in v kleti.... tko da zdaj za po naokoli imam en drekec za 30 eur (kupljen pri enem serviserju za kolesa), in ketno od 20 eur iz Decathlona in se ne sekiram. Poanta mi je samo da odbije nadrogirane junkije, ostali pa itak ne bodo niti pogledali kolo. Ta drugo bolj konkretno pa imam na balkonu.

dunda ::

To je odvisno od načina uporabe koles. Sam se odpeljem vsaj kakšnih 10-20 km v eno smer v (manjše) mesto, zato tja pač vseeno vzamem solidno kolo. Še klance imam vmes, pa tudi nisem ravno Pogačar.
Ampak mislim, da bo zgoraj omenjena Kryptonite veriga nekaj minut sredi mesteca že preprečevala poskus kraje.
Nikoli pa ne moreš biti prepričan. Lahko že ponoči izgine iz kleti/garaže, lahko pa bo še leta ostal v mojem lastništvu, četudi ga bom pogosto puščal pred različnimi lokali. Vsaj doslej je bilo tako.
https://www.kacnje.eu

dunda ::

Odločil sem se za Kryptonite Series 2 912.
Zadeva je težka, kar sem pričakoval. Če bi imel možnost v trgovini pogledati, bi se (kljub slabšim varnostnim ocenam) skoraj zagotovo odločil za lažjo. Ampak ok, pri mojih kilogramih se trije kilogrami ne poznajo toliko.
Moti pa me sama ključavnica. To se tako nenormalno zatika, da resno razmišljam, da jo vrnem. Sem podmazal, predrkal, pa vseeno. Dal v roke še trem različnim in prav vsi so imeli težave. Eni več, drugi manj, prav vsakemu pa se je zataknilo tudi za nekaj minut. Sedaj pa si predstavljam, da kolo nekje zaklenem, pa ga ne morem odkleniti. Nekje na primerni lokaciji, da si še v posmeh drugim, ko se ubadaš s svojo verigo, ki bi bila po teži primerna za velike gozdarske stroje. Potem pa se itak predaš in pokličeš kolega, da pride z baterijsko kotno brusilko. Ali pač pokličeš gasilce in potem prispevaš za njihovo novo gasilsko vozilo in nekaj pločevink.
Res ne vem, ali naj jim vrnem zadevo ali ne. Ker ne vem, ali bi bila druga sploh boljša.
Ima kdo takšno zadevo? Se mu tudi zatika?
https://www.kacnje.eu

Ales ::

dunda je izjavil:

... To se tako nenormalno zatika, da resno razmišljam, da jo vrnem. Sem podmazal, predrkal, pa vseeno. Dal v roke še trem različnim in prav vsi so imeli težave. Eni več, drugi manj, prav vsakemu pa se je zataknilo tudi za nekaj minut. ...

To zagotovo ni normalno za nek tak izdelek v splošni prodaji. Če ti je še pretežka za povrh, potem ni kaj dosti razmišljati tu.

Lowink ::

duda slution je optimalna, veriga je by default dvojna, se strašno upira rezanju ;)

Gagatronix ::

@dunda, s cem si podmazal ?

Lowink ::

Gagatronix je izjavil:

@dunda, s cem si podmazal ?

E-kolo ti zna ugdit, 300W brez zica bi znalo bit dovolj-

dunda ::

Lowink je izjavil:

duda slution je optimalna, veriga je by default dvojna, se strašno upira rezanju ;)

Ne razumem, kaj si napisal.

Lowink je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

@dunda, s cem si podmazal ?

E-kolo ti zna ugdit, 300W brez zica bi znalo bit dovolj-

Tudi tega ne razumem. V katerem jeziku pišeš?

Gagatronix je izjavil:

@dunda, s cem si podmazal ?

Sprej na teflonski osnovi. Ni bil WD-40, če si to imel v mislih.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

dunda ::

Po brskanju po spletu opažam, da je zatikanje pogosto. Pizdarija, nobena stara Titanova ključavnica ni bila tako smotana.
Gledam tale video - ključavnica je skoraj enaka. Tam od 23 do 29 sekunde recimo. Tako se zatika. Ampak pri meni se kdaj tudi po minuto ali več mučiš.
Glede na to, da se hvalijo s podporo, bom res posnel video in jih vprašal, ali je to zanje normalno. Meni ni, nekako pa ne upam tvegati s kakšno drugo, da ne bo podobno. Zato sem tukaj vprašal, ali ima kdo podobno zadevo.
https://www.kacnje.eu

Samael ::

Solidna zadeva, ampak eno minuto se nimaš kaj matrati z njo, to je defekt. Če lahko, vrni. Moj Kryptonit-ov u-lock se ni nikoli zatikal, se pa lahko zgodi pri vsaki ključavnici - pač smola...

Kryptonite so po robustnosti v samem vrhu, medtem ko jih pri samem mehanizmu zaklepanja vsaj glede na reputacijo še vedno nese Abus.
Mogoče bi silo smiselno pogledati tudi kaj od OnGuard-a (če te ne zanimajo u-locki ampak verige, išči kaj v smeri Onguard Mastiff) - precej robustna zadeva po kakovosti blizu kriptonitkam, ampak običajno za konkretno nižjo ceno.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

dunda ::

Po mojem se tudi ne bi smelo toliko zatikati. Bom posnel in jih povprašal na Kryptonite (se itak hvalijo z nekimi garancijami, čeprav to težko verigo pošiljat po svetu verjetno tudi ni zastonj :-)). Kupil sem v eni nemški spletni trgovini, kjer bi verjetno lahko vrnil.
https://www.kacnje.eu

Samael ::

dunda je izjavil:

Po mojem se tudi ne bi smelo toliko zatikati. Bom posnel in jih povprašal na Kryptonite (se itak hvalijo z nekimi garancijami, čeprav to težko verigo pošiljat po svetu verjetno tudi ni zastonj :-)). Kupil sem v eni nemški spletni trgovini, kjer bi verjetno lahko vrnil.

Glede na to, da je defekt, ne zgolj vračilo, ker bi se napr. premislil, obstaja velika verjetnost, da bi znali oni kriti stroške vračila - povprašaj. Naredi tako kot si se zamislil, posnemi, povprašaj.
Samael != Samuel
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927270 (5662) GupeM
»

Najboljš zaščita prot kraji pecikla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13945577 (33320) Daliborg
»

Nakup PIAGGIO CIAO - pomoč

Oddelek: Na cesti
449385 (7134) PoStrah

Več podobnih tem