» »

Kateri tablični računalnik mi priporočate?

Kateri tablični računalnik mi priporočate?

tejci ::

Skratka, na te zadeve se sploh ne spoznam. Kupujem pa tablico ki bi jo uporabljal predvsem po zabavah, po koncertih, za besedila, da nebi iskal besedil v mapi. Torej na računalniku bi si uredil tistih 500 besedil v doc ali pa txt formatu, naložil na tablico, ki bi morala imeti nek iskalnik da bi utipkal nekaj črk začetka naslova pesmi (že prej urejene na računalniku in naložene na tablico) in nato bi mi tablica takoj poiskala med vsemi tisto besedilo.
Tablico bi uporabljal še za gledanje slik, pa kakšnih filmov (s podnapisi srt), obvezno seveda wifi za internet, 3g omrežja ga ne potrebujem, če pa ga ima pa tudi nič za to.

Cenovno okrog 200€.

Kaj mi vi osebno priporočate? Bil sem že v big bangu kjer sem povpraševal po ipadu in ostalih tablicah. Prodajalec je bil nekoliko nagnjen bolj proti tablicam z androidom itd.

Osebno vidim da ima večina ljudi ipade. Kaj naj storim? Naj kupim kakšen ipad rabljen, drugo generacijo, naj kupim kakega novega gooclever-ja za 180€ z androidom? Naj kupim samsung tab z androidom? Kaj bi vi storili na mojem mestu, za stvari ki sem jih zgoraj napisal?

Seveda, da ne pozabim, dobro je da je tablica čim boljše narejena, torej ne kakšna poceni plastika itd...

Zakaj jih večina uporablja ipad? So to tisti fanatični pripadniki apple-a? So ostale tablice ravno tako dobro, kako se ipad oz. preostale tablice obnesejo?

Najlepša hvala za vse nasvete, priporočila, mnenje, linke kakih dobrih tablic itd.

Pa seveda, naprošam vse uporabnike takšnih in drugačnih tablic da mi malček več povedo o njihovem delu s tablicami.

Lp, pa najlepša hvala!

andromedar ::

Kako veliko tablico pa iščeš? Če sklepam po tem, da si omenjal ipad...torej okoli 9.7" ?
Eh?

floyd1 ::

Sorodna tema:
kitajske tablice 10"

Apple pa je pogost zato, ker je bil prvi, ker iOS dobro laufa, ker je dizajn lep, ker ima kvaliteten zaslon in nasploh izdelavo, ker si ga čisto vsak ne more privoščit in se z njim lahko bolj kurčiš, ker veliko ljudi sploh ne ve da sploh obstaja kaka alternativa, ker ljudje radi celo noč stojijo v vrstah pred trgovinami da porabijo svojih 500 USD... Sem kaj pozabil?

tejci ::

Ja na velikost sem pozabil. Velikost cca 10. Tako da andromedar, prav si ugotovil.

Ja dizajn ima apple zelo lep, to se moram strinjat. Zelo mi je všeč kovinsko ohišje. Vsekakor se pa da na drugo roko odlične stvari dobit.

andromedar ::

floyd1 je izjavil:

Sorodna tema:
kitajske tablice 10"

Apple pa je pogost zato, ker je bil prvi, ker iOS dobro laufa, ker je dizajn lep, ker ima kvaliteten zaslon in nasploh izdelavo, ker si ga čisto vsak ne more privoščit in se z njim lahko bolj kurčiš, ker veliko ljudi sploh ne ve da sploh obstaja kaka alternativa, ker ljudje radi celo noč stojijo v vrstah pred trgovinami da porabijo svojih 500 USD... Sem kaj pozabil?


He he, niti nisi kaj pozabil, ne :)
Eh?

cen1 ::

To kar ti zahtevaš bi morala biti sposobna vsaka tablica ki je trenutno na trgu naredit. Za 200 evrov kvalitetnih ne dobiš, tako da ali rabljena ali pa kako poceni varianto z androidom. Po mojem bo kak ipad iz druge roke čist v redu.

Drugače pa glede ipada, Apple je bil prvi na tabličnem trgu in je vodil precej časa na tem področju, drugi proizvajalci so šele pred kratkim prišli ven z proizvodi ki ponujajo podobno ali višjo kvaliteto (npr ASUS transformer prime). Problem je bil tudi v tem da dokler ni prišla android verzija za tablice ni bilo nekega poštenega OSja ki bi konkuriral iOS.

Pithlit ::

cen1 je izjavil:

Za 200 evrov kvalitetnih ne dobiš

*cough*BS*cough*.
Life is as complicated as we make it...

cen1 ::

Pithlit je izjavil:

cen1 je izjavil:

Za 200 evrov kvalitetnih ne dobiš

*cough*BS*cough*.


Lahko bi vsaj dodal še kak link..

kmetek ::

FlyingBee ::

ta prestigio ima vse ok, pač malo počasnejši je od dvojedernih pa glede same izdelave je slabši, recimo "ostri" robovi takoj pri ekranu, slaba plastika, ... ima pa celo IPS zaslon in v bigbangu stane 250 eur

je pa še malo za počakati, ker naj bi prišla nova generacija poceni tablic z 4 jedernimi procesorji in IPS zasloni, z google nexus na čelu

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Te Android tablice so pa že res poceni ...

ZA bralnik bodo kar O.K., če bo baterija dobra.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SLO_Matej ::

tejci je izjavil:

Ja na velikost sem pozabil. Velikost cca 10. Tako da andromedar, prav si ugotovil.

Ja dizajn ima apple zelo lep, to se moram strinjat. Zelo mi je všeč kovinsko ohišje. Vsekakor se pa da na drugo roko odlične stvari dobit.

Poglej si potem še Asus Transformer Prime. Tudi ta ima kovinsko ohišje, čudovit dizajn (odsev na zadnji strani se spreminja glede na to, kako ga postaviš), po želji pa lahko kupiš še tipkovnico (na voljo je s tipkovnico in tudi brez). V tipkovnici imaš še dodatno baterijo in je tako avtonomija do 18 ur (12 ur brez tipkovnice). Ima vrhunski 10.1" LED Super IPS+ zaslon z Gorilla Glass ter je tanjši od iPada 2 (Tranformer Primer je debel le 8,3 mm). Je tudi precej zmogljiv, saj v njem tiktaka Nvidiin štirijedrni procesor Tegra 3 in ima 1 GB RAM-a. Kamera na zadnji strani premore 8 MP z veliko odprtostjo zaslonke F2,4, sprednja pa 1,2 MP. Tablico poganja Android 4.0 ICS, ki deluje presenetljivo v redu, predvsem glede na ostale Androidne zadeve, za katere se ve, da niso hudo hitre in tekoče.

Alamar ::

Človek išče tablico za 200 EUR in ne najnovejše modele po 400, 500 EUR in več. Nabavi kitajsko 9.7 tablico, kolikor toliko "priznane" firme s solidno podporo. IPS zaslon, nameščen google market in android 4.0 naj bodo obvezni. Bo več kot dovolj ta tvoje potrebe. Iz tujine jih z malo sreče pri carini dobiš že od 150 EUR naprej. Pri nas so cene okrog 250 EUR. Recimo tale
http://www.wayteq.si/trgovina/sl/tablic...

Pa tablice s plastičnim ohišjem imajo večinoma boljši wi-fi sprejem kot tiste s kovinskim.

Pa še tole z besedili ne razumem čisto, kaj si hotel povedati. A da ti išče mp3 komade ali besedila pesmi? Za oboje obstaja na androidu veliko aplikacij. Recimo, da ti avtomatsko poišče in izpiše besedilo ob vsakem predvajanem komadu.

tejci ::

No vidim da me Alamar razume. Ne rabim tablice za 500€ ampak neko solidno tablico za ne pretirano zahtevnega uporabnika.
Sem razmišljal že za kakšnega kitajca, kot si mi rekel, pa mi je en kolega rekel, da naj ne razmišljam o kitajcu, raje kakih 50€ več pa rabljenega ipad-a.

Imam ponudbo, 250€ rabljen ipad 2. Se splača?

Z besedili sem pa to želel povedati. Rad bi naložil na tablico iz računalnika cca 500 besedil razno raznih komadov, torej samo besedila v txt ali pa doc dokumentu. Vse to bi torej dal na tablico, na kateri bi pa imel nek program, ki bi poiskal med vsemi temi 500 besedili samo eno besedilo in sicer tako, da bi utipkal v program (ali pa kam drugam) nekaj črk naslova tistega besedila, ki sem ga natipkal na računalniku in naložil na tablico.

Torej da bi izmed vseh 500 naloženih besedil iz računalnika na tablico zelo hitro našel besedilo ki ga iščem.

floyd1 ::

Je že res, da te Alamer razume, a v tvojem prvem postu sem prebral o tem, da nočeš poceni plastike... Vsi ti kitajčki za normalno ceno so večinoma iz (poceni?) plastike, bolj ali manj trdno narejeni.
Sicer pa, zdaj ko smo prišli do tega, da ne rabiš nekaj "oh in sploh" preberi to, kar sem ti linkal v mojem prvem odgovoru - tam imaš v osnovi vse, na kar moraš gledati pri nakupu teh "poceni" kitajcev.

Kar pa se tiče iskanja po txt datotekah in podobno - tako ipad kot Android tablic bosta to delala z lahkoto.

Pithlit ::

cen1 je izjavil:

Lahko bi vsaj dodal še kak link..

Sicer ti bluziš nekaj o tem da kvalitete pod 200EUR ni... pa naj ti bo.

Ployer Momo11
Celo alu pokrov ima... namesto plastike (ki jo, zgleda, vsi tako sovražite). Manj kot 200EUR. S poštnino in carino in davkom vred. Pa unim carinskim postopkom tudi. Sicer ja, le malenkost manj kot 200. Je pa bil, kak mesec nazaj, še cenejši ($/€ pa to).
Life is as complicated as we make it...

gregyk ::

Za 199€ v Šparu tablica z IPS: http://slo-tech.com/forum/t520294/p3582...

Safra ::

TF-201, kljub temu, da ima Ipad "3" Retino.

spraševalec ::

Zanima me kako na tej tablici deluje Microsoft Office (Word, Powerpoint, Excel)

http://www.cyberport.de/notebook-und-ta...

Hvala za odgovore.
Lp

KoMar- ::

Ni nobenega Microsoft Officea, samo neuradni office paketi, ki si jih lahko ogledaš na Google Play.

SLO_Matej ::

Transformer Pad Infinity pride s prednameščenim Polaris Office; http://eee.asus.com/en/eeepad/transform... (glej na dnu strani)

spraševalec ::

hvala

hdmi ::

nexus 7 8 GB

einstein :P ::

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ra... če boš založil še 20€ - samo pravim...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Bias ::

Tole je tud odlična zadeva za manjši denar, pa suport je kul, garancijski primeri rešeni na nivoju!
http://www.wayteq.si/trgovina/sl/27-tab...

če pa rabiš manjšo zadevo npr 5inch pol pa tole http://www.wayteq.si/trgovina/sl/103-wa...

:)

easyrider3 ::

Zelo dobre lasnosti imata ti dve tablici,sploh se lahko reče da sta za takšen denar najboljši v tem rangu.

http://www.lionshop.si/v-trgovino/racun...

http://www.lionshop.si/v-trgovino/racun...

Zgodovina sprememb…

marss ::

Prestigio PMP5197D ULTRA toplo odsvetujem. Nabavil sem jo pred dvema tednoma in spočetka mi je bila še zelo všeč: aluminijasta zadnja stran, steklen zaslon, skratka na videz zelo robustna in kvalitetno izdelana tablica.

Po nekajdnevni uporabi pa se je njeno delovanje zelo upočasnilo. Sporočilo "Program se ne odziva, ali ga želite zaustaviti?" sedaj vidim vsaj 30-krat na dan. In to mi gre že pošteno na kurac, zato že razmišljam, kako bi se tablice znebil. Poleg tega se vsi preneseni programi nalagajo na disk, ki je "rezerviran" za operacijski sistem, zato moram sproti ročno kopirati (prenesene) programe na že vgrajeno SD kartico.

Naložen je OS android 4.0.3, ki ga trenutno še ni mogoče nadgraditi na 4.1.

Po vsej verjetnosti bom tablico nesel nazaj v trgovino, mogoče pa zamenjajo.

kmetek ::

dej nehaj jamrati, tole ti nekaj narobe delaš ali si žal defektnega dobil - servis Asbis Trzin ali trgovina, da pogledajo....ne moreš pa takoj rečt "toplo odsvetujem".

marss ::

Kmetek, upam, in hvala za naslov servisa :) Grem nest na servis in če bo potem zadeva delala ok bo super.

k4vz0024 ::

Zgleda, da imajo tablični računalniki premalo delovnega pomnilnika. 1 Gb je premalo, ker je precej programov, ki se jih ne da premakniti na notranji pomnilnik.

elrado ::

Katero tablico se kupuje v 2016. Velikost najraje 10'', cena nekje do 250 eur (+-30). Več ali manj klasična uporaba (internet, pdf, kak igra,...). Še najraje Android.

Bo pa zadeva veliko in pogosto v uporabi, tako da ravno vsak "klump" tudi ni OK.

LP in hvala

Mavrik ::

10" za tako ceno bo vedno klump. Mogoče dobiš kakšen rabljen iPad Air.
The truth is rarely pure and never simple.

don-d ::

Če te zanima, prodajam Acer Iconia A510.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962425 (29401) Opkow
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024990 (21028) abyssus

Android tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9016479 (11436) Mavrik
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317333 (14225) Mavrik

Več podobnih tem