» »

Štopanje in vaše izkušnje

Štopanje in vaše izkušnje

«
1
2

globalna80 ::

Je kdo kdaj že štopal ali pobral kakšnega štoparja? Kakšne so vaše izkušnje s tem?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Buggy ::

...pred vec kot dvajsetimi leti sem dve leti vsak dan stopal v solo 50km dalec in prisel vecinoma vedno pravocasno...domov pa niti ne toliko, sploh ko je bil popoldanski turnus :D

...zadnje case na isti lokaciji ne opazam niti enega stoparja vec ze par let, za razliko takrat ko smo stali v vrsti in upostevali nek nenapisan stoparski bonton, razen seveda kaksne lustne punce, ki so pac izkoriscale svoje naravne care :)

nazadnje pobral nekega fantica, ki je zamudil solski avtobus.

Freezy ::

Štopal sem enkrat do Berlina in enkrat do Moldavije ter nazaj. Zanimiva izkušnja, ampak dvomim da jo bom kdaj ponovil. Preveč je treba hodt, preveč čakat na soncu, spat zunaj ob dežju, itd. Je pa res da spoznaš velik zanimivih ljudi, vse pa zanima samo ena stvar: denar. Vsi jamrajo kako ga nimajo, kako je velik položnc, slaba služba. Tko da če te štopanje kej nauči je to, da hodi v šolo in se uči.

Nagi Bator ::

V mlajsih letih sem stopal predvsem po Sloveniji.
Cakal do prvega avta , ki je pripeljal mimo, pa tudi cel popoldan ter na koncu sel na vlak.
Moras met cas. Ce se ti mudi (mas morda uro lufta), zna bit casovno rizkantno. Razen, ce imas joske :)

RockyS ::

Freezy je izjavil:

Štopal sem enkrat do Berlina in enkrat do Moldavije ter nazaj. Zanimiva izkušnja, ampak dvomim da jo bom kdaj ponovil. Preveč je treba hodt, preveč čakat na soncu, spat zunaj ob dežju, itd. Je pa res da spoznaš velik zanimivih ljudi, vse pa zanima samo ena stvar: denar. Vsi jamrajo kako ga nimajo, kako je velik položnc, slaba služba. Tko da če te štopanje kej nauči je to, da hodi v šolo in se uči.


Življenje te nauči več kot šola.

Sem večkrat štopal in zdaj ko imam avto tudi jaz poberem druge. Zakaj bi se sam pelal in si žvižgal v avtu, če lahko imam dobro debato.

KoMar- ::

Hja, mogoče zato, ker si potem manj pozoren na vožnjo?

RockyS ::

Omg, od kod pa ti to? Če sem sam v avtu in opazujem naravo okoli sebe potem sem enako pozoren kot če imam sopotonika.

Freezy ::

RockyS je izjavil:


Življenje te nauči več kot šola.

Definitivno, zato sem se tudi tega lotil.

Drugače pa če načrtujete kakšen štoparski podvig ščekirajte Hitchwiki. Ogromno nasvetov, tudi za posamezne države, kam se postavit in kakšne strategije ubrat.

Architect ::

RockyS je izjavil:

Freezy je izjavil:

Štopal sem enkrat do Berlina in enkrat do Moldavije ter nazaj. Zanimiva izkušnja, ampak dvomim da jo bom kdaj ponovil. Preveč je treba hodt, preveč čakat na soncu, spat zunaj ob dežju, itd. Je pa res da spoznaš velik zanimivih ljudi, vse pa zanima samo ena stvar: denar. Vsi jamrajo kako ga nimajo, kako je velik položnc, slaba služba. Tko da če te štopanje kej nauči je to, da hodi v šolo in se uči.


Življenje te nauči več kot šola.

Sem večkrat štopal in zdaj ko imam avto tudi jaz poberem druge. Zakaj bi se sam pelal in si žvižgal v avtu, če lahko imam dobro debato.


mogoče zato, ker če se na cesti karkoli zgodi, te štopar lahko pošteno iztoži?
Štoparjev načeloma ne pobiram, razen kakšnih šolarjev ki se jim mudi v šolo.

kombinezon ::

Preštopal 2 leti srednje šole nekaj let nazaj. Dobre izkušnje, so ljudje kar hitro ustavili. Edino enkrat sem pa se peljal z neko žensko ki je metala piksne ven na avtocesti.:O ne moreš verjet...

RockyS ::

Na podlagi česa bi me štopar lahko tožil? Toži me lahko tud jype če mu zaprem kolesarsko stezo =)

Gladi ::

Poznam primer, ko je nekdo pobral štoparko, zgodila se je prometna nesreča in se je med drugim lažje poškodovala tudi ta štoparka. Ona ga je tožila za odškodnino in jo tudi dobila.

jype ::

globalna80> Je kdo kdaj že štopal ali pobral kakšnega štoparja? Kakšne so vaše izkušnje s tem?

Oboje, nobenih težav.

Looooooka ::

Gladi je izjavil:

Poznam primer, ko je nekdo pobral štoparko, zgodila se je prometna nesreča in se je med drugim lažje poškodovala tudi ta štoparka. Ona ga je tožila za odškodnino in jo tudi dobila.

Ravno zaradi tega te mine, da bi kogarkol pobral.
Po eni strani preskrti, da bi kupili mesecno karto ali avto...po drugi pa ravno dovolj grabezljivi, da bi te potem se kaznovali za tvojo prijaznost.
Zgleda se ameriski sistem lepo seli v Slovenijo.

Gandalfar ::

@Looooooka: placas 5 evrov vec in s tem extra zavarujes sopotnika.

echo ::

Kot štoparju mi dostikrat nihče ni ustavil, nekajkrat so mi ustavili samo zato, da so mi lahko pred nosom speljali, ko sem prišel bliže.

Sedaj praviloma pobiram štoparje, razen zadetkov.

Buggy ::

echo je izjavil:

Kot štoparju mi dostikrat nihče ni ustavil, nekajkrat so mi ustavili samo zato, da so mi lahko pred nosom speljali, ko sem prišel bliže.

Sedaj praviloma pobiram štoparje, razen zadetkov.


hehe, ko sem v srednjo solo zadnje dva letnika stopal (denar za mesecno sem prekonvertiral v kaksno bolj zanimivo zadevo) sem imel to sreco, da sem imel dolge lase, ki so bili poleg tega se skodrani...marsikdaj se je zgodilo, da je bil voznik, ki je ustavil bil zal neprijetno presenecen, ko je iza dolge cupe zagledal moj grd ksiht in zaslisal raskavi glas "dober dan, do LJ bo slo?" :D

drugace pa zelo dobra sola za spoznavanje razlicnih profilov ljudi. Se je dogajalo, tudi da so me dnevni migrantje na delo, pobirali kar redno ob istih urah.

Sem se pa enkrat popoldne na poti iz sole domov peljal s prvinsko DS1 "zabo" - hidravlicno vzmetenje in spredaj mehka klop, da sem se celo pot mucil ob tisti lagodni voznji, da se mi niso oci zaprle...na koncu zal neuspesno in me je prebudil prijazen glas, da smo ze prisli na cilj :D

draciel ::

Ne pobiram štoparjev nikoli. Ne da bi hotel biti nesramen, ampak nevem.. se bojim tudi da ti kdo kaj ukrade, naredi, toži ...itd

vem neumno vendar vseeno..

DimmniBurek ::

Dosti preštopal iz Ljubljane v Ilirsko Bistrico, parkrat v dežju in snegu najdlje čakal, ampak se da. Sedaj pa načeloma pobiram štoparje, ki jih je mimogrede dosti manj, ali pa jaz furam od čudnih urah, razen če so res res čudni na pogled :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

seu_ ::

grem dostikrat na štop, pa še ni bilo problemov :)

thramos ::

V srednji in na faksu nekaj preštopal, večinoma na obalo in nazaj ... brez kakšnih težav, se je nabralo nekaj zgodbic. Sramota, ampak sam pa še nisem ustavil štoparju (res pa ni bilo veliko priložnosti).

kr1ženska ::

mogoče zato, ker če se na cesti karkoli zgodi, te štopar lahko pošteno iztoži?


To zgodbico in podobne bajke poslušam že od kar sem prvič pred 7-leti dvignila palec. :D

Preštopala velik del srednje šole, štopala po v Angliji, včasih me še vidite kje štopat (sploh proti obali).
V teh lepih sončnih dneh ponavadi kar z biciklom pridem do cilja. Slovenija je v resnici zelo majhna. ;)

Izkušnje? V času srednje šole; vedno sem bila na tekočem, kje se kaj dogaja. Ogromno sem se naučila od ljudi, ki so me pobrali, nekaj krat čudne izkušnje, ampak še vedno diham in občasno štopam.

Moje pravilo. Če kdaj vozim avto vedno ustavim štoparjem, prednost ima moški spol, ker vem, da ženske lažje dobimo štop.
Sploh pa moški ste bolj komunikativni in vsekakor bolj zabavni. ;)

Mipe ::

Nimam nobenih izkušenj. Zakaj bi štopal, če lahko na vlaku mimogrede naredim domačo nalogo, ker sem bil doma prelen?

Ah, dobri stari srednješolski in študentski časi :P

kr1ženska ::

Mipe je izjavil:

Nimam nobenih izkušenj. Zakaj bi štopal, če lahko na vlaku mimogrede naredim domačo nalogo, ker sem bil doma prelen?

Ah, dobri stari srednješolski in študentski časi :P


Kar hvali se sedaj, da skozi vaše kraje vozi vlak ;)

Pri nas ga ni. slišat tole kokr nostaligija. Kočliko časa je od študentskih časov?

Mipe ::

Že kar precej. Sedaj že odganjam mulce z trate in se privoščljivo režim nesrečnikom, ki nimajo vlaka v svojem kraju. :D

JC Denton ::

Glede štoparjev imam samo eno pravilo, to je, da pobiram samo štoparke, pa še tist samo ta luštne. :p Pa enih parkrat sem pobral tut takšne manj luštne :(

kr1ženska ::

Mipe je izjavil:

Že kar precej. Sedaj že odganjam mulce z trate in se privoščljivo režim nesrečnikom, ki nimajo vlaka v svojem kraju. :D


Smotko! :) No ja, vlakov ni povsod in če so tile tvoji mulci vsaj malo pustolovci po duši, se bomo mogoče še kje srečal.

Uf, ena od mnogih zanimivih izkušenj z štopanjem. :) Enkrat sem štopala skupaj z 80+ letno babico, ki je zamudila bus. Na koncu sva ugotovili, da sva celo v sorodu :))

Še ena taka, zanimiva. Sem šla kot najstnica štopat iz Rok otočca (cela blatna) in mi je ustavu nek američan. Tipo je bil uspešen poslovnež in ker je kot revni otrok sam veliko preštopal mi je da 50€ kao za bus :) kr tko. :)

No, da nam zdej tle romanov pisala. Res velik zanimivih takih in drugačnih izkušenj...

Zgodovina sprememb…

pobalinka2 ::

predvčerajšnjim sem se končno opogumla in ustavla štoparki na Barju (ja, mal sem prestrašena glede neznanih ljudi)... a kaj ko je šla direkt za Hrvaško, jaz pa za AVstrijo.

Štopala nisem nikoli, mi je pa enkrat sredi noči, sredi največjega dežja, ko sem tekla proti čim bližjemu zatočišču ustavil stric, star okoli 80 let (v stari, rdeči katri polni različnih orodij za na polje in smrdečim psom) in mi ponudil prevoz oz. kar vztrajal, da me zapelje (štela sem okoli 16 let)... ker je bila dosti pozna ura, jaz pa sama sredi neznanega kraja, sem se raje odločla za prevoz z neznancem kot pohodništvo. Stric me je varno pripeljal do cilja in mi dal še kilogram jagod! :)

Lion29 ::

a sploh kdo se stopa???? omg

razumem v tujini, kjer nimamo tako fajnega servisa, ampak pr nas? :O:O:O
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

pobalinka2 ::

Štopajo.. Predvsem študentje in tisti, ki gredo DOL :)

Lion29 ::

ravno studentje ne stopajo vec tolko... ce pa ze, so pa butli
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

pobalinka2 ::

mja jaz vem, da za moj kraj kar fejst štopajo (kadar se peljem vedno oznanim na fb, da lahko 4 duše prhranim matranja), ker folk večinoma hod z vlakom (s katerim traja 2 ure in vzame 6€ - z avtom pa 50min)... za avte, parking in bencin pa jih čedalje več nima..

Lion29 ::

pobalinka2 je izjavil:

mja jaz vem, da za moj kraj kar fejst štopajo (kadar se peljem vedno oznanim na fb, da lahko 4 duše prhranim matranja), ker folk večinoma hod z vlakom (s katerim traja 2 ure in vzame 6€ - z avtom pa 50min)... za avte, parking in bencin pa jih čedalje več nima..


in zakaj ne uporabljate prevoz.org?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

globalna80 ::

A zastojn dobiš prevoz na prevoz.org?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Lion29 ::

ne, ti pa ni treba zgledat pateticno ob cesti in biti prepuscen milosti mimovozecih
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

globalna80 ::

A si lev po horoskopu da si tako nobel, vzvišen in preveč ponosen, da bi šel štopat? :))
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Lion29 ::

sem lev, ma horoskop nima veze....

in ne... ravno obratno.,.. nisem nobel in prevec ponosen, da se tudi h kakemu studentu pristulim v avto in mu celo stisnem za bencin...

ne pa da se na tuje stroske vozim
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

pobalinka2 ::

Men vedno folk da za stroše, čeprov nism nikol nikomur rekla naj kakrkol da; prevoz ponudim iz občutka za soljudi - mene bi pot isto stala tut, če grem sama..
veliko jih uporablaj prevozi.org; še več jih pa nima za prevoz. that's the problem (pa ne, da bi bli revni ampak kr keš trošjo za IMO napačne stvari - pač dandanes nisi kul če vsega ne zapiješ, daš za obleke in čike... kdo pa še varčuje? - govorim o 20-letnikih)

blackbfm ::

Enkrat po enem žuru sem izgubu družbo, moj avto so seveda oni vzeli, brez telefona..tako da sem šel še nažgan peš proti domu khm 15 kilometrov :p Proti polovici mi je totalno dopizdilo, pa sem začel štopat cca 1 uro brez uspeha, potem sem si rekel da to ne bo nič. No taxi se mi je ponujal za 30-35 eur se mi zdi, za samo par kilometrov, sem rekel da je mal čudna cena on pa zmahne češ kaj si domišljam:)) in sem šel še kakšne 3 km naprej do avtobusne postaje..do prvega busa je bila še mal dolga, tako da sem vseeno štopal..nihče ni ustavil, ajd razumel bi če bi bil izgledal sumljivo, ali pa raztrgan ali karkoli podobnega..verjetno edini razlog da ni nihče ustavil je to da sem tip.

Ja in potem cirka 20 minut predno bi prišel bus, pride iz hiše en možakar pa me opazuje nekaj časa potem pa vpraša če rabim prevoz da gre on lih v službo v tisto smer. Je potem rekel da je on tudi dosti štopal včasih pa da ve kak je ko ti noben ne ustavi.. Ker se je vidlo da bolj komaj shaja iz mesca v mesec sem mu potem pustil 5 eur, za pijačo vsaj:P

pobalinka2 ::

blackbfm je izjavil:

Ker se je vidlo da bolj komaj shaja iz mesca v mesec sem mu potem pustil 5 eur, za pijačo vsaj:P


Takšni ljudje so (nasplošno opažam tudi v službi) najboljšega srca. Vedno pustijo najvišje napitnine in so bolj srčni, kot tisti vzvišenci.

korenje3 ::

Jaz še nisem štopal, ker nisem nikoli bil tako svoboden da bi kr sam nekam hodil... ko sem dobil avto in izpit za avto pa štopanje ni bilo več potrebno.

Sicer pa pa poberem štoparke, če imam čas. Seveda mora dobr izgledat ipd. Štoparja nikoli ne poberem. ;)

kr1ženska je izjavil:

mogoče zato, ker če se na cesti karkoli zgodi, te štopar lahko pošteno iztoži?


To zgodbico in podobne bajke poslušam že od kar sem prvič pred 7-leti dvignila palec. :D

Preštopala velik del srednje šole, štopala po v Angliji, včasih me še vidite kje štopat (sploh proti obali).
V teh lepih sončnih dneh ponavadi kar z biciklom pridem do cilja. Slovenija je v resnici zelo majhna. ;)

Izkušnje? V času srednje šole; vedno sem bila na tekočem, kje se kaj dogaja. Ogromno sem se naučila od ljudi, ki so me pobrali, nekaj krat čudne izkušnje, ampak še vedno diham in občasno štopam.

Moje pravilo. Če kdaj vozim avto vedno ustavim štoparjem, prednost ima moški spol, ker vem, da ženske lažje dobimo štop.
Sploh pa moški ste bolj komunikativni in vsekakor bolj zabavni. ;)


lol. ponavljanka zastavljanka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

IceIceBaby ::

Štopal nisem nikoli. Ni bilo treba, kakšne posebne želje po tem pa nimam. Se počutim dosti bolj svobodno, če grem s svojim avtom.

Ustavim pa občasno. Če je prilika za normalno ustavljanje, če imam prostor v avtu itd. Se pa velikokrat štoparji postavijo na grozna mesta, kjer praktično ni mogoče ustaviti, brez, da bi naredil gužvo na cesti. To mi ni čist jasno.

Osprey ::

Večkrat štopal v srednji šoli. Vrsta izkušenj, prijetnih, pa tudi kaka manj prijetna. Med njimi tipo, ki je bil popolnoma nažgan, žal sem to spoznal komaj, ko sem bil že v avtu. Potem še ustaviti ni želel takoj. Komaj sem se ga rešil. Nek drug starejši možakar, ki je bil vedno bolj sumljiv... tujec, začel nakladati nekaj o orožju in očitno ni vedel niti, v kateri državi se nahaja. Enkrat, ko mi je ustavil avto, sta se za njim zaletela dva šleperja, ker je ustavil na cesti. V glavnem kar pestro... In lahko bi našteval še in še. Štoparskega kolega je dejansko spolno nadlegoval tip, ki mu je ustavil. Naslednji dan je bil čisto divji :-) Štopanje definitivno je lahko tudi rizično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

pickle_rick ::

Preštopal celo gimnazijo, zjutraj mi ni bilo treba za domov pa redno. V 90% sem bil doma prej kot z avtobusom (živim pač za pojme večine v zabačenem selu>:D), prihranil v teh letih sigurno več kot 2000€. Če sem pa zato izkoriščevalec, ali še kaj hujšega pa tudi prav.

dope1337 ::

No, pa da še jz dodam >:D

Štopal še nikoli nisem, ni blo potrebe (se mi je vedno najprej porodilo v glavi, da se lahk na vlaku/busu švercam, kar je seveda v 90% uspelo, če pa ni, si pa vsaj do naslednje postaje mel zastonj prevoz - btw, nikol mi niso raznih policajev klical >:D)

Štoperje sem pa z veseljem pobiral (dokler sem še imel izpit za avto ;((. Nikol mi ni blo žal, mogoče sem imel srečo, ampak vedno sem pohaklal kake komunikativne, odprtomiselne ljudi, s katerimi smo vedno v debato padli. Je pa res, da če je družba v avtu ... takrat pa ponavadi nisem pobiral, tudi če je še bil kak plac v avtu.

1x se mi je dejansko zgodil, da sem v Gavioli zgubil osebno, nato sem pa čez neki časa pobral fanta ter njegovo punco (v Strunjanu, pelal do Izole) ... Ka mislite, da se je zgodil ... punca je seveda v Ambasadi našla osebno, je rekla, da jo je hotla dat varnostnikom, če bi se slučajn kdo oglasil (je niso hotl vzet - kako človeško ...), namen jo je pa mela nest na policijo. Pa sm ji reku za foro, nej jo pokaže ... In vidi, vidi :)) Pa sm pršparu 50€ pa par tisoč las.

Splača se pobirat štoparje ... Sumljivim se pa takaltak ne frisu vidi ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

ZaphodBB ::

Sam sem ogromno preštopal.

Ustavljam vedno, razen tistim ki se ne znajo postavit tako, da bi se dalo varno ustavit. To pa zato, ker sem sam kot štopar vedno poskrbel, da sem se namestil na pregledno in za ustavljanje varno mesto.

Skyman ::

ja pa imate mogoce kaksno izkusno s stoparkam da so telefonske padale kot po tekocem traku?

Kajti sam ne pobiram ne štopark in ne štoparjev,imam pa kolega ki vedno pobira izklučno samo štoparkam in ponavadi kar nekaj cifer dobi sicer ponava je ugotovil da je napacno cifro dobil,pa se mu poj na drug stani kaksna mama oglas :D

Okapi ::

V mladih letih veliko, po Evropi in Jugi. Rekord je v enem dnevu od Trsta do Saxona v Švici. Pa enkrat sem direktnega iz Pariza do Munchna dobil. Potem je bila pa muka priti naprej domov. Dežuje, jodlarji slabo ustavljajo in če se ustavijo, gredo samo do naslednje vasi ... V žepu sem imel pa samo še 20 mark ali nekaj takega. Ko sem se končno privlekel do Beljaka, sem bil ful srečen, ko sem ugotovil, da je to dovolj za vlak do Ljubljane.;)
Zanimivo je bilo tudi s kamionom od Istanbula do Beograda. Ah, memories ...8-)

O.

Alamar ::

Svojo štoparsko kariero sem zaključil kakšnih 5-6 let nazaj. Prej pa ogromno preštopal. Najmanj 200k kilometrov. To je bil pač način življenja in vožnja z avtobusom ali vlakom se mi je zdela najbolj dolgočasna stvar na svetu. Štoparjev je danes v Sloveniji vsaj 10x manj, kot pred 15 in več leti. Včasih je bila na Rudniku v petek vrsta za Dolenjsko vse gor do avtoceste in še tik ob izvozu so nekateri nepremišljeno stali. Tudi po 50 osebkov naenkrat je bilo. Danes moraš že imeti srečo, da koga vidiš. Pa še to je ponavadi kak čuden tič.

Dogodivščin pa toliko, da bi lahko knjigo napisal. V tujini samo prijetne, pri nas pa tudi par neprijetnih. Vozil sem pa se tudi s precej znanimi liki, recimo z Jonasom, Josom in Periskopa, Magnificom... Vsi po vrsti totalne face. Doživel tudi par nesreč, sicer brez telesnih poškodb. Peljal sem se z avtomobili vseh razredov od zdrapanih fičotev, spačkov in jugotov, do porschejev, lamborghinijev in direktorskih limuzin (s službenim šoferjem).

innerspace ::

globalna80 je izjavil:

Je kdo kdaj že štopal ali pobral kakšnega štoparja? Kakšne so vaše izkušnje s tem?


Vcasih sem veliko stopal, najveckrat po obali in na relaciji Lj-Kp.
Izkusnje so precej mesane, najbolj sem bil hvalezen kamionistu, ki me je pobral na cestninski postaji Log ob 3AM, ker se mi je pokvaril avto. Zjutraj ob 7ih pa dalje na dopust(neprespan ampak happy).
Redno pobiram stoparje, ce jih kje srecam...videz je precej nepomemben; sicer takoj presodim psihofizicno stanje, pijancev ne pobiram.

Stopanje zna bit super, saj lahko srcas in spoznas precej razlicnih ljudi in se z njimi vcasih zaklepetas(kar med voznjo nerad pocnem).
Moja partnerka je prestopala velik del vzhodne in srednje Evrope, vendar je vcasih bilo precej tvegano.

Od stoparjev sem slisal mnogo stopraskih zgodb in nasvetov, nazadnje o eni narkomanki, ki rada izmika nepazljivo postavljene predmete, pa o raznih cefurjih, ki radi pokazejo kako "znajo" vozit, itd...

Ce se peljem kam po sloveniji pa redno objavljam na prevoz.org, se mi zdi 'moderna' alternativa stopanju. Ni cakanja in nepredvidenih situacij. Super moznost za marsikoga.

Pa brisaco imam vedno s sabo;)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problematični potniki in kako jih učinkovito odslovimo ?

Oddelek: Na cesti
414182 (1828) Arzen28
»

Odgovornost voznika pri prevoz.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5314188 (11811) neon21
»

Prevoz.org vozi! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18023489 (11086) fosil
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38584013 (69094) BlueRunner
»

štopanje po evropi.. kje jeprepovedano?

Oddelek: Loža
163481 (2722) dejanslo

Več podobnih tem