» »

Računalnik-Težave

Računalnik-Težave

addy93 ::

Hi.

Pred nekaj dnevi se mi je računalnik, med opravljanjem vsakdanjih stvari, preprosto ugasnil. Ko sem ga hotel prižgati se ni odzival. Sem ga nesel na servis in je bil napajalnik fuč. Tam so zamenjali napajalnik in se je računalnik danes normalno prižgal. Zdaj pride normalno do namizja in tam se pojavi naslednja težava. Miška klika kar sama od sebe... Zamenjam miško, zopet isto in pridem do zaključka da je kriv software. Ključno vlogo mi igrajo dokumenti ki so shranjeni na PCju. Dokumenti so na namizju in jih nikakor ne morem prenesti na USB, saj mi v sekundi odpre 50 stvari zaradi samodejnega klikanja.

Kaj naj naredim?

Hvala za pomoč

bluefish ::

Zaženi Ubuntu s CD-ja in tako preveri, če je za klikanje miši kriva programska oprema ali pa je okvara na plati.
Če boš miš delovala normalno, potem lahko tudi preneseš datoteke na USB.

addy93 ::

Sicer me je računalnik opozoril da želi UBUNTU nekaj narediti, vendar nisem bil pozoren. Drugače se ne spoznam na računalnike tako da je kakršnakoli razlaga zaželena... :-D

Xserces ::

Uporabi PS2 miš XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Anney ::

Verjetno je kriva pokvarjna plošča, poglej če so okrog procesorja kje napihnjeni kondenzatorji in preveri southbridge temperaturo. Meni je isto delalo, in je bil kriv southbridge na plošči.

 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

iceman3 ::

Men se pa v namiznem racunalniku notraj slisi glasno brenčanje, kaj bi lahko bilo narobe?

hojnikb ::

Fuč ventilator ali coil whine. Odvisn za kako brenčanje gre.
#brezpodpisa

Architect ::

iceman3 je izjavil:

Men se pa v namiznem racunalniku notraj slisi glasno brenčanje, kaj bi lahko bilo narobe?


menjaj ventilator, ki je glasen. Pač škatlo odpri in poslušaj kaj ti brenči. morda se celo samo kakšna žička drgne ob ventilator.

Zgodovina sprememb…

mokasin ::

Nimaš druge kot da odpreš računalnik in ga zaženeš. Verjetno je kak ventilator fuč.

iceman3 ::

mokasin je izjavil:

Nimaš druge kot da odpreš računalnik in ga zaženeš. Verjetno je kak ventilator fuč.


Mam garancijo pa ne vem ce bi ga sam odpiral, zaenkrat se dela, ampak je moteče tole poslušat, pa ni niti 2 meseca nazaj odkar sem ga kupil, ne morem verjet, moral bom na servis odnest.

addy93 ::

Verjeli ali ne... Mlajši brat je imel inštaliran "autoclicker" in se je po ponovnem zagonu ta program sam vključil in klikal z hitrostjo 1000 v sekundi :-D No ja. Problem rešen. Hvala vsem ki ste mi poskusili pomagati

connel ::

iceman3 je izjavil:

mokasin je izjavil:

Nimaš druge kot da odpreš računalnik in ga zaženeš. Verjetno je kak ventilator fuč.


Mam garancijo pa ne vem ce bi ga sam odpiral, zaenkrat se dela, ampak je moteče tole poslušat, pa ni niti 2 meseca nazaj odkar sem ga kupil, ne morem verjet, moral bom na servis odnest.


Ja, garancijo imaš na komponente, pozabi na kakšne nalepke, ki jih nekatere trgovine lepijo na ohišja. Đizs no, cel kup let se že trobi, da tiste nalepke ne pomenijo popolnoma nič, pa še kar padate na te fore. Odpreš, pogledaš kaj je fuč in potem tisto zamenjaš oz. uveljavljaš garancijo.

iceman3 ::

connel je izjavil:

iceman3 je izjavil:

mokasin je izjavil:

Nimaš druge kot da odpreš računalnik in ga zaženeš. Verjetno je kak ventilator fuč.


Mam garancijo pa ne vem ce bi ga sam odpiral, zaenkrat se dela, ampak je moteče tole poslušat, pa ni niti 2 meseca nazaj odkar sem ga kupil, ne morem verjet, moral bom na servis odnest.


Ja, garancijo imaš na komponente, pozabi na kakšne nalepke, ki jih nekatere trgovine lepijo na ohišja. Đizs no, cel kup let se že trobi, da tiste nalepke ne pomenijo popolnoma nič, pa še kar padate na te fore. Odpreš, pogledaš kaj je fuč in potem tisto zamenjaš oz. uveljavljaš garancijo.


To sploh nisem vedel, tnx for info.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
948064 (6176) strumf666
»

Pregrevanje HP laptopa po nadgradnji na W10

Oddelek: Strojna oprema
232915 (2351) Mitja358
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689798 (8260) Helena123
»

Zaganjanje ventilatorja - prenosnik Lenovo G550

Oddelek: Strojna oprema
111741 (1626) solatko
»

matična plošča-ventilator hladilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812 (757) marc100

Več podobnih tem