» »

problem z ekranom

problem z ekranom

zakro987 ::

Lep pozdrav vsem skupaj!
Imam težavo z ekranom.. in sicer ko pustim računalnik več ur na miru se mi ekran noče več užgati, samo utripa lučka od ekrana in bilo kaj stisnem ne pomaga.. tako da morem ročno sklopit računalnik in ga spet užgat da mi ekran začne delovat.
Če mi lahko kdo svetuje kaj napravit ker mene spravlja ob živce stalno ugašat pa ponovno zagnat računalnik
Hvala

LP

Duhec ::

Osebno mislim, da imaš prej problem z računalnikom, ne z ekranom. Verjetno neha delovati grafična, monitor to zazna in gre v standby način, ki čaka in se ponovno aktivira, ko dobi iz grafične živ signal. Dobi ga, ko računalnik restartaš.
Povej kaj več! Opišui celotno konfiguracijo.
Spremljaj temperature grafične. Mogoče se pregreva grafična. Če ima svoj ventilator preveri delovanje le tega.
Očisti sistem prahu itd.

zakro987 ::

Evo počistu računalnik, naložu nove driverje za grafično... bomo vidli ko pridem z dela če bo kaj boljše.
drugači pa comp:
core 2 quad 2.4gHz
4gb rama
Radeon sapphire 6870 hd 1gb ddr5
AP5KR matična

zakro987 ::

Evo spet se ekran ni odpru ko sem prišem domov... Sm odpru računalnik in vse je delovalo... grafična je tudi delala in mela prav normalno temperaturo.
A ma kdo še kak drugi nasvet kaj bi lahko blo?

Architect ::

kako veš da je vse delovalo, če zaslon ni deloval?

Lahko da je računalnik zmrznil, zaslon je to zaznal in šel v standby, kjer morda iz nekega čudnega razloga ne moreš videti menija? Ali lahko vidiš meni zaslona, ko je računalnik recimo ugasnjen?

To vprašam preprosto zato da ločimo ali je problem v zaslonu ali računalniku.

Zgodovina sprememb…

zakro987 ::

Sklepam da je vse delovalo ker ko sem odpru računalnik sem pogledal procesor, grafično in napajalnik. Vsem se je vrtel ventilator. in tudi na ohišju računalniku je gorela luč kot da je računalnik odprt tko da..

Architect ::

Tako da kaj? Če ti gre računalnik v spanje in medtem početjem zašteka (ali pri prehodu V ali IZ spanja), se ti še vedno vsi ventilatorji vrtijo in vse lučke lepo svetijo.


Tako da je težko natančno določiti kaj je krivec. Morda bi bilo najbolje če zaslon priklopiš na drug računalnik in boš videl kak bo delalo. sem prepričan da imaš problem pri prehodu v spanje. Za začetek, če nimaš možnosti priklopa zaslona na drug računalnik, poizkusi v nastavitvah izklopiti vse možnosti za spanje računalnika. Naj bo konstantno prižgan. Ko boš to storil, pa ga pusti prižganega nekaj ur in boš videl kaj se bo zgodilo.

Zgodovina sprememb…

zakro987 ::

evo opazu sm da če odklopim kabel od ekrana in nazaj priklopim dela normalno naprej.. bom probal zamenjat kabel in bom videl kaj bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110248 (8839) inbox
»

HP compaq 6820s

Oddelek: Operacijski sistemi
112497 (2023) Janac
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465501 (4997) opeter
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182322 (1811) chrush
»

računalnik se mi noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
171408 (1139) Pyr0Beast

Več podobnih tem