» »

Driverji za 9700M GTS iz 186.91 na 301.42

Driverji za 9700M GTS iz 186.91 na 301.42

koli99 ::

Pozdravljeni!

Danes sem hotel posodobiti gonilnike za Toshibo Qosmio F50-108, ki vsebuje grafično kartico nvidia 9700M GTS. Na uradni strani Toshibe imajo zadnjo verzijo 186.91. Najnovejša verzija pa je 301.42. Ko zaženem program od nvidie le-ta preverja kompatibilnost sistema in sporoči da strojna oprema ni primerna za ta gonilnik. Ali delam kakšno napako ali je nemogoče naložiti novejših driverjev od tistih na Toshibini spletni strani?

Hvala za pomoč.

Jure

SLO_Matej ::

Poskusi tukaj: http://www.geforce.com/drivers Daj Auto-Detect your GPU, pa namesti, kar bo našlo, če sploh bo kaj.

koli99 ::

Sem poskusil, pa piše naj naložim driverji z strani proizvajalca prenosnika.

Sem pa našel na enem forumu to:

Sorry for my English i'm from spain

I Have a toshiba qosmio f50-10q too ... what i do to workaround the problem of incompatible hardware it's see the hardware id of my grafic card (You cand find in your device administrator in windows) ... in my case I have 9700M GTS. Then I go to C:\NVIDIA\DisplayDriver\285.62\WinVista_Win7_64\ International\Display.Driver .. you can go first to listDevices file to see what id hardware believe nvidia have your grafic card ... in my case DEV_062A&SUBSYS_0696107B
in windows i see that my hardware id is DEV_062A&SUBSYS_FF001179 so the i go to the file nvwi.inf and made a replace of the string DEV_062A&SUBSYS_0696107B to DEV_062A&SUBSYS_FF001179.

Hope this work for you too

Thanks,

Blady!

Sem poskusil in mi je posodobilo. Zaenkrat dela vse ok.

LP

Senitel ::

Lahko zamenjaš device ID v inf datoteki od driverja, tako kot je opisano v tem postu, ki si ga našel. Štos je v tem, da NVIDIA lahko zbuilda samo nek vanila driver (in konec koncev jih tudi builda za vse OEM-e). Posledica potem to, da so direkt podprte tudi samo vanila implementacije. V principu ima tvoj laptop verjetno neke ekstra zadeve okrog tega, ki potrebujejo v paketu še kakšen driver, ki ni pod NV kontrolo in NV zanj ne more vedeti. Recimo kakšne nastavitve svetlosti in kontrasta monitorja in podobno.
Če popraviš inf datoteko se bo driver uspešno naložil in stvar mora delat. Razen seveda raznih teh dodatnih funkcionalnosti. Ampak, če niti ne opaziš, da ti kaj manjka, potem tako ali tako ni problem. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Driver za ATI Radeon X1350

Oddelek: Strojna oprema
115429 (5255) Manager
»

3x wlan driver ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
6644 (564) Gutjerez
»

Driver za grafično gigabyte

Oddelek: Zvok in slika
6856 (811) laguna1
»

Navodila za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
171079 (829) sokel
»

Temperatura GPU 103 stopinje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7918 (801) koli99

Več podobnih tem