» »

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

PINki ::

Torej, čez slab mesec se odpravljam v Portugalsko in ker prvič potujem z letalom, me zanima ali je potrebno kaj rihtati z zavarovanjem za tujino? Sam namreč nimam nobenega pojma o zdravstvenem zavarovanju. Vem edino, da kadar zbolim vzamem kartico in odidem k zdravniku ;((

Hvala

JanK ::

Coris
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Ziga Dolhar ::

coris.si. Uporabljam redno, tudi na enodnevnih smučarskih "izletih".
https://dolhar.si/

PINki ::

Kaj pa za letalo, glede na to da prvič potujem. Karte sem že kupil. Če naredim online check-in, ali moram potem še na letališču kaj urejati? Če ne naredim online check-ina kaj potem? Potujem pa z EasyJet-om. Am... Poleg dimenzij potovalke lahko vzamem še nahrbtnik ali samo eno od "torb", ker ne razumem ravno najbolje? Karte so pa ekonosmkega cenovnega razreda.

PINki ::

Hand baggage allowances


o 1 piece of hand baggage per passenger, including hand bag and laptop case
o 1 carrier bag of duty free items purchased at the airport
o Maximum hand baggage dimensions: 56 x 45 x 25cm
o Please check oversized or excess hand baggage items in at the check-in
desk - if they need to be placed into the hold once you are at the departure
gate, the fee will be considerably higher.

judez ::

Tody ::

PINKi na nizkocenovnih letih prtlago sabo trogaš. Torej ni v trupu avijona. Tista se ekstra računa in ti jo brez milosti zaračunajo če se tvoja torba ne drži predpisov. In ena torba pomeni ena torba. Ne pomeni potovalka + ruzak in ne pomeni ena torba + laptop torba. Lahko pa imaš očitno eno vrečko nakupljenih stvari iz dutya. Čekirat se moreš online do 4 ure prej pred vzletom. SPRINTAJ SI KARTO KER TO JE TO! Potem ko si na letališču (in če ti ni treba prej dat prtlage, torej upoštevaš da je torba največ 10 kg in v določenih merah) potem poiščeš odhodi in tam te bodo čakal cariniki oz letalski uslužbenci ki bodo preverili če ne švercaš drog in orožja. Potem vzameš karto in pogledaš kje piše GATE (dobr se je prepričat da si tudi na pravem terminalu) poiščeš isto številko vrat in pogledaš če iz tam leti res avijon tja kamor si namenjen. Potem čičaš in čakaš dokler teta ali stric ne reče "Now bording flight xxxyyy to ...." potem vstaneš daš teti karto in počiš svojo rit na avijon.

Jaz rad potujem v trenerki in jakni ali kaki zdevi ki ima žepe. To olajša prehode skozi skenerje, kjer ti ni treba vse zlagat v predalčke in vlačit ven pasu itd ampak telefon, ključe in denarnico daš v jakno in pokneš v tisto plastično posodo in to je to.

Če še kaj ni jasno vprašaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Ramon dekers ::

Čaki a ni do 30 kil omejitev prtljage? Potem pa ti nabijajo cene na kilo=

Tody ::

Ne pri nizkocenovcih ne. Ker je prtlaga nad glavami potnikov vsaj Ryanair ma 10 kg omejitev. Easyjet pa ima do 20 kg če plačaš ekstra. http://www.easyjet.com/EN/Planning/bagg...

Invictus ::

Tody je izjavil:

Ne pri nizkocenovcih ne. Ker je prtlaga nad glavami potnikov vsaj Ryanair ma 10 kg omejitev. Easyjet pa ima do 20 kg če plačaš ekstra. http://www.easyjet.com/EN/Planning/bagg...

Nizkocenovci ravno tako jemljejo prtljago v trup letala. Ne samo v kabino.

EasyJet ročne prtljage ne tehta. Dovolj je samo če je pravih dimenzij. Tako je bilo zadnjič ko sem letel. 15 kil težak kovček kot osebna prtljaga.

RyanAir tehta tudi ročno prtljago. Zato pazi.

In ja, en kos ročne prtljage poemni en kos. tako da moraš laptop stlačiti noter.

Ostalo, ne-ročno prtljago oddaš na check-inu. Čeprav si že naredil online checkin. Tu samo dobiš boarding karto. Pač prtljage ne moreš spravit online na letalo :D.

Pri nizkocenovcih bodi dovolj zgodaj na letališču če rabiš boarding karto ali oddati prtljago. Namreč če zamudiš, te ne bodo spustili na letalo. Čeprav je še dovolj časa. Izkusil na lastni koži, ko sem moral prespati na Stanstedu.

Če imaš veliko prtljage, potem nizkocenovci niso več tako ugodni, ker dodatno prtljago računajo kot da bi jo bo nekdo nesel tja, ne pa da se pelje z letalom.

Kar se tiče zavarovanja, ga pa narediš online in ti pošljejo na email PDF zavarovalne police. Tako Coris.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PINki ::

Hočete torej povedati, da punca, ki gre z mano, ne sme na letalo vzeti niti torbice z osebnimi predmeti in jo mora strpati v potovalko?

Ker tole zame pomeni (kolikor jaz razumem angleško) o 1 piece of hand baggage per passenger, including hand bag and laptop case
lahko prinesem potovalko (ki jo oni spravijo), na letalo pa lahko vzamem eno torbico in prenosnik.

Prav razumem? Jaz bi pač namesto torbice vzel nahrbtnik in noter strpal kakšno brisačo itd...

Invictus ::

PINki je izjavil:

Hočete torej povedati, da punca, ki gre z mano, ne sme na letalo vzeti niti torbice z osebnimi predmeti in jo mora strpati v potovalko?

Ker tole zame pomeni (kolikor jaz razumem angleško) o 1 piece of hand baggage per passenger, including hand bag and laptop case
lahko prinesem potovalko (ki jo oni spravijo), na letalo pa lahko vzamem eno torbico in prenosnik.

Prav razumem? Jaz bi pač namesto torbice vzel nahrbtnik in noter strpal kakšno brisačo itd...

Malo narobe si razumel. Na letalo lahko neseš samo en kos prtljage. Sem že videl ljudi na letališču, ki so tik pred poletom basali svoje male torbice v eno veliko. Sam sem moral laptop in nahrbtnik stlačit v mali kovček, ki ga nosim na letalo.

1 KOS na letalo. Mislim da to pove vse. Torbica + še ena za latop sta 2 kosa.

Zato se je na to treba pripraviti doma. Si izboljšaš kvaliteto dopusta. Ker drugače te sploh ne spustijo na letalo. In znajo biti pri tem precej tečni.

Če pa letiš z "rednimi", pa teh problemov ni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Ramon dekers ::

Prav razumem? Jaz bi pač namesto torbice vzel nahrbtnik in noter strpal kakšno brisačo


Jah mislim da je pri meni pisalo enako, sem pa vzel vojaški nahrbtnik največji možen tako da je šel komaj na polico zgoraj, ampka so me pustili. Aja pa pri meni je bila omejitev 30 kil. Se pa da vzet surf varianto do 50 kil.

St235 ::

Ramon, odvisno s katerim prevoznikom si letel. Niskocenovni so pač imenu primerno pasji okol tega in če piše en kos je to en kos in pika. Dimenzija in teže ročne prtljage so seveda omejeni. Velikost kontrolirajo vsi, težo ponavadi ne. Ryanair kontrolira tudi to.

Glede ostale prtljage pa je praviloma tako, da dimenzija (dokler gre za kovček in ne neke posebne kose - surf, klavir...) ni problem Kontrolira pa se težo. Točno kako težek kovčej je lahko je odvino od prevoznika. Dovoljena teža enga kovčka se giblje med 20 in 30 kg, velika večina je na 20-23kg. 30kg so redki, pa še to ponavadi če imaš dober razlog. Edinkrat ko sem smel imet kovček težak 30kg je blo na primer ko smo se šli potapljat v azijo.

Ramon dekers ::

"Dimenzija in teže ročne prtljage so seveda omejeni. Velikost kontrolirajo vsi, težo ponavadi ne. Ryanair kontrolira tudi to."

Sem letel iz Quatar airways, vse je šlo brez problemov brez vaganja in merjenja. Če greš na kakšen daljši trip si pa res ne predstavljam da bi imel manj kot 30 kil prtljage.

Tody ::

PINKi maš dve varjante. Eno je to k si dal 50 euro za karto in to je to. Tukaj si opravičen do ene potovalke. Če pa doplačaš cca 30 eurov, pa pač lahko daš še potovalko v trup in potem imaš še eno torbo zgoraj. Pazi tudi na to kaj boš mel v potovalki zgoraj, razne brivske kreme, šamponi in podobne pizdarije bolje da pustiš doma pa tam nove kupiš.

Invictus ::

Ramon dekers je izjavil:


Sem letel iz Quatar airways, vse je šlo brez problemov brez vaganja in merjenja. Če greš na kakšen daljši trip si pa res ne predstavljam da bi imel manj kot 30 kil prtljage.

Qatar Airways ni nizkocenovec :D. Omejitev teže prtljage je pa odvisna od družbe in tudi od linije. Na dajših linijah imaš ponavadi lahko težje kovčke. Ni pa pravilo. Je treba preverit.

Drugače je pa odvisno tudi od letališča. Najbolj tečni so glede teže v Londonu na Heathrowu. Ti stehtajo vsak kos ročne prtljage in težijo že za 1 kilo.

Obstaja en glup trik, ki sem se ga jaz poslužil. Daš nekaj težkih stvari ven in daš kovček ponovno tehtat. Če je pod 8 kil, potem je vse v redu. Kasneje da daš te stvari nazaj. In to sem naredil pred uslužbenko. Ampak ona je bila krita. Britanci so sploh obsedeni z neko kontrolo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Klasika,

Al pa ko sem letel v kanado sem imel v Londonu pri +20 oblečeno zimsko bundo in tri knjige v žepih:)

PINki ::

Hvala za razlago. Samo še eno vprašanje imam.

Tale omejitev: o Maximum hand baggage dimensions: 56 x 45 x 25cm

Je to omejitev za torbo, ki gre z mano na letalo ali za potovalko, ker je malo smešno, da v potovalko takšnih dimenzij zbašeš 20kg. Je torej potovalka lahko večja in je le teža pomembna ali pač oboje, teža + dimenzija potovalke.

Ziga Dolhar ::

hand baggage. Tisto, kar s seboj neseš v kabino in moraš stlačit v nadsedežni predal(ček).
https://dolhar.si/

St235 ::

Potovalka, ki gre s tabo na letalo: Velikost + teža. Glede velikosti imajo kovinske okvirje ob checkinu/vkrcanju in moraš svoj kovček spravit noter drugače ne more s tabo v letalo.

PINki ::

Aha, torej je omejitev velikosti samo za prtljago, ki gre z mano gor v kabino. Ta velika prtljaga z oblekami in obutvijo pa je lahko poljubno velika, vendar ne sme presegati 20kg kolikor mi pripada po karti.

Hvala!

St235 ::

Tako je, razen, če bi bila velika prtljaga kakšnih nestandardnih dimenzij (športni pripomočki ali kaj takega).

šernk ::

kje je fora teh dodatnih zavarovanj pri različnih zavarovalnicah?

če je primer nujen ti tako ali tako evropska kartica krije, ker drugače bi moral imeti celo leto dodatno zavarovanje, saj če se mi zgodi v italiji 50km od slovenske meje nesreča je popolnoma isto kot če se zgodi sredi nemčije.

ne vem frendi so me prepričevali kao v dodatno bla bla bla, ker ti evropska xyz stvari ne krije, pol grem prebirat zadevo in glej ga zlomka res ne krije....vendar to samo izven EU... (ne vem točno kaj več), sedaj pa ker je nekdo slabo prebral zadevo in zahteval kar mu ne pripada, naj se dodatno zavarujem, čeprav mi že evropska krije zadevo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Odvisno za kaj gre.

Evropska kartica ti v EU krije samo medicinske storitve v obsegu, ki je nujno potreben z čas tvojega bivanja. Vse ostalo se doplača.

Dodatna zavaroavnja ti lahko nudijo določene nadstandardne storitve, kot so prevoz domov, neposredno izplačilo denarja, hotelske storitve za družinske člane...

Ravno tako je velika razlika ali govorimo o EU, ali tudi o drugih državh kjer velja evropska kartica.

kalko ::

Coris med drugim krije stroške predčasne vrnitve domov in pa "podporo" njihovega agenta na terenu. Poleg tega evropska kartica zdr. zavarovanja velja le v javnih zdravstvenih ustanovah, medtem ko Coris krije tudi stroške zasebnih zdr. ustanov.

Tody ::

Če se prekucneš na smučanju, oni lahko brez tvoje vednosti pokličejo helihopter ki te pelje dol v bolnico. In to stane cca 2-3 tisoč eurov. Nobena euro kartica ti tudi ne krije, izgube prtlage ali pa reševanje izpod plazu.

šernk ::

aha, no kar vem dejansko krije tudi helikopterski prevoz, samo le do cene kolikor bi stal tak prevoz pri nas, dodatno zavarovanje je v primeru če so stroški višji kot bi bili pri nas in kar vidim je pametno imeti obojno ne le eno ali drugo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Buldožer ::

Ok, si sposojam temo. Konec septembra grem v Veliko Britanijo za 4 mesece na izmenjavo. Ravnokar sem dopolnil 26 let in si še nisem uredil zavarovanja na ZZZS. Kaj se mi torej splača: 1)Komercialno(coris, vzajemna tujina) zdravstveno zavarovanje plus obvezno in dodatno, 2)samo obvezno in dodatno ali celo 3)samo obvezno ali pa le 4) komercialno zavarovanje oz. neka tretja kombinacija? SIcer pa nisem športnik tako da kakšnih nesreč ne pričakujem. Hvala za odgovore.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Invictus ::

Coris za 4 mesece je poceni. Tako da se ne splača tukaj šparat. Zdravstvene storitve so drage v VB.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Buldožer ::

Je torej samo coris(brez obveznega in dodatnega) zadosti za čas, ko bom v VB? Pri vseh stroških ki jih bom imel ne bi nečesa plačeval dvojno če mi ni treba.
Več glav več ve. No, ni nujno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319136 (7347) iceman3
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304157 (3481) St235
»

Izkušnja z Adrio in kovčkom

Oddelek: Loža
202196 (1423) McMallar
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524034 (20967) xsum1
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017641 (16168) 2x'=2

Več podobnih tem