» »

Izkušnja z Adrio in kovčkom

Izkušnja z Adrio in kovčkom

noob96 ::

Naslednji teden potujem z Adrio (tja in nazaj) in me samo zanima kako zelo strogi so pri velikosti ročne prtljage. Na strani piše 55x40x20 (8kg)
Imam kovček ki je ravno na meji se pravi kratke stranice so ziher noter dolgga stranica pa je z nogami 55-56cm.

Ali mislite da se zna kdo vpikniti v to ali se to smatra kot standardni odklon haha :D Jasno mi je da imajo tise zadeve ko tišiš noter kovček, ampak meni se zdi da če je za 55 potem more iti noter tudi 56. Ne bi pa se rad nategnil haha

pegasus ::

Bolj pazi na kile kot pa na mere ... Sicer ne vem kolk Adria teži, ampak ryanair & co so kr natančni, ker jim je to vir zaslužka ;)

Mavrik ::

Adria načeloma ne teži.
The truth is rarely pure and never simple.

wini ::

Imam vedno foto nahrbtnik s sabo, ki je kdaj tudi preko 8kil + posebej še torbo s prenosnikom, pa niso še nikoli nič rekli.

Invictus ::

Nič ne težijo.

Upam pa da ločiš med osebno prtljago in prtljago za v prtljažnik letala. Če ti to ne dela problemov, bo vse O.K.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noob96 ::

Ja nisem doplačal check in prtljage. Ta hand Baggage pa je kot vidim pri adrii 55x40x20 in ga imajo vsi.

Še eno vprašanje. Če naredim online check in grem potem direkt na varnostni pregled in na letalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

chort ::

Adria ne teži, edino večje ročne kufre moraš ponavadi oddat pred letalom in ti ga spravijo v prtjažnik. Pri canadairih (ki so večina adriine flote) namreč ne gredo v omarice pod stropom.
Če narediš online čekin greš lahko direkt na varnostni pregled.

Machete ::

Meni je pri teh kufrih nekaj malo 'kar nekaj'. Vsi imamo npr enako omejitev kilaže pritljage, a gospa zraven mene ima 170kg, da se je komaj dobesedno stlačila v sedež (pač povprečna usa afroameriška teta). Oba pa imava lahko enako težak kufer, s tem da je ona švoh 100kg težja od mene. Vem da je pač tako zaradi nekega dostojanstva do različnosti vseh nas, ampak lih fer pa ni. Potnik bi moral it na vago skupaj s pritljago, če že tako cinkajo in problematizirajo že pol kile.. Če ne je vse skupj bolj inkasanstvo, kot pa ekonomija in varnost.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matter ::

Machete je izjavil:

Meni je pri teh kufrih nekaj malo 'kar nekaj'. Vsi imamo npr enako omejitev kilaže pritljage, a gospa zraven mene ima 170kg, da se je komaj dobesedno stlačila v sedež (pač povprečna usa afroameriška teta). Oba pa imava lahko enako težak kufer, s tem da je ona švoh 100kg težja od mene. Vem da je pač tako zaradi nekega dostojanstva do različnosti vseh nas, ampak lih fer pa ni. Potnik bi moral it na vago skupaj s pritljago, če že tako cinkajo in problematizirajo že pol kile.. Če ne je vse skupj bolj inkasanstvo, kot pa ekonomija in varnost.


Sam malo logike uporabi, pa se to ne boš spraševal.
-Kaj je lažje prevozniku ? (Ali enotna teža, ali tehtanje vsakega potnika)
-Diskriminiranost in užaljenost ljudi
Grem basket pa bom neloke metal

BlaY0 ::

Nekateri ameriški prevozniki to že prakticirajo....

Okapi ::

Na malih letalih (recimo do 20 potnikov) te tudi včasih stehtajo, ker mora pilot vedeti, kako težko je letalo.

Machete ::

Tehtanje potnika za prevoznika ni nikakršen problem. Stopnička gor, stopnička dol. 1 korak.
Razumem pa zakaj tega ne prakticirajo, a čisto tehnično gledano je tehtanje kufrov bullshit :)
Samo to sem hotel reči.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blazz ::

po cca 20 letih z adrio, nikoli niso težili... cel kup folka tud v ročno prtljago tovori gromozanske kufre...

Relanium ::

Adria je v tem pogledu še super, ryanair je tisti, katerega se moraš bati.
Sem pa vidu primer ko je pri ryanairu eden tist kovček na silo porinil v tisto stojalo, ker so mu težili.

Okapi ::

Saj važno je, da ga nekako zbašeš notri v okvir, tudi če gre na silo. Mehke torbe so glede tega boljše od plastičnih ali alu-kovčkov, kjer te lahko že pol centimetra spravi ob precej EUREUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Andre ::

Točno 1 mesec nazaj je uslužbenec Adrie na Brniku opozarjal vse z ročno prtljago, da je teža omejena na 8kg, če se jo preseže je doplačilo 35€.
Pa še eno spremembo je bilo opaziti na Adriinem letu: na letalu dobiš kozarec vode brezplačno!

Cervantes ::

Joj, kje so časi... včasih si na Adriji dobil tisto plastično kosilo in po želji sok ali piksno (tamalo sicer) Uniona... pa še čik si lahko prižgal.
Vse to do Beograda.
Svinčeni časi, res.>:D

Invictus ::

Sam imam dostikrat težak kufer za osebno prtljago, ker vem da tisti mali pizdeci canadairi ne spravijo nič pod strop.

Pol je včasih mal krize, ker letim z airbusom :D. Ampak tako ali tako je to vse predimenzionirano da zdrži.

Redne ne-nizkocenovne družbem, ne težijo toliko s težo kot nizkocenovne... Čeprav je pri EasyJetu simple spravit kufer pravih dimenzij, a prevelike teže, na letalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

McMallar ::

Po mojih izkusnjah EasyJet ne komplicira s tezo, samo z velikostjo (pa se to ne prevec). Bolj tezijo s stevilom kosov, tako da je morala zena svojo torbico pospraviti v kufer da je imela samo en kos rocne prtljage...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Invictus ::

Zdaj tega enega kosa prtljage ni več :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

McMallar ::

Ja. Dejansko je osebje zahtevalo, da pospravi torbico v kufer. Itak jo je na letalu vzela ven da ne bo vsa pomeckana ampak tedaj ni nihce vec tezil :)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319942 (8153) iceman3
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304556 (3880) St235
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10525061 (21994) xsum1
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6018331 (16858) 2x'=2
»

Nož na letalu

Oddelek: Loža
294680 (3980) root987

Več podobnih tem