» »

Fresh new beginning in Slovenia

Fresh new beginning in Slovenia

1 2
3
»

judoka ::

guest #44 je izjavil:



Prav zvije me v črevesju ko pomislim kak redneck country ta Slovenija je. Skoraj ne moreš imet nek fresh new beginning ko pa se vsi med sabo poznajo. Edina opcija je da pogledaš po kakih drugih selih, kjer pa je spet podobna zgodba.

Kaj takega močno dvomim da bi se lahko v Londonu (z 4x oz 7x večjim prebivalstvom an kupu kot vsa slovenija) zgodilo, kjer če menjaš kroge vrjetno take osebe ne bi kaj kmalu vidu.

Slovenija me je do sedaj res razočarala skoraj na vsakem koraku.

PS...Modi, ne brisat, je kar zanimiva tematika.


Tvoj problem ni Slovenija, niti drugi ljudje. Tvoj problem si ti sam, oz. tvoj ego, ker za svoje probleme kriviš druge-okolico.
btw, Ce isces spremembe na FB, ki je glavni medij "look at me" populacije, potem se ti tudi v bodoče ne obetajo kakšne drastične spremembe.

Owe- ::

PacificBlue je izjavil:

Mi je žal, da sem o temu začel razmišljat šele zadnja leta...ko bi vsaj prej se zavedal tega bi vlagal v to, da se preselim.

Vrjemi mi, first good chance i get...zapustim to selo.


Poglej, si se mlad...in neumen.

Ko bos imel malo več izkusenj, predvsem delovnih navad in volje do poštenega življenja...potem se oglasi.


>Utk

+1


Priceless, tipičen primer kako slovensko (kmečko) mišljenje zaničuje vse kar je drugače misleče. Paše točno v to temo.

Avtorju pa, če imaš pogum samo pejt, karkoli je že razlog, živi se samo enkrat.

guest #44 ::

jype je izjavil:

V pipi je vsak teden kej, pa vedno pridejo vsaj trije!


Sicer je to izredno spodbudno in hvalevredno, ampak from a global perspective "you must be joking".

Zame je kritična masa takih mini-eventov vsaj 50 ljudi. Pač Slovenija ne premore dovolj intelektualne baze ljudi, ki bi zagotavljala vsaj 30-50 ljudi za redna predavanja oz. take mini-dogodke.

V londonu vrjamem, da je minimalna kapaciteta tovrstnih "kafan" vsaj 100 ljudi. Naj mi to kdo potrdi.

Daedalus ::

Pipa nabere na redne dogodke do 30 ljudi. Smo bili že tudi do vrha stopnic polni... pa ne sam enkrat. Kar je za velikost okolja, v katerem delamo, ogromno. Je pa res, da bolj nišna predavanja pritegnejo manjše število ljudi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

> V londonu vrjamem, da je minimalna kapaciteta tovrstnih "kafan" vsaj 100 ljudi. Naj mi to kdo potrdi.

Ni. Pac pride jih 7 namesto 3-eh. Je pa vzporedno 10 dogodkov, ampak na vsakem 7.

guest #44 ::

Daedalus je izjavil:

Pipa nabere na redne dogodke do 30 ljudi. Smo bili že tudi do vrha stopnic polni... pa ne sam enkrat. Kar je za velikost okolja, v katerem delamo, ogromno. Je pa res, da bolj nišna predavanja pritegnejo manjše število ljudi.


Super, lepo slišat. Bom tud jaz zahajal tam ko bodo zmogljivosti.

Phantomeye ::

Ramon dekers je izjavil:

phantomeye kako pa je z delovnimi vizami tam? Kaj pa bos delal? Jeba je ker zna malo japoncev anglescino, pa ne mi govort kako jo obvladajo, prosim.


Najprej mislim prevohat teren, šele na to pride na vrsto vprašanje 'kaj bom delal'.

Angleščina je med japonci prava modna muha in mnogi se jo učijo (sploh zdejšnja generacija). Je pa res, da jim dela precej težav, zaradi tega, ker je japonščina zlogovno omejena in to vpliva na sposobnost govorjenja angleščine.

Drugace pa valjda ne mislim it tja z 0% znanjem japonščine. Si ga pridno nabiram :).

guest #44 ::

Gandalfar je izjavil:

> V londonu vrjamem, da je minimalna kapaciteta tovrstnih "kafan" vsaj 100 ljudi. Naj mi to kdo potrdi.

Ni. Pac pride jih 7 namesto 3-eh. Je pa vzporedno 10 dogodkov, ampak na vsakem 7.


Kar je tudi dobo, pač več ponudbe. Sicer pa sklepam, da to gre za res kake niše, pomojem na nekem malo bolj širokem dogodku se tre ljudi.

Phantomeye je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

phantomeye kako pa je z delovnimi vizami tam? Kaj pa bos delal? Jeba je ker zna malo japoncev anglescino, pa ne mi govort kako jo obvladajo, prosim.


Najprej mislim prevohat teren, šele na to pride na vrsto vprašanje 'kaj bom delal'.

Angleščina je med japonci prava modna muha in mnogi se jo učijo (sploh zdejšnja generacija). Je pa res, da jim dela precej težav, zaradi tega, ker je japonščina zlogovno omejena in to vpliva na sposobnost govorjenja angleščine.

Drugace pa valjda ne mislim it tja z 0% znanjem japonščine. Si ga pridno nabiram :).


Če je vrjetni mnenjem, naj bi tujci (belci) šli za med med japonkami. Kar je dodaten bonus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Daedalus ::

Super, lepo slišat. Bom tud jaz zahajal tam ko bodo zmogljivosti.


Je tudi live stream za predavanja. Družimo se pa med drugim preko irca, če ni časa za dobit se v živo. Tako da možnost sodelovanja je vedno, magari nisi fizično prisoten v Lj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Invictus ::

judoka je izjavil:


Tvoj problem ni Slovenija, niti drugi ljudje. Tvoj problem si ti sam, oz. tvoj ego, ker za svoje probleme kriviš druge-okolico.
btw, Ce isces spremembe na FB, ki je glavni medij "look at me" populacije, potem se ti tudi v bodoče ne obetajo kakšne drastične spremembe.

Mislim da imamo Slovenci velik problem s Slovenci. Sem že 5 mesec v Bruslju, pa nisem spoznal niti enega Slovenca. No enega sem, pa se mu ni zdelo vredno poslati enega emaila da bi šla še kdaj na pir.

Pa sem dal objave na razne strani kjer se "srečujejo" Slovenci v Bruslju. Sporočilo velikokrat prebrano, odgovora nobenega.

Enako se mi je zgodilo v Melbournu. Niti eden se ni javil.

Kolikor govorim s ljudmi, ki hodijo po svetu, je za Slovence to čisto normalen pojav. Celo v Clevelandu, ki naj bi bil mesto z največ Slovenci, je cela kopija Slovenije. Vsi skregani med sabo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

judoka ::

Mar ni smešno definirat človeka glede na teritorij njegovega rojstva?
A ni pomembno predvsem to, kakšen je nekdo po karakterju, srcu, interesih? Zakaj bi bil Anglež (oz nekdo iz drugega teritorija) avtomatsko
bolj zanimiv - boljši kod Slovenec?

Kar si opisal se mi zdi neka vrsta snobizma ali pa čisto navaden kompleks majhnosti.

D3m ::

Hehehe pol še noben ni spoznal mene. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

murmur ::

Owe- je izjavil:



Priceless, tipičen primer kako slovensko (kmečko) mišljenje zaničuje vse kar je drugače misleče. Paše točno v to temo.

Avtorju pa, če imaš pogum samo pejt, karkoli je že razlog, živi se samo enkrat.


ja, po moje nima veze da se zivi samo enkrat, enostavno ce te vlece drugam pici tja. ne komplicirat.

Ramon dekers ::

Mislim da imamo Slovenci velik problem s Slovenci. Sem že 5 mesec v Bruslju, pa nisem spoznal niti enega Slovenca. No enega sem, pa se mu ni zdelo vredno poslati enega emaila da bi šla še kdaj na pir.

Pa sem dal objave na razne strani kjer se "srečujejo" Slovenci v Bruslju. Sporočilo velikokrat prebrano, odgovora nobenega.

Enako se mi je zgodilo v Melbournu. Niti eden se ni javil.

Kolikor govorim s ljudmi, ki hodijo po svetu, je za Slovence to čisto normalen pojav. Celo v Clevelandu, ki naj bi bil mesto z največ Slovenci, je cela kopija Slovenije. Vsi skregani med sabo.


Tole mi je tudi znano. Še sanja se ti ne kako so ljubosumni, da boš "dol" največji luzer, da tujcev ne marajo...bla bla bla...Sam crkavam ko berem, njihove prispevke, da o slovnici ne izgubljam besed, kjer se že takoj vidi da faksa od zunaj niso videli.

Ampak tako pač je, se mora človek sprijazniti in upati da ne bo dobil soseda za slovenca.

Najprej mislim prevohat teren, šele na to pride na vrsto vprašanje 'kaj bom delal'.

Angleščina je med japonci prava modna muha in mnogi se jo učijo (sploh zdejšnja generacija). Je pa res, da jim dela precej težav, zaradi tega, ker je japonščina zlogovno omejena in to vpliva na sposobnost govorjenja angleščine.

Drugace pa valjda ne mislim it tja z 0% znanjem japonščine. Si ga pridno nabiram :).



+1. Sam ne čakat ko si enkrat tam od 25+ je vse težje. Pa še japonke so res luštne:) Je pa Tokio drag ko žafran.

Mavrik ::

Invictus je izjavil:


Mislim da imamo Slovenci velik problem s Slovenci. Sem že 5 mesec v Bruslju, pa nisem spoznal niti enega Slovenca. No enega sem, pa se mu ni zdelo vredno poslati enega emaila da bi šla še kdaj na pir.

Pa sem dal objave na razne strani kjer se "srečujejo" Slovenci v Bruslju. Sporočilo velikokrat prebrano, odgovora nobenega.

Enako se mi je zgodilo v Melbournu. Niti eden se ni javil.

Kolikor govorim s ljudmi, ki hodijo po svetu, je za Slovence to čisto normalen pojav. Celo v Clevelandu, ki naj bi bil mesto z največ Slovenci, je cela kopija Slovenije. Vsi skregani med sabo.


Kaj pa če tako vprašam: Zakaj točno bi šao ven z države, da bi se potem spet družil z istimi slovenčki? ;) Mene to, da se ne greš družit z nekom samo zato, ker je pač slučajno z iste države niti ne čudi - navsezadnje se tudi v Sloveniji ne družimo s kar nekom, ampak iščeš kompatibilno družbo. Jezik je bolj kot ne manj pomembna stvar, ko si že enkrat na stopnji da lahko dlje časa funkcioniraš v tujini.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Ko delaš kot freelancer, si najeta delovna sila. In te zaposleni nikamor ne vabijo. Ker vedo da te čez 3,6 mesecev ne bo več.

Poleg tega me je zanimalo kako Slovenci kaj živijo v Avstraliji. Ampak jih je nemogoče dobit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

Ramon dekers je izjavil:

Mislim da imamo Slovenci velik problem s Slovenci. Sem že 5 mesec v Bruslju, pa nisem spoznal niti enega Slovenca. No enega sem, pa se mu ni zdelo vredno poslati enega emaila da bi šla še kdaj na pir.

Pa sem dal objave na razne strani kjer se "srečujejo" Slovenci v Bruslju. Sporočilo velikokrat prebrano, odgovora nobenega.

Enako se mi je zgodilo v Melbournu. Niti eden se ni javil.

Kolikor govorim s ljudmi, ki hodijo po svetu, je za Slovence to čisto normalen pojav. Celo v Clevelandu, ki naj bi bil mesto z največ Slovenci, je cela kopija Slovenije. Vsi skregani med sabo.


Tole mi je tudi znano. Še sanja se ti ne kako so ljubosumni, da boš "dol" največji luzer, da tujcev ne marajo...bla bla bla...Sam crkavam ko berem, njihove prispevke, da o slovnici ne izgubljam besed, kjer se že takoj vidi da faksa od zunaj niso videli.

Ampak tako pač je, se mora človek sprijazniti in upati da ne bo dobil soseda za slovenca.

Najprej mislim prevohat teren, šele na to pride na vrsto vprašanje 'kaj bom delal'.

Angleščina je med japonci prava modna muha in mnogi se jo učijo (sploh zdejšnja generacija). Je pa res, da jim dela precej težav, zaradi tega, ker je japonščina zlogovno omejena in to vpliva na sposobnost govorjenja angleščine.

Drugace pa valjda ne mislim it tja z 0% znanjem japonščine. Si ga pridno nabiram :).



+1. Sam ne čakat ko si enkrat tam od 25+ je vse težje. Pa še japonke so res luštne:) Je pa Tokio drag ko žafran.


Mja saj vem. Bi pa rad vseeno prej končal študij. Kar je pa itak letos oz. drugo leto.

tpleko ::

guest #44 je izjavil:

Tk, da it is a possibility.

z angleščino ne boš imel problemov saj kar rineš not angleške stavke.

tpleko ::

JesusChrist je izjavil:

V sloveniji tudi nisem doživel, da bi kdo koga kar tako nagovoril - še huje, vsi se držijo grdo, kot da si jim kaj hudega storil.


mogoče imajo pa isti problem kot ti, da se jim zdijo vsi slovenci primitivni.

Ramon dekers ::

Mja saj vem. Bi pa rad vseeno prej končal študij. Kar je pa itak letos oz. drugo leto.


Aja pa še to ne se sekirat če ti kakšen slovenski bumbar reče da papir ni nič vreden v tujini, načeloma imajo naše fakultete dokaj dobre standarde in so definitivno primerljive s tujino. Razen če ne delaš kakšne organizacije dela...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19028541 (8802) Ganon
»

Učenje angleščine - v naravnem okolju

Oddelek: Šola
458086 (4888) bajsibajsi

Zakaj smo Slovenci tako zategnjen narod. Od kje to izvira? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14122939 (17938) BigWhale

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13926751 (24003) dzinks63
»

Delo v Avstraliji (tujini) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518131 (9866) Pegaz

Več podobnih tem