» »

Zakaj smo Slovenci tako zategnjen narod. Od kje to izvira?

Zakaj smo Slovenci tako zategnjen narod. Od kje to izvira?

1 2
3
»

BigWhale ::

shadeX je izjavil:

Dajte prosim konstruktivne odgovore, ker bi sam rad razumel to. Če primerjamo srbe, bosance in hrvate so svetlobna leta pred nami. Držijo skupaj. Mi smo pa poden.


Generalization is a mother of all fuckups. Ne mores takole splosno mahat z nekimi stereotipi. In z lastnimi izkusnjami. Poznas 'pet bosancev in tri srbe' pa se ti ze zdi, da so vsi tolk bolj druzabni in manj zategneni od slovencev.

Najvecji problem ljudi je precej nizka samopodoba, ki se _morda_ vidi tudi na nacionalni ravni.

"Slovenci smo picke in hlapci, uni so pa tolk boljsi od nas."

Ne nismo. Ce si ti, prav. Ostali nismo. :)

Manu ::

Invictus je izjavil:

Slovenci zelo slabo prenesejo kritiko, čeprav je dobronamerna in celo pozitivno predstavljena. Samokritičnosti pa Slovenci sploh nimate. Ne znate pogledat vase in ugotoviti da ste dostikrat nesposobni kreteni.

Pa ti? Znaš tudi ti sprejet kritiko in ugotovit, da znaš bit nesposoben kreten?

Ta tema govori ravno o tem. OP je odprl temo z namenom, da samoreflektivno (in samokritično) pride do zaključkov, zakaj smo Slovenci "taki in taki", kot on to vidi in doživlja.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

ProGo ::

Če je nesmiselno vprašanje, so tudi odgovori enaki. Naredi raziskavo, N=2.000.000 in statistično obdelaj vse psihološke kazalce, ki te zanimajo.

Invictus ::

Manu je izjavil:


Pa ti? Znaš tudi ti sprejet kritiko in ugotovit, da znaš bit nesposoben kreten?

Se je že zgodilo.

Pa se da marsikaj popravit, če znaš poslušat in res poiskati vzrok kretenizma. Seveda, če imaš take kolege, ki so sposobni sploh kaj kritičnega povedati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vitez ::

Unknown_001 je izjavil:


So pač moteč element. Kakor si rekel, vse se da normalno zmenit z večino ljudi dok ne pride EN TA PAMTN ki itak ve vse bolj in so vsi drugi neumni samo on je normalen. 3/4 stereotipov in teh bedarij o hlapčevstvu bi se lahko že davno pometla stran. Sam ne, zmerno se najde en ki se dela pametnega in kvazi intelektualca, svojo strokovnost pa potrjuje s tem da je sposoben Cankarja interpretirati. Še bolj na kura mi gredo pa ljudje ki govorijo v imenu vseh kot da bodo neko revolucijo naredili in pri teh ravnotako ne manjka navijanja o hlapčevstvu in poniževanje z izrazom slovencelj/janezi/hribouci... pa ker idiot take ljudi sploh posluša? Jaz v živo vsem takoj v obraz povem da mešajo drek in jih kulturno pošljem nekam... Kaj pa potem naprej v obrambo goveda pa ne vem ker postanem avtomatsko gluh zanje.

Najlažji in najbolj kreten ski način da se delaš pametnega je kritiziranje. Je pa uporaba tega zelo vprašljiva saj so redki tisti ki so do tega upravičeni.


Odlično razloženo.

Bellzmet ::

Meni se sploh ne zdi to kar op piše, tudi daleč od tega, da so v drugih državah bivše Juge v tem veliko boljši od nas, ne drži, to so samo stereotipi, ko da kdo ven rakijo.

Če se op tako počuti OK, samo jaz se sigurno ne :) Če pa nočem z vsakim lolekom na cesti komunicirat in govorit o "vremenu" pa to ni zategnjenost ampak moja odločitev.

gruntfürmich ::

shadeX je izjavil:

Nikol nisem razumel...
Dajte prosim konstruktivne odgovore, ker bi sam rad razumel to...
Vsi odgovori so izjemno dobrodošli, ampak predvsem pričakujem odgovore slo-tech elite z največ posti. Moderatorji, lakotnik, hojnik, raptor,šernk,mare, invictus, borut-73,m-power, tr0n, in ja tudi jypetovo mnenje hočem slišat, itd...


eno in edino je, da je v sloveniji IQ katastrofalno nizek. samo in edino to je vzrok vseh težav. v stoletjih se je to nižalo in nižalo, bebčki so sposobne naganjali v tujino, in v zadnjih letih so ti bebčki (torej slovenci) dobili svojo državo, točno takšno kot so si jo 90% slovencev želelo: idiotijo. tistih par %% pa se nas samo čudi kako vam taka idiotija vse skupaj uspeva...
in mislim da nikoli ne boš razumel, in niti se ne trudiš razumeti, ker sprašuješ za mnenje folk ki nabija poste in ne pametne.
ali pa je to samo trol tema.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

Nikol nisem razumel...
Dajte prosim konstruktivne odgovore, ker bi sam rad razumel to...
Vsi odgovori so izjemno dobrodošli, ampak predvsem pričakujem odgovore slo-tech elite z največ posti. Moderatorji, lakotnik, hojnik, raptor,šernk,mare, invictus, borut-73,m-power, tr0n, in ja tudi jypetovo mnenje hočem slišat, itd...


eno in edino je, da je v sloveniji IQ katastrofalno nizek. samo in edino to je vzrok vseh težav. v stoletjih se je to nižalo in nižalo, bebčki so sposobne naganjali v tujino, in v zadnjih letih so ti bebčki (torej slovenci) dobili svojo državo, točno takšno kot so si jo 90% slovencev želelo: idiotijo. tistih par %% pa se nas samo čudi kako vam taka idiotija vse skupaj uspeva...
in mislim da nikoli ne boš razumel, in niti se ne trudiš razumeti, ker sprašuješ za mnenje folk ki nabija poste in ne pametne.
ali pa je to samo trol tema.

Url do raziskave, da je v Sloveniji nizji IQ glede na sosednje drzave? Ali je to spet nabijanje v prazno...

Hk416 ::

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

Nikol nisem razumel...
Dajte prosim konstruktivne odgovore, ker bi sam rad razumel to...
Vsi odgovori so izjemno dobrodošli, ampak predvsem pričakujem odgovore slo-tech elite z največ posti. Moderatorji, lakotnik, hojnik, raptor,šernk,mare, invictus, borut-73,m-power, tr0n, in ja tudi jypetovo mnenje hočem slišat, itd...


eno in edino je, da je v sloveniji IQ katastrofalno nizek. samo in edino to je vzrok vseh težav. v stoletjih se je to nižalo in nižalo, bebčki so sposobne naganjali v tujino, in v zadnjih letih so ti bebčki (torej slovenci) dobili svojo državo, točno takšno kot so si jo 90% slovencev želelo: idiotijo. tistih par %% pa se nas samo čudi kako vam taka idiotija vse skupaj uspeva...
in mislim da nikoli ne boš razumel, in niti se ne trudiš razumeti, ker sprašuješ za mnenje folk ki nabija poste in ne pametne.
ali pa je to samo trol tema.



Kot prvo onemu buhtilu od OP-ja; kaj od mojega prvega posta pa nisi uspel razumeti?

Jaz problem vidim bolj v tem o čem sem že govoril, torej o teh psihopatih zvezdaških, kateri se izdajajo za nekakšne levičarje pa v bistvo to sploh niso, prej bi jim kot prvo deklarilar ravno za slovencelje brez hrbtenice (hlapce po domače), potem bi jih označil še za fašiste, tiste prišleke pa bi (po večini) še ekstra štempliral kot naciste. Da pojasnim. Levičar sem naprimer lahko jaz, vendar sem v bistvo lahko tudi desničar, ampak to lahko rečem jaz za sebe ker vem da sem domoljub in zelo dobro razumem foro oziroma poanto plemena, države itn., torej vladej in deli. Medtem ko oni psihopati samo grabijo za sebe ko zmešani, zraven pa nas preko nekih kvazi kulturnih manifestov po tv-ju še učijo, kdo je to Slovenec, kako naj bi se obnašal itd., in so mnenja da imajo absolutno samo oni prav. Seveda bi tukaj lahko govorili o različnih ljudeh ter različnih si mnenjih, pa vendar, če naprimer pogledamo na plačljivi mmc portal kakšen članek v zvezi s to migrantsko krizo, hitro ugotovimo, da ti zvezdaši s podporo prišlekov iz juge, delajo eno, ljudje pa hočejo nekaj čisto drugega. In ne gre se tukaj za tisto v stilu "pusti pametnejšim, da ti vladajo", ampak totalni fašizem od ljudi s ponavljajočim se vzorcem (sovražnim, proti narodu), že vse od 90. tih naprej.

Torej, nebi se ravno strinjal s tem švabarom pred mano, kako smo Slovenci zabiti in to, ampak vidim bolj problem v tem da niti nimamo možnosti za karkoli v stilu naprej, ker se seveda takoj, tudi tukaj na tem forumo, najdejo učitelji z jasnimi navodili kako in kaj.

Ljudje so pač bolj kot ne naveličani vsega skupaj, in jih ne rabiš imeti za nore, pač smo malo preveč kulturen narod za na ulico, lustracije pa tudi od nikoder. Problem je samo v tem ker to lustracijo zagovarjajo ljudje, kateri bi pomojem mnenju tudi sami morali postati del nje - ciljam torej na politično lustracijo, ker s t.i. kumunistično, je šlo že davno po gobe, rezultat je pa strašen (nlb - državna skrivnost).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hk416 ()

gruntfürmich ::

Smurf je izjavil:

Url do raziskave, da je v Sloveniji nizji IQ glede na sosednje drzave? Ali je to spet nabijanje v prazno...

ni nabijanje, pač opazovanje in sklepanje.
kako pa bi lahko bilo drugače po stoletjih negativne selekcije in bežanja inteligence na dunaj, v socializmu utišanje ali bežanje v nemčijo, dandanes bežanje po celem svetu, propadanje šolskega sistema z nižanjem kriterijev, v politiko se izvolijo samo bebci kar pomeni da folk ne loči pameti od nastopaštva, verovanje in obiski cerkev...
enostavno ni nobene logične razlage da bi lahko bilo stanje v sloveniji drugačno kot da je raja naspol bebasta in se ji kot taki ne da nič dopovedat, niti si ne želi razsvetlitve ker je niso umsko sposobni. in zato ni nobene druge možnosti kot da vedno bolj tonemo in se temu tudi čudimo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Bellzmet ::

Hm dokaz za nizek IQ je ta, da so v Sloveniji že vrsto let na 1. mestu med prodajanimi časopisi Slovenske novice.

Invictus ::

Saj ostale evropske države niso nič boljše.

Najbolje še prodajajo šund cajtngi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m4cer ::

Če pogledamo na stvar iz zgodovinskega vidika Slovenci nismo evolvirali s stopnje plemena na stopnjo naroda.
Nikoli v zgodovini nismo imeli oblasti na svojem ozemlju.
Zato se niso oblikovali različni družbeni redovi , ki bi prevzeli vlogo narodove individualizacije.
Nikoli nismo imeli plemstva, buržuazije in vojske.
Zato tudi nimamo modela osebne individualizacije. (diferencijacija-separacija-individualizacija)
Po načinu razmišljanja pa prednjači črno-bel način (mi-oni,luzerji-carji, rdeči-beli ipd.).

stjan ::

Kako je že nekdo rekel : trop kurb in pijancev. :(

slotechar ::

To nima kaj prevec veze z nizkim iq-jem. Ljudje z psihicnimi motnjami in specificnimi vedenji imajo dostikrat tudi kar nadpovprecen iq, tako da to verjetno ni vzrok takega vedenja.
Bolj primerno vprasanje je, kaj povzroca, da imajo nekateri taksne in podobne psihicno vedenjske vzorce.

Upam si trditi, da na zabavah, ljudje z nizkim iq so ponavadi ravno nasprotnega vedenja, vse prej kot zategnjeni, govorim na splosno.

Zgodovina sprememb…

Red_Mamba ::

shadeX je izjavil:

Vitez je izjavil:

Posplošitve. Idealiziraš južne brate na podlagi njihovih filmov in nekih mitov.


Mogoče.

Ampak imam sam preveč osebnih izkušenj na katerih govorim. Imel sem "best frenda" oz več teh, ki so se razkropili v trenutku ko mi je bosanec (manjši od mene) prilimal "šamar". :) Nas je blo 6 , oni so imeli 2. :)


so bli pametni k so vedli da bi ona dva brata od onih dveh prisla z nozi pa bi blo 4 boskoti z 2ma nozema proti 6 zrtvam :D

Smurf je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

Nikol nisem razumel...
Dajte prosim konstruktivne odgovore, ker bi sam rad razumel to...
Vsi odgovori so izjemno dobrodošli, ampak predvsem pričakujem odgovore slo-tech elite z največ posti. Moderatorji, lakotnik, hojnik, raptor,šernk,mare, invictus, borut-73,m-power, tr0n, in ja tudi jypetovo mnenje hočem slišat, itd...


eno in edino je, da je v sloveniji IQ katastrofalno nizek. samo in edino to je vzrok vseh težav. v stoletjih se je to nižalo in nižalo, bebčki so sposobne naganjali v tujino, in v zadnjih letih so ti bebčki (torej slovenci) dobili svojo državo, točno takšno kot so si jo 90% slovencev želelo: idiotijo. tistih par %% pa se nas samo čudi kako vam taka idiotija vse skupaj uspeva...
in mislim da nikoli ne boš razumel, in niti se ne trudiš razumeti, ker sprašuješ za mnenje folk ki nabija poste in ne pametne.
ali pa je to samo trol tema.

Url do raziskave, da je v Sloveniji nizji IQ glede na sosednje drzave? Ali je to spet nabijanje v prazno...


ne rabis raziskave, k vsi z visokim IQjem zapustijo sloveniastan takoj ko lahko in sam krs ostane doma :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Aja pa da porusimo se en mit, iz Slovenije se izsiljujejo ljudje vseh izobrazb (od cistilk, do profesorjev) v povprecju se izseljujejo ravno povprecni ljudje in ne visokoizobrazen kader.

solatko ::

Zategnjenost, hladnost, nekumunikativnost,...... so povezane predvsem z zgodovino naroda, načinom življenja, privzgojenimi navadami, kulturo in seveda kot narod z določeno zgodovino državnosti.

Mene so v gostilnah skoraj pretepali (če bi se le upali), ko sem 1991 ob osamosvojitvi razlagal, da je v redu osamosvojitev, vendar je prva naloga, da se damo v najem (kot HongKong) za 99 let, Japoncem ali Nemcem, da nas naučijo treh stvari:
vladat,
delat in
obnašat

Pod vladat sem mislil - državnost in umetnosti vladanja
pod delat sem mislil - managment
pod obnašat sem mislil - na zaupanje v lastne sile, pokončno držo, poštenost, enakovrednost drugim evropskim in svetovnim narodom, torej, da nam iz glave izbijejo hlapčevstvo.
Delo krepa človeka

solatko ::

Pobje vi mešate IQ z državljansko zavednostjo. Kako naj ima hlapec, ki nikoli v zgodovini ni imel države, vedno le gospodarje, državljansko zaveden in ponosen na to, da je državljan lastne države.
Enako je z vodenjem, smo pač parcialni vrtičkarji, ki skrbimo predvsem za svoje riti in riti nam bližnjih, ko imamo priložnost za to (se slučajno ali preko volitev, znajdemo pri državnem koritu).

Američani, tudi tisti najrevnejši, so ponosni, da so državljani USA, Slovenci, ki postanejo uspešni (bogati), bi najraje svoje poreklo zatajili.

Manjkajo nam osnove, ki so jih drugi narodi konzumirali skozi stoletja, s tako ali drugačno zgodovino, mi je enostavno nimamo, imamo pa rdeče in bele, malomeščane in kmete, verne in neverne, pač same take lastnosti, ki s samo nacionalno in državno zavednostjo nimajo nobene povezave.

Zavist, privoščljivost, opravljivost, hujskaštvo, špecanje, podcenjevanje,.... izhaja iz hlapčevstva, ravno tako prepisovanje, plagiatorstvo, goljufanje,.....skrivanje zaslužka - utaja davščin (kot hlapec si car, če gospodarja nategneš, sedaj nategujemo sami sebe, pa nam ne potegne).
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Lej, če si ponosen, si pa naci. Sej veš kako to gre - v bistvu te levaki stalno delajo hlapca, ker če se postaviš na svoje noge, si že naci, lopov al pa tajkun.

gruntfürmich ::

solatko je izjavil:

Pobje vi mešate IQ z državljansko zavednostjo. Kako naj ima hlapec, ki nikoli v zgodovini ni imel države, vedno le gospodarje, državljansko zaveden in ponosen na to, da je državljan lastne države.
Enako je z vodenjem, smo pač parcialni vrtičkarji, ki skrbimo predvsem za svoje riti in riti nam bližnjih, ko imamo priložnost za to (se slučajno ali preko volitev, znajdemo pri državnem koritu).

Američani, tudi tisti najrevnejši, so ponosni, da so državljani USA, Slovenci, ki postanejo uspešni (bogati), bi najraje svoje poreklo zatajili.

Manjkajo nam osnove, ki so jih drugi narodi konzumirali skozi stoletja, s tako ali drugačno zgodovino, mi je enostavno nimamo, imamo pa rdeče in bele, malomeščane in kmete, verne in neverne, pač same take lastnosti, ki s samo nacionalno in državno zavednostjo nimajo nobene povezave.

Zavist, privoščljivost, opravljivost, hujskaštvo, špecanje, podcenjevanje,.... izhaja iz hlapčevstva, ravno tako prepisovanje, plagiatorstvo, goljufanje,.....skrivanje zaslužka - utaja davščin (kot hlapec si car, če gospodarja nategneš, sedaj nategujemo sami sebe, pa nam ne potegne).


vse to drži. samo tega ne dojameš, da se vse te zadeve da preseči, se jih zavedati, in jih odpraviti, sam pri sebi, če le imaš dosti v glavi.
če tega nimaš, furaš to sranje naprej na svoje potomce in okolico.

vse je zelo enostavno, če je pameti veliko...

za svetlo prihodnost bi bilo treba na funkcije za upravljanje države postaviti samo take z iq več kot 150, za volilce pa samo take z več kot 120.
tistim pod 70 pa prepovedat imet potomce.

in vse bi bilo lepše.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Problem je ker tisti z IQ nad 120 imajo po enega otroka, pa še to bolj pozno, tisti z IQ 70 pa imajo v tem času že 3 do 4 otroke.

Sej si verjetno gledal film Idiocracy http://www.imdb.com/title/tt0387808/
Lepo pokaže, kam drvimo slovenci.

Glugy ::

To da postavljaš kot ideal držanje skupaj je neumnost. Ne moreš ti branit človeka glede na tvoje razmerje z človekom. Lahko ga braniš samo če res meniš da dela prav. Sam zato ker je nekdo iste krvi še ne pomen da ga je treba brant pa ujčkat ko dela stvari narobe. Naj se nauči iz svojih napak, naj odgovarja za svoje napake. Življenje je prevzemanje odgovornosti. Kako boš enkrat dobr starš če niti tega nisi zmožen narest? In napaka je da takega človeka braniš. S tem ko neodgovornega človeka braniš mu škoduješ na dolgi rok. Ker tvoje pametovanje ne bo nikoli imelo iste teže kot ena huda kontra-posledica slabega dejanja ki ga je on naredil. Oprosti ampak če nekoga prebutaš/ga ubiješ/pomagaš kriminalcem/razprodajaš drogo/kradeš lakomno (-> več kot nujno rabiš za najosnovnejše preživetje v primeru da res nimaš druge izbire) ipd nezakonite ali/in nemoralne stvari potem pozabi na zaščito. Pozabi. Kr lepo odgovarjaj. Mi vest ne da da bi te z molkom podpiral. Ker molk je podpora. Če delaš traparije si na svojem, ne zanašaj se na druge.
Ne rečem ajde recimo da si v stiski pa da recimo da narediš enkrat eno neumnost ki je slaba ampak drugim ne škodi..škodi samo tebi.. to razumem da se zgodi in tega ne bi povedal. Sam če pa drugim škoduješ na tak al pa drgačn način. Pol pa ni popuščanja.
Jz si ne želim družbe ki je na videz podobna delovanju mafije. A-a ne hvala.

Hk416 ::

Ob vsem prebranem ter samen nivoju "debate", enostavno ne morem verjeti, da kateri izmed administratorjev še kar ni zaprl te teme. Kakšen poden od foruma. Če ne druga, se probejte spet skoncetrirati nazaj na vprašanje "zakaj smo..," zraven pa nehajte pribijati z nekakšnimi forami iz leta 19xx, ampak se rajši soočite s sedanjosto.

Sicer sem vas poskušal usmeriti v pravo smer, samo zgleda da imate raje tovariša Jypeta in Solatkota, pa tudi oni švabonja je razred zase. Ampak kot vam pravim, se gre za tipe kateri nas v bistvo skrajno sovražijo in nima smisla zgubljati časa z njimi.

jype ::

Jaz sovražim samo vse tiste, ki se ne sovražijo sami.

Hk416> zakaj bi po tvojih besedah dal pobiti vse štajerce

Če resnično verjameš, da bi jaz dal kogarkoli pobiti, potem nisi pozorno bral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vitez ::

boolsheat je izjavil:

Malo je takih, ki se jih ima za Slovenca, tudi med 2., 3. generacijo.


Čist vseeno je, za kaj se nekdo ima. Če ima državljanstvo Slovenije, ni tujec, basta. Dajte že to osvojiti, preden napačno uporabljate izraze.

solatko je izjavil:

Zategnjenost, hladnost, nekumunikativnost,...... so povezane predvsem z zgodovino naroda, načinom življenja, privzgojenimi navadami, kulturo in seveda kot narod z določeno zgodovino državnosti.

Mene so v gostilnah skoraj pretepali (če bi se le upali), ko sem 1991 ob osamosvojitvi razlagal, da je v redu osamosvojitev, vendar je prva naloga, da se damo v najem (kot HongKong) za 99 let, Japoncem ali Nemcem, da nas naučijo treh stvari:
vladat,
delat in
obnašat

Pod vladat sem mislil - državnost in umetnosti vladanja
pod delat sem mislil - managment
pod obnašat sem mislil - na zaupanje v lastne sile, pokončno držo, poštenost, enakovrednost drugim evropskim in svetovnim narodom, torej, da nam iz glave izbijejo hlapčevstvo.


Slovenci se med sabo čisto vredu pogovarjamo, dokler ne pride en jamrač, kot si ti, ki začne razlagat o nekem večstoletnem hlapčevanju itd. me ne čudi, da so te skoraj zbutali. Čudno, da te niso. Mene nikoli ni nihče poskušal zbutat, pa ne zato, ker sem močan, ampak ker ne govorim neumnosti okoli. Ker se izogibam generalizacijam in ne prcam ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

jtothek ::

"Prvi je zašel v prepir, nato je šel domov in nazaj prišel z bratom in nožem. Ubil(a) sta človeka. Če bi rekel mojemu bratu naj mi pomaga škoditi nekomu drugemu, bi me samo na psihiatrijo zapeljal."


Če človek reče ne, ko ga drugi vpraša gremo se štihat, potem pa hvala bogu da smo slovenci zategnjeni. Keri primer si dal za 'ležernost' bivših sodržavljanov.

BigWhale ::

Mal sem spucal, pa se bom, ce bo treba. Dajte ohranite nek spodoben nivo.

noraguta ::

jtothek je izjavil:

"Prvi je zašel v prepir, nato je šel domov in nazaj prišel z bratom in nožem. Ubil(a) sta človeka. Če bi rekel mojemu bratu naj mi pomaga škoditi nekomu drugemu, bi me samo na psihiatrijo zapeljal."


Če človek reče ne, ko ga drugi vpraša gremo se štihat, potem pa hvala bogu da smo slovenci zategnjeni. Keri primer si dal za 'ležernost' bivših sodržavljanov.

Traparija človek gre do konca. Resigniranost družbe te ne sme predeterminirat!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

innerspace ::

Ne verjamem, da bi lahko slovence v povprecju oznaceval za izstopajoce po kakorkoli dolocljivem IQju. Imamo kar lepo podoben povprecen IQ kot vecina ostalih na tem planetu.

Zategnjenost je prej stvar emocij kot racionalnega delovanja.
In to je po mojem mnenju vecinoma posledica vzgoje in zgledov doma ter v ozjih druzbah.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

jtothek ::

Slovenski nismo nič bolj zategnjeni kot kaki Avstrijci, Madžari ali pa Švicarji ali pa kaka druga država. Saj sploh ne vem kaj spada pod kategorijo zategnjenost države. Kar je že samo po sebi zelo samovoljno, da celotni državi in prebivalcem, damo neko oznako.

Jaz ne vem kakšni bo morali biti, da nas (ali pa sami sebe) ne bi smatrali kot zategnjeni. Sicer pa za ene sodržavljane so Slovenci pač Slovenceljni, ker ne živijo vsi po njihovih svetovljanskih načelih. Kar hočem reči je, da Slovenija ni hujša ali pa boljša od drugih evropskih držav. Kako po živijo v drugih kulturnih krogih pa ne vem.

Če pa je za koga pritisk slovenske zategnjenosti premočan pa se lahko emigrira v bolj svobodo-dušne države.

noraguta ::

Ma je razlika. Švicar pa slovenc sta povsem drugačne žvali. Celo hotel v švi i je fajn dobit "domač". Znajo picajzlat okrog tega kar ex juga ne pirajta. Pa so super ljudje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

D3m ::

noraguta je izjavil:

Ma je razlika. Švicar pa slovenc sta povsem drugačne žvali. Celo hotel v švi i je fajn dobit "domač". Znajo picajzlat okrog tega kar ex juga ne pirajta. Pa so super ljudje.


Švica je poden. Pri hrani škrtarijo, ko ne vem kaj (kos kruha ena rezina sira ena rezina salame O_o). Na ulici ni življenja. Če pride kakšen ulični trobentač ga odpelje marica (videl v živo).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Red_Mamba ::

D3m je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ma je razlika. Švicar pa slovenc sta povsem drugačne žvali. Celo hotel v švi i je fajn dobit "domač". Znajo picajzlat okrog tega kar ex juga ne pirajta. Pa so super ljudje.


Švica je poden. Pri hrani škrtarijo, ko ne vem kaj (kos kruha ena rezina sira ena rezina salame O_o). Na ulici ni življenja. Če pride kakšen ulični trobentač ga odpelje marica (videl v živo).


a mislis, da v Londonu si pa lahka kr stant postavis pa sluzis. Vsi muzikanti v mestu morajo imeti dovoljenje.
To ni noben poden. To je nivo kulture. Ker v Londonu ne dobi vsak meho dovoljenja. Moras bit dejansko glasbenik in to dober, da dobis.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

D3m ::

Da ne govorim o hrani v Londonu (našli dober lokal šele zadnji dan). Ti kar išči izgovore.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

noraguta ::

D3m je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ma je razlika. Švicar pa slovenc sta povsem drugačne žvali. Celo hotel v švi i je fajn dobit "domač". Znajo picajzlat okrog tega kar ex juga ne pirajta. Pa so super ljudje.


Švica je poden. Pri hrani škrtarijo, ko ne vem kaj (kos kruha ena rezina sira ena rezina salame O_o). Na ulici ni življenja. Če pride kakšen ulični trobentač ga odpelje marica (videl v živo).

Grozn. Res. Še zmeraj sm se najedel. Za bolj konkreyne požrtije smo se pa iz večje vasi odpravli v nekoliko manjšo vas. Po ulicah se pa igra bolj al manj v konsenzu znlastniki bufetov na ulici. Te te tudi najamejo, al pa tud ne. Ob limatu je pa precej street musicnov, samo se zmenijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

D3m ::

Sem imel očitno srečo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

slotechar ::

izbrisano

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

BigWhale je izjavil:

Mal sem spucal, pa se bom, ce bo treba. Dajte ohranite nek spodoben nivo.

evo, zopet nasilje nad pametjo ;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

[D]emon ::

Ce si ti pameten, sem jaz piranski trolejbus.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

D3m ::

Majhen po višini? O_o
|HP EliteBook|R5 6650U|

BigWhale ::

Zgleda, da vam je zmanjkal idej.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927061 (24313) dzinks63

Učenci premlatili sošolca, ker je tujec! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13223139 (21070) Gandalfar
»

dunajski hlapci

Oddelek: Loža
427470 (5890) Ramon dekers

Več podobnih tem