» »

Učenje angleščine - v naravnem okolju

Učenje angleščine - v naravnem okolju

Stikalo ::

Pozdravljeni,

Načeloma angleščino precej dobro znam, ampak nimam veliko izkušenj z aktivnim govorjenjem. željo imam, da se tekoče naučim govoriti angleško, da bom imel pravilno izgovorjavo in, da bo govor prijeten za uho. Drugače programiram in sem lahko dlje časa odsoten od doma. Zanima me, če ima kdo dobro opcijo za kakšno delo ali izkušnjo v tujini? Pač lahko bi čez dan pomival kozarce, popoldne bi programiral... oz bi imel dopust :)

Hvala vsem :)

Vazelin ::

Načeloma angleščino precej dobro znam, ampak nimam veliko izkušenj z aktivnim govorjenjem.

Hm?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

Nizozemska je super za to. Najceneje bi bilo, če bi šel tja kaj študirat.

MonoPattern ::

jype je izjavil:

Nizozemska je super za to. Najceneje bi bilo, če bi šel tja kaj študirat.

Na Nizozemskem te ne jebejo z angleščino. Mogoče si lahko najdeš kolege za govorit, vendar natakarji, prodajalci ipd. ne bodo govorili angleško, izjema so priseljenci. Če se človek hoče angleško naučiti se bo najbrž najboljše naučil v angleško govoreči državi. OP mogoče se pozanimaj za delo varuške čez poletje kje v Avstraliji. Lahko vmes ko otroci spijo oz. jih kje čakaš programiraš.

jype ::

MonoPattern je izjavil:

Na Nizozemskem te ne jebejo z angleščino.
Če še nisi bil na Nizozemskem je morda bolje, da ne nakladaš o navadah tamkajšnjih ljudi.

Stikalo ::

Vazelin je izjavil:

Načeloma angleščino precej dobro znam, ampak nimam veliko izkušenj z aktivnim govorjenjem.

Hm?


kaj si brihten, branje pisanje je nekaj drugega kot pa aktivno tekoče govorjenje + dobra izgovorjava.

@MonoPattern imam res enega kolega v Avstraliji, lahko bi ga povprašal. Mora biti native, drugače vse skupaj nima smisla.

jype ::

Stikalo je izjavil:

Mora biti native
Nizozemci lepše govorijo angleško, kot Avstralci ali Angleži.

Vazelin ::

jype je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Mora biti native
Nizozemci lepše govorijo angleško, kot Avstralci ali Angleži.

saj njihov jezik je skor ko angleščina. pač v tisti skupini jezikov:D

Kaj pa kakšen Liverpool sedaj, dokler so še v EU? Naj bi bilo dost odprto mesto in verjetno ni tak naval kot na London. Jaz bi šel tja izpopolnjevat ANJ
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Kurzweil ::

MonoPattern je izjavil:

jype je izjavil:

Nizozemska je super za to. Najceneje bi bilo, če bi šel tja kaj študirat.

Na Nizozemskem te ne jebejo z angleščino. Mogoče si lahko najdeš kolege za govorit, vendar natakarji, prodajalci ipd. ne bodo govorili angleško, izjema so priseljenci. Če se človek hoče angleško naučiti se bo najbrž najboljše naučil v angleško govoreči državi. OP mogoče se pozanimaj za delo varuške čez poletje kje v Avstraliji. Lahko vmes ko otroci spijo oz. jih kje čakaš programiraš.


WHAT? Dejansko na Nizozemskem nisem srečal človeka, ki ne bi znal vsaj osnovnih fraz, večina je govorila gladko Angleško... o čem ti to bluziš? Če ne verjame, pojdi enkrat na Nizozemsko, boš videl da govoriš uber neumnosti. Govorim o vseh, od otrok do upokojencev... dobesedno niti enega nisem srečal, ki ne bi znal kej povedat Angleško... mimogrede, tako Angleži, kot naprimer Nizozemci spadajo v zahodno-nemško jezikovno skupino, so figure it out yourself :))

Gagatronix ::

MonoPattern je izjavil:

jype je izjavil:

Nizozemska je super za to. Najceneje bi bilo, če bi šel tja kaj študirat.

Na Nizozemskem te ne jebejo z angleščino. Mogoče si lahko najdeš kolege za govorit, vendar natakarji, prodajalci ipd. ne bodo govorili angleško, izjema so priseljenci. Če se človek hoče angleško naučiti se bo najbrž najboljše naučil v angleško govoreči državi. OP mogoče se pozanimaj za delo varuške čez poletje kje v Avstraliji. Lahko vmes ko otroci spijo oz. jih kje čakaš programiraš.


Na Nizozemskem, ce vidijo da si tujec, tudi ce govoris nizozemsko, bodo preklopili na anglescino. Ampak tebi se ze na dalec vidi, da si Nizozemsko videl samo na zemljevidu.

Pri OP-ovem problemu pa se kaze glavna problematika sistema ucenja tujih jezikov v Sloveniji, kjer je glavni poudarek na drkanju slovnice, prakticna uporaba jezika pa predstavlja minimalni odstotek ucnega programa.

SeMiNeSanja ::

Gagatronix je izjavil:


Pri OP-ovem problemu pa se kaze glavna problematika sistema ucenja tujih jezikov v Sloveniji, kjer je glavni poudarek na drkanju slovnice, prakticna uporaba jezika pa predstavlja minimalni odstotek ucnega programa.

Žal čista resnica.

Ne vem zakaj nekomu pade na pamet Nizozemska. Zanje je angleščina ravno tako tuj jezik, kot za nas. Že res, da ga marsikdo kar spodobno obvlada, še zdaleč pa niso 'native speaker'.
Tudi nemščino Nizozemci obvladajo kar dobro...pa mi vseeno nikoli nebi padlo na kraj pameti, da bi nekomu svetoval, da naj se gre na Nizozemsko izpopolnjevati v nemščini.

Predvidevam, da govori Jype tako polomljeno angleščino, da so nizozemci zanj profesorji angleščine....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Predvidevam, da govori Jype tako polomljeno angleščino, da so nizozemci zanj profesorji angleščine....
Glede na to, da si nepismen, je vsekakor pričakovano, da to predvidevaš.

imagodei ::

Cerkev Jezusa Kristusa svetih iz poslednjih dni v Ljubljani je pred davnimi časi izvajala tečaje konverzacije v angleškem jeziku. Konkretneje, izvajali so jih ameriški misijonarji na delu v Sloveniji.

Pravzaprav, kot vidim, to še vedno poteka v več krajih po Sloveniji (Kranj, LJ, Celje, Maribor): Brezplačne angleške pogovorne skupine
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Gagatronix ::

imagodei je izjavil:

Cerkev Jezusa Kristusa svetih iz poslednjih dni v Ljubljani je pred davnimi časi izvajala tečaje konverzacije v angleškem jeziku. Konkretneje, izvajali so jih ameriški misijonarji na delu v Sloveniji.

Pravzaprav, kot vidim, to še vedno poteka v več krajih po Sloveniji (Kranj, LJ, Celje, Maribor): Brezplačne angleške pogovorne skupine


Perfektno, ce si istocasno zelis se mormonskega pranja mozganov. /s

imagodei ::

Ja no, there's no such thing as free lunch. ;)

Lahko pa povem iz lastnih izkušenj, da na samih tečajih niso težili z mor(m)onizmom sploh; se je pa to subtilno začelo kasneje, ko smo se z mladenkami in mladci misijonarji že kar precej spoprijateljili. Saj drugače niso napačni, sami pa tudi niso krivi, da so jim od rojstva prali glavo s prevarantom Josephom Smithom.
- Hoc est qui sumus -

Gagatronix ::

Po tej logiki se gres lahko anglscino uciti tudi k scientologom v Koper.

imagodei ::

Bottom line - dejansko gre tam za učenje pogovorne angleščine (ZDA variant). Kot študent sem takrat (skoraj 2 desetletji nazaj) v uporabnem znanju angleškega jezika občutno napredoval, izvedel za kar nekaj fraz, zakaj se nekomu ni primerno zahvaliti z besedami "Thank you very much" (čeprav tako učijo po osnovnih in srednjih šolah nemara še danes) ampak je primernejše "Thank you so much", etc.

Glede Scientologov pa... Ne vem, a ponujajo tečaj konverzacije v angleščini? Bojim se, da si falil poanto.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

galu ::

@OP

why not both?
Preseli se v UK/IE in delaj tam kot sw dev.
Tako to gre.

Gagatronix ::

imagodei je izjavil:

Bottom line - dejansko gre tam za učenje pogovorne angleščine (ZDA variant). Kot študent sem takrat (skoraj 2 desetletji nazaj) v uporabnem znanju angleškega jezika občutno napredoval, izvedel za kar nekaj fraz, zakaj se nekomu ni primerno zahvaliti z besedami "Thank you very much" (čeprav tako učijo po osnovnih in srednjih šolah nemara še danes) ampak je primernejše "Thank you so much", etc.

Glede Scientologov pa... Ne vem, a ponujajo tečaj konverzacije v angleščini? Bojim se, da si falil poanto.


Moja poanta je, da moras biti konkretno moten, da se spravis uciti anglescine od religioznega kulta, ki ti v koncni fazi poskusa oprati mozgane.

Stikalo ::

imagodei je izjavil:

Cerkev Jezusa Kristusa svetih iz poslednjih dni v Ljubljani je pred davnimi časi izvajala tečaje konverzacije v angleškem jeziku. Konkretneje, izvajali so jih ameriški misijonarji na delu v Sloveniji.

Pravzaprav, kot vidim, to še vedno poteka v več krajih po Sloveniji (Kranj, LJ, Celje, Maribor): Brezplačne angleške pogovorne skupine


Te so baje zelo zavoženi, da me potem kličejo in nadlegujejo. Razen, če bi šel pod krinko z drugo identiteto + druga sim kartica za kontakt :D

@Gagatronix imaš prav, se ni vredno zapletati.

galu je izjavil:

@OP

why not both?
Preseli se v UK/IE in delaj tam kot sw dev.


mogoče kdaj. Zaenkrat so mi tukaj pogoji dela zelo dobri, samo rad bi bil pa dober v angleščini...

Gagatronix je izjavil:


...
Pri OP-ovem problemu pa se kaze glavna problematika sistema ucenja tujih jezikov v Sloveniji, kjer je glavni poudarek na drkanju slovnice, prakticna uporaba jezika pa predstavlja minimalni odstotek ucnega programa.

ja to je, če bi recimo 4 SŠ zamenjal za 3 mesece v tujini bi zelo dobro znal.

Ne vem, zaenkrat sem se lotil tako, da gledam razne filme in poizkušam lepo govoriti in si zapomniti fraze. Bom pa pač nekaj moral poiskati in se prestaviti za cca 2 - 3 mesece.

Gagatronix ::

Izpostavljaj se cim vec materiala v anglescini. Pomanjkanje besednjaka in prakticne uporabe je glavni problem. Slovnica je najmanjsi problem.

Yakamashi ::

MonoPattern je izjavil:


Na Nizozemskem te ne jebejo z angleščino. Mogoče si lahko najdeš kolege za govorit, vendar natakarji, prodajalci ipd. ne bodo govorili angleško, izjema so priseljenci. Če se človek hoče angleško naučiti se bo najbrž najboljše naučil v angleško govoreči državi. OP mogoče se pozanimaj za delo varuške čez poletje kje v Avstraliji. Lahko vmes ko otroci spijo oz. jih kje čakaš programiraš.


Edini ljudje, ki na NL ne govorijo anglesko, so javni usluzbenci po gemeente - obcinskih upravnih enotah, ki po zakonu tega ne smejo (vec). Pa se tam se je dalo vse uredit, ker ti vsi ostali obiskovalci pomagajo pri birokraciji, ko se prijavljas/odjavljas etc.

Na NL, Danskem in nasploh po skandinavskih drzavah ljudje govorijo pravilno, predvsem pa bolj razumljivo anglescino kot kjerkoli drugje po Evropi, sploh v primerjavi z UK in vsemi njihovimi lokalnimi dialekti. It se ucit anglescino po UK kot au pair je tko, kot da se gres ucit slovenscino v Prlekijo.

imagodei ::

Gagatronix je izjavil:

Moja poanta je, da moras biti konkretno moten, da se spravis uciti anglescine od religioznega kulta, ki ti v koncni fazi poskusa oprati mozgane.

Imaš prav, če si labilna oseba in si nagnjen k pitju Kool-aida, je bolje, da se ne izpostavljaš.

Če znaš rečt "Ne hvala, me ne zanima", si dokaj na varnem, vsaj kar se Mormonov tiče.

Je pa res, da malo tudi provociram.
- Hoc est qui sumus -

Vazelin ::

OP: če prav razumem ti pisanje gre, prav tako branje. Nisi pa tako suveren v rabi angleščine v stresni situaciji - beri: pogovoru, kjer nimaš časa za razmišljanje in moraš stresati besede in povedi iz rokava?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

JanBrezov ::

OP: z native speakerji lahko govoriš tudi online, npr. preko Skype ali drugih platform. Nekaj idej glede tega tukaj. Npr. Preply. Seveda je plačljivo, je pa morda ceneje, kot obisk tujine, razen če ti je take vrste dopust eden od ciljev.

otago ::

Ideja o bivanju v tujini(Anglija, Avstralija, NZ, Kanada, ZDA), z izjemo zadnje, ce bos delal preprosta dela, bos med tujci. Ne bos izboljsal naglasa, izgovorjave

Dejansko moras dobit dobro sluzbo z native speakerji, si sam poiskat stanovanje, resevat morebitne probleme z obcino, posto, stanovanjedajalcem itd... Ko se enkrat lahko prerekas z obcinskim delavcem, si na konju.

Za zacetek lahko gres potovat v eno od teh dezel. Ponekod je kampiranje legitimen nacin potovanja dezele in prides ugodno skozi. Bos pa bolj zvadil nemscino. Oz. slovensko anglescino. Kakorkoli, anglescina bo po 1 mesecu postala tvoj prvi default jezik, ceprav v okrnjeni obliki.

styrian ::

Jaz sem bil na Nizozemskem pa me je prav šokiralo, da se Nizozemci tudi ko ni nobenega tujca okoli med sabo pogovarjajo angleško.

Verjetno to v prihodnosti čaka tudi slovenščino.

Cruz ::

Ta subreddit ni slab za to, ampak boš verjetno težko dobil nekoga, ki se bo hotel naučiti slovensko. :)

Drugače pa izkoristi tistega znanca iz Avstralije. Lahko si tudi najdeš kakšnega zraven. V tem času pa res ni težko.

Jaz sem si nekaj časa dopisoval z Američanko(penpal varianta), ki je imela poleg mene še eno punco iz Azije. Punca iz Azije ji je dopisovala v angleščini in prav tako sta govorili preko interneta v angleščini. Tudi za to obstaja subreddit, poskusi. Če si z nekom dober grataš te še mogoče povabi domov, kjer boš prisiljen izboljšati angleščino.

Te pa moram opozoriti, če se boš odločil za to varianto, da lahko ljudje hitro obupajo. Jaz sem menjal kar nekaj dopisovalcev(bodisi so oni nehali s pisanjem bodisi jaz), da sem dobil nekoga s katerim sem se ujel. Drugače pa nočejo vsi pošiljati pisem(čeprav si večina želi, vsaj na začetku, ker zbira znamke ipd.), nekateri si želijo le pogovarjati in spoznati nove ljudi.

Opcij maš milijon in verjamem, da se hitro najdejo ljudje, ki se bodo rade volje pogovarjali/komunicirali s tabo.

P.S. Jaz mislim, da naš naglas(ala Slavoj Žižek stil) ni napačen, nekaterim je še privlačen. Ni potrebe, da bi govoril kot Anglež ali kot Američan, razen če si to sam želiš.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

blink ::

Stikalo je izjavil:

Pozdravljeni,

Načeloma angleščino precej dobro znam, ampak nimam veliko izkušenj z aktivnim govorjenjem. željo imam, da se tekoče naučim govoriti angleško, da bom imel pravilno izgovorjavo in, da bo govor prijeten za uho. Drugače programiram in sem lahko dlje časa odsoten od doma. Zanima me, če ima kdo dobro opcijo za kakšno delo ali izkušnjo v tujini? Pač lahko bi čez dan pomival kozarce, popoldne bi programiral... oz bi imel dopust :)

Hvala vsem :)


Jaz sem rekel kolegici ki obvlada anglescino, da se zacneva pogovarjati 90% v anglescini. Problem solved. Ce ne drugega vsaj ne zarjavis. Pomaga tudi ce gres pogosto v tujino ali pa se s katerim tujcem v Sloveniji pogovarjas.

Gagatronix ::

Predvsem pa delo na besednjaku. Po mojih opazanjih marsikomu besednjaka pretirano manjka, obenem pa pretirano razmislja o slovnicnih pravilih. Jezik resnicno znas takrat, ko v njem razmisljas ter ga govoris brez nekih zatikanj.

jype ::

Gagatronix je izjavil:

Perfektno, ce si istocasno zelis se mormonskega pranja mozganov. /s
Najbolje se jezika naučiš, ko se kregaš glede svetovnonazorske filozofije.

Dialektični materializem prodat mormonu ti da tudi dodatne točke h trenutni karmi.

Gagatronix ::

Sem se pred kakim desetletjem zapletel v pogovor z nekim mladenicem iz Teksasa, ki je bil tu na svojem misijonu. Prijeten fante, ampak se mu je poznalo, da je bil ze od malega do uses v verskih zadevah, ker njegov dohvat ni segal dlje kot pa do Mormonove Knjige. Seveda nisem drekac (nazivu navkljub) in sva se vljudno pogovarjala skorajda uro in pol, potem pa se tudi prijateljsko razsla. Ampak da bi pri njih prakticiral anglescino mi na kraj pameti ne pade. Danasnja mladina pa je tako ali tako popolnoma nekriticna do vsega smetja od podatkov, ki jih prejemajo s FB, IG, TW in podobne nesnage.

#000000 ::

Čist malo off, ampak nikar le nikar se it učit ENG v New York, ker tam te bodo samo klet navadli, njim v enem izrečenem stavku ni tuje vržt ene par F bomb, enako NJ, plus govorijo tako hitro da ne sfolgaš, ČE že greš v USA se učit jezika (kar je bolj kot ne fail) pojdi na jug ali vsaj proti jugu, tam govorijo počasneje, je pa res da imajo svoje finte ki jih dokler ti nekdo ne razloži ne dojameš.

plus radi krajšajo besede, recimo let me fix my sammich :) da o lokalcih ki jih ne zastopiš par dni ne bi zgubljal besed, ampak JIH kasneje in ti je vse logično.

V bistvu ko začneš v USA sanjat po angleško, si na pravi poti.

Gagatronix ::

#000000 je izjavil:

Čist malo off, ampak nikar le nikar se it učit ENG v New York, ker tam te bodo samo klet navadli, njim v enem izrečenem stavku ni tuje vržt ene par F bomb, enako NJ, plus govorijo tako hitro da ne sfolgaš, ČE že greš v USA se učit jezika (kar je bolj kot ne fail) pojdi na jug ali vsaj proti jugu, tam govorijo počasneje, je pa res da imajo svoje finte ki jih dokler ti nekdo ne razloži ne dojameš.

plus radi krajšajo besede, recimo let me fix my sammich :) da o lokalcih ki jih ne zastopiš par dni ne bi zgubljal besed, ampak JIH kasneje in ti je vse logično.

V bistvu ko začneš v USA sanjat po angleško, si na pravi poti.


Si ti se eden tistih, ki je ZDA videl samo v filmih in na zemljevidu ?

#000000 ::

Gagatronix je izjavil:

#000000 je izjavil:

Čist malo off, ampak nikar le nikar se it učit ENG v New York, ker tam te bodo samo klet navadli, njim v enem izrečenem stavku ni tuje vržt ene par F bomb, enako NJ, plus govorijo tako hitro da ne sfolgaš, ČE že greš v USA se učit jezika (kar je bolj kot ne fail) pojdi na jug ali vsaj proti jugu, tam govorijo počasneje, je pa res da imajo svoje finte ki jih dokler ti nekdo ne razloži ne dojameš.

plus radi krajšajo besede, recimo let me fix my sammich :) da o lokalcih ki jih ne zastopiš par dni ne bi zgubljal besed, ampak JIH kasneje in ti je vse logično.

V bistvu ko začneš v USA sanjat po angleško, si na pravi poti.


Si ti se eden tistih, ki je ZDA videl samo v filmih in na zemljevidu ?


Itak, vse preko google earth.

#000000 ::

evo za kolege okol F word, wse detaljno razloženo, če si tupan si pač glupan, lahko si tudi več ampak to bo treba pa dokapitalizirat.

Stikalo ::

Vazelin je izjavil:

OP: če prav razumem ti pisanje gre, prav tako branje. Nisi pa tako suveren v rabi angleščine v stresni situaciji - beri: pogovoru, kjer nimaš časa za razmišljanje in moraš stresati besede in povedi iz rokava?


Tako je. Jezik moraš spraviti v podzavest in ga avtomatizirati. V slovenščini tudi ne razmišljam katero sklanjatev bom uporabil. Iz praktičnih primerov in pogovora se naučiš zanimivih fraz, ki so prava angleščina. No saj mislim, da mi ne bo delalo težav. Sedaj se učim izgovorjave in analiziram pogovore itd in se vidno izboljšuje.

Pri meni je dodatna ovira ker nimam toliko posluha, skupaj z rahlo disleksijo, ki v stresni situaciji ni dobra kombinacija :)

styrian je izjavil:

Jaz sem bil na Nizozemskem pa me je prav šokiralo, da se Nizozemci tudi ko ni nobenega tujca okoli med sabo pogovarjajo angleško.

Verjetno to v prihodnosti čaka tudi slovenščino.


Slovenskih državljanov je samo 2 milijona, manj kot nič v svetovnem merilu. Od tega je verjetno še 20 % - 30 % tujih državljanov, ki jim je slovenščina drugi jezik. Roko na srce, slovenščina, Slovenija se bo v obdobju 20-30 let drastično spremenila. Ljudje odhajajo in prihajajo tujci. Rodnost v Sloveniji je slabša kot na japonskem mnogo let zapored.

Cruz ::

Stikalo je izjavil:

Roko na srce, slovenščina, Slovenija se bo v obdobju 20-30 let drastično spremenila. Ljudje odhajajo in prihajajo tujci. Rodnost v Sloveniji je slabša kot na japonskem mnogo let zapored.
Če bo šlo tako naprej, bo v roku 20-30 let angleščina uradni jezik, slovenski človek pa bo najverjetneje v 50 letih izumrl(tukaj ne mislim na migracije, ampak bolj kulturno, prevzeli bomo ameriške/angleške tradicije, na katere itak drkamo in jih vpeljujemo vsako leto bolj, svoje pa pozabljamo).

Če bi glasovali o odkupu Slovenije s strani ZDA, bi verjetno glasovanje bilo uspešno. Ajde počakati bi morali kakšnih 10 let, da bi mladi imeli volilno pravico.

Ravno zadnjič sem bral o psihologiji slovenskega človeka. Avtor je rekel, da manjši narodi bolj razmišljajo o tem kdo so kot celota, ker se jim gre za preživetje. Verjetno bomo obupali, kar je avtor itak navedel kot eno izmed naših lastnosti: premočno prilagajanje, poleg zgodovinskih primerov pa je ponazoril še Martina Krpana, ki se vrne domov in ohrani skromnost, namesto da bi vladal na Dunaju.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Gagatronix ::

Cruz, ti si bizgec, ki je ocitno prevec spremljal Trumpa. Ena drzava *ne more* kupiti druge. :))

Ce si ti eden tistih ki pozro vse, kar jim Amerika servira na pladnju, nikar zaradi tega ne sodi enako tudi drugih. Kar pa se tice evolucije (ja, prav si prebral, pod pogojem da znas brati) jezika--jezik je ziva tvorba, ki se spreminja. Preberi si kdaj kaksen casopisni clanek iz zacetka 20. stoletja in se cudi kako se je slovenscina od takrat spremenila.

imagodei ::

Cruz je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Roko na srce, slovenščina, Slovenija se bo v obdobju 20-30 let drastično spremenila. Ljudje odhajajo in prihajajo tujci. Rodnost v Sloveniji je slabša kot na japonskem mnogo let zapored.
Če bo šlo tako naprej, bo v roku 20-30 let angleščina uradni jezik, slovenski človek pa bo najverjetneje v 50 letih izumrl(tukaj ne mislim na migracije, ampak bolj kulturno, prevzeli bomo ameriške/angleške tradicije, na katere itak drkamo in jih vpeljujemo vsako leto bolj, svoje pa pozabljamo).

Mhm, tako so govorili nekateri pred 20-30 leti, ko se je pojavil internet - češ da bo čez 20-30 let slovenščina izginila. Pa lej, je še vedno tu.

Pa ko so Bosanci množično hodili v Slovenijo delat, ker se Slovencem ni dalo opravljati zidarskih in ostalih težaških del (recimo v železarni na Jesenicah), so tudi pravili, kako bo slovenski človek izumrl. In nekateri rasisti so se podobnega bali, ko smo v začetku devetdesetih sprejemali begunce iz bivše Juge.

Pa še kar govorimo slovensko, še vedno smo Slovenci večinski narod v Sloveniji... Samo en ograbek nesamozavestnih nacijev, ki jih starši zgleda niso imeli dovolj radi, stalno straši, kako bomo izumrli zaradi migrantov ...
- Hoc est qui sumus -

bajsibajsi ::

Gagatronix je izjavil:

Izpostavljaj se cim vec materiala v anglescini. Pomanjkanje besednjaka in prakticne uporabe je glavni problem. Slovnica je najmanjsi problem.


Samo tistim, katerim - tudi v materinscini - slovnica bore malo pomeni.


Cruz je izjavil:

P.S. Jaz mislim, da naš naglas(ala Slavoj Žižek stil) ni napačen, nekaterim je še privlačen. Ni potrebe, da bi govoril kot Anglež ali kot Američan, razen če si to sam želiš.


Se kar strinjam s tabo. Se zlasti, ko Slovenec, pise v anglescini bolje, kot American.

imagodei ::

bajsibajsi je izjavil:

Se kar strinjam s tabo. Se zlasti, ko Slovenec, pise v anglescini bolje, kot American.

... a v materinščini še vedno ne zna pisati.
- Hoc est qui sumus -

Gagatronix ::

@bajsibajsi, enako je kot mi je pokojna sosolka enkrat dejala glede ucenja ruscine: Najprej pridobi besednjak, potem pa poslusaj kako ljudje govorijo, ne obremenjuj se s slovnico.

Kot sem ze nekje prej omenil, v Sloveniji je pristop k ucenju tujih jezikov popolnoma napacen, ker se daje poudarek drkanju slovnicnih pravil, manjka pa besednjaka in znanja prakticne rabe jezika.

Cruz ::

Gagatronix je izjavil:

Cruz, ti si bizgec, ki je ocitno prevec spremljal Trumpa. Ena drzava *ne more* kupiti druge. :))
To je itak samoumnevno, je bil kar smešen PR stunt. :)

imagodei je izjavil:

Cruz je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Roko na srce, slovenščina, Slovenija se bo v obdobju 20-30 let drastično spremenila. Ljudje odhajajo in prihajajo tujci. Rodnost v Sloveniji je slabša kot na japonskem mnogo let zapored.
Če bo šlo tako naprej, bo v roku 20-30 let angleščina uradni jezik, slovenski človek pa bo najverjetneje v 50 letih izumrl(tukaj ne mislim na migracije, ampak bolj kulturno, prevzeli bomo ameriške/angleške tradicije, na katere itak drkamo in jih vpeljujemo vsako leto bolj, svoje pa pozabljamo).

Mhm, tako so govorili nekateri pred 20-30 leti, ko se je pojavil internet - češ da bo čez 20-30 let slovenščina izginila. Pa lej, je še vedno tu.

Pa ko so Bosanci množično hodili v Slovenijo delat, ker se Slovencem ni dalo opravljati zidarskih in ostalih težaških del (recimo v železarni na Jesenicah), so tudi pravili, kako bo slovenski človek izumrl. In nekateri rasisti so se podobnega bali, ko smo v začetku devetdesetih sprejemali begunce iz bivše Juge.

Pa še kar govorimo slovensko, še vedno smo Slovenci večinski narod v Sloveniji... Samo en ograbek nesamozavestnih nacijev, ki jih starši zgleda niso imeli dovolj radi, stalno straši, kako bomo izumrli zaradi migrantov ...
Saj verjetno imaš prav, malo nepotrebno rantam. Osebno me sploh ne motijo migracije, moti me pomanjkanje nekega dostojanstva, pa s tem ne ciljam na "desničarski nacionalizem".

imagodei je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Se kar strinjam s tabo. Se zlasti, ko Slovenec, pise v anglescini bolje, kot American.

... a v materinščini še vedno ne zna pisati.
Ravno zaradi tega mi pišemo boljše od Američana, ker se mi dejansko učimo in upoštevamo slovnico, oni pa na njo bolj pozabijo, ker itak vejo govoriti. Verjamem, da bi bila ista zgodba, če bi se Američan naučil slovenščine - bi pisal knjižno boljše od povprečnega Slovenca.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

TheBlueOne ::

Zivim v tujini in lahko trdim, da zgolj naravno okolje tujcem v veliki vecini ne pomaga do kaksne perfekcije. Kjerkoli si bo treba vlozit delo.

bajsibajsi ::

imagodei je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Se kar strinjam s tabo. Se zlasti, ko Slovenec, pise v anglescini bolje, kot American.

... a v materinščini še vedno ne zna pisati.


Oba v materinscini povsem zadovoljivo piseva - Zizek in jaz. :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali sinhronizacija vsebin vpliva na znanje in učenje tujega jezika?

Oddelek: Problemi človeštva
283155 (2519) Daliborg
»

Slaba banka - študentsko delo

Oddelek: Loža
418106 (6133) Kenpachi
»

Znam angleško a je ne slišim

Oddelek: Šola
499177 (7283) Pebkac
»

Ukinimo slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10115160 (12556) perlica

Več podobnih tem