» »

BitTorrent hitrosti pri Synology DS110j

BitTorrent hitrosti pri Synology DS110j

Z1g1smund ::

Razmišljam da bi kupil to napravo, ki bi mi, med drugim, služila tudi za loudanje torrentov. Ker pa sem na optiki 100/10 Mb/s me skrbi da torrent klient ne bo zmogel teh hitrosti in bo ozko grlo pri downloadu. To me skrbi zato, ker imam tudi HD player HDX1000, ki ima tudi že integriran BitTorrent klient, ki sicer dela ampak nikoli ne preseže hitrosti 10 Mb/s zaradi česar mi ni uporaben in moram še vedno loudati z računalnikom.

Uporablja kdo to napravo ali pa kakšen drug Synology za louadanje torrentov na optiki? Kakšne hitrosti dosegate?


Hvala za odgovor...

ManDriver ::

Ne preseže hitrosti 10 mega ali 10 kilo?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

boogie_xlr ::

Ne preseže 10Mbit/sek al 10MB/sek?
Ker teoretična maksimalna hitrost 100Mbit povezave je ~12MB/sek. V praksi nikoli ne doseže.

Z1g1smund ::

Ne preseže hitrosti 10 Mbit/s =cca. 1,2 MB/s.

qtorrent na računalniku mi šopa z 9,5 MB/s, če vlečem dol kakšen file, ki ima dosti sejalcev kar je skoraj 80 Mb/s. To pa ni zanemarljiva razlika zato sem nehal uporabljati torrent klienta v HDX-u (poskusil sem naložiti tudi Transmision pa ni dosti boljše) in se ponovno vrnil na laptop...

ManDriver ::

Synology 410j mi vleče kot PC.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Z1g1smund ::

Kok pa je to, če lahko vprašam?

Desty ::

HDX ti ne more downloadati na polno, ker ima prešvoh procesor za takšno hitrost. Pri računalniku je seveda drugače. Kakor vem, imajo Synology-ji ponavadi 800Mhz procesor, tako da bi moralo normalno lavfati.

ManDriver ::

... tam nekje 450kbps.
Res je, Synology-ji serije j imajo 800Mhz (underclockan) procesor, ki povsem zadostuje za to in ostale bonbončke, ki jih vključuje.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Desty ::

Pa recimo, če uporabljaš večino funkcij na Synologyju, je zadeva kaj laggy kot recimo pri eTrayzu ali normalno vse deluje? Se da narediti full backup iz Synologyja na priklopljen USB disk? Obratno vem da gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
71547 (1438) Noynac
»

IP TV + net na istem kablu - kockanje televizije?

Oddelek: Omrežja in internet
4110229 (9296) car100
»

Ima vstopni Synology dovolj mišic?

Oddelek: Omrežja in internet
143909 (3275) twom
»

Domača multimedijska in mrežna oprema

Oddelek: Pomoč in nasveti
141373 (1199) Dami
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473890 (2816) mihec87

Več podobnih tem