» »

dve tabeli v eno

dve tabeli v eno

DJroky ::

Visual basic 6.0
Kako najpreprosteje združimo dve tabele iz različnih mdb filov, ki sta po strukturi enaki (podatki različni) v eno samo tabelo, ki vsebuje vse podatke?



hvala

MS ::

imaš več opcij:
1. lahko skopiraš eno tabelo v drugo
2. narediš sql stavek s katerim prebereš podatke obeh tabel, nato pa jih zapišeš v tretjo identično tabelo

alesrosina ::

ce jst kej prou vem lahko ti z sql stavkom zdruzis samo razlicne tabele, ne pa vec mdb fajlov .... probaj kar v accessu to narest. Odvisno kaj rabs ... drgac je pa nabols ce mas vse v eni bazi, da samo povezujes tabele.

DJroky ::

kaj rabim:
ma dve bazi (podatki1.mdb, podatki2.mdb), v obeh bazah je tabela "Izdelek". Obe tabeli sta po stukturi isti, primari key je na izdelek_id, ki pa je v prvi bazi od 1 naprej pa tja do 10000, v drugi bazi pa od 10001 naprej. Zdaj pa bi jaz rad podatke iz obeh tabel prepisal v tretjo bazo (podatki.mdb) s tabelo "Izdelki, ki je po strukturi prav tako enaka kot v prejšnjih dveh primerih. Zdaj pa bi jaz to rabil, da program naredi kar najhitreje to, ker tako kot imam zdaj narejen kar nekaj časa melje na počasnejših računalnikih. Obvezno mora biti to rešeno v VB 6, ker to program dela nekajkrat na dan.

Pa še eno vprašanje:
mamo štiri baze, ki vsebujejo neko isto tabelo z istimi podatki. recimo da se ena baza spremeni (nov zapis, lahko samo sprememba že obstoječega zapisa), kako lahko najpreprosteje te spremenjene podatke (baze bi se med sabo primerjale) zapišemo v ločeno tabelo?

zakompliciral zadevo do konca, a vendar rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

DJroky ::

Mi lahko eden prosim odgovori na prvo vprašanje.

webblod ::

OK... Nekako tako...

INSERT INTO MOJA_TABELA IN "C:\Pot\Do\baza3.mdb"
SELECT * FROM MOJA_TABELA IN "C:\Pot\Do\baza1.mdb"
UNION
SELECT * FROM MOJA_TABELA IN "C:\Pot\Do\baza2.mdb"


To bi ob pravih parametrih (ime tabele in pot do baze) moralo združiti zapise iz dveh enako strukturiranih tabel v dveh različnih bazah in vsebino zapisati v tretjo bazo v neko enako strukturirano tabelo, kot sta bili prejšnji dve...

Upam, da sem zadostil tvojemu vprašanju.
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

DJroky ::

ZDEJ MAM NAPISAN TAKO:


-----------------------------------------------------------------------------------------------
Dim MyDB As Database
Dim DBOpened%, SQL$

DBOpened% = False
Set MyDB = OpenDatabase("C:\baza.mdb", True)
DBOpened% = True

SQL = "INSERT INTO [Izdelki]"
SQL = SQL & " (SELECT * FROM [Izdelki] IN (C:\baza1.mdb))"
SQL = SQL & " UNION "
SQL = SQL & "(SELECT * FROM [Izdelki] IN (C:\baza2.mdb))"

MyDB.Execute SQL$

MyDB.Close
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pa mi napiše:
Syntax error in INSERT INTO statement.
Kdo vidi kaj je narobe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647168 (5226) travica
»

[MsSql in MySql] Prekopirati view v tabelo

Oddelek: Programiranje
51087 (986) overlord_tm
»

Kako do podatka v queryu iz VisualBasicScripta (VBA) v accessu?

Oddelek: Programiranje
112079 (1964) Fim
»

mysql vprasanje

Oddelek: Programiranje
111209 (1098) sifu
»

PHP help!

Oddelek: Programiranje
251655 (1493) rc-car

Več podobnih tem