» »

mysql vprasanje

mysql vprasanje

sifu ::

ok morm rect da se mi zlo mau sanja o mysql...zanima predvsem tole:

kaj narest enkat ko dobim server ki podpira php in mysql.....a mi more bazo odpret administrator na serverju al jo to jest ustvarm kr z ukazom..ce je tko..kako to nardim..

a mi lohk kdo na kratko razlozi ukaze kot so query pa select ..te osnovne v slovenscini....da bo vsem mau bol jasn zakwa se gre...ce se komu da

se to me zanima...a je lazje delat brez mysql pa recimo met neko bazo spravleno v datoteki....al se bolj splaca to delat z mysql..kje so prednosti in slabosti?

anyone?:D

BojlerTM ::

hja..
1. kako je s temi public serverji nevem, jih nikol nism nucu..
2.
SELECT ime, priimek FROM mojaTabela WHERE ime='joze' ORDER BY priimek
pomeni:
SELECT = izberi
ime, priimek = polja katera hoces
FROM = iz
mojaTabela = ime tabele
WHERE = kjer
ime='joze' = kriterij
ORDER BY = razvrsti po
priimek = po cem razvrsti

INSERT INTO mojaTabela (ime, priimek) VALUES ('joze', 'novak')
pomeni:
INSERT = vstavi
INTO = v
mojaBaza = ime tabele
(ime, priimek) = katera polja mu dajes
VALUES = vrednosti
('joze', 'novak') = kaj vpises v tabelo

ta dva primera bos najvec uporabljal.
v SQLu mas tko kot v vseh jezikih logicne operatorje (AND, OR, NOT, ...), kar je zelo uporabno.

3. meni se zdi za web bolj smiselno in lazje uporabljati baze.. mogoce kdo raje dela s fajli?

to je to.. ce rabis se kaj, kr povej!
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

lordgreg ::

uporabljati fajle namesto mysql baz je nesmisel, saj so mysql baze VELIKO VELIKO hitrejše, ne samo to,,.. več prednosti ima... boš mel kar težave, če bi uporabljal fajle, pa bi hotel sortirat zadevo ali podobno-...

sifu ::

ok..pol se splaca znat mysql...a bi kdo vedu kako bi se blo to najlazje naucit..kje dobit kaksen server k to podpira oz. kako bi se to naucu doma..a je kaksen program k to simulira oz podobno?:\

darh ::

LORDGreg... ni res, odvisno kaj :) ce mas naprimer userje, pol se splaca, ce mas pa kake clanke z enkup texsta in nic posebnegenga za selectat al pa kej, pol se da tud fajle porabt

sifu najlazje se naucis z odkrivanjem amerike :) to je pa tko, da se sam lostis probavanja, po moznosti z opazovanjem kako drugi to delajo, branje primerov iz manualov, igranjem v stilu WHAT DOES THIS BUTTON DO ??

tako se nas je vecina naucila... ;)

Excuses are useless! Results are priceless!

sifu ::

xbite: jest bi odkrivau amerijo ce bi meu s cim....ce se ucis c++ downloads compiler in sprobavas...ce bi rd sprobavau mysql..pa pojma nimam kako bi to sploh izvedu..any ideas?:O

darh ::

na mySQLovem serverju sevede :)

najprej odpeketaš na www.mysql.com, kjer si podownlowdas server in ostale potrebne zadeve, tam bos nasel tudi odlicen manual, ce pa še kar ne bo šlo, mi pa piši na mail da ti pošljem manual (SQL in 21 days).
Excuses are useless! Results are priceless!

McAjvar ::

Sej sem ze neki stvari prebral, ampak xbite, daj se meni prosim poslji ta SQL manual 0:)

Hvala.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

sifu ::

ok..zdej sm ustimu mysql na mojem racunalniku in mau sprobu zadevo...kako nej zdej uporabljam mysql v php-ju...a to kr neki tazga:

select * from blablabla
lsdjgfdk
?>

al je treba prej kej initializirat al kej podobnega, se konektat na server al kwa..??:\

darh ::

huh... ti se pa cist nec ne znajdes ??

poglej v manual od PHPja za funkcije k se zacnejo z mysql_

najprej se mors skonektat, to nardis z
mysql_connect(); ali mysql_pconnect();
nato lahko selektaš bazo s katero boš delal, pol pa uprablaš mysql_query();... to je to... naprej pa mors mal sam pogledat.... :))

drugac mas pa po netu polno manualov kak in kaj
Excuses are useless! Results are priceless!

darh ::

Excuses are useless! Results are priceless!

sifu ::

thx a lot :)):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[MsSql in MySql] Prekopirati view v tabelo

Oddelek: Programiranje
51086 (985) overlord_tm
»

[php, mysql] sortiranje izpisa iz baze

Oddelek: Izdelava spletišč
262597 (2116) Binji
»

Kako do podatka v queryu iz VisualBasicScripta (VBA) v accessu?

Oddelek: Programiranje
112076 (1961) Fim
»

dve tabeli v eno

Oddelek: Programiranje
61269 (1120) DJroky
»

PHP help!

Oddelek: Programiranje
251653 (1491) rc-car

Več podobnih tem