» »

[MsSql in MySql] Prekopirati view v tabelo

[MsSql in MySql] Prekopirati view v tabelo

overlord_tm ::

Ok, situacija je taka. Imam bazo vna MS Sql serverju. In v tej bazi je nekaj viewov, ki bi jih rad pretvoril v navadne tabele v mysqlu. Torej bi nekako rabil zgenerirati tisti CREATE TABLE stavek, ki bi v MySql bazi naredil tabelo, po strukturi enako viewu v MsSqlu.

In meni se sanja ne kako =). Imam Sql Server Express, ker se standard edition neče inštalirat. Če dam TO CREATE, zgenerira sql stavek za kreiranje viewa. Nekako se mi zdi da je tisti bcp utility tisto kar rabim, samo ni bilo sreče z njim (neki joka da se ne zna prijavit v bazo).

zerox ::

Na hitro ena lovska rešitev :). Najprej iz viewov ustvari tabele, ki so lahko prazne. In nato za tisto tabelo naredi create stavek.

SELECT *
INTO _Moja_Tabela
FROM _v_Moj_View
WHERE 1=2

nato pa naredi TO CREATE za _Moja_Tabela

overlord_tm ::

Na hitro ena lovska rešitev :). Najprej iz viewov ustvari tabele, ki so lahko prazne. In nato za tisto tabelo naredi create stavek.

SELECT *
INTO _Moja_Tabela
FROM _v_Moj_View
WHERE 1=2

nato pa naredi TO CREATE za _Moja_Tabela


Lovska ja ... samo zakomplicira se ko ima ta view okoli 150 stolpcev ... in me niti malo ne mika ene 6 takih tabel na roko predelovat :)

Sem našel en program sqldump na SF.net. Bom ju3 probal. Samo grem stavt da bo izvozilo v kak ms-only sql :D

borchi ::

> samo zakomplicira se ko ima ta view okoli 150 stolpcev ... in me niti malo ne mika ene 6 takih tabel na roko predelovat :)

kje je problem? sej je enako veliko dela, če ima view 3 al pa 150 kolon...
l'jga

zavajon ::

Dobro bi bilo tudi razmisliti, ali je view s 150 stolpci res potreben.
Sam namreč že precej let delam na tem področju, pa če sem kdaj srečal tak primer, je bilo to zaradi šlamparije, ker je najlažje narediti "CREATE VIEW...AS SELECT * FROM...".
Vsekakor si ne znam predstavljati forme, strani, datagrida,... s 150 polji, ki bi bila uporabna.

Sicer pa se to naredi najbrž tako, kot je povedal zerox.
Sam imam več izkušenj z Oracle, kjer je to: CREATE TABLE tabela AS SELECT * FROM view;
Pri MySql ali Sql Serverju mora biti nekaj zelo podobnega.

lp

overlord_tm ::

> samo zakomplicira se ko ima ta view okoli 150 stolpcev ... in me niti malo ne mika ene 6 takih tabel na roko predelovat :)

kje je problem? sej je enako veliko dela, če ima view 3 al pa 150 kolon...



OK, mybad. Sem milslil da jo bom moral ročno ustvarit ...

Hvala! =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Oracle] Osnovno povpraševanje problem

Oddelek: Programiranje
151786 (1427) zdravc
»

asp+access problem

Oddelek: Izdelava spletišč
8979 (910) appz
»

Kako do podatka v queryu iz VisualBasicScripta (VBA) v accessu?

Oddelek: Programiranje
112047 (1932) Fim
»

dve tabeli v eno

Oddelek: Programiranje
61252 (1103) DJroky
»

PHP help!

Oddelek: Programiranje
251605 (1443) rc-car

Več podobnih tem