» »

SQL v Accessu...

SQL v Accessu...

erik ::

V Accessu imam tabelo, ki vsebuje zapise z datumom. Po zaslugi vas sem uspel ustvariti SQL kodo, ki mi vrne zapise ki vsebujejo današnji datum. Hvala. To tabelo s kodo sem uspešno vnesel v program ki ga pišem v VB 6.0. In sicer uporabil sem ADO kontrolo in v njenih nastavitvah vzpostavil povezavo preko Microsoft Jet.OLEDB.4.0 ter izbral tabelo, ki vsebuje ustrezen SQL stavek (SELECT * FROM Tabela WHERE Datum = Date()). Podatke sem prikazal v DataGrid kontroli. Prikaz poizvedbe sem enostavno naredil tako, da preko gumba poženem formo katera vsebuje ta DataGrid z ADO povezavo...in tako se mi avtomatsko izpišejo zapisi na današnji datum (SQL stavek v Accessu). Sedaj pa hočem datum izpisa nastaviti ročno preko Text vnosnega polja na novi formi. Se pravi poženem formo, vpišem željeni podatek (npr. datum) v okence, pritisnem določen gumb in DataGrid mi izpiše rezultat poizvedbe. Zanima me ali to poizvedbo ravno tako lahko napišem v Accessu kot prejšnjo, le da namesto "Date()" naredim nekakšno povezavo na vnosno okence v VB.? Se oproščam ker se razpisal, vendar vam samo tako lahko predstavim moj problem. Prosim vas za pomoč, da bom enkrat končno rešil to uganko....

Equinoxe ::

Textovno polje recimo da mu je ime txtdatum poveži s tvojo funkcijo.
Nekako takole:
- deklariraj polje txtdatum kot datumsko polje
- v kodi za klik na gumb pa moraš to nekako noter dati
- recimo takole da rečeš da naj upošteva "vpisandatum"
- pred tem seveda napoveš da je "vpisandatum" = txtdatum
- če pa ni tako (recimo da je polje prazno) pa naj upošteva današnji datum

To je zelo na grobo. Žel ti več sedaj ne morem pomagati ker ne vem iz glave kode pisat, nebi pa rad kar nekaj približno napisal.

Lahko pa čez vikend probam, če ne boš že sam prej ugotovil.

LP!

erik ::

Najprej hvala za pomoč. Nekaj okvirenga sem probal samo ne gre, ker ne vem kaj točno kje vpisati. Kaj v SQL Access in kaj v VB kodo. Prosil bi te za kakšen natančnejši primer...če boš imel čas.
Hvala še enkrat !

Equinoxe ::

Popoldan ko pridem domov naredim.
V roku 24 ur pa bom tukaj objavil kodo s katero ti bo jasno kaj mislim.

LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spreminjanje v DataGrid ---> .NET

Oddelek: Izdelava spletišč
81064 (928) Microsoft
»

SQL vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
302584 (2147) jerneju
»

VB6 problem

Oddelek: Programiranje
7862 (754) Skoky
»

Kako do podatka v queryu iz VisualBasicScripta (VBA) v accessu?

Oddelek: Programiranje
112081 (1966) Fim
»

Gumb:VB.NET

Oddelek: Programiranje
9846 (743) alum

Več podobnih tem