» »

Problem pri prvem zagonu novega računalnika Hofer Medion?

Problem pri prvem zagonu novega računalnika Hofer Medion?

dzinks63 ::

Kolega je včeraj v Hoferju kupil nov stacionarni računalnik medion. Po priklopu vseh kablov in po vklopu napajalnika na I, se na računalniku prižgejo lučke, zaženejo se ventilatorji, brez da bi stisnil gumb za zagon na sprednjem delu. Čudno vse skupaj, na ekranu se ne pokaže nič, v navodilih piše, da je nameščen WIN7 home premium in da je treba na začetku pri prvem zagonu nekaj časa počakati, toda tudi ob daljšem čakanju se ne zgodi nič, na ekranu tema. Vsi potrebnio kabli so pravilno in dobro priklopljeni, monitor 100% brezhiben, tako da mi pri vsem skupaj ni nič jasno. Še najbolj me moti, da se pri vklopu napajalnika brez gumba za zagon, na računalniku prižgejo lučke in ventilatorji vrtijo. Ima kdo kakšne izkušnje s temi medioni, ker tole se mi ne zdi normalno ali pač je ali pa je komp že kot nov neizpraven?

5er--> ::

Naj nese nazaj v Hofer, kjer mu naj pc zamenjajo za drugega.

5er--> ::

Računalnik je bil najverjetneje kar lepo pretestiran. Po mojem je problem, če zaradi transporta, spremembe temp... malo premakne kakšna komponenta (recimo ram ali pa grafična) in pol stvar pač ne dela.

Verjetno je drugače PC dober nakup. Je imel pač smolo.

PacificBlue ::

Mene je enkrat ubijala ena grafična kartica, ki sem jo nanovo vgradil v sistem. Računalnik se ni hotel zagnati, pa sem parkrat vzel ven graficno, spihal in spet nazaj..ni bilo boljse. Pustim čez noč in zjutraj spet dobim graficno ven in jo namestim nazaj in voila..je delalo. Si nisem znal drugače razlozit, kot da sem mutav..pa še to sem bil v dvomih.

Po moje je kriv napajalnik ali pa so kabli slabo priklopljeni, posebni tisti za vklop računalnika je napacno vezan, poleg ostalih ki so namenejeni za led diode(hdd, power itd..)..jaz bi prvo to pogledal oz poskusil z drugim napajalnikom.
I’m out.
:3

Mesar ::

Napajalnik / matična... nesi nazaj na garancijo pa naj porihtajo, zato pa mamo garancije ane?
Your turn to burn!

qwea ::

Mesar je izjavil:

Napajalnik / matična... nesi nazaj na garancijo pa naj porihtajo, zato pa mamo garancije ane?

Rajš uveljavljam v takšnem primeru stvarno napako, kot garancijo.

OmegaBlue ::

Rdeči držte se teme.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

connel ::

Odprita pc pa preglejta vse kable, komponente.

Xserces ::

zakaj bi rabu odpirat? neseš nazaj in je to to
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

poskusi z drugim napajalnikom

Xserces ::

Kolega je včeraj v Hoferju kupil nov stacionarni računalnik medion. Katerega dela tuki ne zastopte?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Mesar ::

Ja nazaj naj nese, kolikor je meni znano ne delajo problemov.

Še boljše vprašanje je zakaj ga že ni nesel nazaj, zakaj bi ga sploh odpiral če potem gre garancija? Predvidevam, da so zaplombirani?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

šernk ::

Najbrž se je kaj le razrahljalo, če medion dovoljuje bi jaz odprl kišto in preveril da so si konektorji na mestu. Če pa ne dovoljuje odpiranja pa via nazaj v hofer. Zakaj bi menjal napajalnik, če je sistem v garanciji pa tudi ne vem?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dzinks63 ::

Je že vrnil comp v originalnem stanju zapakiranega kot ga je kupil ali je uveljavljal garancijo ali stvarno napako pa še ne vem.

metek5 ::

Meni se je že trikrat zgodilo isto. Črn zaslon in samo podčrtaj, ki je utripal. Prvič sem ga hotela formatirati in sem vanj vtaknila USB ključ z novimi windowsi in se je kar sam zagnal, sedaj naredim zmeraj isto in gre :)
@ Xserces: Nisem še imela boljšega računalnika pa sem jih zamenjala že kar nekaj. Specifikacije in strojna oprema so super, 10-minutni H264 film pa ti izvozi v petih minutah pa imaš lahko zraven odprtih še pet zahtevnih programov. Jaz sem zadovoljna z njim :)

Mesar ::

kaj pa je noter v kompiču?

bios reset? mogoče je bootanje čudno nastavljeno, glede na to da so noter MSIjeve plate... če so v vseh, ni čudno.
Your turn to burn!

Xserces ::

WTF? Kaj me zdej ti tle napadas :)) Narobe si razumela moj odebeljen stavek:) Ciljal sem na NOV in da nima kaj šart po njemu ce ima garancijo ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Mesar ::

Še najmanj pa pomaga noter neke stvari tiščat... recimo USBje in druge predmete, ker lahko crkne kaj.
Your turn to burn!

metek5 ::

Xserces je izjavil:

WTF? Kaj me zdej ti tle napadas :)) Narobe si razumela moj odebeljen stavek:) Ciljal sem na NOV in da nima kaj šart po njemu ce ima garancijo ...


Ups :D Sem misla, da si eden izmed tistih, ki sovražijo vse, kar je iz Hoferja pa četudi je iste znamke kot tisto v Mercatorju.

shadowfax ::

Pozdravljeni,
imam 1 teden star ultrabook medion, po 2 dneh uporabe, se ob pritisku na gumb za vklop pojavi le napisan mdion čez celoten zaslon potem pa se ne zgodi nič, le napisa ostaja na zaslonu. Kakšna ideja kaj bi lahko bilo?
Edine težave, ki sem jih imel so bile pri povezavi z wirelessom, drugo je delalo ok, kolikor sem ga imel možnost uporabljat.

(Glede na to, da me je razočaral že tako hitro po nakupu razmišljam, da ga jutri vrnem in zahtevam kupnino.)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo prenosnika v garanciji.

Oddelek: Pomoč in nasveti
212865 (1977) fikus_
»

Hofer-> Medion-> Garancija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
42291948 (49081) joze67
»

Geforce GTX 550 Ti ALI Radeon HD 6790

Oddelek: Pomoč in nasveti
232032 (1744) Suly
»

Medion akoya e7330 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
929234 (5825) Vorlon

Več podobnih tem