» »

Visa Electron

Visa Electron

MaticKregar ::

Ok hvala za info!

GTX970 ::

GTX970 je izjavil:

Zate relevantni postavki:
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...

Kaj je limit porabe na kartici in kaj je dnevni limit porabe na kartici?


Kako se izvršujejo plačila pri karticah z limitom?


Dobil na mail:
konec leta 2014 je EBA1 (European Banking Authority), neodvisen organ Evropske Unije, sprejela smernice za varnost spletnih plačil, ki stopijo v veljavo s 1. avgustom 2015. Namen smernic je opredeliti skupne minimalne zahteve na področju varnosti spletnih plačil, med njimi tudi izvrševanje spletnih plačil s karticami. Eno od priporočil je izdaja plačilnih kartic z avtomatično registracijo v spletno okolje 3D Secure2 in na ta način zadovoljitev zahtevam po močnem preverjanju istovetnosti oz. avtentikaciji imetnika kartice pri spletnem plačevanju. Postopek temelji na uporabi statičnega gesla (kode, identifikacijske številke) ter pametne kartice (ali mobilnega telefona).

S prvim avgustom 2015 bo Banka Koper uvedla močno avtentikacijo imetnika predplačilne kartice MOJA Activa Visa Electron. Za plačilo na 3D Secure spletnih straneh, ki podpirajo storitev Verified by Visa, bo nujna uporaba enkratno generiranega gesla preko prenosnega generatorja gesel za varno elektronsko poslovanje (OTP generator). OTP generator je naprava, ki generira naključno geslo OTP (One Time Password), s katerim se uporabnik varno avtenticira na daljavo. Pri potrditvi plačila na spletni strani se bo pojavilo sporočilo banke o zahtevi po vpisu osemmestne naključne številke sistema Verified by Visa. Številka bo ustvarjena s pomočjo OTP generatorja in kartice. Po vpisu številke in potrditve bo avtentikacija zaključena in nakup izveden. Varen nakup s 3D Secure standardom Verified by Visa je podrobneje opisan na naslovu:
http://www.activa.si/pametnaKartica/vbv....

Sodobno zasnovana rešitev bo imetnikom predplačilne kartice »MOJA« Activa Visa Electron zagotavljala najvišjo možno stopnjo varnosti nakupovanja preko spleta.

V primeru, da OTP generatorja še nimate, se obrnite na najbližjo poslovalnico Banke Koper, kjer vam bodo obrazložili in prikazali način uporabe ter opisali varni nakup na spletu. V poslovalnici imate možnost nakupa OTP generatorja.

vorantz ::

a zdej bom pa moral tisti bedni kalkulatorček okoli vlačit...

Lonsarg ::

Res so nesposobni, da ne morejo prešaltati na softwerski kalkulator, ki gre na poljubni smarthphone.

GTX970 ::

http://www.banka-koper.si/Doc/pdf-ji/Ta...
#2
prva izdaja OTP čitalnika 5.10 eur

Poraja se vprašanje, če bodo hoteli otp čitalec podturiti vsem uporabnikom ali z njim začeli pogojevati uporabo njihove kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Hanzi77 ::

iščem varianto kako se znebiti tega OTP v prihodnosti?
KEr sedanji poteče drugo leto veljavnost, razmišljam o virtualni na nkbm (stane me 5 evrov). KOliko mi bodo drugo leto za novo kartico na BK zaračunali (poleg OTP kalkulatorja) .
Ali si lahko pomagaš s kalkulaatorjem od DBS? Ti so "pri hiši"

toplakd ::

Jaz imam kalkulator za Viso od Banke Koper, pa ga brez težav uporabljam za MC od NKBM :)

Znida ::

Sedaj je NKBM uvedel SMS geslo za nakup preko spleta. Kaj naj naredim če nimam GSM-a ali pa mi roaming ne deluje (ali pa ni signala ipd.) pa želim rezervirat hotel, rent-a-car... Kakšna ideja?

cegu ::

Znida je izjavil:

Sedaj je NKBM uvedel SMS geslo za nakup preko spleta. Kaj naj naredim če nimam GSM-a ali pa mi roaming ne deluje (ali pa ni signala ipd.) pa želim rezervirat hotel, rent-a-car... Kakšna ideja?


Ne vidim rešitve, razen če omogočiš redirect vseh tvojih sms-ov na mail. Telekom to omogoča, ampak vsaka preusmeritev te stane SMS. Da bi pa lahko le določene redirectal, pa še ni te storitve (bi blo treba mal težit in jo bodo naredili).



Druga možnost da najameš storitev komunikator in si na tvojo telefonsko dosegljiv preko Interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

MrStein ::

Če se ne motim, so to vse banke uvedle.
Sparkasse na primer.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Znida ::

Imam Bob, ki tega ne omogoča, vsaj kakor je meni znano. Lahko bi vsaj omogočili avtentikacijo preko maila, da tja pošljejo geslo. Meni osebno je to totaln poden, ki ščiti samo pred samo uporabo kartice, naj bi dali vsaj na izbiro, če si želim to dodatno varnost, ne pa da je edini možen način plačevanja.

Kdo ve kako je z Mastercardom?

cegu ::

Znida je izjavil:

Imam Bob, ki tega ne omogoča, vsaj kakor je meni znano. Lahko bi vsaj omogočili avtentikacijo preko maila, da tja pošljejo geslo. Meni osebno je to totaln poden, ki ščiti samo pred samo uporabo kartice, naj bi dali vsaj na izbiro, če si želim to dodatno varnost, ne pa da je edini možen način plačevanja.

Kdo ve kako je z Mastercardom?



Kako pa kupuješ preko spleta? Preko spletne banke ali pametne kartice?
Moja Visa electron na čase zahteva eno samo-izmišljeno geslo, zlata Mastecard pa praktično nič.

Bi rekel da če plačuješ preko plačilne kartice, tam ne bo sms-ov.

eric_cartman ::

Pri meni, ko kupujem preko Mastercarda(NLB) najprej pošljejo kodo za avtentifikacijo preko SMSa. Šele ko to kodo vpišem, mi sprovede plačilo izdelka/storitve. To se mi zdi kar enostavna a funkcionalna in varna zadeva.

Pri Visi Electron se pa tako ali tako ne sekiram kaj zahteva, ker imam v točno določenem momentu gor le tak znesek kot ga potrebujem. Torej se za kraje ne sekiram.. Lahko dol vzamejo par centov oz. mogoče kšn evrič..Je pa res, da ni nobene konkretne zaščite. Če imaš verificirano preko Paypal-a, te sploh nič ne sprašuje po nobeni varnostni kodi, nič. Se pravi.. Kdor bi vedel geslo mojega Paypala, bi lahko, v primeru, da bi imel na Visi E. denar, lahko kupil izdelek BP.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Znida je izjavil:

Sedaj je NKBM uvedel SMS geslo za nakup preko spleta. Kaj naj naredim če nimam GSM-a ali pa mi roaming ne deluje (ali pa ni signala ipd.) pa želim rezervirat hotel, rent-a-car... Kakšna ideja?

To rabiš samo tam kjer to podpirajo.
Tam kjer nimajo pa ne rabiš.
Tako je!

Znida ::

Viso elektron imam. Zadnjih 14 dni zelijo imeti sms geslo. prej sem imel pa tekstovno geslo. Ker sem si zapomnil vse stevilke sem mel kartico pospravljeno v predalu.

BorutK-73 ::

Jaz uporabljam na telefonu Mighty Text in isti dodatek v Chromu. Ko dobim sms, mi ga takoj pokaže na namizju (seveda z odprtim chrome-om) in samo copy-pastam geslo.

ps
Mighty Text app je samo dodatek za sms, ni SMS nadomestek.

Zgodovina sprememb…

yani2000 ::

Meni se pa že blodi tule.
Pri NKBM imam predplačniško Viso in bi rad plačal račun za bob-a (stran je Verified by Visa).
Piše mi, da moram aktivirat kartico (pa kartica je bila že zdavnaj aktivirana!) in imam zgoraj izpisano delno gsm številko in spodaj, da moram vpisat osebno sporočilo.
Ko vpišem prejšnjo (staro) osebno sporočilo in obkljukam, da se strinjam s pogoji mi pa vrže napako, da je bilo vpisano napačno geslo.
Sem poskusil tudi že z geslom, ki ga uporabljam za Viso in mi izpiše isto napako.

konspirator ::

Osebno sporočilo in geslo si prvič nastavil takrat, ko si vpisal kartico v "Verified by Visa" program, tako da poglej kakšno geslo si takrat določil.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Če te vpraša za določitev osebnega sporočila, potem ni bilo prav aktivirano (za SecureCode funkcijo, to ni isto kot "navadno" plačevanje).
A drugje ti deluje (z SecureCode, torej da ti na GSM pošlje enkratno geslo po SMS-u)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CrustyDOD ::

Banka Koper ima mobitel aplikacijo preko katere se lahko OTP generira kodo. Samo ne vem, če za Electron kartico tudi deluje. Moram preveriti enkrat. Well that was a useless tip :D

yani2000 ::

konspirator je izjavil:

Osebno sporočilo in geslo si prvič nastavil takrat, ko si vpisal kartico v "Verified by Visa" program, tako da poglej kakšno geslo si takrat določil.

yani2000 je izjavil:

Sem poskusil tudi že z geslom, ki ga uporabljam za Viso in mi izpiše isto napako.


MrStein je izjavil:

Če te vpraša za določitev osebnega sporočila, potem ni bilo prav aktivirano (za SecureCode funkcijo, to ni isto kot "navadno" plačevanje).
A drugje ti deluje (z SecureCode, torej da ti na GSM pošlje enkratno geslo po SMS-u)?
Žal drugje, torej na strani ki ni "Verified by Visa" ne morem preverit, ker je bob stran edina, ko plačujem z Viso + nimam dovolj naloženega denarja.
Pa na GSM še nisem nikoli nič dobil, ker sedaj prvič na tak način poskušam plačevat in se mi ustavi že pri aktivaciji, ki jo sploh ne razumem.

Zakaj moram opravit sploh ponovno aktivacijo, če sem že aktiviran, ter zahteva osebno sporočilo potem pa javi napako da geslo ni pravilno.
Mogoče imajo na njihovi strani kakšno napako, ampak sedaj že tak dolgo mučkajo s tem novim sistemom pošiljanja enkratnega gesla na GSM, da sem že prav živčen, da ne bom zamudil roka za plačilo.

MrStein ::

Če drugo ne, vprašaj banko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pesimist ::

Zdaj mi je banka zamenjala maestro karto z visa debetna. Kaj se rabim sploh mastercard zdaj al jo grem lahko kar preklicat? imam jo samo za online placevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

radmannsdorf ::

ja to pa ti veš če jo rabiš al ne. naša kristalna krogla nič ne ve kje nakupuješ :)
mastercard imaš verjetno kreditno ane? visa debit, pa je debetna, sepravi moraš imeti ob plačevanju, na računu denar.
jaz bi jo preklical in uporabljal visa debit. jo imam že par let.

Pesimist ::

mja. Bom prvo probal ce deluje na paypal,amazoon in xbox. Ker ene vem da so jebale.

Nahodni ::

Vprašanje: a je mogoče kje plačati UPN nakazilo s predplačniško VISO?
Na Banki KOper te opcije v spletni banki nimajo.

Furbo ::

Potegneš si denar nazaj dol iz vise na račun in plačaš?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Nahodni ::

Furbo je izjavil:

Potegneš si denar nazaj dol iz vise na račun in plačaš?

Direkt ne gre?

MrStein ::

V spletnih bankah načeloma lahko narediš prenos iz TRR na drug račun (s postopkom, ki se imenuje .. bom po domače povedal: nakazilo (preko UPN)).

Na kakšnem okencu bi mogoče šlo s plačilnimi karticami (Mercator/Spar?), čeprav je vprašanje, ker na kartično poslovanje so dodatne provizije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fosil ::

Nahodni je izjavil:

Vprašanje: a je mogoče kje plačati UPN nakazilo s predplačniško VISO?
Na Banki KOper te opcije v spletni banki nimajo.

To možnost imaš pri abanki, kjer je visa vezana direktno na račun in lahko zraven vzameš tudi polno delujočo spletno banko.
Tako je!

clancy ::

Naj se navežem na to temo, da ne bom odpiral nove.

Iz avstrije mi morajo vrniti denar, ker nimajo naročenega izdelka več na zalogi.
Katero številko z kartice (imam Viso Electron odprto pri Abanki) jim moram posredovati?
12-mestno številko kartice 43xx xxxx xxxx xx54, ali številko računa SI56 0xxx xxxx xxxx xx1?

svecka ::

na zadnji strani kartice visa elelctron imaš podatke kamor se nakazuje denar (sklic + številka kartice).
Jaz sam sebi tako nakazujem preko UPN naloga denar na kartico Visa Electron, ko ne morem na banko.

Furbo ::

In če bodo dali kak drug sklic, gre denar neznano kam.

ITAK da daš cifro s SI56 a niti svojih številk računov ne poznate?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Furbo je izjavil:

In če bodo dali kak drug sklic, gre denar neznano kam.

ITAK da daš cifro s SI56 a niti svojih številk računov ne poznate?


Pozabljaš da obstajajo predplačniške kartice, kjer dejansko nimajo kam nakazat denarja če sklic ni pravilen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fosil ::

St235 je izjavil:

Furbo je izjavil:

In če bodo dali kak drug sklic, gre denar neznano kam.

ITAK da daš cifro s SI56 a niti svojih številk računov ne poznate?


Pozabljaš da obstajajo predplačniške kartice, kjer dejansko nimajo kam nakazat denarja če sklic ni pravilen.

Imajo kam nakazat.
Če sklic ni pravilen denar ostane na računu in ne gre na kartico.
To pomeni, da moraš it na banko uredit da ti prenesejo denar z računa na kartico.

Drugače pa visa electron pri abanki ni predplačniška, ampak debetna.
Torej daš številko računa , to je SI56... in je to to.
Tako je!

clancy ::

Furbo je izjavil:

In če bodo dali kak drug sklic, gre denar neznano kam.

ITAK da daš cifro s SI56 a niti svojih številk računov ne poznate?


Lahko bi se vzdržal tega zadnjega stavka.

Problem je, ker sem jim posredoval številko računa in BIC kodo banke, vendar mi po mailu zatrjujejo, da imajo težave z plačilom na moj račun. To se vleče že dober mesec. Sedaj pa nisem več prepričan ali morda ni napaka na moji strani, ker jim nisem posredoval pravo številko, ali pa celo ni možno nakazovati denar na to kartico.
Sem pa danes tudi klical na banko in so mi prav tako povedali, da sem posredoval pravo številko in se lahko nakazuje gor denar.

Sem pa z spletne trgovine prav tako danes, dobil odgovor na opozorilni mail, ki sem jim ga poslal včeraj. Menda so sedaj denar nakazali in bo viden na računu v nekaj dneh.
Bomo videli, če je res.

sosed ::

Živjo,

jaz imam zdaj na novo debetno Viso Electron pri Abanki in me zanima kje lahko položim denar na njo? V poslovalnicah ali še kje drugje?


LP

smacker ::

Na Visi iz NKBM lahko preko UPN obrazca polniš enako kot plačuješ položnice. Na zadnji strani kartice sta napisana IBAN in referenca. Vsekakor preveri, če ma Abanka enak sistem, preden nakazuješ v prazno.

sosed ::

smacker je izjavil:

Na Visi iz NKBM lahko preko UPN obrazca polniš enako kot plačuješ položnice. Na zadnji strani kartice sta napisana IBAN in referenca. Vsekakor preveri, če ma Abanka enak sistem, preden nakazuješ v prazno.


Jaz imam Viso vezano na Maestro tako, da verjetno je to možno.

antonhac ::

Kako Viso na Maestro?. To sta dve konkurentni kartici. NKBM je maestro - master zamenjala z Viso. Lahko prosim pojasniš kako imaš to vezano. jaz ne želim Vise, potrebujem master kot je bilo prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: antonhac ()

sosed ::

Tole mam jaz.
http://www.abanka.si/osebni-racuni/akes...

Na Maestro in Visi sta enaki IBAN št.

antonhac ::

Aha ABANKA. NKBM ima sedaj debetno in kreditno Viso. Za kreditno mi je vseeno, debetno bi pa rabil Maestro - Master. Bo treba banko menjat!

fosil ::

sosed je izjavil:

Tole mam jaz.
http://www.abanka.si/osebni-racuni/akes...

Na Maestro in Visi sta enaki IBAN št.

Nakažeš denar na račun, oziroma kar je na računu je tudi na kartici.
V tem primeru sta obe kartici Maestro in Visa vezani na račun.
Tako je!

Seljak ::

Jaz imam v slo odprt račun na katerega prihaja denar,kartico od NKBM sem dal preklicati,tako,da nimam nobenih stroškov z to banko,če pa želim denar dvigniti ali kupovati na spletu pa imam VISA elektron,na katero mi lahko po moji želji nakažejo denar. Vse to je brezplačno. Če pa želim na banki denar direkt iz tega mojega računa na roke pa stane nekaj drobiža (nisem ziher koliko,ampak mislim,da 1.50€).

konspirator ::

Si prepričan da zaračunavajo dvig ?
Viso imaš od koga ?

Seljak ::

Ko sem dvignil denar iz računa na katerega je vezana VISA in ne z Vise.

sosed ::

Če si nakažem na račun, potem se to šteje kot prihodek ali ne?

bluefish ::

Odvisno kaj si nakažeš.

sosed ::

bluefish je izjavil:

Odvisno kaj si nakažeš.


Kako pa moram?

bluefish ::

Si nakazuješ na kartico s svojega TRR? Potem to ni prihodek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038260 (16416) sbawe64
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109502 (37423) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106980 (34027) PINki
»

Odprtje PayPall accounta na firmo...

Oddelek: Loža
378712 (8040) c00L3r
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310528 (6334) ...:TOMI:...

Več podobnih tem