» »

Visa Electron

Visa Electron

radmannsdorf ::

mal povprašajte še za sms stanje, jaz sem na abanki imel viso electron in sem imel brezplačno sms stanje. sem pa imel odprt osnovni račun ki me je stal 1€/mesec.

LJ4L ::

Verjetno bom šel kar na abanko pa mel SMS stanje.
LP from LJ

LJ4L ::

Sem videl na njihovi strani tole http://www.abanka.si/osebni-racuni/arac... in me zanima, če kdo ve za mesečne stroške. Pa še to, a tukej avtomatično dobiš Viso Electron?
LP from LJ

bluefish ::

Pri BK dobis vsak mesec na mail izpisek s stanjem in opravljenimi transakcijami.
So pa ze tu na forumu eni omenili, da se lahko dogovoris za spletno banko za pregled stanja in podobne osnovne stvari.

LJ4L ::

Ok. Hvala ti bluefish. Grem v naslednjih dneh mal od banke do banke pa se bom pozanimal. Poklicu sm pa že naokol.
LP from LJ

BorutK-73 ::

Jaz sem si včeraj uredil da lahko spremljam stanje, porabo in plačujem položnice preko aplikacije na telefonu. Stane 5€ za aktivacijo, imam pa račun na Abanki in Viso elektron. Je pa to neke vrste tvoj osebni bankomat, edino denarja ti ne da ven:)). Na banki dobiš prijavno številko, preko sms pa referenčno (jaz sem dobil sms takoj ko sem podpisal papirje). Ko to registriraš se vpisuješ z svojim pinom.

http://www.abanka.si/mobilna-banka-abam...
link od aplikacije
https://play.google.com/store/apps/deta...

LJ4L ::

Hvala Borut. Sem si že pogledal tole.
LP from LJ

BorutK-73 ::

Pozabil napisat še to za Abamobi app:
55 centov je mesečna naročnina na abamobi, razen za račune Akeš in Akeš junior kjer je free.

LJ4L ::

Za naročnino še nisem ugotovil koliko je, tako da, hvala. Eno soboto si moram vzet pa pregledat njihovo spletno stran. Mogoče kdo ve ali sberbank tudi nudi viso electron?
LP from LJ

thramos ::

BorutK-73 je izjavil:

Pozabil napisat še to za Abamobi app:
55 centov je mesečna naročnina na abamobi, razen za račune Akeš in Akeš junior kjer je free.


Skupaj z Abanetom je 80 centov.

crtomirv ::

Je možno preko vise electron kupit kako stvar na obroke (npr. na mimovrste)?

radmannsdorf ::

ne. ker je to debetna kartica, ne kreditna.
debit/electron - predplačniška
kreditna - kredit
in za pridobitev take kartice potrebuješ plačilne liste, tako kot za kredit :)

cortez ::

A je še kdo opazu, da so na Abanki dvignili elektronski račun (pogoj za VE) na 1,30€ ? Za Abanet še 0,55€. Se pravi skupaj že 1,85€ ?!

Kje so boljše alternative ? (NKBM mislim da je 9€ na 4 leta in 0,5€ na mesec)...

delavec44 ::

Sam tudi gledam NKBM in piše:
Virtualna predplačniška Visa 5 EUR
brezplačna odobritev vpoglednega Bank@neta za enostavno spremljanje porabe preko spleta

Ali so tu še kakšni skriti stroški? (zakaj 0,5EUR na mesec?)

edit. sem našel

a2)
za račun fizične osebe, katerega imetnik je uporabnik, vpogledni Bank@Net

0,40 EUR

To sedaj ni več tako ugodno.

Zgodovina sprememb…

blue ::

Pred kako uro sem hotel opraviti nakup v trgovini in mi zavrne kartico.
Grem na bankomat in mi POŽRE kartico.
Kličem številko, ki je napisana na kartici in mi operater pove, da je banka to zahtevala in naj poklčem banko za dodatne informacije.. WTF???

Stanje na računu je dosti višje kot sta bila oba zneska.
Bravo ABANAKA zelo "profesionalno"!!!
A so še komu kr tako odvzeli kartico?

fosil ::

Lahko da so zaznali kakšne neobičajne transakcije in so preventivno blokirali kartico.
Tako je!

St235 ::

blue je izjavil:

Pred kako uro sem hotel opraviti nakup v trgovini in mi zavrne kartico.
Grem na bankomat in mi POŽRE kartico.
Kličem številko, ki je napisana na kartici in mi operater pove, da je banka to zahtevala in naj poklčem banko za dodatne informacije.. WTF???

Stanje na računu je dosti višje kot sta bila oba zneska.
Bravo ABANAKA zelo "profesionalno"!!!
A so še komu kr tako odvzeli kartico?


Kaj ko bi najprej preveril zakaj je do tega prišlo? Ker brezveze ti niso šli blokirat kartice.

tiran2000 ::

mene zanima ali lahko ob spremembi pogojev abanke (torej podražali so storitve) zaprem račun brezplačno (na kaj se lahko sklicujem) ali moram plačati za zaprtje? gre za abanko elektronski račun + visa

ps. torej sem videl, da se je to zgodilo že pred časom (par mesecev) ... torej je verjetno odgovor da moram plačati če se jih želim znebiti..

Zgodovina sprememb…

simon16 ::

delavec44 je izjavil:

Sam tudi gledam NKBM in piše:
Virtualna predplačniška Visa 5 EUR
brezplačna odobritev vpoglednega Bank@neta za enostavno spremljanje porabe preko spleta

Ali so tu še kakšni skriti stroški? (zakaj 0,5EUR na mesec?)

edit. sem našel

a2)
za račun fizične osebe, katerega imetnik je uporabnik, vpogledni Bank@Net

0,40 EUR

To sedaj ni več tako ugodno.

Mi lahko daš link do strani kjer piše o teh o,40 oz 0,50 eur na mesec, ker jaz tega ne najdem.

s6c-gEL ::

http://www.nkbm.si/cenik-storitev
Sodobne bančne poti -> MESEČNO NADOMESTILO

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

simon16 ::

s6c-gEL je izjavil:

http://www.nkbm.si/cenik-storitev
Sodobne bančne poti -> MESEČNO NADOMESTILO


Hvala za hiter odgovor. Sem študent, zato imam kot kaže brezplačen vpogled v bankanet. Torej je edini strošek pri NKBM izdaja predplačniške kartice visa, ki znaša 9 eur. Imam prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simon16 ()

s6c-gEL ::

Očitno.

luky ::

Kako si nakazati denar iz PayPal-a na Visa Electron.
Vnaprej hvala za pomoč.

lp.
luky!

Nahodni ::

Ko je denar na VISA Electron kartici, kje je najmanj provizije za dvig?

Lonsarg ::

Denar ni nikoli "na" Visi Electron, pač pa se nahaja na navadnem TRR računu, na katerega je Visa Electron vezana. Iz tega TRRja dvigneš pač na kakršnikoli način ti dotična banka to omogoča. Z izjemo Vise Debit direktno je dvigovanje iz TRRja preko Vise precej drago in ni nobenega workarounda.

BorutK-73 ::

Nahodni je izjavil:

Ko je denar na VISA Electron kartici, kje je najmanj provizije za dvig?

Misliš bankomat?

cortez ::

odvisno od banke

Nahodni ::

BorutK-73 je izjavil:

Nahodni je izjavil:

Ko je denar na VISA Electron kartici, kje je najmanj provizije za dvig?

Misliš bankomat?

Iščem opcijo kako dobiti denar iz predplačniške Vise pri banki Koper z minimalno provizijo. Je najceneje če grem na banko, bankomat, ali če kupim kaj v trgovini?
Na TRR nisem prepričan, da je vezano, saj nič ne plačujem mesečno, niti nisem član tiste elektronske banke...

Vrocipes ::

Nahodni je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Nahodni je izjavil:

Ko je denar na VISA Electron kartici, kje je najmanj provizije za dvig?

Misliš bankomat?

Iščem opcijo kako dobiti denar iz predplačniške Vise pri banki Koper z minimalno provizijo. Je najceneje če grem na banko, bankomat, ali če kupim kaj v trgovini?
Na TRR nisem prepričan, da je vezano, saj nič ne plačujem mesečno, niti nisem član tiste elektronske banke...


Iz te kartice se da zastonj prenesti sredstva na TRR. Od tam pa dvigneš z navadno kartico na bankomatu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vrocipes ()

Nahodni ::

Ja, ampak na TRR nočem, ker se bo poznalo na otroškem dodatku, pa še kje verjetno.

Vrocipes ::

Lahko dvigneš na bankomatu BK brez provizije, ali na drugih bankomatih, kjer boš plačal 0,53 eur provizije. Klik

Nahodni ::

Vrocipes je izjavil:

Lahko dvigneš na bankomatu BK brez provizije, ali na drugih bankomatih, kjer boš plačal 0,53 eur provizije. Klik


Hvala. Kul.

svecka ::

Nahodni je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Nahodni je izjavil:

Ko je denar na VISA Electron kartici, kje je najmanj provizije za dvig?

Misliš bankomat?

Iščem opcijo kako dobiti denar iz predplačniške Vise pri banki Koper z minimalno provizijo. Je najceneje če grem na banko, bankomat, ali če kupim kaj v trgovini?
Na TRR nisem prepričan, da je vezano, saj nič ne plačujem mesečno, niti nisem član tiste elektronske banke...


Najcenejše je da denar nakažeš na Paypal. Oziroma si ga naložiš iz kartice na paypal račun na paypal strani. Nekaj klikov in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

barakus ::

Ali kdo ve kaksen je po deafultu limit za predplacnisko viso od Banke Koper za eno transakcijo? Zanima me, ce bom lahko placal letalsko karto za 700eur?

GTX970 ::

Zate relevantni postavki:
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...

Kaj je limit porabe na kartici in kaj je dnevni limit porabe na kartici?


Kako se izvršujejo plačila pri karticah z limitom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

barakus ::

Se vedno sem zmeden.

Ob prevzemu predplačilne kartice MOJA Activa Visa Electron prejmete obvestilo o višini limitov porabe in dnevnega limita za dvig gotovine. V kolikor vam tako postavljeni limiti ne ustrezajo, se o višini limita lahko dogovorite z osebnim bančnikom oz. uredite spremembo v katerikoli poslovalnici Banke Koper. Plačila s posamezno plačilno kartico se lahko opravljajo do višine limita, določenega za porabo.


In potem

Limit porabe na kartici je mesečni limit porabe do katerega lahko imetnik kartice posluje s kartico. Pri vseh debetnih plačilnih karticah Banke Koper je mesečni limit porabe določen v okviru razpoložljivih sredstev na transakcijskem računu oziroma sredstev na predplačilni kartici.


Ali ni malo kontradiktorno?

Kaj zdaj je limit neka arbitrarna stevilka ali je limit v vseh primerih in vedno trenutno stanje na racunu? Npr. ce imam gor 2000EUR, lahko kupim prenosnik za 2000EUR?

Furbo ::

Imaš limit transakcije in limit stanja na računu.
Če imaš 100€ na računu in limit transakcije 200€, ti ne bo uspel nakup na 200€, obratno pa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

Za koper ne vem, ampak pri abanki je limit 3000 na dan.
Tako je!

Spajky ::

Limit je takšen kot si ga sam določiš!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BorutK-73 ::

Spajky je izjavil:

Limit je takšen kot si ga sam določiš!

Ali banka.

barakus ::

Jaz nisem nic dolocil, torej je nek privzet limit? In tocno to je bilo moje vprasanje.

Furbo ::

To pač vprašaš podporo na banki
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MaticKregar ::

Imam abamobi, pa sem formatiral telefon in pozabil shraniti referenčno številko, ki jo rabil poleg prijavne številke za uporabo aplikacije na androidu. A kdo ve kako lahko to referenčno kodo dobim?

radmannsdorf ::

ja kontaktiraš banko ane?

MaticKregar ::

No sem mislil, če je kakšen drug postopek, mogoče preko sms, itd...

thramos ::

Ni drugega načina. Pri Delavski hranilnici recimo lahko vse za mobilno banko urediš preko spletne, pri Abanki pa ne. Pa referenčna številka je uporabna samo enkratno pri prvi aktivaciji, tako da ti ne bi nič pomagalo če bi jo shranil.

BorutK-73 ::

Možno je da ti bodo še enkrat računali 5€ za aktivacijo.

MaticKregar ::

Aja, uau to pa je nateg.

hotwheels ::

Reči, da si kupil novi telefon, meni so tako zastojn dali, prijateljici pa so zaračunali, ko je rekla, da je na novo naložla pa je izginlo.

thramos ::

Menjava žetona je zastonj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037925 (16081) sbawe64
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108479 (36400) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106389 (33436) PINki
»

Odprtje PayPall accounta na firmo...

Oddelek: Loža
378647 (7975) c00L3r
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310452 (6258) ...:TOMI:...

Več podobnih tem