» »

Visa Electron

Visa Electron

dottor ::

Zdej imam na Payzi problem... The bank account you have attempted to add already exists in the system. Please contact Customer Support for further instructions. Ve kdo kako to rešit?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

vorantz ::

Please contact Customer Support for further instructions

dottor ::

Sem že porihtal. Zdej je problem ker ne morem nakazat v SLO.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Furbo ::

Zakaj ne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dottor ::

Samo preko čekov pa še tle ti poberejo 25$ :8)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Furbo ::

Zanimivo, na njihovi spletni strani za slovenijo piše da gre preko nakazila.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dottor ::

...Thank you for your reply.

I apologize for the inconvenience, however bank transfers are not currently available for your country. To withdraw by bank wire, you must first set up your bank account with Payza to perform bank wire withdrawals....


To je en del mejla s strani njihovega supporta.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

V kolkem času PayPal trže tisti 1,5€? Bo to znalo bit že danes al lahko pričakujem na ponedeljek? Ker nimam internetnega bančništva kako pridobim tisto 4 mesto številko? Grem an banko k okencu in prosim če mi povejo?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

connel ::

Takoj odvzame in takoj je to na spisku na ibanki.
Kakor vem naj bi ti lahko povedali na okencu.

Tilen ::

dottor je izjavil:

V kolkem času PayPal trže tisti 1,5€? Bo to znalo bit že danes al lahko pričakujem na ponedeljek? Ker nimam internetnega bančništva kako pridobim tisto 4 mesto številko? Grem an banko k okencu in prosim če mi povejo?


Če imaš aktivirano SMS obveščanje, bi koda morala biti v SMSu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dottor ::

Kot nekomitent banke s samo predplačniško Viso Electron na Banki koper ne moreš nič razen da greš do okenca in vprašaš. Sem klical na banko in mi je gospa to prijazno razložila.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ang3lo ::

Tilen je izjavil:

NKBM ima sedaj konkurenčno predplačniško Viso. Jo je kdo že probal dodati v Paypal? Zanima me, če je mogoče prenesti denar iz Paypala na to kartico, ker na Mastercard ne gre.

Hm, a kdo ve kje pri tej kartici na bank@netu najdem št. kartice in varnostno kodo? Čene jih bom pa jutri malo poklicaril. Malo mi je čudno, ker sem naročil virtualno kartico, zaračunali so mi pa kar 9€ za fizično.

MrStein ::

Predplačilna kartica MOJA Activa Visa Electron Pri Banki Koper.

To sprejmejo vsepovsod, kjer sprejmejo "navadno" Viso? Torej večina fizičnih in spletnih trgovin?
Sorodnik nabavlja, pa je izvedel (zdaj ne vem, od kod, mogoče celo od banke same, ker je že kao skoraj naročil zadevo), da ni tako.
A lahko kaki uporabnik potrdi?

Na wikipedii recimo piše: Some online stores and all offline terminals (like on trains and aircraft) do not support Visa Electron because their systems cannot check for the availability of funds.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lonsarg ::

Ja, to drži za vse debetne Vise, ne samo za Viso Electron. Ampak, moje najnovejše informacije so, da je takih trgovcev, ki debetne ne sprejemajo samo še kak promil in se še zmanjšuje, pač najnovejše pogodbe in opreme so po defultu, da vse dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

To velja za Slovenijo, EU, širše?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Ne to sem bral da se zgodi, ko potuješ, nič specifičnega za Slovenijo. Bolj stare stvari ko bereš na googlu, več je primerov, da kaj ni delalo, torej včasih je bil kar problem očitno.

Marat ::

Ma v veliki večini ti bo delalo. Meni ni delalo samo enkrat na eni bencinski črpalki v ZDA, drugje pa je bilo vsepovsod OK.

Hayabusa ::

Na http://www.pchub.com mi ni sprejelo dotične Vise https://slo-tech.com/forum/t518529/p415... mastercardom je delalo.

MrStein ::

Je kdo uporabil na eDreams.com ali booking.com ?

(če se komu da, na booking.com če rezerviraš nekaj za naslednje leto, lahko skenslaš in ti nič ne zaračunajo - obvezno preveri "drovni tisk", cancelation cost je ponavadi med prvimi točkami, ni težko najti )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Eh, ful radi pomagate sočlovekom... :P

Kaj pa tole kdo pozna? Je bolj kompatibilna od Electron variante?

http://www.nkbm.si/predplacniska-visa
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Sej najverjetneje to je Visa Electron... Sicer nikjer tocno ne pise, ampak obstajajo zgolj 3 vise(se to je prevec loleki eni) In sicer Kreditna("kao navadna"), debetna ter Electron. Vsaka je bila originalno za loceno stvar misljena, zdaj se pa pac vse uporabljajk povsod, z mrbit kakimi izjemami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

St235 ::

Zakaj bi bila viza elektron? Saj lepo piše, da gre za predplačniško vizo. Torej klasično kartico, ki ni vezana neposredno na TRR ampak jo polniš tako kot urbano/mobi itd...

thramos ::

Sej predplačniški račun je tudi TRR.

Lonsarg ::

Zato ker "predplačniška Visa" kot sama Visa ne obstaja. NKBM in Banka Koper ti pač ponudita Viso Electron ali pa Debetno Viso v predplačniški obliki iz njune strani, ugibam da gre najbrž za Electron.

Konec koncev ti banka lahko ponudi tudi kreditno Viso v debetni obliki... Morda z tem krši kako pogodbo z Viso ustanovo, ampak vsekakor to "lahko" naredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

St235 ::

thramos je izjavil:

Sej predplačniški račun je tudi TRR.


vendar ni v tvoji lasti oziroma uporabi, kot klasičen TRR.

Lonsarg je izjavil:

Zato ker "predplačniška Visa" kot sama Visa ne obstaja. NKBM in Banka Koper ti pač ponudita Viso Electron ali pa Debetno Viso v predplačniški obliki iz njune strani, ugibam da gre najbrž za Electron.

Konec koncev ti banka lahko ponudi tudi kreditno Viso v debetni obliki... Morda z tem krši kako pogodbo z Viso ustanovo, ampak vsekakor to "lahko" naredi.


Zakaj točno predplačniška visa ne obstaja? V zda jih kupiš zraven kruha in banan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MrStein ::

Lonsarg je izjavil:

Zato ker "predplačniška Visa" kot sama Visa ne obstaja. NKBM in Banka Koper ti pač ponudita Viso Electron ali pa Debetno Viso v predplačniški obliki iz njune strani, ugibam da gre najbrž za Electron.

Konec koncev ti banka lahko ponudi tudi kreditno Viso v debetni obliki... Morda z tem krši kako pogodbo z Viso ustanovo, ampak vsekakor to "lahko" naredi.

Kaj pa bi bila razlika med kreditno in debetno?
V vsakem primeru vnaprej plačaš.
Mogoče bi bila razlika s strani prejemnika plačila oziroma interno v sistemu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

thramos ::

St235 je izjavil:


vendar ni v tvoji lasti oziroma uporabi, kot klasičen TRR.



Seveda je v tvoji lasti, samo uporabljaš ga na drug način (kot na primer varčevalnega). Ima svoj IBAN, nanj polagaš denar na okencu, prek spletne banke ... in banka lahko poljubno omeji poslovanje z njim (zato je primeren za predplačniško). Kolikor vidim je tako razlika med debetno in predplačniško samo ta, da je debetna lahko vezana tudi na kateri drug račun.

Trgovec pa pomoje razlike med karticami ne vidi itak se preveri samo stanje.

Kaj pa bi bila razlika med kreditno in debetno?
V vsakem primeru vnaprej plačaš.
Mogoče bi bila razlika s strani prejemnika plačila oziroma interno v sistemu?


Pri "kreditni" ne plačaš v naprej, ampak na določen dan v mesecu vsa plačila, ki so se opravila do kakšnega tedna prej. Sicer takšne kartice niso kreditne, ampak pay later ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

MrStein ::

Sem mislil v okviru predplačniških.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

thramos je izjavil:

St235 je izjavil:


vendar ni v tvoji lasti oziroma uporabi, kot klasičen TRR.



Seveda je v tvoji lasti, samo uporabljaš ga na drug način (kot na primer varčevalnega). Ima svoj IBAN, nanj polagaš denar na okencu, prek spletne banke ... in banka lahko poljubno omeji poslovanje z njim (zato je primeren za predplačniško). Kolikor vidim je tako razlika med debetno in predplačniško samo ta, da je debetna lahko vezana tudi na kateri drug račun.

Trgovec pa pomoje razlike med karticami ne vidi itak se preveri samo stanje.

Kaj pa bi bila razlika med kreditno in debetno?
V vsakem primeru vnaprej plačaš.
Mogoče bi bila razlika s strani prejemnika plačila oziroma interno v sistemu?


Pri "kreditni" ne plačaš v naprej, ampak na določen dan v mesecu vsa plačila, ki so se opravila do kakšnega tedna prej. Sicer takšne kartice niso kreditne, ampak pay later ...


odvisno od preplačniške kartice, imaš tudi one time use kartice, ki jih ni mogoče polnit, pa tudi kup drugih omejitev v primerjavi z klasičnim TRR je.

razlika med preplačniško in debetno pa je predvsem v tem, da je debetna v osnovi vezana na tvoj pravi TRR in ustrezno na vsa sredstva, ki jih imaš gor.

Če pa imaš določen TRR samo in le zato, da uporabljaš debetno viso potem pa praktični ni razlike s predplačniško.

Prava kreditna (pri nas jih praktično ni, oziroma se zelo redko uporabljajo) pa je kartica kjer dejansko mesečno odplačuješ samo del porabljenih sredstev. To kar pri nas večina razume kot kreditno kartico je kartica z odloženim plačilom, kjer enkrat mesečno pokriješ vso porabo.

Lonsarg ::

Obstajajo samo 3 kartice. Debetna in navadna (kreditna/plačilna) kartica uporabljata direktno zaračunavanje in trgovec prec dobi denar, brez da se poveže z strežniki tvoje banke. Vse kar trgovec vidi je limit, bodisi kreditni bodisi debetni limit v primeru debetne se ta limit zmanjša, če dvigneš recimo na bankomatu in imaš manj denarja gor, v primeru kreditne pa je fiksen, ker je kredit. Ampak banka načeloma lahko izda tudi navadno kreditno Viso, ampak ti jo obravnava kot kreditno in ti direkt trga z računa, takoj ko dobi transakcijo(ampak vseeno ne instantno, trgovec dobi prej). Ampak to bi zmedlo uporabnika te kartice. Torej kreditna ali debetna Visa sta identični kar se tiče trgovec-Visa. Drugačni sta, kar se tiče Visa-"tvoj bančni račun".

Medtem ko Visa Electron pa pred transakcijo kontaktira banko in banka najprej ti potegne z tvojega računa in šele nato sporoči trgovcu ali je bila potrjena. Torej trgovec ne ve takoj, koliko imaš limita in ali bo transakcija sploh šla skozi, dokler transakcije ne zažene. Zato Visa Electron ni primerna za kak Rent a Car v ameriki, kar pa ne pomeni, da jo ne sprejemajo, sam mogoče hočejo še kako drugo garancijo kot naprimer osebni dokument.

Predplačniški Visa račun pa je samo marketinško ime in gre za čisto navadni bančni račun z Viso Electron ali Viso Debit(skoraj vedno Electron zaradi zgoraj povedanega), z to razliko da ti ponavadi ne omogoča dvigovanja na bankomatu, oziroma ma kake hude provizije, ampak samo Viso in je torej bolj omejen, ter se ga tudi sklene bolj na hitro, nima stroškov vodenja,.. Banka Koper recimo za tak račun zahteva zgolj starost na 16let.

Je pa to še vedno konec koncev ista zadeva, kot čebi imel navadni račun in vzel debetno Viso(Abanka ti da Electron, saj meni na študentskem računu, SKB ti da Debetno), torej predplačniški račun je drugačen samo kar se tiče odnosa Banka-uporabnik. Glede Vise je enako kot pri vse ostalih navadnih bančnih računih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

St235 ::

Tukaj se ne morem strinjat s tabo. Debetna visa je dosti bližje visi elektron kot pa klaisčni visi. Tako debetna kot elektron sta omejeni z količino denarja na računu in tako kot pri visi elektron mora pri debetni sistem preverit ali imaš razpoložljiva sredstva na računu.

Lonsarg ::

Še enkrat. Debetna Visa in Visa Electron sta si enaki v odnosu Banka-uporabnik. Debetna Visa in Navadna kreditna sta si pa enaki v odnosu Trgovec-Visa.

Visa Electron @ Wikipedia prvi odstavek pove razliko electron in debit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Baje je včasih šlo brez preverjanja (si moral sam pazit da ne prekoračiš, sicer je banka "opalila penale"). Torej pri debetni.
(načeloma velja tudi za kreditne, včasih šlo "kar tako", danes pa preveri točno stanje in če si limit porabil, ne moreš več plačevati).


Kreditna in "prava" kreditna (revolving credit) pa se razlikujeta v načinu odplačevanja (iz TRR na račun kartice):
- "navadna": na fiksen dan v mesecu odplačaš ves dolg
- "prava": na fiksen dan v mesecu odplačaš del (ponavadi tretjino) dolga (ostanek se prenese v naslednji mesec, oziroma ostane kot tvoj dolg)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

Lonsarg je izjavil:

Še enkrat. Debetna Visa in Visa Electron sta si enaki v odnosu Banka-uporabnik. Debetna Visa in Navadna kreditna sta si pa enaki v odnosu Trgovec-Visa.

Visa Electron @ Wikipedia prvi odstavek pove razliko electron in debit.


kako točno sta debetna in navadna kreditna enaki v odnjosi Trgovec Visa?

Pri kreditni si omejen z mesečnim kreditom, pri deberni pa z stanjem na računu. Torej mora pri debetni sistem preverit ali imaš sredstva na računu ali ne, enako kot mora to naredit pri visi elektron.

MrStein ::

Sem ravno pred tabo napisal. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

St235 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Še enkrat. Debetna Visa in Visa Electron sta si enaki v odnosu Banka-uporabnik. Debetna Visa in Navadna kreditna sta si pa enaki v odnosu Trgovec-Visa.

Visa Electron @ Wikipedia prvi odstavek pove razliko electron in debit.


kako točno sta debetna in navadna kreditna enaki v odnjosi Trgovec Visa?

Pri kreditni si omejen z mesečnim kreditom, pri deberni pa z stanjem na računu. Torej mora pri debetni sistem preverit ali imaš sredstva na računu ali ne, enako kot mora to naredit pri visi elektron.


Enaki sta si, ker edino pri Electron ne more pred transakcijo trgovec videti limita.

Trgovec pa tako pri Debetni kot kreditni vidi limit in je zato za njega enako. Ne zanima ga načeloma, da je pri eni ta limit kredit, pri drugi je pa ta limit dejansko stanje + dovoljeni - na računu, to je med banko in uporabnikom, njega zanima limit.

Kot dodano vsaj v preteklosti, ne vem kako je zdaj. Si dejansko lahko z debetno Viso dvignil na bankomatu in nato v zelo kratkem času potegnil v štacuni in šel čez limit, ker za razliko od Electron ni direktnega trganja. Ampak ta del so najbrž sedaj zaradi zlorab že spremenili, na wikipediji sicer še vedno piše, da je z debit možno overchargat, torej porabiti več,kot ti banka dovoli in zato banke, če te ne morjo ornh preverjat raje dajejo Viso Electron.

Zakaj? Zato, da lahko debetna in kreditna Visa delujeta tudi primeru, ko strežnii od banke sploh ne delajo. Seveda kot je MrStein napisal se to zdaj morda ne dogaja več, je bila pa to originalna zasnova debetnih kartic. Sigurno pa še vedno drži razlika o gledanju limita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

thramos ::

Si dejansko lahko z debetno Viso dvignil na bankomatu in nato v zelo kratkem času potegnil v štacuni in šel čez limit, ker za razliko od Electron ni direktnega trganja.


Tole si lahko počel z vsemi karticami. Oz še vedno lahko počneš, kadar povezave padejo.

Lonsarg ::

thramos je izjavil:

Si dejansko lahko z debetno Viso dvignil na bankomatu in nato v zelo kratkem času potegnil v štacuni in šel čez limit, ker za razliko od Electron ni direktnega trganja.


Tole si lahko počel z vsemi karticami. Oz še vedno lahko počneš, kadar povezave padejo.


Ne z Visa Electron.

St235 ::

Azgar razumem kaj hočeš povedat, samo potemtakem bi enaka pravila veljala za maestro (debetna kartica), pa podobno kot pri visi elektron ne moreš prekoračit limita oziroma ne deluje kadar padejo bančni strežniki.

blink ::

Razmišljam, da bi pri Banki Koper naročil Viso Electron. Kolikor vidim me pride odprtje računa 10 eur, zanima pa me kako se pregleduje stanje na kartici? Nisem komitent Banke Koper zato me zanima ali je možno pregledati stanje preko spleta če nisi komitent? Kako je pa v primeru, da želim denar ki sem ga nakazal na Viso Electron nakazati nazaj na bančni račun?

skyline ::

Stanje spremljaš preko mesečnega izpiska, se zglasiš v poslovalnici oziroma na bankomatu. Če potrebuješ sprotni vpogled, si raje sam beleži promet.

Prenos sredstev z Vise zagotovo lahko urediš v poslovalnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyline ()

St235 ::

blink je izjavil:

Razmišljam, da bi pri Banki Koper naročil Viso Electron. Kolikor vidim me pride odprtje računa 10 eur, zanima pa me kako se pregleduje stanje na kartici? Nisem komitent Banke Koper zato me zanima ali je možno pregledati stanje preko spleta če nisi komitent? Kako je pa v primeru, da želim denar ki sem ga nakazal na Viso Electron nakazati nazaj na bančni račun?


vse urejaš na banki (vpogled v stanje je možen tudi na bankomatu in mesečnem izpisku).

LJ4L ::

Živjo!
Zdele bi zelo potreboval debetno Viso, se pravi Viso Electron. Kje se najbl splača vzet, da ne oz čim manj jemljejo na mesec? Pa fino bi bilo imet tud (prav tako čim cenejše) spletno bančništvo.Slišal sem dobre stvari o abanki. Kaj pa vi pravite?

Hvala in LP
LP from LJ

Lonsarg ::

Debetne Vise so 0EUR na mesec, tak da edini strošek, ki ga imaš je vodenje osebnega računa in spletno bančništvo, če pa vzameš predplačniško debetno Viso pa še tega stroška ni. Banka Koper ti recimo samo enkratni strošek 10EUR za Viso Electron za veljavnost 3 leta zaračuna.

V Slo imajo debetno viso recimo pri Abanki, Banki Koper, SKB. Jaz sem se odločil za Abanko, ker meni je fajn da ne rabim kalkulatorja za spletno banko, da imam samo certifikat. Spet drugim je važno da je dodatni kalkulator zaradi varnosti dodatne, v tem primeru je recimo SKB dober kandidat. Kako ima Banka Koper ne vem.

So sicer še kake druge banke z debetnimi Visami, ampak jaz bi se omejil na omenjene 3 in raziskal cene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LJ4L ::

Predplačniška debetna visa je pol 100€ free? Jo imajo pri abanki?
LP from LJ

Lonsarg ::

Mislim da imata samo NKBM in Banka Koper predplačniško, pri drugih pa rabiš osebni račun imeti odprt(študentske verzije so ponavadi zastonj).

LJ4L ::

Aha. Kaj pa spletno bančništvo pri tema dvema?
LP from LJ

Thunder wave ::

NKBM ima iz lastnih izkušenj najbolje porihtano spletno bančništvo. Meni se zdi zelo enostavno za uporabo, pa ko se enkrat navadiš in vse nastaviš kot je treba, gre vse zelo hitro. Je pa res, da rabiš ta ključek kjer se ti izpisuje koda in stane nekje 20€ za 4-5 let.

fosil ::

Pri predplačniških NKBM in BK ne moreš imet spletne banke, oziroma bi moral imet posebej odprt še račun.
Pri abanki lahko imaš spletno banko, ker moraš imet za viso electron itak že odprt račun.
Tako je!

LJ4L ::

Aha. OK. Torej, kako pa potem obveščajo? Mail? Na njihovih spletnih straneh ne najdem nič-
LP from LJ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038174 (16330) sbawe64
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109279 (37200) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106846 (33893) PINki
»

Odprtje PayPall accounta na firmo...

Oddelek: Loža
378698 (8026) c00L3r
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310505 (6311) ...:TOMI:...

Več podobnih tem