» »

depoziti,varčevanje v AT

depoziti,varčevanje v AT

-valvoline- ::

Al kdo ve kak je z varčevanjem-depoziti v AT? Domačim komunajzarskim lopovom ne mislim več plačevat oderuških 20-25% na pobrane obresti.
Če je v AT podobno sranje (močno dvomim da obstaja še kšna banana država podobna Sloveniji kjer je obdavčeno varčevanje) potle denar nesem na Hrvaško,tam vem da varčevanje ziher ni obdavčeno pa še boljše obresti dobim.

McHusch ::

Obdavčuje te Slovenija in ne država, kjer skleneš depozit. Obresti na depozite pri bankah v EU so obdavčene v znesku, ki presega 1000 EUR, in s tega vidika je popolnoma vseeno, ali varčuješ pri nas ali v Avstriji. Na Hrvaškem se obdavči vse in ne zgolj nad 1000 EUR, ker še niso v EU.

-valvoline- ::

McHusch je izjavil:

Obdavčuje te Slovenija in ne država, kjer skleneš depozit. Obresti na depozite pri bankah v EU so obdavčene v znesku, ki presega 1000 EUR, in s tega vidika je popolnoma vseeno, ali varčuješ pri nas ali v Avstriji. Na Hrvaškem se obdavči vse in ne zgolj nad 1000 EUR, ker še niso v EU.

Nop,ne vem kako je v AT,na Hrvaškem varčevanje ziher ni obdavčeno.Poznam enga z Ptuja ki je odpr svoj varčevalni račun-depozit v HR,zarad tega ker tam obresti niso obdavčene. 100%.

-valvoline- ::

http://www.delo.si/clanek/137516
No sicer mal starejši članek in nič ne piše al so obresti obdavčene ali ne,mislim da veliko Slovencev nese dnar na HR ker ni obdavčitve. Pa še boljše obrestne mere majo.

Vice ::

Dvomim da AT sporoča informacije za vsak odprt račun našim organom. Kar se spomnim je, da so zaradi pritiska EU pristali na to, da v "izrednih" primerih na podlagi sodišča pošljejo podatke o stanju računa, ker nedolgo nazaj niti tega niso.

Isotropic ::

tle je od poletja 2011 neka nova uredba...
tut tisto na hrvaskem je obdavceno po slo zakonodaji (razen seveda ce utajis)

Invictus ::

Vice je izjavil:

Dvomim da AT sporoča informacije za vsak odprt račun našim organom. Kar se spomnim je, da so zaradi pritiska EU pristali na to, da v "izrednih" primerih na podlagi sodišča pošljejo podatke o stanju računa, ker nedolgo nazaj niti tega niso.


Ni treba dvomit. Pošiljajo. Podatke o računih EU državljanov banke pošiljajo v Bruselj, kjer potem naredijo poročilo za posamezno državo. To morajo početi po zakonu.

Ljudje so že dobili poziv davčne naj prijavi dohodke na kapital od denarja v tujini.

In identiteta ni problem, ker za odprtje računa v tujini tako ali tako rabiš potni list.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

-valvoline- ::

Invictus je izjavil:

Vice je izjavil:

Dvomim da AT sporoča informacije za vsak odprt račun našim organom. Kar se spomnim je, da so zaradi pritiska EU pristali na to, da v "izrednih" primerih na podlagi sodišča pošljejo podatke o stanju računa, ker nedolgo nazaj niti tega niso.


Ni treba dvomit. Pošiljajo. Podatke o računih EU državljanov banke pošiljajo v Bruselj, kjer potem naredijo poročilo za posamezno državo. To morajo početi po zakonu.

Ljudje so že dobili poziv davčne naj prijavi dohodke na kapital od denarja v tujini.

In identiteta ni problem, ker za odprtje računa v tujini tako ali tako rabiš potni list.

To si lahk prst v rit brcnejo,pa srečno.Me prav zanima kok so plačal raznorazni Janukoviči,Zidarji...
:D

Zgodovina sprememb…

Goody ::

@valvoline: v rit si boš ti nekaj drugega vtaknil ko boš dobil položnico + kazen. V Sloveniji si obdavčen po principu svetovnega dohodka. Vse dohodke, ki jih boš dobil skozi obresti v AT ali v CRO ali kjerkoli drugje moraš v napovedi prijaviti. Pa podatke DURS iz evropskih bank ažurno dobi (preverjeno).

-valvoline- ::

Goody je izjavil:

@valvoline: v rit si boš ti nekaj drugega vtaknil ko boš dobil položnico + kazen. V Sloveniji si obdavčen po principu svetovnega dohodka. Vse dohodke, ki jih boš dobil skozi obresti v AT ali v CRO ali kjerkoli drugje moraš v napovedi prijaviti. Pa podatke DURS iz evropskih bank ažurno dobi (preverjeno).

Z malo domišljije se vse da uredit,najlažje je prijavit začasno prebivališče na HR pa fertik,ni pa mus.Slovenski vampirji lahko samo popušijo. Ko bojo obdavčil tajkunske milijarde v tujini,bom še jaz prijavil moj keš.
:D

BTW:
A se še komu zdi idiotizem obdavčitev varčevanja?

Zgodovina sprememb…

Vice ::

Invictus to ni res, AT ni dolžna razkrivati svojih rezidentov. Še manj pa, da kdo pošilja podatke v Bruselj. Če bi bilo drugače zakaj potem mora AT plačati Sloveniji 75% pobranih davkov od obresti, kar tudi naše dacarje zelo "boli" saj nimajo točnih podatkov?

Invictus ::

Vice je izjavil:

Invictus to ni res, AT ni dolžna razkrivati svojih rezidentov. Še manj pa, da kdo pošilja podatke v Bruselj. Če bi bilo drugače zakaj potem mora AT plačati Sloveniji 75% pobranih davkov od obresti, kar tudi naše dacarje zelo "boli" saj nimajo točnih podatkov?

Slovenske banke morajo poročati EU o vseh računih tujih državljanov. Je moj kolega celo aplikacijo za to delal.

Glede na to da je Avstrija v EU, najbrž delajo isto.

Mojemu kolegu je pa naš DURS lepo našel račun v Nemčiji in mu poslal vlogo za prijavo kapitalskega dobička.

Če mislite da to ne teče, se hudo motite. Ampak poskusite ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goody ::

-valvoline- je izjavil:

Goody je izjavil:

@valvoline: v rit si boš ti nekaj drugega vtaknil ko boš dobil položnico + kazen. V Sloveniji si obdavčen po principu svetovnega dohodka. Vse dohodke, ki jih boš dobil skozi obresti v AT ali v CRO ali kjerkoli drugje moraš v napovedi prijaviti. Pa podatke DURS iz evropskih bank ažurno dobi (preverjeno).

Z malo domišljije se vse da uredit,najlažje je prijavit začasno prebivališče na HR pa fertik,ni pa mus.Slovenski vampirji lahko samo popušijo. Ko bojo obdavčil tajkunske milijarde v tujini,bom še jaz prijavil moj keš.
:D

BTW:
A se še komu zdi idiotizem obdavčitev varčevanja?


Skoraj povsod po svetu so obdavčeni kapitalski dobički. In obresti so pač to. Se mi pa zdi idiotsko ja, ampak mi nič ne pomaga. Začasno prebivališče v cro ti ama nič ne pomaga. Preberi si zakon. Kako pa je glede obveščanja Dursa iz Cro pa ne vem iz eu vem da durs dobiva promptno podatke. Sam pa večje vsote v hrvaških bankah ne bi imel.

Vice ::

Invictus je izjavil:

Vice je izjavil:

Invictus to ni res, AT ni dolžna razkrivati svojih rezidentov. Še manj pa, da kdo pošilja podatke v Bruselj. Če bi bilo drugače zakaj potem mora AT plačati Sloveniji 75% pobranih davkov od obresti, kar tudi naše dacarje zelo "boli" saj nimajo točnih podatkov?

Slovenske banke morajo poročati EU o vseh računih tujih državljanov. Je moj kolega celo aplikacijo za to delal.

Glede na to da je Avstrija v EU, najbrž delajo isto.

Mojemu kolegu je pa naš DURS lepo našel račun v Nemčiji in mu poslal vlogo za prijavo kapitalskega dobička.

Če mislite da to ne teče, se hudo motite. Ampak poskusite ...


Vrjamem da je tako za Nemčijo, vendar kolikor vem oni poročajo SLO in obratno. AT pa je že ves čas trn v peti drugim EU državam, saj po njihovem "zakonu" ne poročajo o stanju tujih rezidentov. Vem da so se pred kratkim toliko omehčali pod pritiski EU, da so popustili v tej meri, da podatke razkrijejo le na podlagi sodišča. Je pa "nalaganje" denarja v večjih količinah na banko veliko bolj "zakomplicirano" predvsem v smislu dokazovanja izvora denarja, tako da če bi kdo pomislil skriti "večjo" količino denarja mu ne bo uspelo.

gruntfürmich ::

ja koliko pa so potem obrestne mere na hrvaškem, da se tako splača?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ferdov ::

Avstrija je trenutno (še) izjema pri poročanju. Ne poročajo oseb (do konca 2013 se mi zdi so si izborili to pravico), davek pa vseeno odbijajo ina nakažejo v skupni sumi državi, ki bi ji pripadal.
Tako da:
1. V avstriji (razen na poizvedbo) ne poročajo imen lastnikov računov
2. v avstriji (kot tudi drugod) SE plačuje davek na obresti depozitov

vasquez ::

Če drži tole

http://www.dolceta.eu/slovenija/Mod2/Ob...

potem je davek v Avstriji trenutno 35% ?

jernejl ::

-valvoline- je izjavil:

Če je v AT podobno sranje (močno dvomim da obstaja še kšna banana država podobna Sloveniji kjer je obdavčeno varčevanje)

V banana avstriji je davek sicer 25%. V banana nemčiji tudi. (za njihove rezidente)

zcetrt ::

Ali lahko kdo deli izkušnje z varčevanjem (vezani depozit) v Avstriji? Cilj ni izogibanje plačila davkov temveč (občutek) varnejša naložba.
4.

cang ::

Kolikor mi je znano je v Avstiji obrestna mera za 6 mesečno vezavo na banki 1,5%. Na obresti ti banka vzame davek (Quellensteuer) 35%. Mislim da se v Avstriji varčevat ne splača.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388134513 (80013) BlaY0
»

Prijava TRR v tujini?

Oddelek: Loža
255870 (4790) BlaY0
»

Večja količina denarja na računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6617229 (14421) stb

Varčevanje in dražje plačilo vrtca

Oddelek: Loža
4816421 (15614) Utk
»

Varčevanje v banki DA/NE in nadzor države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322246 (19939) Furbo

Več podobnih tem