» »

TELEKOM zmanjšal dostopno hitrost?!!!

TELEKOM zmanjšal dostopno hitrost?!!!

BlackHole ::

Od enega prodajalca rač. opreme sem slišal, da naj bi TELEKOM zmanjšal dostopno hitrost za vse analogne modeme na 33.6 k. Upam, da si niso resnično tega dovolili.

PaJo ::

Tega skoraj ne verjamem, ker bi sami sebi naredili skodo>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Matty ::

Predvidevam, da si se zanimal za nov modem 56k kbps, vendar te je prodajalec poskusal prepricat za drug model s hitrostjo 33.6k kbps, ki pa bo v prihodnosti popolnoma zadoscala... (zanima me, s kaksnega skladisca bi potegnil tak modem) :D

Mene pa tak ukrep Telekoma niti ne bi presenetil, saj bi staro hitrost se vedno omogocali na ISDN, vsak ki ima 56k modem bi moral (ce bi seveda zelel hitrejso povezavo) nabaviti ISDN linijo in seveda nov modem... In glede na to, da je Telekom (se vedno!) monopolist je mozno, da zelijo, da cimprej se vec ljudi nabavili "boljsi" ISDN! 8-O

PaJo ::

Ja je tudi varjanta, samo ne verjamem da je telkom tolko "tumas", ali pac, nikoli ne ves:D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

JLP ::

Telekom je še velik bl fuknen kukr pa to.
Live long and prosper!

luni ::

sej so v bistvu naredili ze eno veliko omejitev za vse, ki si zelimo ADSL, in sicer da mores met prej ISDN... kar v bistvu sploh ni dejanski pogoj ampak njihov pogoj :(
Artificial Intelligentia

BlackHole ::

MATTY:
Nisem kupoval novega modema. S prodajalcem se ze dolgo poznama in nikakor ne bi kupil 33.6 k modema, če bi ga že kupoval. Je pa prodajalec res omenil, da naj bi samo še z ISDN dostopali do hitrosti 56K.

Matty ::

markoj:
pismo, ne vzami vse tako resno... :D

Drugace je pa Telekom tako mocan, da se lahko zmisljuje karkoli in postavlja kakrsnekoli pogoje (npr. ISDN - ADSL). Sicer pa, je primarni cilj monopola (ne samo telekomunikacijskega) ustavariti cim vecji dobicek, ne pa zadovoljiti cim vec uporabnikov...
Tudi tista predvolilna fora, aka internet zastonj me ni prepricala... Rabmo mocno konkurenco!!! Le poglejte kaj se je zgodilo s cenami (in naceloma kvaliteto) na podrocju mobilne telefonije...

BlackHole ::

Saj ni bilo tako resno kot zgleda, samo napisal sem kar bi lahko že na začetku.

McSpike ::

Veliko ljudem se dogaja da ne morejo več dostopat do neta z več kot 33k, ker se jim novi butasti USR noče več priklopit s 56k (no ali vsaj s 50k.

Sam imam enako težavo odkar mi je starega skurila strela in sem šel po tega novega. Torej za slabe povezave so trenutno krivi modemi in ne telekom;(

Zdej si bom omislil eno motorolo za 5 jurjev... baje dobr seka....:D

pogrešam pa svoj drugi modem (ki ga je tudi skurila strela) na ISA: USR 56k int Flash - najboljši dialup kar sem jih videl.
---------------------------------------------------- Če ne gre na silo, uporabi večje kladivo! ----------------------------------------------------

BlackHole ::

Jaz se vedno lahko dostopam z 50666 bps, tako kot sem vedno, samo da mi to ne uspe vedno, včasih se mo poveže z 46000, drugič 36000 bps itd. Pa tudi če se mi uspe povezati z 50666 bps, je prenos veliko slabši kot pred kakim mesecem. Takrat sem imel okoli 5-6 k/s, zdaj
pa sem lahko srečen (čeprav nisem) če imam okoli 4 k/s.
Poleg tega pa so telekomovci zdaj (1.12.00) podražili še impulze in naročnino.

Uporabnik ::

McSpike, tole si pa močno v temo brcnu... Seveda je odvisno od telekoma kako hitr se boš povezoval!!!!! Ne rečem da od modema ni odvisno.. Jst sm modem stesteru na eni centrali (USR 56k ISA) in se mi je povezoval z 28800 (črnuška centr.), v trnowem (centr. murgle) pa z 50666. Torej linija ni povsem enaka, pa obe centrali sta digitalni. Sicer pa ti to lahk potrdi če velik revčkov ki jim tudi ne vem kakšen 56k dela na 28800 ali 31600...

McSpike ::

Uporabnik,

Halo! Si že kdaj slišal za multipleksirane linije... To je fuck up telekoma ja ali pa različne motnje na linijah tudi niso odvisne od našega modema ja.... samo da bi pa telekom pipico zaprl in omejil prenos na 33k fant ta je mem... Dobr vem da so v večini primerov krivi tudi modemi, ker sem svojega testiral na dveh lokacijah in to z dvema različnima modema... prvi se je priklaplal na 1. lokaciji s 50666 in na drugi z okol 40k... no ta ki ga imam zdej pa se na 1. lokaciji priklopi z 42666 na drugi pa z 28000!!!! Halo! To jasno kaže da je modem en fuckup in to USR ki so bili včasih svetinja.... veliko ljudi pa je tudi že potrdilo mojo tezo na drugih forumih tako da fant ne brcam v temo kar tako... namreč tam v temi se nekaj skriva in to ni nekdo ki bi na telekomu zapiral pipico...!

singular ::

men ni jasno k sm mel multipleksirano linijo pa so rekl da ni mozn tega odstranit.. pol sm pa narocu isdn in so nastimal brez problema, blo je pa rečen da se na multipleksirane linije ne da..

McSpike ::

Hehe... ti povem kaj je razlog? Multipleksa ti niso hotel it premikat samo zato ke rbi si ti tako želel ker je treba plačat ljudi da to nardijo in so rekli ko te j***.... ko pa je bilo treba dat ISDN so pa kor prišibali in postorili vse potrebno... zakaj?... ker se z ISDN-om več zasluži in koj ko si se zanj odločil ni bilo več ovir....

moj kolega ma multipleks in se mu zato priklaplja samo z 33k.... kakšna beda...

me pa veseli da so uspeli odstranit multipleks (no sej z njim ISDN itak ne dela :D) ker me je to vedno skrbelo....

sicer jaz ga nimam ampak ga imajo pa vsi okol mene in če se še kje kaka nova bajta priklop bom fasal multipleks in bom v riti....

itak grem kmal na ISDN.... če ne zarad drugega ker slišim da se hitreje priklaplja od analognega :D:D

Igor ::

ce se mu priklaplaja na 33600 je lahko zlo zlo vesel.... poznam folk k se konekta z 19600 al pa clo 14400 ...
hura za telekom ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je povezava 50.666, in ne 56.000?

Oddelek: Pomoč in nasveti
271836 (1273) CWIZO
»

modem connection speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
181394 (1186) Koci
»

Počasen dial-up internet!

Oddelek: Omrežja in internet
151315 (1138) hanuman
»

K***** MODEM MOTOROLA

Oddelek: Strojna oprema
401427 (1030) Evil|One
»

modem-pohitritev

Oddelek: Programska oprema
81085 (1000) lordgreg

Več podobnih tem