» »

Digitalni fotoaparat

Digitalni fotoaparat

«
1
2

komar88 ::

Pozdravljeni,
zanima me kakšen fotoaparat bi mi priporočili, sam trenutno gledam kaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/173038... vsekakor pa bi bil zelo vesel tudi vaših mnenj... Fotoaparat bi uporabljal, za kak dopust/izlet ali kaj podobnega in pa kar tako kot hobi.

LP

Janac ::

d3200?

550d?

komar88 ::

ja, seveda, pozabil sem dodati, da mislim za fotoaparat odšteti do 500€ (z objektivom).

@Janac, če bi mi povedal kaj mi bolj priporočaš, morebitne tvoje izkušnje itd. bi bil zelo vesel.

Janac ::

hotel sem reci da naj si ogledas tudi ta fotoaparata...

VelikiTun ::

komar88 je izjavil:

Fotoaparat bi uporabljal, za kak dopust/izlet ali kaj podobnega in pa kar tako kot hobi.
V tem primeru si raje izberi malce boljšega kompakta ali super-zoom. Varianta je še m4/3.

Zgodovina sprememb…

komar88 ::

jah, bolj se mi 'dopadejo' te zrcalno refleksne mašine, ker lahko zamenjaš tudi objektiv, baje delajo tudi boljše slike itd..

drugače pa mogoče kakšen predlog?

@Janac D3200 izgleda super, vendar mi je predrag..
o 550d pa bom razmislil..

LP

VelikiTun ::

komar88 je izjavil:

jah, bolj se mi 'dopadejo' te zrcalno refleksne mašine, ker lahko zamenjaš tudi objektiv, baje delajo tudi boljše slike itd..
Spodobno lečovje košta € in še poveča težo sistema.
Za nedeljske fotografe so na prvi pogled slike direktno z DSLR-jev pravzaprav nežive, ker jih aparat ne obdela do te mere kot kompakti (je sicer možno nastaviti), ki barve in kontrast nabijejo v nebo,...

No, če že greš v to smer, potem ti svetujem Canon 550D ali Nikon D5100. Sicer sta malce nad tvojim budgetom, vendar to razliko upravičita.

Janac ::

kaj je pa z D3200 ali pa D3100?

kaj pa ma 550D vec od teh?

VelikiTun ::

Gwanaroth ::

rorry: če se ne misliš vsaj malo poglobiti v fotografijo in boš ves čas slikal samo na Auto, je DSLR greška. Kupi si raje kakšenga kompakta ali pa nove hibride, ki so zdaj popularni. Da ne boš na koncu razočaran nad rezultatom - dslr ni pojem za super sliko. Z dslrjem moraš dobro sliko znat sam naredit, med tem, ko ti je pri kompaktih to precej olajšano (objektivi, merjenje svetlobe, iso, zaslonka, shutter, .. da ne govorim o "obdelavi", ki jo imajo že vsi kompakti, pri dslrju je pa vse "surovo" - kontrast, barve, ...).

500 EUR, kolikor misliš dati, so to ravno entry-level dslrji, ki imajo na papirju "svašta", v praksi je pa stvar malce drugačna.. ne nasedaj 15, 20 Megapixlom, kar je nad 10 je zmaga. Še posebej Canon je znan po tem, da na isto velikost senzorja tlači vedno več in več pixlov, kar pa vsekakor ni dobro. Zgooglaj za dslr pixel density in ti bo jasno zakaj.

Na tvojem mestu bi jaz nabavil rabljenega, recimo EOS 500D, komplete dobiš na bolhi že za 360 EUR naprimer.. Pa se z njim malo igraš, če ti ne paše, ga prodaš za isto ceno.. Če ti pa ustreza, ga pač uporabljaš par let, potem si pa nabaviš nekaj resnega, npr. evergreen Nikon D90 ali kaj podobnega..
Lights often keep secret hypnosis..

komar88 ::

ja seveda se mislim poglobiti v fotografijo, vedno mi je bil užitek slikat, čeprav sem ponavadi delal slike predvsem na telefonu, nekoliko tudi na prakticinem kompaktu (ki je bil res katastrofa)..

ja tudi sam sem že razmišljal o rabljeni zadevi..
drugače pa, kaj zraven 500D bi mi še priporočal?

aja pa še to, ko sem zgoraj omenil da bi ga imel tudi za hobi, s tem sem misil, da bi se malo začel ukvarjati s fotografijo in tem ;)

Janac ::

tale 500d zgleda kar vredu, snema full hd. Samo moras najti nekega z garancijo...

komar88 ::

ja že malo iščem ;) no pa se mi splača odšteti še malo več in kupiti 550D?

Gwanaroth ::

500D je vredu makinja, sem ga imel tudi sam, dokler nisem presedlal na Nikon.

Canon je fajn tudi z vidika, ker imaš več objektivov na razpolago, pa še cenejši so (objektivi) kot za Nikone..

Vsekakor bi jaz raje vzel 500D kot 550D. Dejansko nima nekih bistvenih prednosti, razen to, da je novejši. In za 2 Megapixla več na isti velikosti senzorja - ne hvala.

Odločitev je tvoja: primerjava 500D vs 550D

Kaj druzga ti praktično ne ostane v tem rangu. Imaš neke 1000D oz. 1100D, ki so pa bolj igrače..

Razmisli tudi o objektivu.. v kitu ponavadi dobiš 18-55 s 3.5-5.6 zaslonko.. Kaj hitro boš morda ugotovil, da bi imel več zooma, zato si poglej za npr. kakšnim Tamronom 18-200 ali Sigmo. Konkretno za Tamrona ti lahko rečem, da je zelo v redu objektiv za svojo ceno (cca. 200 eur).
Lights often keep secret hypnosis..

Janac ::

kaj pa kaksen 450D?

Gwanaroth ::

Tudi OK, s tem, da izgubiš feature snemanja videa, ki je na 500D možna.
Lights often keep secret hypnosis..

komar88 ::

aha, torej če potegnem črto, najbolj mi priporočaš 500D? ali je v igri še kakšen Nikon ali Sony?

Janac ::

kaj pa nikn d3000 je nov ze za 350eurov...

Gwanaroth ::

Počakaj še na mnenje koga drugega, jaz sem "omejen" z Nikon-Canon varjantami. Imaš še Sony, Olympus, Pentax... morda ti bo dal kdo še kakšno boljšo varianto.

D3000 pa ne poznam.
Lights often keep secret hypnosis..

Janac ::

d3000 nima videa.

VelikiTun ::

Sony aparati so tudi OK.
Ker nimajo zrcala so malce manjši in bolj priročni za tovorjenje naokoli. Slabost je omejena izbira objektivov (za amaterskega fotografa sicer več kot dovolj) in slabši EVF pri starejših in cenejših modelih.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

cudno da ni nikjer Canona 500D z 18-55 objektivom...

a Olympus je pa nehal z proizvodnjo DSLR-jev?

JayKay ::

danes kupil sony nex-5n. izbira je bila med tem in 600d in ker ne delam dost profi fotografije in vecino rabim za dopuste je bil prava izbira. isti senzor in enaka kvaliteta jpeg slike
http://www.dpreview.com/products/compar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

VelikiTun ::

Oly še brca, vendar je prodajni program precej okrnjen.

Janac ::

jaz sem skos mislil da bi vzel nekaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/173021...

VelikiTun ::

Pri teh malih ni skrbi, ker se gre tako rekoč za potrošno robo. DSLR pa predstavlja celoten ekosistem - od ohišja, izbire objektivov in dodatne opreme, 3rd party robe,...

Gwanaroth ::

Imam precej znancev, ki so bili zapriseženi dslrjaši, pa jim je potem malo upadla volja in nepraktičnost vlačenja s sabo vseh objektivov, pa so presedlali na hibride.. Sam ga nisem še sprobal, niti nimam želje. Zame pač fotoaparat, v katerem se ne sliši škljoc, ni fotoaparat ;) Zvok premikajočega se zrcala je nekaj posebnega :D
Lights often keep secret hypnosis..

VelikiTun ::

Gwanaroth je izjavil:

Zvok premikajočega se zrcala je nekaj posebnega :D
Heh, res je.

Janac ::

kje se da dobit 550D Z 18-55 Objektivom?

VelikiTun ::

Zaloga počasi gre.
Opazi sem ga tu: http://www.mixi.tv/katalog/product.php?...

Tudi v papirnatih reklamah se še pojavlja - Harvey Norman recimo.

Janac ::

a pride kaksen novejsi model?

VelikiTun ::

Trenutno aktualen je 600D, slej ko prej pride 650D. Lahko pa to čakaš v nedogled.

komar88 ::

ja tako malo sem pobrskal za Canon-i in sem našel te dve zadevi:

http://www.bolha.com/digitalni-zrcalno-... (tale se mi zdi nekam smešno poceni)
in
http://www.bolha.com/digitalni-zrcalno-...

Janac ::

VelikiTun je izjavil:

Trenutno aktualen je 600D, slej ko prej pride 650D. Lahko pa to čakaš v nedogled.


600D je pa absolutno prevec :))

komar88 ::

malo sem pobrskal še za novimi mašinami, kaeto od teh dveh bi mi bolj priporočali?
http://www.mimovrste.com/artikel/173039...
ali
http://www.mimovrste.com/artikel/173040...

LP

Brane2 ::

Če bi šel na budget zadevo, bi tudi ubodel poceni DSLR vendar pa zato par fiksnih in poceni a dobrih objektivov.

Pač ne bi imel zooma ampak v večini razmer bi bile fotke prva liga.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

To pomeni, da objektiva v kitu ( tisti 18-55 mm) ne rabiš. Itak je bolj crap.

Bolj uporaben je grip ( dodaten magazin za baterije, ki služi tudi kot podaljšek telesa fotoaparata, da ga lepše držiš v roki) , če ga dobiš kje za male pare. Tak grip ima dva nastavka- eden za originalne LiIon. in drugi za AA NimH akuje ( 6 kosov gree not). Vzameš par poceni ENELOOPx XX 2500mAh in si zmagal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Janac ::

kaj pa Penax K-R?

komar88 ::

@Brane2
Jaz bi verjetno kar začel s tistim 18-55 objektivom, da se malo naučim slikat in ravnati z aparatom, no če bi ti izbiral kaj bi vzel?

Janac ::

zakaj potem ne kupis D3200, ki bo samo malo drazji?

Brane2 ::

Pa nisem jaz baš neka referenca. Koneckoncev tisti objektiv ne prinese veliko pri ceni.

Je pa zelo verjetno boljši od marsičesa v kompaktih, torej ni panike.

Recimo en tak komplet bi bil 500 ali 550D + osnovni objektiv + en SPeedlite flash.

Sedaj so že relativno poceni in so DALEČ nad tistimi prdalicami v aparatih. Če je budget za kak Speedlite580EX, bi bil dobrodošel.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

komar88 ::

@Janac
Te vstopne modele mi je že marsikdo odsvetoval..

@Brane2
Bi mi prosim prilepil kak link kjer bi si lahko zadevo malo ogledal? Nevem točno kje naj iščem.

Brane2 ::

Aja, pa definitivno je fajn, če imaš neko stojalo.

Dostikrat bo svetlobe premalo in bo treba daljšo ekspozicijo, takrat bo pa ( sploh pri poceni objektivih brez stabilizacije slike) tresenje roke zameglilo fotko. Za take in podobne situacije je štander zakon. Pa meni je všeč prožilec na žico, da ne treseš aparata ob proženju.

idealo.de.

Evo recimo tle. Izbral sem Canon SLR in naraščajočo ceno:

Canon on idealo
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

VelikiTun ::

18-55 je za začetno spoznavanje čisto OK. Ga sicer tepe zaslonka, ki v slabih svetlobnih pogojih ni uporabna, kljub vsemu pa pri bolj zaprti dela solidno ostre fotke.

komar88 ::

jah, kakem sprožilcu na žico in o tem bom razmišljel, ko bom že malo bolj 'neamaterski' glede tega..
pa še mogoče kakšna slovenska stran, ker bom zadevo vzel v Sloveniji?

Janac ::

komar88 je izjavil:

malo sem pobrskal še za novimi mašinami, kaeto od teh dveh bi mi bolj priporočali?
http://www.mimovrste.com/artikel/173039...
ali
http://www.mimovrste.com/artikel/173040...

LP


se da katerega od teh dobiti za okoli 550?

Brane2 ::

V SLoveniji so cene precej višje.

AFAIK ima avtera zastopstvo za Canon in mislim da se da tud par aparatov pogledat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

VelikiTun ::

Aparate pri nas ponujajo vse večje spletne trgovine.
Kljub vsemu pa lahko ob nakupu iz tujine, pri preverjenih trgovcih (Foka, Foto-Erhard, ponudniki na Idealo,...), prihraniš kar precej, sploh pri objektivih. Če kupuješ v EU, potem velja garancija tudi pri nas.

Janac je izjavil:

se da katerega od teh dobiti za okoli 550?
Tujina ali rabljeno.

Zgodovina sprememb…

komar88 ::

ja, iz tujine, pa bi se to mogoče dalo to plačati po povzetju?

Janac ::

lahko linkas kaksnega?

rabljen mora biti nujno z garancijo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727018 (18626) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda
»

Fotoaparat - priporočilo za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
695577 (3982) BRBR
»

Fotoaparat vs. kamera?

Oddelek: Zvok in slika
276089 (5472) schurda
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023719 (18570) schurda

Več podobnih tem