» »

pasja hrana - kje kupujete?

pasja hrana - kje kupujete?

1 2 3
4
»

mat xxl ::

Pa Tarzan, ti bi lahko odprl Rent a Voluharica in posojal psa bio kmetovalcem :)

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

S pasjeljubci se pogovarjati o psih je itak izguba časa

Ker žwau bo itak pojedla vsako sranje ko bo dost lačna.

Okapi je izjavil:

vsa racionalnost jih zapusti

Zato ker nam ni vseeno kaj naši psi jedo?

Okapi je izjavil:

Še preberejo tisto, kar se jim zdi, da piše, ne tisto, kar zares piše.

Ti, seveda, nisi napisal da bo pes (žwau) že pojedel tiste brikete (sranje) ko bo dovolj lačen.

Pa ne pravim da so briketi iz Hoferja sranje (zame je zanič vsaka stvar ki je pes noče jest, pa četudi je to hrana za 30€ na kilo). Če jih pes je... naj jih je! Pravim samo da je tvoja filozofija precej zgrešena.

Če ti kaj ni jasno lahko "pes" zamenjaš z "otrok" (itak me je že vsa racionalnost zapustila... tko da ni ovir za tako primerjavo). Moj pes je pač družinski član. Tko kot (lej, še neki veliko bolj banalnega) moja skobčevka.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Ja, in znano je, da dobri starši otrokom dajo za jesti samo tisto, kar ti najraje jedo. Rezultati so precej dobro vidni;((

Pithlit ::

Koga je zdaj zapustila razsodnost pa bere nekaj kar sploh ni zapisano?
Life is as complicated as we make it...

Jst ::

>Če pa ti svojega psa nimaš tolk rad da bi mu kupu nekaj kar dejansko z nekim užitkom
>poje... pol pa nisi vreden v tej debati sodelovat.

Moj pes je dobil neke čudne alergije lani in sem mesece kupoval različne brikete, vmes je bil na točno štirih terapijah za kožo (od 1 tedenske do mesečne dvakrat),... no sedaj kupujem od Eukanube Derma_neki, ki sploh niso dragi.

Pejte k naključnemu veterinarju, pa ga vprašajte, koliko primerov ima, da lastniki 1x na dva meseca pridejo po injekcijo, da se pes ne praska in grize ali ima kakšne druge probleme, ker dobiva najcenejše Mercator/Hofer/... brikete. Ajde, pejte jutri v LJ bilokam vprašati.

Če vaš nima nobenih problemov in nimate nič proti temu, da svojemu psu dajete junk food vsak dan,... Se mi vaš pes, kljub temu, da nima problemov, smili.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pithlit ::

A je to name letelo (glede na to da mene citiraš)?
Life is as complicated as we make it...

Jst ::

Če se najdeš v opisu, tudi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

a_x_e_l ::

Kako sem se nasmejal z nekaterimi komentarji. Nekateri nakladajo tocno tako kot eni prijatelji
ki mi se vedno trdijo kako je dobro hodit v fitnes in bit na puranu in beljakovinah.

Pri hiši imamo psa že več kot 20 let. Sedanji je drugi in je star 9 let. Prvi pa je umrl zaradi
starosti pri 16ih. Nikoli jim nisem kupoval te fensi smensi brikete, dejansko brikete mu dam enkrat
na teden ce ze. Kako se prehranjuje? Tako kot jaz, kar pomeni. Ce bom imel za kosilo testenine z golažom
bo tudi on dobil za večerjo testenine z golažom. Goveja juha, on dobi tudi kaj mesa in kosti.
Zelo je nor na testenine, dosti krat mu jih skuham z jajcem oz nam juh skuham.

In celo sladoled, će jem jaz na koncu se on poliže lučko do konca. Je navajen, da je cisto vse.
Za prvi maj (med drugim je to njegov rd). Je bil cel dan z nami na pikniku, verjetno je bil
to njegiov najsrecnejsi dan v letu, ker mesa z zara ni manjkalo, prav tako zelenjave ne. In je vse pojedel
kar si mu dal. Kolegu se je celo pivo polilo in je še to hotel lizat. Zdaj verjamem, da se nekatei
zgražajo kako lahko dam to psu, ma ce bi vidli njegovo zivahnost pri teh letih. Mogoce kakšen kilogram
bi lahko imel manj, ma to bi lahko tudi jaz imel. Dejansko se oba na to pozvizgava in uzivava :D

WarpedGone ::

Statistika te grdo gleda.
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

a_x_e_l: Malo nenavadno, a nič takšnega, kar ne bi videl/slišal. Od moje mame pes, pred leti, ko sem bil jaz še spermij, jim je vedno, vsako leto, pojedel vse maline in jagode. Pameten pes je počakal, da so dozorele, preden je vse pojedel.


---

Problem pri najcenejših briketih v temu, da po zakonu se lahko pasja hrana oglašuje samo, če ima 2% in več surovih beljakovin. Kaj pa vse dajejo v Mercator/Hofer/Lidl/... brikete - to je pa groza. Firme, ki delajo te brikete, kupujejo mrtve živali, kot so z avtomobilom zbito divjad, ostanke "naše" hrane, pokvarjeno zapakirano meso, pretečen rok uporabe,... zmeljejo in to je potem tistih "2% + x% beljakovin", ki piše na vreči.

To so horror stories, kaj je vse v briketih. To je menda bolj detaljno razloženo tudi na strani varuha potrošnikov - jaz sem to zvedel od vojaške veterinarke, ki mi je to razlagala in povedala, kje lahko najdem te informacije.

Sicer pa jaz mislim, da je a_x_e_l-ov pes, ki ne je striktno pasje hrane, med bolj zdravimi in srečnejšimi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

WarpedGone ::

To so horror stories, kaj je vse v brik

Mogoče se ti zdijo horror stories ampak čist kritično gledano ni to ne vem kak horror. Pes je napol mrhovinar in z rahlo pokvarjenim mesom nima težav. Tebi se zadeva gnusi ampak pes poje še svoj lasten že enkrat izbruhan drek in s tem nima problema.

Pravi horror stories se začne pri definiciji kaj je to beljakovina. Državo drek briga al se v pasjih briketih % beljakovin dosega z živalskimi ali rastlinskimi beljakovinami.
Ko se mal poglobiš, lahko presenečeno ugotoviš da je tvoj pes pravzaprav vegetarijanec, vse tiste beljakovine pa iz koruze itd.
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

Zato je pa dobro, da imamo v EU institucije, ki preverjajo hrano. Tudi za domače živali (je pa res, da je tega dosti manj:|).

Tista vojakinja mi je rekla, da naj na najdi.si napišem nekaj podobnega "kvalitetna pasja hrana" (tako nekako se spomnim) in po zadetkih vseh trgovinah, naj bi našel zadetek za Slo inšpekcijo in njihova poročila in priporočila. Sedaj ne najdem, ali pa mi je rekla kakšen drug search query.

Moj je alergičen na žita, zato vem, da ni nobenih žit v teh briketih. Ter na nikelj!!! (Ugotovil prejšnji mesec) Vsaka ovratnica ima nikelj, četudi samo zaponko. Tam, kjer je kovina, so se mu začele delati bule. Spodaj pod vratom.

Ne razumem, kako je lahko alergičen na nikelj, ker sem mu iste ovratnice kupoval 4 leta. Ampak shit happens, to je najmanjši problem.

Ko si omenil pokvarjeno meso. Volki res nimajo s tem problemov, pri psih, ki smo jih udomačili, je pa malo drugače. Enim ne bo nič, drugi bodo imeli drisko ali kakšne druge prebavne težave. Ampak ko kupiš takšne brikete, pes to uživa vsak dan. In spet, veliko psov ne bo imelo (vidnih) problemov, a ko ti veterinar, ki ti je operiral psa, ko je bil majhen in mu s tem rešil življenje, razlaga, kaj vse se dogaja,... Ma vsak, ki ima malo srca, bo dobro premislil, preden bo izjavil "Hofer briketi so najboljši." Vedno več psov prihaja v ambulanto, ki se konstantno praskajo in grizejo (do krvi), krivi so pa "samo" 4EUR/20KG briketi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

WarpedGone ::

Da ne bo nesporazuma .. agreed 100%.
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

Žalostno; vem da se strinjaš, ker imaš tudi ti domačo žival. O hrani za ljudi (mene) pa sploh ne berem, ker bi nehal jesti (kupljeno) hrano in postal anoreksik.

Zadnjič sem slišal nekaj podobnega:

"If you love that food you're eating [mislil na burgerje] you should never found out how it's made. It's like .. my rule."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrihajaNodi ::

O hrani za ljudi (mene) pa sploh ne berem, ker bi nehal jesti (kupljeno) hrano in postal anoreksik.

U bistvu je kvalitetna pasja hrana bolj kvalitetna kot človeška. Kar je žalostno. Sam imam hrano 12 kg brikete za cc 3 mesece

Pithlit ::

Jst je izjavil:

Če se najdeš v opisu, tudi.

Lej... citiraš me. In pol cel rant za citatom. Pač ne vem kaj naj si mislim...

Drugače naša poleg Bosch-evih briketov (pa une hoferjeve 'mokre' hrane - ki jo tretiram nekako tko kot burger zame, torej 'guilty pleasure') dobi tako meso kot ribe, ful ima rada hruške... malo manj jabolka, banane je samo posušene (seveda malo, za posladek)... od zelenjave je nora na stročji fižol. U bistvu je precej raznoliko hrano, pa (upam vsaj) zdravo. Pač, del skoraj vsega kar se mi na pultu znajde dobi tudi ona.

Smo pa po nesreči pogruntali tudi da je grozdje ne moti (ki je za nekatere pse dejansko strupeno).
Life is as complicated as we make it...

blackbfm ::

Kaj pa vse dajejo v Mercator/Hofer/Lidl/... brikete - to je pa groza. Firme, ki delajo te brikete, kupujejo mrtve živali, kot so z avtomobilom zbito divjad, ostanke "naše" hrane, pokvarjeno zapakirano meso, pretečen rok uporabe,... zmeljejo in to je potem tistih "2% + x% beljakovin", ki piše na vreči.


To se še v hrani za ljudi najde pa sploh ni nobene panike. Nevem kaj si mislu, da dajejo v pasjo hrano ročno izbrane sveže fileje lososa..horror stories, ta je res huda :)):)) Psi (normalni) z veseljem obliznejo razpadajočo crkovino in se valjajo v dreku, čist NAGONSKO.. Ajd če je pes alergičen na bogsigavedi katero snov v hrani je pač jeba, mu moraš najt tako hrano da mu odgovarja.

Jst ::

Volku od žretja mrhovine ne bo nič, medtem, ko je pri psih malo drugače. Če vidiš mrtvo miš ali mrtvo ptico, nikar ne pusti psu, da to poje.

Pithlit: Kaj je tvoj default mode, če te nekdo citira, takoj napad? Chill, woman.

Napisala si, da če daješ svojemu psu svinjarijo namesto hrane, nisi vreden sodelovanja v debati. In jaz sem nadaljeval, kaj se lahko zgodi, če pes uživa takšno hrano dnevno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

flyko ::

Izbira hrane je verjetno odvisna od psa, našemu paše Bosch in tudi nam, ker je cenovno ugodna :) je tudi bolj nabiralske sorte, z nizkih vej si obira hruške, jabolka, slive, češnje, grozdje,... Lubenice se niti slučajno ne brani, prav težit začne ko vidi koga, da jo je. Suhega kruha bi verjetno požrl cel hleb, če bi ga toliko dobil. Dobi tudi kaj iz naših krožnikov, včasih skuham kaj samo za njega. Po vsem tem izgleda čisto ok, ima lepo dlako, nima težav z žlezami, ker se očitno prehranjuje pravilno, tako da tisti, ki morate psu tiščat prste v danko, delate nekaj narobe, pa čeprav kupujete najdražjo hano.

terezijslo ::

Moje mnenje je še vedno takšno, da pri hrani zapse (in tudi mačke) ni pametno varčevat. Ko ti enkrat žival pogine zaradi neprimerne sestave in odpadkov, ki jih pakirajo v nizkocenovno hrano, se naučiš. Slaba vest po smrti, ki bi jo lahko preprečil pa ostane. Govorim o odpovedi ledvic in jeter, ki največkrat odpovejo zaradi slabe hrane.

Pithlit ::

Jst je izjavil:

Pithlit: Kaj je tvoj default mode, če te nekdo citira, takoj napad? Chill, woman.

Čisto lepo sem te vprašala za pojasnilo...
Life is as complicated as we make it...

Dajarra ::

Da malo obnovim temo.
V kateri spletni trgovini kupujete brikete in ostalo za pse?

Hvala

negot ::

http://www.zoohit.si
toplo priporočam, :)

boha ::

Mimovrste

chucki ::

Jaz kupujem za psa in mačko N&D Natural&Delicious brikete, ampak je cena tudi do 70eur za 12kg. :) Upam, da ne kupujete pocen šrota
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Dajarra ::

Zaenkrat še nič, mladička pričakujemo.

Sem pa pričakoval, da je kakšna tuja stran ful cenejša :D
Tnx vseeno

jocoj ::

Da ne odpiram nove teme. Kaj menite o tej hrani.

Tole je sicer hrana iz diskonta, cena je 3 EUR na kg in sestava se mi zdi kar vredu. Denarja za nakup pregrešno dragih briketov pri veterini nimam. Psa dobivata izmenično doma pripravljeno hrano in tole omenjeno. Je hrana dovolj kvalitetna, ali sem lahko v skrbeh?

WarpedGone ::

Boš povedal čez par let... sicer se za mal denarja mal dobi ampak sm prepričan da pri hrani za živali pa ni tako.

Vse je usmerjeno v čimnižjo ceno ampak še vseeno maš v grobem top, middle in bottom. Ugani kje je hrana iz diskonta in sebe vprašaj, zakaj to žival ti futraš. Ker jo maš rad?
Zbogom in hvala za vse ribe

jocoj ::

Saj to me zanima, ker glede na sestavine je ta hrana zelo primerljiva z mnogimi, ki nosijo znamko, vendar so vse te 2x dražje. To hrano sem v trgovini zasledil šele letos in mislim, da jo pred leti niso prodajali v Hoferju. Obstajajo seveda še briketi z veliko boljšo sestavo, vendar je cena le teh trikratnik te. Po mojem mnenju vseeno spadajo v nek srednji razred. Sem vprašal, veterinarja, vendar kakor povsod, seveda predsodki, vse kar je iz navadne trgovine je šrot in najboljša je itak tista, ki jo on zastopa.

WarpedGone ::

Vse kar je iz diskontov je šrot.
Ne zaradi stvari, ki so napisane na embalaži ampak zaradi stvari, ki niso napisane. 1 + 1 pove, da če bi lahko stvar prodajali dražje, bi jo.

V diskontu kvečjemu kupš meso v kosu, ki je namenjen človeški konzumaciji.

Imaš online štacune, ki prodajajo le hrano za živali. Obstaja razlog, da tam ne najdeš istih 'znamk' kot v diskontih. Ljudje, ki so dali čez nekaj izkušenj, sfinancirali nekaj penzionov veterinarjem, dali čez nekaj let paliativne oskrb ostarelih in obolelih živali ne kupujejo v diskontih tanarcenejbriketov, ki so itak čist fajn.

Ker majo radi svoje živali in imajo radi sebe.
Zbogom in hvala za vse ribe

jocoj ::

Ah, še en, ki je poln predsodkov in ne razume koncepta diskontov. Mimogrede, diskonti imajo lastne znamke vseh vrst proizvodov in ta je ena od njih.

Hvala lepa za tvoje nekoristno mnenje.

negot ::

https://www.zoohit.si
že leta samo tu in smo zelo zadovoljni, mi in živali, lp, :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: negot ()

jocoj ::

Poznam to trgovino in sem v preteklosti tudi že naročal od tam vse sorte stvari.

Moje vprašanje je še enkrat izključno, če lahko kdo, ki se bolj spozna na brikete, pogleda sestavo teh briketov, ali so dobre kvalitete? Da odženem pametnjakoviče, lahko povem, da je hrana precej draga in priznane znamke iz francoskega visokogorja in ne bi rad zapravljal toliko denarja, če ni dobre kvalitete.

 hrana

hrana

crazyLIKEme ::

jocoj je izjavil:

Da ne odpiram nove teme. Kaj menite o tej hrani.

Tole je sicer hrana iz diskonta, cena je 3 EUR na kg in sestava se mi zdi kar vredu. Denarja za nakup pregrešno dragih briketov pri veterini nimam. Psa dobivata izmenično doma pripravljeno hrano in tole omenjeno. Je hrana dovolj kvalitetna, ali sem lahko v skrbeh?



Lahko greš na FB in poiščeš stran Hov-hov.si (spletni nakupovalnik) in njih vprašaš. Mislim, da ti bodo oni znali še najbolj povedati.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

WarpedGone ::

Moje vprašanje je še enkrat izključno, če lahko kdo, ki se bolj spozna na brikete, pogleda sestavo teh briketov, ali so dobre kvalitete?


Česa v sodnjem stavku ne razumeš?
Ne zaradi stvari, ki so napisane na embalaži ampak zaradi stvari, ki niso napisane


Ti si že odločen in iščeš le še potrditev, da je stvar čist OK.
Ko se bodo pokazale posledice bodo pa krivi XY samo ti ne.

P.s. če so ti res najbolj važni EUR pojdi na zoohit in naroč tanartabol pocen zadevo v čimvečji pakungi.
Bo še vedno svetlobna leta bolje kot karkoli dobiš v naših random štacunah.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

edi123 ::

Še je kakšna spletna trgovina katera prodaja Pedigree Adult s piščancem in zelenjavo briketi po isti ali ugodnejši ceni https://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pas... ?

link_up ::

Al pa, ce bi kupil dejansko kvalitetno hrano?
In and Out

Groot ::

edi123 je izjavil:

Še je kakšna spletna trgovina katera prodaja Pedigree Adult s piščancem in zelenjavo briketi po isti ali ugodnejši ceni https://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pas... ?


Daj prosim kupi kaj vsaj malenkost boljšega.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779921 (7220) jype
»

Odpoved ledvic pri psu

Oddelek: Loža
4014982 (12288) mihec87
»

glas za psicka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1009094 (5997) SodVina
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556539 (5872) BigWhale
»

Pasja dlaka

Oddelek: Loža
257601 (7098) Smorny

Več podobnih tem