» »

glas za psicka

glas za psicka

«
1
2 3

BozidarB ::

zivjo!

zelo vam bi bil hvalezen ce bi na tej strani glasoval za psicko Kalo. vzame vam sam sekundo casa. mogoce dobim 3mesce Pedigree hrane:D hvala

lp

mtosev ::

Pedigge je drek hrana, ce mas rad psa mu kupi Ekanubo, Technical al Hills :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ali3n ::

se strinjam; preslana...

je pa res, da sem dal ta mesec za hrano za naše mrcine (pes in 3je mački) 55 EUR... zgleda, da ne bo za dolgo...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

iration ::

Tako kot je rekel zgoraj.
Drugače ti pa slabo kaže, samojed Luna je daleč spredaj :)

jype ::

Royal Canin tut ni slaba hrana, ampak, Pedigree, jejheta...

Ti je mtosev je kar prav povedal.

krneki0001 ::

Če vam pes je evkanubo, hills ali technical, potem je to dobro, vendar pri nas doma haski ne je tega. Je samo mačje brikete ali pa hrano, ki jo jemo mi sami(od sadja, zelenjave pa do vsega ostalega).

iration ::

Mačji briketi so še bolj slani kot Pedigree tako da če se že dlje prehranjuje s tem bi bilo dobro dat pregledat kri, npr tukaj se vidi da so ledvice slabe.

bond007 ::

Mogoče bo malo čudno vprašanje, ampak kako veste naprimer katera pasja hrana je preslana?

#000000 ::

Če hraniš psa s hrano katero ješ sam, ga dobesedno ubiješ, edino če nisi na kaki strogi dieti brez soli in začimb. Pes je mesojedec in če mu daš magar surov zrezek bo verjetno najbolj zadovoljen.

Briketi so vsi po vrsti bolj tko tko, ker je v (z redkimi izjemami) večini notri vse živo razen mesa beri-žaganje-pepel ipd.

Eukanuba pravjo da je najboljša, čeprav ne verjamem tega čist, nikar pa nabavljat tistega kar prodajajo razni hardi-ji, hofer-ji itd. za male pare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

jype ::

Če na vreči piše kaj točno je v briketih in če se to ujema z analizami, ki jih sponzorirajo potrošniške organizacije in kinološke zveze in se jih najde na internetu, potem je to kar OK.

Calligula ::

Samo res je meni en biolog rekel,da je Pedigree gnil strup. Da ce psi ne bi bli trpezna bitja bi jim jetra razpadla po par tednih.
Eukanuba je bojda precej boljsa.

BigWhale ::

Pes je v bistvu vsejedec. Je pa res, da so se njegovi predniki hranili pretezno z mesom in da ima tudi crevesje mesojedca.

Jaz ze nekaj casa razmisljam, da bi probal z BARF dieto za psa.

Bones And Raw Food.

BigWhale ::

No, strup Pedigree ravno ni, je pa res, da je stvar precej slana v primerjavi z drugimi hranami, ki jih prodajajo bolj specializirane trgovine.

Jaz sem psici probal futrati vse zivo, na koncu vedno pristanem na tistem kar rada je. :)

BozidarB ::

bolj slabo kaže z rezultatam res je....:( sej mislm da lahko veckrta glasujes ko se ti zamenja ip ce ma gdo prevec casa:D drgac pa vseen tnx za vse glasove.

glede hrane pa morm prizn da nimam se dost izkusenj... tut probal je se nisem tko da nevem ce je hrana pedigree preslana:D

lp

Barakuda1 ::

Pes je sicer v osnovi rez zver (mesojeda). A po mojih izkušnjah se ne brani ravno sladkarij, sadja in zelenjave.

Moja kuža se je kr slinla od silne želje po mandarinah.
Bila jih je sposobna požret tud po kg.
Če pa sem jo polet spustil v vrt z jagodami, sem se pa zavestno odpovedal jagodam zase. Jedla jih jes takšnim užitkom (jasno, samo najbolj zrele), da jo je bilo veselje gledat.

Drugače pa je še najboljša hrana tista, ki jo sam pripraviš, namensko za svojga kosmatega ljublenčka.
Vsaj enkrat na mesec, pa je priporočljivo dati (posebej večjim pasmam) kosti (rahle - goveje).
Z glodanjem kosti si med drugim čistijo tudi zobovje.

Glede briketov pa še tole.
Katerikoli briketi, kot stranski negativen učinek, puščajo pri pseh zobne obloge in zobni kamen.
Skratka, če imate svojga kosmatinca radi, mu sami kuhajte in pripravljajte hrano. Pa še cenejša bo vrjetno od briketov.

MarkV ::

Skratka, če imate svojga kosmatinca radi, mu sami kuhajte in pripravljajte hrano. Pa še cenejša bo vrjetno od briketov.

Se strinjam, ampak kdo ima pa čas? Že tako ga pes dosti zahteva.

Eukanaba zmaga..

BigWhale ::

> Drugače pa je še najboljša hrana tista, ki jo sam pripraviš,
> namensko za svojga kosmatega ljublenčka.

To ni nujno res. Nekdo, ki se s tem ukvarja po profesiji, bo precej lazje pripravil hrano, kot ti, ki imas psa bolj ljubiteljsko.

> Katerikoli briketi, kot stranski negativen učinek, puščajo pri
> pseh zobne obloge in zobni kamen.

Zato jim pa dajes kosti in podobne zadeve, da si zobe ocistijo. Moja psica ima pri sedmih letih zobe kot ena 'najstnica', pa se v bistvu niti ne trudim, da bi jih blazno cistil. V vecini primerov pa je brikete.

> Skratka, če imate svojga kosmatinca radi, mu sami kuhajte in
> pripravljajte hrano. Pa še cenejša bo vrjetno od briketov.

Kuhana hrana je pa za pse nepriporocljiva.

MarkV ::

Kuhana hrana je pa za pse nepriporocljiva.

Zakaj to?
Jaz sem slišal samo, da topla hrana škodi, ker poškoduje vonj in okus. Drugače kuhana hrana naj bi bila vredu, če ne vsebuje začimb.
Surovo meso prej škodi kot koristi... Lahko dobi razne parazite s surovim mesom....

OldSkul ::

Naš pes ne mara to svinjarijo aka pedigree in ostalo. Je samo kuhano, najraje ima makarone z zelenjavnimi ribami ali riž+karkoli notr, drugače pa ji včasih damu tudi kakšne piščančje kosti, ki niso tako trde in jih z lahkoto poje.

In psica je stara 9 let in vseskozi je to hrano. Torej ne more bit nepriporočljivo, da mu daješ kuhano hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

BozidarB ::

kako drgac vi veste al hrana ustreza psu/macki ali ne? recimo jst mam tut macko in ji kupujemo kitekat. stara je 15let in vedno kadar ji prinesem hrano poje takoj z velikim uzitkom.. sam recimo rada poje tudi druge stvari kot so mleko, ribe, surovo meso, peceno meso, .. kako nej jst zej vem kera stvar ji najbl tekne?

lahko je pa skoz tolk lacna da zato jst mislm da kitekat poje z velikim uzitkom? ceprov ji dajemo skor ene 3krat na dan zajest..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

Vikking ::

"Drugače pa ji včasih damu tudi kakšne piščančje kosti, ki niso tako trde in jih z lahkoto poje."

A niso piščančje kosti celo nevarne za psa, ker jih pes v celoti ne zmelje, pri griženju nastanejo ostri robovi, ki se lahko psu zapiknejo kjerkoli v prebavnem trakt-u.

Mi smo se vedno izgoibal dajanju piščančjih kosti kužatu.

MarkV ::

Piščančje kosti so nevarne ja. Zgleda pa, da jih ta psiček dobro prenaša, če šteje že 9 pomladi:))

Vikking ::

Te bi reku da je čisto možno da je kuža kakšne manjše pasme, in so mu piščančje kosti že velike in jih zaradi tega dobro zmelje.

Snegec ::

Pravzaprav imate vi vsi prav in vsi narobe.

Vsak pes, od psa do psa je različno, kaj mara in kaj ne. Vse tiste kvazi reklame kaj je najboljša hrana so totaln šodr, ker poznam lastnike psov, katerih psi pedigre al pa tehnikala niti povohajo ne.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

tvich ::

Tale Kala je ful luškana, sem glasoval :)

lp
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

BigWhale ::

perci ::

tist samojed je bedn, sem glasoval za kalo :D

marvin42 ::

kakšno glasovanje pa je to, če lahko glasujem kar za vse pse? sem jih poklikal ene par na prvi strani, pa je vedno upoštevalo moj glas :)
Mostly Harmless

BozidarB ::

jah lahko glasujes za vse sam nemors veckrat na enkrat za enga... zmaga tist k dobi vec glasov ane.. una roma in luna na cetrti strani mi delata preglavice;(

drgac pa vsem se senkrat hvala za vse glasove. have fun:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

Pyr0Beast ::

Malo neumno toda, .. Kje se glasuje?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BozidarB ::

pod slikico mas napisano glasuj!:8) kala je na drugi strani tko da tnx za glas ce ga bos dau:D

Pyr0Beast ::

Hmm.. dela mi ne oz. sploh ni gumba pod slikco ....
Se ti da dat direkt link do -vote- ukaza?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BozidarB ::

jah men tut ucasih ne dela pol grem pa recimo na drugo stran pa spet nazaj na prvo pa pol dela... drgac pa mislm da je link taprau vsaj ostalim mislm da dela. ce ti pa nebo delal ti pa pac nebo... dam se enkrat link. lp

edit: ce gres na stran 2. tm kjer je kala ti bo 100posto delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

mtosev ::

Jaz sn najmanj 4x glasoval am kak so glupi da lahko vec krat glasujes?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dzinks63 ::

:)) Jest sm ti takoj spekel 2 glasova.

BozidarB ::

hval hvala se enkrat hvala:D sm ze pru!::D upam da bo tko tut ostal0:)

Pyr0Beast ::

Eh, še vedno ne gre. Bom probal iz drugega kompa jutri. Očitno bo treba FF reinstalirat :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BozidarB ::

hmm zanimivo... no sej se ni treba tolk matrat sam zarat mene0:) probej z IE:8)

Barakuda1 ::

A niso piščančje kosti celo nevarne za psa


Načeloma so, ampak ne vse. Nevarne so predvsem kosti nog, ker se pri grizenju ne zdrobijo, pač pa se cepijo. Tako nastanejo dolge koničaste (kostne) trske, ki se lahko zapičijo v katerikoli del mehkega tkiva na prebavni pot (od goltanca naprej, pa vse do črevesja)
Ostale kosti piščancev pa so pač manj nevarne, ker je vrjetnost, da bi nastale dolge koničaste kostne trske manjša.

In še glede kuhane hrane.
Pes je pretežno mesojeda zver, kar pa še ne pomeni, da ne potrebuje še kaj drugega kot meso, za svojo prehrano.
Škrob (testenine torej), so psu ravno tako potrebne kot mesne beljakovine. Če mu pripraviš kuhane makarone in meso, ki jih ne boš začinil je takšna hrana za psa povsem sprejemljiva. Vsekakor boljša od briketov in konzerv.

Tisti pa, ki menite, da to vzame preveč časa .... hja kaj naj vam rečem ... potem si pač ne morete omisliti psa (ali kateregakoli hišnega ljubljenčka. Tud z akvarijskimi ribami je veliko dela, mnogo več kot si kdo misli.

MarkV ::

Tisti pa, ki menite, da to vzame preveč časa .... hja kaj naj vam rečem ... potem si pač ne morete omisliti psa (ali kateregakoli hišnega ljubljenčka. Tud z akvarijskimi ribami je veliko dela, mnogo več kot si kdo misli.


No, rajši namenim psu tisto urco s kakim sprehodom ali pa igro, kot da mu kuham. Zato so briketi idealni... Pa tudi vsaj en tolko kvalitetni so. Do zdaj je največ dela zahteval moj legvan - več kot vsak pes ali mačka, čeprav je 20x manjši:D Vsak dan mu je treba pripravljati (olupiti in narezati) zelenjavne obroke, dodajati vitaminske kapljice, menjavati vodo večkrat na dan, ker hodi noter delat potrebo;(( , stalno preverjati temperaturo in vlago v terariju, ga imeti vsaj 1 uro na dan po rokah, ker če ne se lahko "odudomači", če je sonce, ga treba nosit na sonce, da dobi vitamine, pri tem moraš pazit, da ti hudič ne zbeži, poleg tega lahko pride še do problemov z levitvami... Mali zmajček mi je pogruntal, kako zbežati iz terarija (se stlači skoz vsako luknjo in še pokrov dvigne!!!;(( ) potem ga pa morem iskat po celi bajti... Terarij je treba čistit vsakodnevno, da se ne razvijejo noter bakterije, itd... Če bi še psu kuhal, ki že tako zahteva sprehode in ukvarjanje, bi imel prostega časa 0 ur na dan..:| Pa ravno tako lepo živi ob briketih, nič mu ne manjka:P

BigWhale ::

Madonca, s tem legvanom je skoraj tolk dela kot z otrokom... ;>

MarkV ::

Ja zahteven je...
In potem vidiš ljudi, ki kupujejo "martinčka" 10 letnemu mulcu;(( ;(( ;(( Eksotične živali so popularne res, samo je tudi križ z njimi... Potem pa vidiš oglase: "oddam papigo, oddam pitona, oddam legvana", ko jim zrastejo čez glavo...

>>><<< ::

Boljše, da jih oddajo kot pa spustijo v naravo.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Pyr0Beast ::

Res ... glede teh kosti je tako, da mora ps popiti dosti vode, da jih lahko lepo prebavi, drugače znajo bit težave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Urc ::

Dobro si se spomnil da si dal tole na ST, tako imaš res dosti možnosti za zmago:)
Tudi jaz vsake tolk kliknem ko mam preveč časa ;)

BozidarB ::

jap se je kr obrestovalo... z veliko zaostanka sem prisel v dost veliko vodstvo:D vidm da pridno glasujete ker kadar kol pogledam je vec glasov. res ste cari pa kr tko naprej:8)

edit: unim od lune zih ni jasn kuko smlah v dveh dnevih dobu 100glasov:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

mtosev ::

Daj sliko legvana da vidim kak izgleda :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

MarkV ::



Vse kar si želiš vedeti o legvanih in njihovi oskrbi: Green Iguana Society

edit: moj je večji ko na sliki, ma na žalost nimam nobene slike na kompu:)) Je pa cela zver... 180 cm z repom hehe Pa ne se ustrašit dolžine... Brez repa je pravi revež.... Površno ocenjeno je namreč 2/3 njegove dolžine rep:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Matek ()

Tilen ::

Lari ima zdaj tudi kr naenkrat ze 255 glasov...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matek ::

Ja pa cakte malo, menda pa ja ne bomo pustili, da nam prehitijo Kalo?!?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pasja hrana - kje kupujete? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18751245 (1759) Groot
»

Odpoved ledvic pri psu

Oddelek: Loža
4014921 (12227) mihec87
»

Je psom vseeno kako jim postrežeš hrano?

Oddelek: Loža
253162 (2367) Azrael
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556503 (5836) BigWhale
»

Pasja dlaka

Oddelek: Loža
257592 (7089) Smorny

Več podobnih tem