» »

pasja hrana - kje kupujete?

pasja hrana - kje kupujete?

«
1
2 3 4

gregor ::

Dober dan

Kje kupujete pasjo hrano?

Sedaj sem odkril to stran:

http://www.zooplus.de/

Do sedaj sem kupoval royal canin adult mini 4 kg v lokalni trgovini za 29 eur. Na tej strani pa je 35 EUR - 8 KG!!

Na tej slo strani je 8 kg 50 eur + poštnina

http://www.zoomarketpreis.si/product_in...

kar je cca 20 eur dražje kot pa v zgoraj omenjeni DE trgovini.

Je morda kdo že kupoval v tej trgovini (vaše izkušnje?) oz kakšni podobni z nizkimi cenami?

Hvala

LP

Goody ::

Kup v Lidlu, 8€ 12kg. Psu nič ne fali.

RejZoR ::

Jezst ponavadi kupujem za psa tukaj:
http://www.hov-hov.si

Sicer futra ne kupujem tukaj, imajo pa dobro izbero bolj kvalitetnih znamk. Cene so bile tud dobre ko sem nazadnje preverjal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DimmniBurek ::

To je dražje kot če kupiš meso :O
There Is No Stronger Drug Than Reality

izbrisiracun ::

Naš je Hofer brikete, rad ima tudi sadje in kolerabo:)). Je pa res, da je (z)mešanec.

gregor ::

govorimo o malo bolj kvalitetni pasji hrani, ne o "sranju" iz lidl, mercator, tuš....

lestvica pasje hrane:

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food...

sicer jih veliko ni mogoče dobit v EU.

morda je za vas pasja hrana iz mercatorja isto kvalitetna kot so Canidae, Power of nature, Innova, Acana ipd ;)

Btw, royal canin ima samo 2 zvezdici.

LP

šernk ::

zame je marsikatera hrana v Hoferju nad kvaliteto priznanih znamk, tako da ne bi takoj rekel da je hrana tam manj kvalitetna (nasplošno ima hofer precej izdelkov enake kvalitete top firm, le da je cenejša). naš maček je jedel le whiskas (kitekat in razne ostale brikete smo metali stran ker jih ni pokušal), pred dvema letoma smo preizkusno kupili hrano v Hoferju 1kg =1€ in glej hudič se je želel zadušiti v njih, od takrat naprej veselo melje stalno le brikete iz hoferja, tako kot sam stalno pijem njihove izdelke iz 100% sadja, ki so 10x cenejši od fructalovih in enaki, če ne celo bolši.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

DimmniBurek> To je dražje kot če kupiš meso :O

Pa pes dlje in kvalitetneje živi od tega kot od mesa.

Vice ::

jype je izjavil:

DimmniBurek> To je dražje kot če kupiš meso :O

Pa pes dlje in kvalitetneje živi od tega kot od mesa.


Čudno da si edini ki to trdi. :))

Spock83 ::

Do zdaj Royal Canin. Sem pa zamenjal za Natural Trainer. Imajo več različnih okusov in je kar zadovoljen.

jype ::

Vice> Čudno da si edini ki to trdi. :))

Nisem edini, vprašaj kateregakoli prodajalca pasje hrane!

lojzi ::

odvisno od pesa !? je mali velki !?

za male je Pet Bistro (150g 0,39 cca) v Muellerju - zakon !

:-))

mihec87 ::

jype je izjavil:

Vice> Čudno da si edini ki to trdi. :))

Nisem edini, vprašaj kateregakoli prodajalca pasje hrane!


Normalno saj je prodajalec :)

Prodajalec ležajev ti tudi reče da jih peri direktno z visokotlačnim čistilcem..

gregor ::

vse pasje hrane ne moremo metat v isti koš, so občutne razlike med njimi
te so dokazane z analizami....

premium pasja hrana vsebuje 1001 snov, ki jih pri cenenih ne boste našli.

seveda pa vsak presodi, koliko $$$ je pripravljen odštet za hrano, nekatri bi dali 1 eur za 30 kg vrečo, drugi pa bi uvozili najdražjo USA hrano .....

bolj me zanima ali še kdo od vas kupuje v tujini ali vsi prisegate na slo prodajo

LP

Vice ::

jype je izjavil:

Vice> Čudno da si edini ki to trdi. :))

Nisem edini, vprašaj kateregakoli prodajalca pasje hrane!


Če jih začnem spraševati se bodo stepli med sabo, kateri ima več vitmainov :)

gregor je izjavil:

vse pasje hrane ne moremo metat v isti koš, so občutne razlike med njimi
te so dokazane z analizami....

premium pasja hrana vsebuje 1001 snov, ki jih pri cenenih ne boste našli.

seveda pa vsak presodi, koliko $$$ je pripravljen odštet za hrano, nekatri bi dali 1 eur za 30 kg vrečo, drugi pa bi uvozili najdražjo USA hrano .....

bolj me zanima ali še kdo od vas kupuje v tujini ali vsi prisegate na slo prodajo

LP


Pri mesarju v SLO. Briketi in podobna hrana je za "lenuhe" vsa dobra, streseš 1x na dan in adijo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

francek1 ::

Goody je izjavil:

Kup v Lidlu, 8€ 12kg. Psu nič ne fali.

to ni za čistokrvne....:D
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MTB ::

Debate o hrani so mi vedno zanimive... Pri ljudeh ali pa pri živalih...
Najbolj pa tiste, ko me nekdo prepričuje, da je 5x predelana neznana snov v kocki, ki ima rok uporabe vsaj leto, če ne več, bolj zdrava od sveže nabrane zelenjave iz vrta in ribice, ki sem jo pred pol ure ulovil v kristalno čistem potoku....

jype ::

MTB> Najbolj pa tiste, ko me nekdo prepričuje, da je 5x predelana neznana snov v kocki, ki ima rok uporabe vsaj leto, če ne več, bolj zdrava od sveže nabrane zelenjave iz vrta in ribice, ki sem jo pred pol ure ulovil v kristalno čistem potoku....

Jah, saj je! Zelo natančno se ve, kaj vsebuje 5x predelana neznana snov v kocki, tista sveža zelenjava in ribice so pa iz Černobila obsevane!

Vice> Pri mesarju v SLO. Briketi in podobna hrana je za "lenuhe" vsa dobra, streseš 1x na dan in adijo ;)

Meso ni dovolj za zdravo pasjo prehrano.

Gwanaroth ::

šernk je izjavil:

zame je marsikatera hrana v Hoferju nad kvaliteto priznanih znamk, tako da ne bi takoj rekel da je hrana tam manj kvalitetna (nasplošno ima hofer precej izdelkov enake kvalitete top firm, le da je cenejša). naš maček je jedel le whiskas (kitekat in razne ostale brikete smo metali stran ker jih ni pokušal), pred dvema letoma smo preizkusno kupili hrano v Hoferju 1kg =1€ in glej hudič se je želel zadušiti v njih, od takrat naprej veselo melje stalno le brikete iz hoferja, tako kot sam stalno pijem njihove izdelke iz 100% sadja, ki so 10x cenejši od fructalovih in enaki, če ne celo bolši.


Pojma o pojmu nimaš zakaj tvoj maček s takšnim užitkom melje brikete iz hoferja.. Najprej si malo preberi članke o sestavi pasje/mačje hrane, potem klobasaj neumnosti.

Tvoj maček žre brikete s hoferja zgolj zato, ker so polne soli, predelanih stranskih produktov živali (zmleti kljuni, dlaka, drobovje, ...) in dodatkov kemije. Vse to naredi brikete *njami* okusne in jih živali seveda z največjim užitkom požrejo. Določeni briketi vsebujejo tudi aditive, ki povzročajo vrsto "zasvojenosti". Kar poglej deklaracijo, kaj piše pod Sestavine in nato primerjaj s kakšno super premium hrano (pa ne Kitekat in Whiskas sranja)!

Tudi človeku se ni težko navadit na okusne hamburgerje in Cocacolo, o zdravju pa ne bi zgubljal besed.


gregor: svoje tri aljaške malamute hranim s hrano Taste of the wild, kupujem v SLO. 2-3x tedensko jim tudi skuham goveje/piščančje meso z rižem/ribano kašo, cvetačo, porom in korenjem. Poleg zgoraj naštetega, dnevno dobivajo še jogurt, sveže korenje, jabolka, hruške, ... skratka raznorazno svežo zelenjavo in sadje. In rezultat tega so trije zdravi psi, z lepo, svetlečo dlako, urejeno prebavo, lepim iztrebkom, pravilno težo, lepimi zobmi, ...

Rammstein prav'jo: Du bist was du isst! in majo še kako prav...
Lights often keep secret hypnosis..

MTB ::

@jype - ja, sestavine za pasjo hrano zagotovo gojijo na luni, tako da jim dogajanje v atmosferi na Zemlji ne pride do živega....

49106 ::

šernk je izjavil:

zame je marsikatera hrana v Hoferju nad kvaliteto priznanih znamk, tako da ne bi takoj rekel da je hrana tam manj kvalitetna (nasplošno ima hofer precej izdelkov enake kvalitete top firm, le da je cenejša). naš maček je jedel le whiskas (kitekat in razne ostale brikete smo metali stran ker jih ni pokušal), pred dvema letoma smo preizkusno kupili hrano v Hoferju 1kg =1€ in glej hudič se je želel zadušiti v njih, od takrat naprej veselo melje stalno le brikete iz hoferja, tako kot sam stalno pijem njihove izdelke iz 100% sadja, ki so 10x cenejši od fructalovih in enaki, če ne celo bolši.


Okus enačiš z analizo.

Tudi moj pes prej zmaže pedigreejevo konzervo, kot orijen brikete... tako kot marsikateri otrok raje je sladkarije, namesto zdrave hrane ;)


Gwanaroth : Verjetno jih hraniš z jogurtom odkar so bili mladicki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Janac ::

kaksnega psa pa imaz?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Gwanaroth ()

49106 ::

NO

Gwanaroth ::

Messiah: ja, od mladičkov dalje jogurt, pa še to probiotični (Ego). Občasno dobijo tudi domačo Tolminsko skuto, jim prav sede ;)
Lights often keep secret hypnosis..

BadB0y ::

http://vrami.si/ tu kupujem ze 7 let.


shadeX ::

Nemška ovčarka -> budget briketi ter konzerve iz špara. Nič ji ne fali in je pameten pes =)

lojzi ::

Gwanaroth je izjavil:

šernk je izjavil:

zame je marsikatera hrana v Hoferju nad kvaliteto priznanih znamk, tako da ne bi takoj rekel da je hrana tam manj kvalitetna (nasplošno ima hofer precej izdelkov enake kvalitete top firm, le da je cenejša). naš maček je jedel le whiskas (kitekat in razne ostale brikete smo metali stran ker jih ni pokušal), pred dvema letoma smo preizkusno kupili hrano v Hoferju 1kg =1€ in glej hudič se je želel zadušiti v njih, od takrat naprej veselo melje stalno le brikete iz hoferja, tako kot sam stalno pijem njihove izdelke iz 100% sadja, ki so 10x cenejši od fructalovih in enaki, če ne celo bolši.


Pojma o pojmu nimaš zakaj tvoj maček s takšnim užitkom melje brikete iz hoferja.. Najprej si malo preberi članke o sestavi pasje/mačje hrane, potem klobasaj neumnosti.

Tvoj maček žre brikete s hoferja zgolj zato, ker so polne soli, predelanih stranskih produktov živali (zmleti kljuni, dlaka, drobovje, ...) in dodatkov kemije. Vse to naredi brikete *njami* okusne in jih živali seveda z največjim užitkom požrejo. Določeni briketi vsebujejo tudi aditive, ki povzročajo vrsto "zasvojenosti". Kar poglej deklaracijo, kaj piše pod Sestavine in nato primerjaj s kakšno super premium hrano (pa ne Kitekat in Whiskas sranja)!

Tudi človeku se ni težko navadit na okusne hamburgerje in Cocacolo, o zdravju pa ne bi zgubljal besed.


gregor: svoje tri aljaške malamute hranim s hrano Taste of the wild, kupujem v SLO. 2-3x tedensko jim tudi skuham goveje/piščančje meso z rižem/ribano kašo, cvetačo, porom in korenjem. Poleg zgoraj naštetega, dnevno dobivajo še jogurt, sveže korenje, jabolka, hruške, ... skratka raznorazno svežo zelenjavo in sadje. In rezultat tega so trije zdravi psi, z lepo, svetlečo dlako, urejeno prebavo, lepim iztrebkom, pravilno težo, lepimi zobmi, ...

Rammstein prav'jo: Du bist was du isst! in majo še kako prav...


Veliko stvari drži a vseeno, jaz svojo Višavko hranim že od nekdaj (10 let bo) z ''manjvredno'' hrano iz Muellerja pa je vseskozi zdrava, z lepo svetlečo dlako (tako, da me na cesti ljudje sprašujejo s čim jo mažem oz. kopam !)brez alergij itd. ! :-))

RejZoR ::

Je pa tud tko da nekateri psi ne prenašajo dobro izjemno energijsko močne hrane, med katere pa spadajo vse te premium znamke. Mi smo naši višavki nekaj časa dajali premium brande po priporočenih količinah in je po tistem ko je pojedla samo ležala okoli kot crka (kot da se ji ni nič dalo). Tko da smo šli nazaj na kombinacijo Hill's, Animonda in slične, ki jih mešamo z raznimi briketi. Po teh recimo pa se čist vedno kmalu zapodi med igrače pa nasploh je delovala bolj veselo in poskočno.
Je pa to res kar piše, ko prebereš sestavine vidiš kje je razlika. Pri cheap so pretežno ostanki, pri premium pa grejo not praktično enake surovine kot jih večina uporablja za svojo kuhinjo (verjetno niso čist isti standardi ampak zelo blizu). Tud po razmerjih je v premium brandih not bistveno večji delež mesa in vlaknin, v cenejših pa pretežno filer v obliki riža in drugih žitaric. Ajde, vlaknine, ampak pes ni ravno glodalec, da bi jedel take stvari...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Goody ::

francek1 je izjavil:

Goody je izjavil:

Kup v Lidlu, 8€ 12kg. Psu nič ne fali.

to ni za čistokrvne....:D


Šit a resno? Še dobro da to ni mojemu rodovniškemu švicarju noben povedal..

Izaso ::

Jaz vso pasjo hrano kupujem kar v Tušu, včasih smo še hodili še čez mejo v Italijo, samo danes se to več ne splača. V Hoferju pa jo zagotovo ne bi kupila. Pa mojmu psu vseeno privoščim nekaj dobrega :)

Goody ::

Izaso je izjavil:

Jaz vso pasjo hrano kupujem kar v Tušu, včasih smo še hodili še čez mejo v Italijo, samo danes se to več ne splača. V Hoferju pa jo zagotovo ne bi kupila. Pa mojmu psu vseeno privoščim nekaj dobrega :)


;)) In ti misliš da je Tuševa boljša od Hoferjeve ;). Jao predsodkarce.

marvin42 ::

lojzi je izjavil:


Veliko stvari drži a vseeno, jaz svojo Višavko hranim že od nekdaj (10 let bo) z ''manjvredno'' hrano iz Muellerja pa je vseskozi zdrava, z lepo svetlečo dlako (tako, da me na cesti ljudje sprašujejo s čim jo mažem oz. kopam !)brez alergij itd. ! :-))


Že, ampak ali ima "lep iztrebek"? :)
Mostly Harmless

mtosev ::

Naš labradorec je Royal Canin,pred tem pa je jedo Hill's
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blackbfm ::

večinoma briketi pro pac adult (15kg cirka 40eur), dostkrat pa tut kakšen meso:P

negot ::

Pasji.net, hrana Orijen senior, imam 9 letnega NO, lp

Janac ::

49106 je izjavil:

NO


kaj to pomeni?

Gwanaroth ::

Nemški ovčar.
Lights often keep secret hypnosis..

gregor ::

Gwanaroth je izjavil:

šernk je izjavil:

zame je marsikatera hrana v Hoferju nad kvaliteto priznanih znamk, tako da ne bi takoj rekel da je hrana tam manj kvalitetna (nasplošno ima hofer precej izdelkov enake kvalitete top firm, le da je cenejša). naš maček je jedel le whiskas (kitekat in razne ostale brikete smo metali stran ker jih ni pokušal), pred dvema letoma smo preizkusno kupili hrano v Hoferju 1kg =1€ in glej hudič se je želel zadušiti v njih, od takrat naprej veselo melje stalno le brikete iz hoferja, tako kot sam stalno pijem njihove izdelke iz 100% sadja, ki so 10x cenejši od fructalovih in enaki, če ne celo bolši.


Pojma o pojmu nimaš zakaj tvoj maček s takšnim užitkom melje brikete iz hoferja.. Najprej si malo preberi članke o sestavi pasje/mačje hrane, potem klobasaj neumnosti.

Tvoj maček žre brikete s hoferja zgolj zato, ker so polne soli, predelanih stranskih produktov živali (zmleti kljuni, dlaka, drobovje, ...) in dodatkov kemije. Vse to naredi brikete *njami* okusne in jih živali seveda z največjim užitkom požrejo. Določeni briketi vsebujejo tudi aditive, ki povzročajo vrsto "zasvojenosti". Kar poglej deklaracijo, kaj piše pod Sestavine in nato primerjaj s kakšno super premium hrano (pa ne Kitekat in Whiskas sranja)!

Tudi človeku se ni težko navadit na okusne hamburgerje in Cocacolo, o zdravju pa ne bi zgubljal besed.


gregor: svoje tri aljaške malamute hranim s hrano Taste of the wild, kupujem v SLO. 2-3x tedensko jim tudi skuham goveje/piščančje meso z rižem/ribano kašo, cvetačo, porom in korenjem. Poleg zgoraj naštetega, dnevno dobivajo še jogurt, sveže korenje, jabolka, hruške, ... skratka raznorazno svežo zelenjavo in sadje. In rezultat tega so trije zdravi psi, z lepo, svetlečo dlako, urejeno prebavo, lepim iztrebkom, pravilno težo, lepimi zobmi, ...

Rammstein prav'jo: Du bist was du isst! in majo še kako prav...


popolnoma se strinjam s tvojim komentarjem

kje kupiš taste of the wild in kakšna je cena, prosim za link
se bojim, da bo predraga za moj budget...

Hvala

LP

d0rK ::

Jurja za švicarja in potem 8€ za hrano? Hmmm.

jype ::



Redno se hrani s srednje kvalitetno suho hrano (royal canin brikete), požre pa itak vse, kar se mu dovoli. Star je 8 let in vse leto spi zunaj. Kuhano hrano in kosti slabo prenaša.

Gwanaroth ::

gregor: skoraj vse trgovine imajo isto ceno, par centov razlike, tako, da je vseeno kje kupiš. 13,6 kg vreča pride cca. 62 EUR.
Lights often keep secret hypnosis..

civic_ ::

jype je izjavil:

DimmniBurek> To je dražje kot če kupiš meso :O

Pa pes dlje in kvalitetneje živi od tega kot od mesa.


Tudi najdražje hrane imajo v sestavinah klavniške ostanke. S tem ni čisto nič narobe, ne razumem pa ljudi, ki kupujejo hrano za psa po 8€ kg, sami pa redko jedo karkoli za 8 € kg.

Logično, je da je pasja hrana cenejša od človeške, saj vsebuje stranske produkte in produkte, ki za prehrano ljudi niso primerni (bolne živali).

Za 8€ kg lahko futraš psa z pustim mesom, nekaj žitaric(ne preveč in nikakor ne polnozrnate, dober je ekstrudiran riž) in nekaj zelenjave. Dodaš še vitaminski prašek (namenski za pse ali za prašiče).
Razen eksrudiranega riža in vitaminov lahko v drugačnih količinah vse to ješ tudi sam. Soliš po smernicah za zdravo prehrano (2 g Natrija...ca. 5g soli).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

Arto ::

Mene je vedno zanimalo zakaj pasjo hrano tradicionalno prodajajo v ogromnih vrečah ob motornih oljih na bencinskih črpalkah.

Goody ::

d0rK je izjavil:

Jurja za švicarja in potem 8€ za hrano? Hmmm.


A ne, pa prov nč mu ne fali, pa je že precej v letih. Tud drek ma prov lep ;)

Gwanaroth ::

Arto je izjavil:

Mene je vedno zanimalo zakaj pasjo hrano tradicionalno prodajajo v ogromnih vrečah ob motornih oljih na bencinskih črpalkah.


Na črpalkah prodajajo samo Pedigree in mogoče še kakšno noname znamko. Pedigree velja za eno izmed najslabših hran. Vse kar ima Pedigree, je dober marketing, to je pa tudi vse.

Primerjaj npr. Pedigree hrano z neko high-end super premium hrano, pa ti bo vse jasno. Glej sestavine in bodi pozoren na vrstni red naštevanja sestavin. Je ključnega pomena.
Lights often keep secret hypnosis..

civic_ ::

Se strinjam, da je pedigree po sestavinah na dnu. Hrana za piščance je bolj kvalitetna. Ne vem, pa če je red potrebno, da ima pes v hrani 350 mg/kg cvetov kamilice.

Spet, zakaj nekdo, ki ima psa tako rad, da mu kupi hrano s cvetovi kamilice za tega psa ne pripravlja hrane sam?

#000000 ::

Večina teh "dobrih" hran je v bistvu povprečna hrana pakirana v lepe škrnicle. Slišal sem da policaji vodniki psov sami pripravljajo hrano in jo vedno preden jo dajo psu tudi sami probajo.

Gwanaroth ::

Zato ker sam ne moreš nikoli zbrati vseh sestavin, ki jih pes potrebuje in so v kvalitetni pasji hrani, kaj šele zadeti prava razmerja..

Glukozamin, kalcij, chondroitin, fosfor, omega 3, omega 6, ... go for it.
Lights often keep secret hypnosis..

compaq ::

Goody je izjavil:

Kup v Lidlu, 8€ 12kg. Psu nič ne fali.


Veš kako je s tem. "Mal dnarja, mal muske". Pri našem psu smo od začetka kupovali hrano v Lidlu, Hofer...pač na čim nižjo ceno smo gledali, no in hec je bil v tem da je bil pes enostavno čisto brez energije, nikamor se mu ni dalo iti, potem smo pa poiskusili s hrano Hills, pa je kužek čist oživel, in sedaj je to njegova edina hrana, pa včasih kakšna ribica :) Kupujemo pa večina v Mr. pet in Zootic, večinoma dražjo hrano ker se res pozna s čim ga hraniš.

Janac ::

katera pasma?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779794 (7093) jype
»

Odpoved ledvic pri psu

Oddelek: Loža
4014922 (12228) mihec87
»

glas za psicka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1009049 (5952) SodVina
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556503 (5836) BigWhale
»

Pasja dlaka

Oddelek: Loža
257592 (7089) Smorny

Več podobnih tem