» »

Nakup vrtne kosilnice

Nakup vrtne kosilnice

«
1
2

Tomi ::

Potrebujem mnenja in izkušnje za nakup dobre kosilnice, ki mora biti kos sledečim razmeram:

-terena za košnjo je okoli 1500 m2 in obsega del precej lepo negovane trate in del nekdanje travniške površine
-teren se počasi spušča, na določenih mestih je kot tudi 45 stopinj ali več
-idealno je, da ima kosilnica nastavljivo višino centralno
-obvezno samohodna, z močnim motorjem, ki je kos tudi malo višji travi (zaradi moje odsotnosti je lahko interval med košnjo tudi 14 dni)
-velika kolesa, ki imajo dober oprijem
-zadosti velik koš
-naj bo dosti okretna zaradi prevelikega števila okrasnih grmovnic

Gledal sem sledeči model, pri katerem mi je všeč mulčer način za dele, kjer pobiranje ni esencialno ter velik radij. Ima kdo kakšne izkušnje oz. kaj priporočate za omenjene razmere?
metrodusa.blogspot.com

francek1 ::

45 stopinjski naklon zna biti za štiritakne kosilnice problematičen. Ker imaš kar velik teren, bi na tvojem mestu kupil Husqarno Rider. Enkrat daš malo več, potem pa se smejiš.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Tomi ::

Naklon je načeloma do nekaj stopinj, ne pa rob parcele, ki strmo pada in pade pod tem kotom (recimo 1 m padca). Bom pogledal.
metrodusa.blogspot.com

DragonHeart ::

za dele kjer je hud padec je mogoče pametno kupiti kaj takšnega:
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...

Se mi zdi da boš še najlažje s tem pokosil travo na strmih pobočjih in okoli okrasnega grmičevja.. Za ostalo pa uporabiš samohodno:)

forplan ::

Jaz sem pred pol leta kupil tolehttp://www.husqvarna.com/si/products/la... pa bi jo najrajši spustil, da gre dol po trati v jarek pa se razleti :D Ta kosilnica mi je zelo "antipatična" sama košnja in vse okrog mi ni všeč. Prej sem imel kosilnico AL-KO pa jo je načela rja pa sem jo moral menjati. Z to kosilnico prej nisem vedel kaj je problem pri košnji.

No pa še o tej novi kosilnici. Kosilnica je po specifikacijah malenkost močnejša, a v praksi je samo hitrejša, v hrib nazgor jo je treba bolj potiskati kot staro, tam ko je stara šla sama sedaj ta ne grem. Glede tistega "revulucinarnega" sistema ko ga ima za travo da jo piha v koš, malenkost je mokra trava se zadela tako, da jo moraš čistit ročno in tišat celotno roko v tisti plastični kanal. Pa tudi daljša je od stare tako da jo je težje obrnit.

Za košnjo imam okrog 1000m2 od tega 90% terena neravnih. In moram povedat, da me ta kosilnica zelo razočarala in tudi na znamko meče slabo luč in zato razmišljam o nakupo nove.

lp
da se strinjam

šernk ::

glede motorjev B&S so odlični in te ne bodo razočarali edino za 45 stopinj raje pozabi nanje, na hitro še gre vendar olje steče na eno stran in je mazanje izjemno slabo.

glede ostalega pa nimam izkušenj
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Janac ::

to mas velik naklon zato ti bo olje stekel na auspuh in se ti bo mocno kadilo

RejZoR ::

Za hude naklone stakni dvotaktno, ki ji je vseeno če je obrnjena na glavo. Če boš jemal 4 taktno obvezno glej take, ki so namenjene za velike naklone.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tomi ::

Še beseda o naklonih. Tega niti ni tako veliko, samo na robu parcele je nekaj 10 m roba, ki precej pade, večinoma pa kot ni tako grozen.

Mi je pa pomembno, da imajo kolesa res dober oprijem in da je ne ustavi vsaka malenkostna luknja kot to, ki jo imam sedaj.
metrodusa.blogspot.com

Janac ::

RejZoR je izjavil:

Za hude naklone stakni dvotaktno, ki ji je vseeno če je obrnjena na glavo. Če boš jemal 4 taktno obvezno glej take, ki so namenjene za velike naklone.


2-taktni motorji uporabljajo mesanico zato so primerni za hude naklone

2-taktni motor je tudi lazje vzdrzevati, samo tankas in furas :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

RockyS ::

Za tisti en meter(10m) naklona uporabi silkarco pa je.

Janac ::

ali pa kosilnico na nitko

francek1 ::

Janac je izjavil:

ali pa kosilnico na nitko

A mi lahko napišeš, kakšna je razlika med silkarco in kosilnico na nitko, prosim.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Janac ::

oprosti nisem vedel kaj je silkarica

T0RN4D0 ::

Traktorček in lakserca. 45 naklon in okol grmovja in kakšnih zidov kosit z rotacijsko je fail.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tomi ::

Traktor je vsaj 1500 €, pa grmovja je preveč, da bi lahko vijugal okoli. Saj gre lepo s klasično, samo hočem, da je robustna in močna in da ima dobra kolesa, da se je ustavi vsaka grbina.
metrodusa.blogspot.com

Janac ::

glej da ima velika kolesa!

T0RN4D0 ::

Hm na šihtu mamo hondo UM 616, precej robustna zadeva in po suhem tudi čez kak hribček spleza. Samo za po resnih naklonih je še vedno laks zakon. Aja pa ni lih poceni kosilnica :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Karen ::

Bauhaus ima take s Honda motorjem, mislim da serija XXL, samohodna, pogon na sprednji kolesi. Dela ko šus, cena pa tam nekje okol 400eur po mojem še vedno. Za to kar si napisal glih prav, edino centralnega nastavljanja višine ni.

dzinks63 ::

RockyS ::

Pogon na sprednji pogon je fail, ko se koš napolni se zna zgodit da jo spredaj rahlo pridviguje in tako izgublja oprijem - pogon.

IceIceBaby ::

Bauhaus ima take s Honda motorjem, mislim da serija XXL, samohodna, pogon na sprednji kolesi. Dela ko šus, cena pa tam nekje okol 400eur po mojem še vedno.


Dela ko šus, če vsako leto menjaš kakšno kolo ali pogon. Za po ravnem mogoče dela, ampak plastična kolesa in zobniki v pogonskem sklopu so fail.

Pogon na sprednji pogon je fail, ko se koš napolni se zna zgodit da jo spredaj rahlo pridviguje in tako izgublja oprijem - pogon.


Kosilnico rineš in sprenja kolesa pritiskaš navzdol. Meni se zadnji pogon zdi večji fail. Ko rineš zadevo v hrib jih malo privzdigneš pa gre v prazno.

Janac ::

najboljse je da mas 4x4 pa je :)

Mesar ::

Ko kosilnico naprej tišiš jo dviguješ zadaj, če je dovolj močna, da se sama potegne ni problem, če ni dovolj močna in jo ob tem dvigneš pa kot je IceIceBaby napisal.
Your turn to burn!

francek1 ::

Za vrtno kosilnico s sprednjim pogonom še nisem slišal. To je skregano s fiziko. Mi lahko daš link do tega modela?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Vikking ::

Evo nekaj opcij za razmislit (100% naklon je kar precej):
- kupi kosilnico na nitko (ali pa pošpricaš travo z boomefektom in ti ne bo rasla celo leto)

- uporabiš preizkušeno tehniko:


- z malo več znanja mehanike in modelarstva izdelaš lasten pogon na gosenice, ter gor pokneš motor od kosilnice:


- kupiš malo bolj konkretno zadevo 10k naprej (rabljene) kot so: Aebi, Rasant, BCS

- greš "postal" in razkiraš 30k €+ in nabaviš IRUS DELTRAK (lahko kosi, mulča na 50 stopinjskih naklonih)

IceIceBaby ::

francek1 je izjavil:

Za vrtno kosilnico s sprednjim pogonom še nisem slišal. To je skregano s fiziko. Mi lahko daš link do tega modela?


http://www.totum.si/trgovina/vrtne_kosi...

Zadnje čase jih je ogromno s pogonom spredaj. Pri avtomobilih ne odobravam, za kosilnico je pa kar praktično :)

Mesar ::

Če prav vidim je plastična? Od tote ti po 2 letih ostane še samo motor, ostalo razpade.
Your turn to burn!

IceIceBaby ::

Kosišče Jeklo


Sicer sem dal pa samo primer kosilnice s pogonom spredaj. Nimam pojma kakšna je.

Vikking ::

Mesar je izjavil:

Če prav vidim je plastična? Od tote ti po 2 letih ostane še samo motor, ostalo razpade.


Ne veš veliko o kosilnicah. Vse top firme: Stihl (Viking), Husquarna, Honda, delajo tudi top kosilnice s plastičnim trpežnim ohišjem. Kar pomeni da je veliko lažja, manj kompliciranja pri čiščenju in nepotrebno rjavenje.

Sedaj boš rekel da bo kamenje vso plastiko polamalo in nevemkaj. Pojdi pogledat ščite (ki je nad kosilno glavo) starih kosilnic na nitko. Pa povej kako so kej polamani.

francek1 ::

IceIceBaby je izjavil:

francek1 je izjavil:

Za vrtno kosilnico s sprednjim pogonom še nisem slišal. To je skregano s fiziko. Mi lahko daš link do tega modela?


http://www.totum.si/trgovina/vrtne_kosi...

Zadnje čase jih je ogromno s pogonom spredaj. Pri avtomobilih ne odobravam, za kosilnico je pa kar praktično :)


To je igračka za travico, ko jo kosiš na 3 dni. Po 14 dneh rasti bogato pognojene trave se lahko s tako samo slikaš. Sem imel kakih 8 kosilnic, pa 5 traktorčkov in vem, o čem govorim. Vrtna kosilnica mora imet aluminijasto(tudi nakatera plastična so odlična) ohišje (na traktorju pa sem dal ohišje vroče cinkat v Gradec) in pogon zadaj na velika kolesa, traktor pa mora imet vsaj 20 konjev in hidrostatični menjalnik. Kakšen Kubota s hidropogoni nožev pa so moje mokre sanje... Vse ostalo so igračke.

 Kubota

Kubota

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

mat xxl ::

Tele Husquarne niso neki biser, sam sem malo tuje teste gledal pa najboljše razmerje med ceno in kvaliteto dosegajo ALko ve kosilnice.

francek1 ::

 tudi pozimi pride prav

tudi pozimi pride prav

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Janac ::

za tako pa rabis veliko $$$

Vikking ::

Rabljene kubote male, sploh niso tako zelo drage. Je pa to top firma, pri nas malo poznana v tujini pa zelo zelo cenjena in kvalitetna zadeva.

Bleeh ::

Pri nas imamo kosilnico, ki je omenjena v prvem sporočilu in z njo se kosi tudi kar velik del površine z naklonom 45 ali še več stopinj in zaenkrat deluje brez problemov tako, da lahko le priporočam.

Janac ::

ce imas veliko naklonov je elektricna tudi dober nakup

Karen ::

Problem te elektrike je da se hitro pregreje, vsaj tista dva jajca ki smo jih imali pri nas na vikendu.
Sprednjih pogonov je sedaj kar nekaj.
Mogoče smo malce prerasli potrebe prvega spraševalca v forumu (on bi 1x na teden pokosil tistih 1000metrov, mi bi mu pa kombajn prodali - tisti ki Kubota ponujaš prvemu spraševalcu, če bi prebral njegov post bi videl da ima nekaj 45stopinj plus naklona - Kubota je v tem primeru samo za po vasi se po cesti peljat pa bit taglaven).
Lej, za 400 EUR samohodno vzemi, karkoli za ta denar vzameš bo ok za tvoje potrebe. Vse ostalo je diskusija ali je boljši MB, BMW ali Honda.

Tomi ::

Po temeljitem pregledu sem se odločil, da bi bilo primerno nekaj takega. Ima vse, kar potrebujem, in še OHV sistem, da mi ne more olje teči nikamor.

Na sliki ni prava kosilnica, ker ji manjka regulator variabilne hitrosti.
metrodusa.blogspot.com

mat xxl ::

A Kawo boš kupil ? Samo teža je pa kar... poročaj kako boš zadovoljen z košenjem !

kuglvinkl ::

Ravno gledam travo, prejšnjo soboto sem jo pokosil, naslednjo soboto bo treba spet...

Karen ::

Jaz vsako soboto kosim. Vrt pa to, da nekam izgleda. Čestitam za odločitev, kot sem rekel vsaka v tem rangu bo ok.

mihec87 ::

Janac je izjavil:

ce imas veliko naklonov je elektricna tudi dober nakup


Ti si pa velik pokosil...NOT...Če bi, bi vedel kako super je vlačit par 100m kabla..

Električna za kak mali placek še gre..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Janac ::

mihec87 je izjavil:

Janac je izjavil:

ce imas veliko naklonov je elektricna tudi dober nakup


Ti si pa velik pokosil...NOT...Če bi, bi vedel kako super je vlačit par 100m kabla..


kosim vsak teden 700m2

in pa tudi akumulatorske obstajajo! gospod pametni!

RockyS ::

Sploh tistega, ki si ga že par x pokosil (prerezal) :D Da se o tem, če maš kake cvetlice ali drevesa ne menimo.

Električna kosilnica je samo za grobove dobra =)

Akumulatorske? Cena? Teža? Vzdržljivost (torej obratovalne ure in obrati)?
Priznam, prvič slišim za akumolatorske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Janac ::

jaz kosim z bencinsko stiritakno in ne z elektricno xD

sicer pa:

http://www.top-nova.si/prodaja-orodja/a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

krho ::

Kaj pa kakšen predlog za nepohodno.. Pri nas je namreč cel kup drevja, kjer so veje od tal oddaljene cca 120cm,
Sem poizkusil s samohodno in to sploh ne moreš kosti okoli, s polno košaro je pa sploh tečno jo vlečt. Pa še s samohodno sem kosil vse skupaj 1h z navadno pa dobrih 30min.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Janac ::

zaradi teze?

Karen ::

Janac je izjavil:

zaradi teze?

To tudi meni ni jasno. Jaz sem za svoj vrt imel ene 4 leta navadno, pa sem rabil 2 uri za košnjo (praktično ista širina košnje). S samohodno pa ura pa deset minut pa sem čez. To pomeni tudi skoraj še enkrat manj goriva. Po mojem je izjemno malo primerov ko bi navadna prekosila samohodno (vsaj za večino terenov).

krho ::

Ja, tečno jo je potegnit nazaj, če ima polno košaro, pa izklapljat pogon ko kosiš okoli drevesa. Predstavljaj so krožnico premera dobra 2m. In kako kosiš proti drevesu, kot bi rezal kose torte. Z navadno naredim to 1,2,3.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtne kosilnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117811 (2642) ssitcm
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438091 (15469) urosh
»

Katero vrtno kosilnico kupiti

Oddelek: Loža
86487 (4547) ginekk
»

Informacije pred nakupom Vrtne kosilnice ???

Oddelek: Loža
167264 (5914) BigWhale
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847276 (18514) SkIDiver

Več podobnih tem