» »

Katero vrtno kosilnico kupiti

Katero vrtno kosilnico kupiti

hipertija ::

Zdravo,

ja tako... po 10+ letih je naša vrtna kosilnica zaradi hude bolezni (beri rja ;) šla na pol.

Zanima me, kakšne kosilnice kaj predlagate, saj smo doma na kar specifičnem terenu:
- zelo razgiban teren, od ravnega do tudi zelo velikih naklonov, saj smo doma v hribu
- zraven imamo kar nekaj sadnega drevja, cipres, drugega rastlinja, vse skupaj v kombinaciji z razmeroma strmim terenom

potreboval bi lahko kosilnico, koša ne potrebujem, tudi samohodna ne želim da je, ker je v tem primeru dosti težja, sem pa slišal, da se tudi ne obnesejo najbolje za takšne naklone. Pomembno je da je stabilna, okretna, lahka in seveda tudi kvalitetna, mogoče gumijasta kolesa, ne plastična, okvir pa močan, da ga ne razje že tretja košnja. Nekako iščemo cenovni razred 300-350€, 400€ mi je že skoraj too much.

Imate kaj predlogov, izkušenj, kaj je dobro za takšne hribe s polno zelenja?

TNX

chucki ::

Za tak denar tezko kaj dobrega, ker ti bi rabil husqvarno na 4x4 pogon.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Map ::

Če imaš možnost, si sposodi samohodno in preizkusi. Jaz sem bil presenečen, kako dobro vleče tudi pa naklonih. Če so preveliki, pa verjetno res odpade.

harvey ::

plastična, okvir pa močan, da ga ne razje že tretja košnja. Nekako iščemo cenovni razred 300-350€, 400€ mi je že skoraj too much.

Za ta denar nimaš kaj dosti razmišljati pogledaš v kakšnem malo bolj založenem vrtnem centru kaj z Briggs&Stratton motorjem in se odločiš glede na ceno, širino, tvoje potrebe.

Za kaj bolj pametnega imaš npr. Hondo, samo vstopiš s 500 EUR naprej. Za košnjo v klanec so tudi kosilnice temu prilagojene pa niti pod razno ne boš dobil v tem cenovnem razredu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bauci ::

Kot je že chucki napisal za tak denar ne boš dobil nič spodobnega. Jaz imam podoben teren. Od kolegov sem si sposodil tri različne kosilnice in ugotovil, da za tak teren niso sposobne ter sem se na koncu odločil za dvotaktno samohodko mulčer AS5102TA Proclip pri trgovini Bonum. Je pa žal kr konkretno dražja okoli 2KEUR. Pokosi pa brez problemov 30 cm visoko travo in jo zmulča da jo skoraj ne vidiš.
Pomembno je da je dvotaktna, ker je vseeno v kakšen klanec kosiš in pod kakšnim naklonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

pwn3rrr ::

+1 za samohodno, doma imamo isto zelo razgiban teren, z veliko dreves in drugih "ovir" in kosilnica vleče skoraj povsod, ob res velikih naklonih ji pa še sam malo pomagaš in gre brez problema... si pa ne predstavljam, da bi moral vse pokositi s kosilnico brez pogona, sploh če se gre za malo večje površine, ker se res namučiš, da ročno potiskaš kosilnico.

-=Tomaz=- ::

Sem malce prebiral starejše teme glede kosilnic, pa je tale še najbližja - imam zelo podoben teren kot Vselic - kako si se potem odločil? Če si še na forumu :).

Kako je glede dvo in štiri taktnih motorjev v klancu? Je res edina opcija dvotaktni?
Ni bilo nekih konkretnih predlogov, lahko napišete katere kosilnice uporabljate v klancih? Tisti ki imate kosilnice pod 800 EUR, 2k je res preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -=Tomaz=- ()

styrian ::

ginekk ::

Žal so vse štiri-taktne zaradi ekologije, že pred desetimi leti je bilo tako. Čimvečja kolesa, pogon vsaj na zadnjo os in Honda motor, ki je bolj imun na klance. Za kolesa glej, da bo kakšna mehka guma večjega profila, če ne ti samo koplje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtne kosilnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5118411 (3242) ssitcm
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438632 (16010) urosh
»

Nakup vrtne kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7639706 (20786) forplan
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847427 (18665) SkIDiver
»

katero motorno kosilnico?

Oddelek: Loža
2718800 (17633) kiFni

Več podobnih tem