» »

Banke v Avstriji

Banke v Avstriji

FuI2cY ::

Lep pozdrav,

mene pa zanima na kateri banki se najbolj splača ustvariti bančni račun (varčevalni račun), da bi se gor nalagal denar in da bi bile najboljše obrestne mere?

hvala za odgovore že vnaprej

shadeX ::

Um.. za Avstrijo nevem. Vendar a si se pozanimal prvo , če lahko sploh ustvariš tam račun ( če nisi državljan avstrije oziroma če ne delaš tam ). Sam bom odprl v roku pol do enega leta račun na švicarski banki. Odpre lahko kdorkoli ( ni ti potrebno delati tam ) ter obrestne mere so kar solidne. Če ti kaj pomaga si preberi tole:

http://www.swiss-privacy.com/?gclid=CLC...

btree ::

V Avstriji lahko odpreš račun, samo se moraš prej najaviti. Če se splača pa ne vem, jaz sem ga imel svoje čase na raiffeisen banki v celovcu in je bilo vse prej kot ugodno.

tvirus ::

Graš na banko, odpreš račun enako kod pri nas brez problemov, ponekod zahtevajo potni list ponekod pa ne.

krneki0001 ::

V avstriji imaš zvezo bank v celovcu in borovljah. Večinoma govorijo slovensko.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

DSmidgy ::

Odpiranje varčevalnega računa je v Bank Austria (in nemški Deutsche Bank) brezplačno - rabiš pa potni list ali osebno izkaznico. Tudi ne zahtevajo nadomestila za mesečno vodenje. Moraš pa odprti račun prijaviti davčni upravi.
Kot pa vem, imajo naše banke višje obrestne mere.

gansta ::

DSmidgy je izjavil:

Odpiranje varčevalnega računa je v Bank Austria (in nemški Deutsche Bank) brezplačno - rabiš pa potni list ali osebno izkaznico. Tudi ne zahtevajo nadomestila za mesečno vodenje. Moraš pa odprti račun prijaviti davčni upravi.
Kot pa vem, imajo naše banke višje obrestne mere.



Naše, da imajo višjo obrestno mero? Možno, jaz sem na NLB pa se že dlje časa hočem ga izognit, samo kaj ko imam vse "vezano"-prihodke.., pa navajen na klik, pa mastercard....vem,da se da vse urediti na novi, oz. vse to uredijo oni, samo sem še vedno skeptičen, čeprav vem da je ta banka v kur**, nekatere ostale SLO pa še bolj. V kaj se najbolj splača sploh vlagati??

detroit ::

Hmm sem se prejšnji mesec pogovarjal z avstrijcem na dojo ircu, je omenil da so njihove banke vse prej kot ok...Don't want to burst a bubble or two...ampak baje so vse do grla v kakecu, in ne morem ti dat linkov s podatki ker je bil irc chat.
Skero

gansta ::

a misliš da majo več kakcov kot naše, jaz mislim da ne :d

krneki0001 ::

Pomoje vsaj kar se rednega dela tiče (brez tajkunskih kreditov), niso nič na boljšem ali slabšem kot naše. Je pa res, da na koroškem ravno tako ni vse lepo in da imajo tam tudi probleme, ker so od dunaja pozabljeni, tako kot pri nas recimo bela krajina in prekmurje.

Redno delo vseh bank v sloveniji pa ni zguba (iz prve roke). Vse banke delajo z dobičkom, kar se tiče dela s fizičnimi osebami in zasebniki. Problem niso niti majhne in srednje firme, še večina velikih ne. Problem so gradbena podjetja, ker se je sesul njihov balonček in noben ne more vračat denarja. In vsi ti krediti so zaradi vlad, ki so narekovale komu (gradbenm podjetjem) morajo dat kredite in to da so vsi ti krediti nezavarovani, pa da se ve, da so prekanalizirani in da jih nihče ne bo vrnil. In zato bi tukaj moral kdo od vlad (ni nobene izjeme, vse so na ta način vlekle denar iz bank in ga preko kanalov gradbincev kanalizirale za svoje tajkunčke) in uprave bank ter nadzornih skupin banke odgovarjat, ker so dopustili, dobesedno, krajo tega denarja.

Mislim, človek je dobil, na zastavljeno dobro ime, kredit v višini 140 miljonov evrov, pa ga nikoli ne bo vrnil, odgovarja pa nihče.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Likalnik ::

Zivjo, se je glede tega kaj spremenilo...se splaca recimo vecjo kolicino denarja nesti v AT na račun in da tam leži....kot pa ce imamo na nasi NLB banki?
Katero banko v AT priporocate?

Bi sel ta teden v AT in bi sel vprasat na banko...samo ne vem na katero...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

undertacker ::

Jaz živim in delam v Avstriji, kot jaz vem ne moreš odprti račun v Avstriji če nimaš stalnega oz začasnega prebivališča. Jaz imam račun odprt pri Sparkasse pa sem zadovoljen.

c3p0 ::

Na Reiffeisen lahko kot tujec odpreš komot. Imajo pa SLO med rizičnimi državami, le zakaj.

Invictus ::

Slovenija je žal v EU postala rizična država tudi med multinacionalkami.

Precej firm sploh ne dovoli dela od doma iz Slovenije, ali pošiljanja opreme, službene, v Slovenijo.

Poljska, Madžarska, ter ostale vzhodne države, niso na tem seznamu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejc_nejc ::

Invictus je izjavil:

Slovenija je žal v EU postala rizična država tudi med multinacionalkami.

Precej firm sploh ne dovoli dela od doma iz Slovenije, ali pošiljanja opreme, službene, v Slovenijo.

Poljska, Madžarska, ter ostale vzhodne države, niso na tem seznamu...


Zakaj?

CrniPanter ::

c3p0 je izjavil:

Na Reiffeisen lahko kot tujec odpreš komot. Imajo pa SLO med rizičnimi državami, le zakaj.


In kaj pomeni v praksi da smo med “rizicnimi” državami?

Imas kksno informacijo kaj rabis da tam odpres racun? Plus ali je mozno to narediti v anglescini, sam nimam blage o nemscini.

Invictus ::

nejc_nejc je izjavil:

Invictus je izjavil:

Slovenija je žal v EU postala rizična država tudi med multinacionalkami.

Precej firm sploh ne dovoli dela od doma iz Slovenije, ali pošiljanja opreme, službene, v Slovenijo.

Poljska, Madžarska, ter ostale vzhodne države, niso na tem seznamu...


Zakaj?

Ne bi vedel zakaj za večino firmn, vem pa za Mercedes, da ne dovoli delo na daljavo iz Slovenije, ker imajo nestabilne politične razmere.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

redtech ::

Pri njih je pa politika stabilna ali kako? Pri nas je največja nevarnost, da se davki lahko spremenijo čez noč po volitvah.

Zakaj mislite, da je denar bolj varen v AT, kot v NLB? >:D

c3p0 ::

CrniPanter je izjavil:


In kaj pomeni v praksi da smo med “rizicnimi” državami?
Imas kksno informacijo kaj rabis da tam odpres racun? Plus ali je mozno to narediti v anglescini, sam nimam blage o nemscini.


Osebno nisem imel problemov zaradi tega. Rabiš osebno, pa prej se zmeniš za termin.

Povprašaj, obmejne enote verjetno imajo kakega zamejskega Slovenca. V "moji" poslovalnici se jim ne sanja o Angleščini.

Kosek1 ::

Likalnik je izjavil:

Zivjo, se je glede tega kaj spremenilo...se splaca recimo vecjo kolicino denarja nesti v AT na račun in da tam leži....kot pa ce imamo na nasi NLB banki?
Katero banko v AT priporocate?

Bi sel ta teden v AT in bi sel vprasat na banko...samo ne vem na katero...


BKS.

dunda ::

Sam imam dobre izkušnje s Posojilnico - govorijo slovensko, so povsem blizu, mislim pa, da je njihova mama pred nekaj leti postala Raiffeisen.
https://www.kacnje.eu

uomostolto ::

Kaj nihče ne zna nemško?

https://www.bankenrechner.at/sparen

Tukaj je od AK "Arbeiterkammer".

jarre ::

Invictus je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Invictus je izjavil:

Slovenija je žal v EU postala rizična država tudi med multinacionalkami.

Precej firm sploh ne dovoli dela od doma iz Slovenije, ali pošiljanja opreme, službene, v Slovenijo.

Poljska, Madžarska, ter ostale vzhodne države, niso na tem seznamu...


Zakaj?

Ne bi vedel zakaj za večino firmn, vem pa za Mercedes, da ne dovoli delo na daljavo iz Slovenije, ker imajo nestabilne politične razmere.



Oprosti, toda tvoje vedenje je zelo pomanjkljivo (morda namerno?). Mercedes-Benz G GmbH, Avstrija uradno (!) dovoljuje tri dni na teden delo od doma (home office), če njihovo delovno mesto to dovoljuje. Osebno poznam 4 inženirje, tehnike v M-B G GmbH, AT, ki so Slovenci in NIKOLI (!) niso imeli problemov z delom od doma. Od Graza do Šentilja dela veliko Slovencev v podružnicah Nemških, Nizozemskih, Danskih, Švedskih,...podjetij, ki lahko delajo od doma 2 dni na teden. Povsem drugače je na Madžarskem, kjer, zaradi Orbanove vlade, lahko Madžari, zaposleni v tujini, delajo samo en (!) dan od doma.
Prosim te, da z linki pojasniš in dokažeš svojo trditev, da zaradi "nestabilnih" razmer v Sloveniji EU podjetja smatrajo Slovenijo za rizično državo. Ker, na primer: nekako namera Renaulta, da bo v Sloveniji izdeloval svoj električni avtomobil, izpodbija tvoje trditve; tudi dejstvo, da podjetje Impol iz Slovenske Bistrice še povečuje izvoz v Nemčijo; tudi dejstvo, da je določeno podjetje iz Celja pravkar v zaključni fazi podpisa pogodbe z nemškimi kupci, ki prodajajo svoje izdelke v obsegu večjem kot 10 milijard EUR; tudi dejstvo, da je nekaj (več kot 3) nemških podjetih (na primer Novem, Nemčija) prestavilo dele proizvodnje v Slovenijo, nasprotujejo tvojim trditvam. Naštel sem samo nekaj primerov, verjamem, da boš svoje trditve lahko podkrepil z dejstvi. In za to, da boš napisal dejstva...se ti v naprej zahvaljujem, Invictus.

(edit: typo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

Kosek1 ::

Gre zgolj za forumsko internetno nabijanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
80299967 (66143) Baja
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123217 (19925) M.B.
»

depoziti,varčevanje v AT

Oddelek: Loža
197240 (5951) cang
»

Pezdir mladim predlaga, da se izselijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16432773 (27966) imagodei
»

Paypal v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517556 (10645) techfreak :)

Več podobnih tem