» »

Hrup oz. igranje bobnov

Hrup oz. igranje bobnov

Marilyn ::

Pozdravljeni,
Vem, da se lahko načeloma ustvarja hrup oz. lahko si glasen do 22.00 ure. Vendar nevem kakšen je zakon v primeru, da je nad tabo poslovni prostor. Nahajam se v tro nadstropni hiši, kjer je nad menoj poslovni prostor, ki pa ni v naši lasti. Nisem še imel problemov z njimi vendar v primeru, da se pritoźijo nad hrupom... nevem kakšen naj bo moj odgovor oz. kakšne so moje in njihove pravice. Namreč igram bobne in vem da zna biti moteče za njih in pričakujem pritoźbo :) Torej, kakšen je zakon? Hvala za pomoč.

zee ::

Ne glede na zakon, je najbolje, da v casu delovnega casa stopis nadstropje vise in se predstavis ter poves, da igras bobne in se priporocis, da ti v primeru hrupa sporocijo na GSM/whatever. Lepo, vljudno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ZaphodBB ::

Pa bolje, da imaš poslovni prostor nad seboj, kot pa pod seboj :)

V vsakem primeru se pa pogovori z morebitnimi žrtvami.

MIHAc27 ::

Ok, sem bolj laik glede teh zadev, ampak moj stric je imel bobne v bloku in je lahko poslušal tudi samo preko slušalk.

ZaphodBB ::

MIHAc27 je izjavil:

Ok, sem bolj laik glede teh zadev, ampak moj stric je imel bobne v bloku in je lahko poslušal tudi samo preko slušalk.

To gre samo z elektroskimi bobni.

St235 ::

Pravno gledano:
ZJRM 8.člen
(2) Kdor z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave ali glasbila moti mir ali počitek ljudi in to ni posledica dovoljene dejavnosti, se kaznuje z globo 25.000 tolarjev.

Torej teortično lahko z uporabo bobnov kršiš ta člen. Miru z preglasno uporabo akustičnih naprav ni dovoljeno motit tudi čez dan.

Ampak pri teh stvareh je tkao, da se je vedno najboljše pogovorit. mogoče, da tvoji bobni v zgornjem štuku sploh niso moteči, ali pa se slišijo zgolj v enem prostoru in podobno.

sandmat ::

mogoče sploh nikogar ni zgoraj med 17 in 22h, ker je to izven delovnega časa za firmo, ki ima v lasti/najemu ta poslovni prostor?

najbolje je, če greš gor in se poskušaš zmenit. Druga varianta je, da si daš po stropu zvočno izolacijo, stane par eurov na meter.

Marilyn ::

zee je izjavil:

Ne glede na zakon, je najbolje, da v casu delovnega casa stopis nadstropje vise in se predstavis ter poves, da igras bobne in se priporocis, da ti v primeru hrupa sporocijo na GSM/whatever. Lepo, vljudno.

Smo se ze zmenili! Ce bo imela res "nujo" oz kaksno stranko, me bo poklicala. Drugač ju ne moti, gospod je celo rekel naj kar igram bo vsaj malo veselja v hiši. Haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

bajsibajsi ::

Ko smo imeli v 90'ih garazni bend in stalne probleme s placom za vaje, smo nekaj casa igrali v kleti hise enega clana. Bobne smo rahlo utisali z rjuhami in oblekami (npr. v kotel smo natlacili par cunj, dolocene pa pokrili), da smo delno pridusili zvok. Seveda se je posledicno mocno zmanjsala tudi kvaliteta zvoka. Vendar glede na zvrst (rocknroll/hc/punk) takrat niti ni bilo toliko pomembno. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odbojka in navijanje

Oddelek: Loža
364309 (2800) Cruz
»

Sušilni stroj - počen boben

Oddelek: Loža
276256 (5360) jan_g
»

Laserski tiskalnik za v pisarno?

Oddelek: Kaj kupiti
274184 (3710) barakus
»

Pravni nasvet - hrup v večstanovanjski hiši

Oddelek: Loža
316836 (109) Pyr0Beast
»

Pravniški nasvet - bobni

Oddelek: Loža
336503 (5454) ponnncho

Več podobnih tem