» »

Pregrevanje procesorja

Pregrevanje procesorja

deejay2 ::

A se komu sanja, zakaj se mi temperature procesorja dvignejo tako visoko (poglejte sliko), pa čeprav ventilator na procesorju normalno deluje?

Včeraj mi je garancija pri računalniku potekla, zato sem ga odprl in spucal prah v njem. Vzel sem tudi dol ventilator od procesorja in spucal tudi njega. Ko sem ga dal nazaj gor mi najprej računalnik ni delal. Nakar sem ventilator še enkrat vzel dol in ga še malo spihal, no potem je pa zadeva delovala. Samo sedaj pa opažam, da imam nenormalno visoke temperature. Se mi je pa par dni nazaj računalnik kar naenkrat sam od sebe resetiral v času, ko je zunaj nekaj malega grmelo. Mi je pa čudno, da se je računalnik resetiral takrat, kajti strela ni udarila blizu mojega doma, obenem pa imam računalnik priklopljen tudi v vtičnico s prenapetostno zaščito.

http://imageshack.us/photo/my-images/80...

matejmesar ::

Ali si odstranil ventilator, ali ventilator+hladilnik?

deejay2 ::

Oboje. Izgleda, kot da sta skupaj pritrjena.

popster ::

lahko se ni pasta dobro primla, preveri ce se pregreva pri 100% z mrežnim računanjem..

matejmesar ::

Torej, ko si sestavil nazaj, si termalno pasto med hladilnikom in procesorjem očistil in nanesel svežo?

Vkolikor to nisi, je tukaj tvoj problem.

LPM

deejay2 ::

Ne, nobene paste nisem dajal nazaj. Samo spihal sem še malo prahu iznad procesorja in oboje nazaj pritrdil.

Moram kupit to pasto? Predvidevam, da se jo nanese v okolico procesorja (plastični del), da se hladilnik na ta del nato dobro sprime.

@popster ne vem, kje na tej strani naj to preverim.

matejmesar ::

Nikakor v okolici procesorja... Namažeš kovinski pokrovček procesorja, torej tisti del, ki nalega na hladilnik. Torej le tam, kjer se stikata dve kovinski ploskvi.

LPM

deejay2 ::

Aha, torej sredinski del procesorja. Kje se te paste sploh kupi? Kak Big Bang ali Merkur upam, da jo imata.

matejmesar ::

Kupi se v vsaki trgovini z računalniško robo. Običajno so zraven tudi navodila za nanos.. drugače pa je tudi na netu ogromno vodičev, ki si jih prej preberi/preglej

deejay2 ::

Okj, hvala!

Wisse ::

Ne pozabi prej očistiti obeh naležnih ploskvev (CPU in hladilnik).

Zelo pomembno je, da ne mažeš termalne paste, kot bi mazal majonezo na kruh. Na sredino pokrovčka procesorja naneseš približno za zrno graha paste in čez lepo pritisneš hladilnik.

Ne dviguj hladilnika, da bi preveril, če je pasta dobro razmazana! Če to narediš, vse skupaj ponovno očisti in ponovi vajo.

Skoraj zagotovo ti ne bo potrebno iztisniti vse vsebine tube oz. inekcije termalne paste na procesor. Ne pretiravaj s količino! Nekatere paste so prevodne in lahko v okolici procesorja povzročijo kratek stik, če si nenormalno radodaren z nanosom.

Malo za občutek:


Jedro procesorja se nahaja pod sredino pokrovčka zato paste ni potrebno razmazati od roba do roba. Veliko bolj pomembno je, da v stiku ni zraka, ki je dober toplotni izolator.

šernk ::

Skoraj zagotovo ti ne bo potrebno iztisniti vse vsebine tube oz. inekcije termalne paste na procesor.


se spomnim, da ko sem jo prvič kupoval v compshopu me tip vpraša veliko ali malo inekcijo...jst za koliko je katera, pa reče da mala je za 1x namazat na procesor, oky vzamem malo in sem jo imel za ene 2 grafični in 5 procesorjev :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

deejay2 ::

Evo opravljeno. Temperature, ki jih sedaj kaže SpeedFan so takšne, kot morajo biti. Sem naredil približno tako, kot je rekel Wisse, čeprav tvojega posta nisem videl. Za približno grah paste sem dal na sredino procesorja, malenkost pa še blizu te sredine.

filip007 ::

V Biosu lahko še nastaviš, da CPU začne pozneje hladit pri okoli 44C, bo dosti tišji kot pa pri 2200RPM. 1900RPM je nekje optimalno...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Brias ::

clovek, se vedno se ti prevec greje sploh za ta RPM ...


jaz mam isti processor, stock ohisje od hp dc7100, stock vent od hp dc7600, en vent zraven proca da vlece ven na 600rpm, plato od hp dc7700, silent cell 4850 gigabajtko ( 100% pasivno ) in enermax liberty 500w napajalnik ...

se cable managnenta nimam ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Brias ::

clovek, se vedno se ti prevec greje sploh za ta RPM ...


jaz mam isti processor, stock ohisje od hp dc7100, stock vent od hp dc7600, en vent zraven proca da vlece ven na 1200rpm, plato od hp dc7700, silent cell 4850 gigabajtko ( 100% pasivno ) in enermax liberty 500w napajalnik ...

se cable managnenta nimam ... :)




admini: resnicno mi je zal za doublepost ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

dzinks63 ::

Doble post lahko sam pobrišeš, editiraj post, go popolnoma zradiraj in pritisni pošlji, post bo ratal pinki barve, torej bo zbrisan enako, kot če ti ga pobriše moderator.

Blinder ::

33-38 °C @fullspeed praktično, sej to je kr normalno!?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

šernk ::

Med 34 in 38 °C ni bistvene razlike...kakšno stopinjo lahko doda termalna pasta, ostalo pa pripomore temperatura sobe kjer je računalnik. Če imaš v sobi 25 stopinj bo težko hladilo pod 40 ker nima s čim.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

senzor za temperaturo od cpu je pokvarjen! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
647196 (5359) ziga1990
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578182 (7001) Pro_moted
»

prenosnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
441343 (874) solatko
»

Preglasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
434159 (3683) mersault

Več podobnih tem