» »

ugašanje računalnika

ugašanje računalnika

Dawnfall ::

Lp!

Imam sledeč problem. Računalnik se vsake toliko(včasih na par dni,včasih 3x na dan) sam od sebe resetira(kot da za sekundo zmanjka elektrike),včasih samo zgine zaslon(v ozadju računalnik za nekaj sekund še deluje...sodeč po naprimer predvanjaju filma...potem se tudi ta sesuje) in nabije mi ventilatorje na grafični... kolikor sem pregledal po internetu je to lahko grafična, napajalnik,matična.

Vendar nič od tega ni logično.Če bi bila vedno grafična potem bi vedno nabilo ventilatorje(pa jih ne)+ko gledam temperature so vse znotraj normalnih me,nikoli nisem zaznal kakrsnihkoli odstopanj in tudi performance je tak kot vedno.Pa tudi problemi se skoraj nikoli niso zgodili ob hudih naporih grafične,običajno le ob normalnem brskanju po netu ali podobno ko so temperture okoli 40 C

napajalnik mi je nabolj sumljiv vendar zakaj bi se vključili ventilatorji na grafični?!?
matična?!?
morda celo slabi windowsi(virus?!?)?!?

ASUS P7P55D-e matična
i7 860 proc
Radeon Saphire H6870 grafa
TX 650W PSU napajalnik
win7

če kdo ki se spozna ve kako najbolje preverit kje je težava bi bil zelo hvaležen... hvala

BALAST ::

Kaj točno to pomeni v ozadju računalnik za nekaj sekund še deluje?

Si že sprobal povišati napajalno napetost v BIOS za procesor ali pomnilnik?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Dawnfall ::

Npr... gledas film...naenkrat ekran postane črn(na monitorju napise da ni povezave) se vedno se pa slisi zvok od filma za nekaj casa(za tem pa tudi ta preneha oz. zatrokira), vendar računalnik deluje se naprej(in ventilatorji od grafične se vrtijo na 100%) V drugem primeru pa pac se racunalnik v trenutku restarta (ugasne se vse) in računalnik se ponovno zažene

ne nism nič štimal BIOS ...kok pa bi moral dat...samo a ni čudno,ker imam stroj že 1,5 let in do sedaj je vse delovalo o.k.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen računalnik na Windows 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
5966 (911) jb_j
»

Crknil napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
485195 (3575) Marko86
»

PC se po par sekundah starta nepričakovano ugasne

Oddelek: Strojna oprema
422974 (2236) suhi
»

Računalnik je kar naenkrat crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
345717 (4734) solatko
»

Je šla grafična ali napajalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
371769 (1304) _Denny_

Več podobnih tem