» »

kateri gsm?

kateri gsm?

orhideja12 ::

Po zadnjem večjem nakupu sem ugotovila, da je ta stran polna prijaznih ljudi, ki so pripravljeni pomagati :) Zato sem pred nakupom novega gsm obračam spet na vas, tokrat PRED nakupom :)
Zanima me touch gsm z zelo dobrim GPS (takim, kot ga ima nokia C5), čim boljšo baterijo, wi-fi, bluetooth, čim večji zaslon, dovolj dober fotoaparat, e-poštni odjemalec. V prvi vrsti bi potrebovala gsm za telefoniranje, sms, mms in gps navigacijo.
O pametnem gsm razmišljam zato, ker baje je doba garminov že malo pase, mi pa trenutzno rabimo dobro GPS navigacijo.
Kak namig, kateri gsm bi mi za malo denarja nudil to, kar bi želela imeti?
Hvala za odgovore!

VelikiTun ::

Definiraj, kaj zate pomeni malo denarja.

orhideja12 ::

aha, max do 200eur, to je sicer že kar precej ampak za manj je pa malo manj upanja, da bi se kaj dobilo, verjetno.

SLO_Matej ::

Če hočeš še brezplačno navigacijo, potem kar vzemi cenejšo Lumio 710, ki se ponaša tudi z odličnim Windows Phone OS. V prosti prodaji sicer stane nekaj manj kot 300€, vendar jo lahko vzameš tudi z naročnino pri Mobitelu ali Si.mobilu.

martincek1 ::

Okej vem da si napisala novo, ampak recimo:

Samsung Omnia 7 - na bolhi lahko dobiš če malo spremljaš/se spogajaš za 220€ skoraj nov aparat.
- glede GPS-a nimam izkušenj, ampak sklepam da dela enako dobro kot na Nokiah (sklepam po drugim Samsung napravah)
- baterija zdrži 2 dni, če nisi na internetu in izklapljaš stvari ki jih ne uporabljaš (več kot to ti tako noben telefon ne bo zdržal)
- wi-fi bluetooth tako kot treba(moraš pa vedeti da bluetooth na WP7 ni za prenašanje datotek iz tlefona na telefon! ampak samo za povezavo z drugimi napravami)
- zaslon ogromen in odlične kvalitete
- fotoaparat kul, e-poštni odjemalec tudi

V glavnem mislim da je to top nakup, telefon dela tako kot je treba, je simpl za upravljanje.


lp

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ravno sem bral opis od HTC One V. Sicer je za 120 EUR (330 EUR v prosti) nad tvojim budgetom ampak je po prebranem v tem trenutku eden najboljših price/performance telefonov.

Velik ekran dobre ločljivosti, solidna baterija, dober 5Mpix autofocus fotkič s 720p video snemanjem, 1GHz procesor, 512MB RAMa, Adreno 205 grafični čip (tole troje pomeni, da bo deloval zelo gladko). Pa zraven GPS funkcije dobiš še brezplačne mape, ki jih delata TomTom in Route66, kar je bolje kot Google maps, ker ti ne žre podatkovnega dela, ko brskaš po zemljevidu (glasovna navigacija je plačljiva, 40 EUR za doživljensko uporabo). Če sem iskren me blazno srbijo prsti zanj, škoda edino, da ni v beli barvi. Sem se kar navezal na svojega belega Wildfireja, ki izgleda v tej barvi prav luštno. Aja pa že tovarniško pride z Androidom 4.0.

Druga opcija je tud Samsung Nexus S za 270 EUR. Sicer je mal starejši model ampak za moje pojme še vedno precej dobra mašinca s solidno strojno opremo in ok ceno.

Tretja opcija pa Nokia Lumia 710 ali pa Nokia N8. Prva z Windows in druga s Symbian. Če si ljubiteljica Nokia aparatov oz ti je navigacija primarnega pomena. Oba sta okoli 300 EUR.

Za okoli 200 EUR pa ni neke blazne izbire. Imaš HTC Wildfire S ali pa Samsung Galaxy Ace. V igri je lahko še Nokia 700 za 220 EUR ampak ti jo odsvetujem za ta denar. Sta zgornja dva bistveno boljša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SLO_Matej ::

martincek1 je izjavil:

Samsung Omnia 7 - na bolhi lahko dobiš če malo spremljaš/se spogajaš za 220€ skoraj nov aparat.

Ja, Omnia 7 je tudi zelo dober in kakovosten (vrhunski Super AMOLED, kovinsko ohišje, dober zvočnik ...) Windows Phone. Če seveda pridejo v poštev tudi rabljeni telefoni. Morda pa se v tujini dobi še kje novo Omnio 7?

Sicer pa imajo pri Mobitelu tudi njeno naslednico Omnio W, ki pa je sicer tudi nekoliko dražja - cena se giblje okoli 300€. Ima pa nekoliko zmogljivejši procesor od Omnie 7 (vendar WP7 tako ali tako lepo deluje na vseh telefonih, ne glede na strojno opremo - minimalne zahteve) in malo manjši 3,7" Super AMOLED zaslon. Vendar bi bilo potem potrebno dobiti še kakšno offline navigacijo, npr. Navigon Europe ali Navigation Europe, vendar zadeva spet ni zastonj. No, se da tudi urediti, da je. >:D

Tako, da ja - kar se strojne opreme tiče mislim, da sta Omnii boljša izbira od Lumie 710 že zaradi boljšega zaslona. :)

RejZoR je izjavil:

Ravno sem bral opis od HTC One V. Sicer je za 120 EUR (330 EUR v prosti) nad tvojim budgetom ampak je po prebranem v tem trenutku eden najboljših price/performance telefonov.

Velik ekran dobre ločljivosti, solidna baterija, dober 5Mpix autofocus fotkič s 720p video snemanjem, 1GHz procesor, 512MB RAMa, Adreno 205 grafični čip (tole troje pomeni, da bo deloval zelo gladko). Pa zraven GPS funkcije dobiš še brezplačne mape, ki jih delata TomTom in Route66, kar je bolje kot Google maps, ker ti ne žre podatkovnega dela, ko brskaš po zemljevidu (glasovna navigacija je plačljiva, 40 EUR za doživljensko uporabo). Če sem iskren me blazno srbijo prsti zanj, škoda edino, da ni v beli barvi. Sem se kar navezal na svojega belega Wildfireja, ki izgleda v tej barvi prav luštno. Aja pa že tovarniško pride z Androidom 4.0.

Res ne vem v čem je One V v prednosti pred katerim Windows Phonom - npr. Lumio 710, kjer poleg dobiš tudi brezplačno offline navugacijo Nokia Drive, za katero se ve da ni slaba. Lumia 710 ima še zmogljivejši procesor, večji pomnilnik, velika sta oba enako 3,7" (torej ne spadata med večje telefone), kakšnih drugih razlik pa tudi ni. Kako gladko bo One V deloval z Androidom, na še malo slabši opremi, kot Windows Phone 7 na še malenkost zmogljivejši, katerega delovanje je že pregovorno hitro in tekoče, res ne vem. :) Sem 100%, da bosta Lumia 710 ali pa Omnia W (s praktično istim procesorjem in grafičnim čipom), ki se ju v Sloveniji že lahko kupi pri operaterjih, delovali še bistveno bolj gladko in tekoče. ;) Lumia 710 pa je na voljo tudi v beli barvi, poleg črne, z možnostjo menjavanja zadnjih pokrovčkov za raznobarvne. :)

orhideja12 ::

Hvala za vse odgovore. Mislim, da sem včeraj v Mobbitel centru videla najnovejšo Nokio, Lumio, pa moram priznati, da mi windows način na telefonu ni všeč.
Všeč so mi samsungi, ampak ne vem, če je tako dobra GPS navigacija kot pri sedanji nokii C5. Mogoče niti še ne bi bilo treba menjati C5, če bi znala urediti, da bi bili zemljevidi v tujini dostopni. Mogoče imam kaj narobe nastavljeno, ampak vedno, ko želim uporabiti navigacijo v tujini, zahteva prenos podatkov, kar pa v tujini ni tako poceni :( V Slo dela super.
Tudi ne vem, kje se vidi, katere zemljevide imam na nokii naložene.
Trenutno nisem v taki fin. situaciji, da bi posegala po predlaganih pametnih telefonih...če bi znala izbrskati iz C5 vso navigacijo, bi tudi potrpela z njo še nekaj časa, čeprav je zaslon majhen.
Kak poznavalec C5?
LP!

RejZoR ::

SLO Matej, vsakemu svoje. Sam sem se malo igral z Omnio, ki je imela gor tanova Polkna, pa mi ni bila všeč. Sej ni bil slab telefon ampak mi pač me ni neki navdušil. Nekako mi je Android boljša zadeva.
Kar pa se Lumie tiče pa je samo razlika v strojni opremi. OS je še vedno isti. Tko da vsaj pri meni bi zarad tega spet nanjo gledal z rezervo. Zato mi je One V nekak boljši.

Drugače pa moraš pri Nokii C5 mape naložit preden greš v tujino, drugače ti bo kot si rekla telefon hotel prenesti manjkajoče mape preko podatkovne povezave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SLO_Matej ::

Ja, Metro vmesnik na Windows Phonu je res drugačen od drugih in prav je tako. Zadeva je zasnovana kot enostaven, pregleden in hiter vmesnik. Imaš pa vse stvari razdeljene v hube (People, Messaging, Pictures, Office, Games oz. Xbox LIVE hub ...). Praktično karkoli, tudi iz drugih aplikacij pa lahko pripneš na Start zaslon in ploščice tam tudi poljubno razporejaš. V bistvu ti te ploščice oz. Live tilesi takoj nudijo zate najpomembnejše informacije. :)

Ja, WP7 je sistem, ki je nekako preoblikoval pametne telefone in smernice začrtal na novo. Enim je všeč, drugim pač ne, kot vsaka stvar.

RejZoR, to da je sistem povsod enak je kvečjemu prednost - redne posodobitve npr., potem tudi uporabniki so takega vmesnika že navajeni, tudi če zamenjajo samo proizvajalca naprave itd. :)

orhideja12 ::

vse karte za evropo imam naložene, zaradi teh zemljevidov sem tudi kupila večjo kartico, da sem lahko spravila vse gor. Pa mi vseeno ne dela :(

orhideja12 ::

prišla sem do ugotovitve, da ne bom nič menjala!
Kar je bolje od C5 je predrago, C5 ima vse kar potrebujem, samo ugotoviti moram, kako v tujini do zemljevidov brez povezave.
Hvala, da ste mi pomagali do te moje odločitve :)
LP!

fantasycamp ::

kupujem nov mobi mi je šel ekran na zdajšnjem.

Rang okoli 100€
-Zdrži dolgo brez polnjenja

-Se z lahkoto tipka, imam večje roke tako da kaki qwery blackberry varijante odpadejo, zadanem dve tipke naenkrat.

nekaj v tem stilu

http://www.bigbang.si/gsm-telefoni/gsm-...

http://www.ebay.de/itm/Sony-Ericsson-Xp...

http://www.bigbang.si/gsm-telefoni/gsm-...

http://www.bigbang.si/gsm-telefoni/gsm-...

Ima kdo še kak predlog?

puginho ::

Vse od spodaj naštetih je bolj bogo, pa eni imajo ful male ekrane. Nimaš kake variante da pri operateru vzameš na vezavo pa dobiš lahko dosti boljši tel. za malo več, enih 150 €. Kaka sony xperia j pri mobitelu, desire x pri simobilu...

Hayabusa ::

"Zdrži dolgo brez polnjenja" in android v istem stavku je protislovje.

Od teh vzemi prestigio 3500DUO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

fantasycamp ::

Hayabusa je izjavil:

"Zdrži dolgo brez polnjenja" in android v istem stavku je protislovje.

Od teh vzemi prestigio 3500DUO.


sam ta ma tud android ane...

Hayabusa ::

Saj sem napisal "Od teh".

;-) ::

Do 200€ bi jaz vzel iphona 4 iz bolhe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513899 (10209) Leko
»

Kateri mobitel za cca. 200EUR na Orto Smart ali Mingl 17

Oddelek: Kaj kupiti
232837 (2385) Wofk
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028574 (22737) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421132 (18487) Tilen

Več podobnih tem