» »

Razvijanje digitalnih fotografij (Kje?)

Razvijanje digitalnih fotografij (Kje?)

Krusell ::

Pozdravljeni!

Rad bi razvil zajeten kup slik, vendar se zaradi skoposti informacij ne morem odločiti katerega ponudnika bi izbral. Razviti bi jih dal preko spleta,
predvsem bi rad, da bi bile razvite kvalitetno, cena fotografij je na drugem mestu (zato Pošta Slovenije, CEWE, Bigbang ipd. ne pride v poštev).

Mogoče kdo pozna ali ima dobre izkušnje s kakšnim fotostudiem? Zankrat kar sem prečekiral po internetu so glavi ponudniki Digifot, Foto Asja in Foto Tabor.

Komentarji zaželeni.
LP, T.

klemenSLO ::

Daj pobrskaj po straneh mojega mikra ali pa monitorja. NE vem kateri mesec leta 2011.Nekje je bil objavljen test saj 15 ponudnikov.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

johan11 ::

Jaz imam dobre izkušnje s firmo Foto format Ljubljana. Lahko pa bi seveda testiral posamezne ponudnike in jim poslal n.pr. po 10 slik v razvijanje nakar bi se odločil.Seveda se moraš dogovoriti o morebitnem popustu če imaš dejansko zajeten kup slik za razvijanje.

Pithlit ::

I'm a KISS kinda gal.

Ali poščljem na mixilab ali pa oddam na pošto. Slikce so hitro narejene. Koliko so 'kakovostne' ne vem... vendar pa so za mojo privat uporabo povsem zadovoljive in primerne (nisem nek foto manijak). Pa cene so normalne (za razliko od 'lokalnih' razvijalcev). Zajebal mi naročila še niso.

Je pa res da jih dam ponavadi razvijat kar v 'bulk'. Po kakih 200-250. Pa tudi več.
Life is as complicated as we make it...

blackbfm ::

Digitalnih slik nimaš kaj razvijat ampak jih printaš. Samo vprašanje kdo ima dober printer. Sigurno pa vsak dela s čim nižjimi stroški, kvaliteta gor dol.

s1m0n ::

Osebno sem že dal tiskat na kar veliko koncih!
Mixilab ni slab ni pa najboljši...

Pri mixiju natisnil že čez 1000 fotografij zaenkrat samo ena komplikacija, ki pa je ni bilo problem razrešit!

SkyEye90 ::

Sam sem vedno pošiljal v Mixilab in bil zadovoljen, nobenih komplikacij, so hitri in naredijo dobro.

tomaz- ::

najbolj zadovoljen s Cyber HP v Cityparku Lj. Mislim da so bili tudi eni boljših po kakovosti na "testih "

Tac20 ::

blackbfm je izjavil:

Digitalnih slik nimaš kaj razvijat ampak jih printaš. Samo vprašanje kdo ima dober printer. Sigurno pa vsak dela s čim nižjimi stroški, kvaliteta gor dol.


Tudi digitalne fotografije se dejansko razvijajo na razvijalki, samo izvor - fotografija je digitalna.

blackbfm ::

Še enkrat si preberi kakšno neumnost si napisal.

Tac20 ::

Kakšno neumnost pa sm napisal, digitalna osvetljevalka je, laserji osvetlijo na foto papir in fotografija se razvije(kemikalije - razvijalec, fiksir itd.), očitno ti pišeš neumnosti.

Zelnick ::

Ma Tac20 prav. Stric je imel mašino za filme razvijat in ko je bil čas za digitalno je samo lasersko glavo dokupil. Vse ostalo je isto (no računalnik si rabo zraven). V bistvu si lahko menjal glavo v 1minuti.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

mat xxl ::

Samo res mi ni jasno, kako bi se digitalno zapisana slika razvijala ??? Morda sem ne veden, ker včasih so se res razvijali stari klasični filmi, da bi pa digitalni zapis razvijal in na kaj in kako pa prvič slišim ???

Tac20 ::

Fizična fotografija za v roko prjet se razvija a ne, namesto da se presvetli/osvetli film na fotografski papir (kot v časih analogne fotografije), je pač digitalna tehnologija, ki preko laserja zapiše informacijo iz digitalne fotografije na fotografski papir, isto kot včasih ko si za to "informacijo" potreboval film, skozi katerega je svetloba padla na fotoapapir pri razvijanju.

Ziga Dolhar ::

Razvijanje filma je nekaj drugega kot osvetlitev ["razvijanje"] na papir.
https://dolhar.si/

SkyEye90 ::

Kot jaz vem se je 'razvijanje' včasih reklo, ko si namakal film v razvijalec, da se je razvil, dobil si film s sličicami.
Naslednja stopnja pa je bila 'osvetljevanje', kjer si skozi prej razvit film osvetljeval papir.
Tako da tistega razvijanja danes sigurno ni. Kako pa se reče printanju na papir, lahko je to tiskanje, printanje, karkoli, vendar mislim da razvijanje ni. Če pa je, pa ne pomeni to, kar je včasih.

Tac20 ::

Noben ni govoril o nobenemu razvijanju filma, tudi dandanes se npr. analogni film razvije, se ga poskenira in nato digitalno spet prek laserja osvetli na foto papir.

Govoril smo razvijanju fotografije, skratka fotografija nastane po "klasičnem" fotografskem postopku in se NE tiska (v smislu inkjet itd), uporabi se PRAVI FOTO PAPIR in se razvije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

antonhac ::

Ali lahko da kdo link do kakšne "digitalne povečevalke".
Hvala!

Invictus ::

blackbfm je izjavil:

Digitalnih slik nimaš kaj razvijat ampak jih printaš. Samo vprašanje kdo ima dober printer. Sigurno pa vsak dela s čim nižjimi stroški, kvaliteta gor dol.


Dolgoročno je bolj kvalitetno in cenejše če jih daš razviti ...

Dober tiskalnik stane cel kup denarja, poleg tega tudi barve in papir niso poceni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lambda ::

Fotoformat je dober, ampak tudi drag. Kvaliteta pri fotoplusu (ko sem dal isti testni komplet slik v oba) je bila pa za moje oko zelo primerljiva (medtem, ko z nekim tretjim foto studiem pri istem kompletu slik nisem bil zadovoljen), cena je pa precej nižja.

Brainstorm ::

Kater foto studio bi kaj priporočili, da imajo solidno ceno za dobro kvaliteto.

dottor ::

Sam sem že par krat dal razbit digitalne slike v Muller. Slike na kjuček, 2 klika in jih čez par dni imaš doma. Enostavno in kar poceni. Nad kvaliteto nimam pripomb. Razvijal sem standardne formate ter tudi večje formate. Pri vseh je slika kvalitetna.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Brainstorm ::

Kakšno kvaliteto pa ima kaj http://www.foto-gm.si/cenik.html ker vidim, da je cena nad 250 fotografij komaj 7 centov, je kdo razvijal tam?

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

jaz sem ponavadi poslal v Spar razviti...pa se je nekaj podražalo..pa prej v DM pa je tudi se podražalo...kateri je trenutno najcenejši?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MadMax ::

Pred leti sem dajal (prek neta pošiljal) razvijat v DT Foto na Dolenjski v LJ.
Cena je bila takrat med ugodnejšimi (če ne celo najugodnješa), glede kvalitete pa so se razlikovali predvsem tako, da na njihovih slikah ni bilo smeti. Pri površnem gledanju sicer večini neopazno, ob podrobnejšem pogledu na sliko pa za nekoga nezanemarljiv detajl.
Morda bi se splačalo preverit, kako je s tem danes.
Če ima kdo kak svež info se priporočam, se je tudi meni že nabral zajeten kup za razvit.

Za psihopate pa obstaja tudi možnost izdelave brez korekcij, kjer je skorajda vse prepuščeno naročniku. Detajle tisti, ki se tega poslužujejo, poznajo. Navadnemu smrtniku pa razlika v 95% ne bo vidna, oziroma avtomatska korekcija še popravi marsikatero neumnost fotografa.

In ja, tudi digitalne slike se razvijajo. Le proces je dodelan, da ni več obešanja slik kot perila na špago...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Umiranje" analognih fotoaparatov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
798840 (6159) Matev
»

Razvijanje digitalnih fotografij

Oddelek: Kaj kupiti
204923 (4408) Mr_Globus
»

Razvijanje digitalnih fotografij ???

Oddelek: Zvok in slika
188921 (8324) Tigorsami
»

Dig. fotografija na foto papir -> Koliko max. V׊?

Oddelek: Zvok in slika
51237 (1102) bastadu
»

Fotografi

Oddelek: Loža
161189 (1024) AlchemY

Več podobnih tem