» »

Razvijanje digitalnih fotografij

Razvijanje digitalnih fotografij

N-E-O ::

Kje se jih najbolj splača razvijati? Kakšen dober spleten naslov? Koliko je optimalna cena na fotografijo?
Skratka potrebujem nekaj informacij.
Follow the white rabbit.

MaCoFaCo ::

Glicerin ::

OOTBOXZY ::

Da se prikljucim z podobnim vprasanjem. Kje se da poceni digitalizirati filme (negativ na CD). Imam namrec priblizno 40 filmov, ki bi jih spravil na CD-je, vendar zadeva pride precej $. Kvaliteta pa mora biti taka, da se se vedno da narediti navadno sliko na papir.
LP

OOTBO XZY

N-E-O ::

Kakšne so pa kaj izkušnje z razvijanjem slik preko interneta? Je kvaliteteta dobra? Razvil bi namreč rad veliko slik in nočem dobit nekega zmazka.
Follow the white rabbit.

Smorny ::

Meni se zdi najugodneje razvijanje preko DM. Sliko pošlješ preko programa in spleta in čez 2 dni lahko dvigneš slike v katerikoli poslovalnici po Sloveniji - torej brez poštnine! Cena 10*14 slike je 25 sit.

Edit: kaliteta pred 4 meseci je bila boljša. Verjetno so pojačali kapacitete s kakimi X foto studiji, vendar še zadovoljiva. Papir je Kodakov Royal.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()

N-E-O ::

A niso obične slike ponavadi formata 10*15 cm? Na ceniku DM namreč razvijanje digitalnih fotografij v formatu 10*15 ni mogoče ( klik).
Albumi so namreč prirejeni za slike formata 10*15.
Follow the white rabbit.

Smorny ::

Slike iz klasičnih 35mm filmov so ponavadi res v razmerju 2:3 (kodak in ostali so tudi imeli neke panoramske formate). Digitalni fotoaparati pa so prilagojeni prikazovanju na monitorjih, projektorjih, televizorjih... ki imajo razmerje 3:4. Temu se je prilagodilo tudi razvijanje slik. Ponavadi se razvijajo na običajen 10*15 papir in se bela robova odrežeta, lahko pa ostane 10*15 format in manjka spodaj in zgoraj nekaj slike. Zato je dobro, da točno veš kaki format boš dal razviti in ali bodo slučajno slike spodaj in zgoraj odrezane.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Meamoto ::

Hm, če lahko izkoristim temo, kdo ve, kje v Sloveniji se da dobiti največji format razvijanja digitalnih fotografij? (pa ne mi z tiskarnami, prosim..)

Ciljam pa na format cca. 60x80cm..

Glicerin ::

Ciljam pa na format cca. 60x80cm..

če že ti bo uspelo naredit tako sliko bo slika kockasta, dobro sliko digitalnega fotoaparata z 5m pixli lahko narediš sliko dobre kvalitete v velikosi formata A4

Meamoto ::

Glicerin, sem že poizkušal, in slika pri 6mp ne pride niti malo kockasta.

Ampak na žalost sem imel priliko izkoristiti plotter samo za eno fotko, rabil pa bi jih par več.

bauci ::

Za "normalnega " uporabnika je foto Asja Novo mesto (in okolica) najcenejša varianta in slike so OK. Cena za 15x10 je SAMO 19 SIT.
lp Bauci

N-E-O ::

Ali pri nakupu slik preko interneta tudi pošta kaj zaračuna? Namreč imam izkušnjo, da sem naročil neke majice (sicer iz Kanade) in je na strani pisalo, da je v ceno že vključeno pošiljanje paketa ter dostava... vendar mi je poštar pri oddaji paketa pokazal surov račun za 4900 sit za dostavo... nisem si mogel kaj, sem pač plačal...
res da je to slovenija pa vendar.. v ceniku na strani www.efoto.si piše takole:

CENE ZA DOSTAVO NA DOM

- paketi mase do 2 Kg 348,00 SIT + 170 SIT provizija za plačilni promet

Je to torej končna dostavna cena, ali pošta še kaj zaračuna?
Follow the white rabbit.

marnit ::

To je vsa poštnina imo.

NURS ::

ena možnost je Foto Tabor. sicer malo višje cene samo je kvaliteta zelo dobra. Prav tako s ejih lahko prevzame v kateri izmed njihovih poslovalnic ali pa ti pošljejo po pošti

Brainstorm ::

Kaj pa na enaA nardijo lepe slike, v kater studio jih kaj pošljejo, sami jih ziher ne printajo.

Kaj pa Foto GM kake slike pa kaj pri njem nardijo, ker mislim da pošta slovenije tut njemu da razvijat sam da je prek pošte slika 10 sit dražja kot direkt pri foto GM.

Alec999 ::

Foto GM je super, uporabljam od vsega zacetka, cene so pa tud nizke. Tko da zaenkrat se nc slabga :D

Lp,
Alec999

bzp ::

Bahula ::

Jaz jih pošiljam razvijat na DigiFot
Intel C2D E6400, P5W DH Deluxe, 2x512 MB DDR2 800Mhz GOODRAM pro,
HITACHI 250 GB SATA2, GIGABYTE 7800GT, ENERMAX Liberty 620W, ...

TylerDurden ::

Enaa jih pošilja v digifot, tako da je to en in isti laboratorij. Foto asja reže robove. efoto od webteha je kar v redu.
Let\'s make some soap ...

Mr_Globus ::

Kakšna je situacija trenutno? Ima Foto GM še vedno kvalitetne fotke?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvijanje digitalnih fotografij (Kje?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
2411206 (4419) MadMax
»

Kater ponudnik za razvijanje slik

Oddelek: Kaj kupiti
52008 (1925) gafo
»

Kje razvijate fotke?

Oddelek: Zvok in slika
142552 (2199) Pyr0Beast
»

Izgubljeni podatki na (foto) spominski kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
154249 (3960) sneguljka1
»

Razvijanje digitalnih fotografij ???

Oddelek: Zvok in slika
188924 (8327) Tigorsami

Več podobnih tem