» »

Dinokomp dostava!

Dinokomp dostava!

1
2
»

BlaY0 ::

Ne bom ;)

RejZoR ::

Dr_M je izjavil:

Dinokomp ma cenejse samo graficne kartice, ostalo pa lahko najdes po enakih oz nizjih cenah drugje. Vcasih je imel vsaj prednost pri kaksni eksotiki, ampak vidim, da ni vec tega.


Tud SSD (Crucial M4) sem ob času nakupa dobil skoraj po nemških cenah. Pri nas ga nobena štacuna ni imela po tolk nizki ceni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Se strinjam, ima svoje momente, ce imas sreco :)

kmetek ::

Normalno če vse dobi iz tujine ali vozi tedensko iz Usterajh :)

BlaY0 ::

Saj jaz sem dal primer, kjer je imel artikel relativno ugodno ceno glede na tujino, ko pa sem prištel poštnino je bilo pa konec veselja, tako da sem pač prek Amazona vzel kjer je EU-wide poštnina malenkost dražja od naše lokalne.

RejZoR ::

Jah kakorkoli že, cene ima dobre, všeč mi je njihova fleksibilnost in odnos do strank. Vse premal firm zna to cenit in izvajat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

Fleksibilnost je zame tudi to, da lokalni trgovec non-stop spremlja cene v tujini in se ne zanaša (po liniji najmanjšega odpora) samo na priporočene cene "uvoznika".

mihec87 ::

kmetek je izjavil:

Normalno če vse dobi iz tujine ali vozi tedensko iz Usterajh :)


Ne bo držalo za vse-za večino pa to pa res..

KTr1sk ::

BlaY0 je izjavil:

Saj jaz sem dal primer, kjer je imel artikel relativno ugodno ceno glede na tujino, ko pa sem prištel poštnino je bilo pa konec veselja, tako da sem pač prek Amazona vzel kjer je EU-wide poštnina malenkost dražja od naše lokalne.

Ja pri meni je enako gledam ugodno ceno, prištejem poštnino..ni več ugodno..je ceneje iz tujine s poštnino skupaj, drugače pa je dinokomp zame osebno zelo vredu trgovino, sem že kupoval in reklamiral izdelek in ni bilo težav, dobil nov izdelek in nič bilo kompliciranja.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

fosil ::

BlaY0 je izjavil:

Fleksibilnost je zame tudi to, da lokalni trgovec non-stop spremlja cene v tujini in se ne zanaša (po liniji najmanjšega odpora) samo na priporočene cene "uvoznika".

Še vedno ne razumeš.
In kaj mu pomaga tako spremljanje cen?
On dobi zadevo po določeni ceni in pod to ceno ne more it, tudi če je v tujini ceneje.
Ti očitno živiš v iluziji da imajo naše spletne trgovine 50% maržo in veliko prostora za manevriranje.
Realnost je precej drugačna.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

RejZoR ::

S fleksibilnostjo sem imel bolj v mislih to, da se mi oni brez kompliciranja prilagajajo če slučajno spremenim naročilo al pa ga prekličem. Sicer jih nisem ne vem koliko ampak tiste, ki pa sem, pa niso nikoli kompliciral, pri vračilih tud ne in reklamacijo so lepo uredil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

@fosil: Po kakšni določeni ceni????? Kje je ta cena določena??? V ustavi? Že 100x sem povedal pa bom še enkrat... trgovec ni zavezan jemati robe pri uradnem "uvozniku"!

Druga stvar je pa da nekateri uradni "uvozniki" radi malo zadremajo in med tem ko cene pri proizvajalcu padejo, jih oni pozabijo aktualizirati. V takih primerih bi morali trgovci z enim velikim megafonom tega "uvoznika" zbudit pa praksa ni takšna ampak enostavno po liniji najmanjšega odpora še vedno (pre)prodajajo robo (pre)drago. Enkrat mi je Aljoša Domijan osebno potarnal, da kakšni revčki so da nič ne morejo proti tem "uvoznikom". Mislim, get real!

Skratka še zadnjič, če hočeš biti trgovec moraš imeti odprte oči in hkrati biti buden, če ne boš lahko kmalu zaprl štacuno.

Zdaj se pa umikam iz te razprave, ker je bilo že vse povedano.

fosil ::

Očitno je da nimaš niti najmanjšega pojma kako delujejo trgovine, sistem nabave in zalog.
Če misliš da so trgovci res tako nesposobni, ne vem zakaj ne odpreš svoje trgovine, v nekaj letih boš z lahkoto povozil vso konkurenco.
Ob tem boš postal milijonar, ostali pa bomo veseli ker bomo kupovali ceneje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

darkolord ::

Tukaj te pa lahko iz svojih osebnih izkušenj demantiram.

Poleg tega je slovenska zakonodaja, ki se tiče potrošnika, usklajena z EU direktivami.
Potem mi lahko brez težav najdeš kakšne EU direktive, ki določajo:
- običajno garancijo IN garancijo za stvarne napake,
- vračilo blaga za online nakupe
- podaljšanje garancije za čas, ko je izdelek na servisu
- restart garancije pri menjavi oz bistvenem popravilu

Za vse seveda.


Lahko najdeš tudi za konkretno državo, npr. Nemčijo, ki je zadnje čase tako popularna pri nakupih rač. opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 487 88 89 90 )

Oddelek: Kaj kupiti
4452853921 (2428) srus
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349515 (30337) PoStrah
»

EU pripravlja ukrepe za cenejšo čezmejno dostavo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13328222 (22859) Mr.B

Več podobnih tem