» »

Kaj je cPanel?

Kaj je cPanel?

woman ::

Pozdravljeni.
Vem, tu ste sami računalniški maherji, jaz pač nisem in imam eno vprašanje. Ne mo zamerit, če se vam bo zdelo butasto.
Nocoj, kar naenkrat, se mi je, ko sem se želela logirati, na dveh spletnih straneh pojavila modra stran in cPanel zahteva od mene uporabniško ime in geslo, jaz pa pojma nimam, kaj to sploh je in katero uporabniško ime bi morala vpisati?!
Še pred nekaj urami sem se lahko normalno prijavila, zdaj pa ne gre. :(
Mi lahko kdo (preprosto, tako za telebane) razloži, kaj je cPanel in zakaj se je naenkrat pojavil? Kaj moram storiti?
Hvala. :)

Grega_K ::

cPanel je nadzorna plošča za upravljanje spletne strani in ne za prijavo uporabnika (obiskovalca spletne strani).
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

slovenec_89 ::

To se ti je napisalo, ker je verjetno stran sesuta ali pa dostop uporabnikom zavrnjen.

Grega_K ::

slovenec_89 je izjavil:

To se ti je napisalo, ker je verjetno stran sesuta ali pa dostop uporabnikom zavrnjen.


Žal zgoraj napisano ne bo držalo.

Več kot očitno je napaka pri gumbu "Prijava", saj bi moral ta gumb preusmeriti obiskovalca na spletno stran za prijavo v samo spletno stran (CMS, ...), ampak v tem primeru preusmeri na cpanel.spletnastran.si ali pa na spletnastran.si:2082,... mnogo je možnosti.

Drugače pa, če bi bila stran sesuta, bi se pojavil nek error ob dostopu na spletno stran ali pa ob prijavi, uporabnika pa vsekakor ne bi preusmerilo do nadzorne plošče spletne strani. Prav tako pa se to ne bi zgodilo, če bi bil uporabnikom dostop zavrnjen.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

woman ::

Hvala vsem za odgovore :), se mi je zdelo, da je kaj takega in nima zveze z mojim dostopom do strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSL-certifikat (in vpis v administracijo)

Oddelek: Izdelava spletišč
141636 (1181) c3p0
»

Prenos spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
9929 (650) AndrejS
»

cPanel dostop

Oddelek: Izdelava spletišč
111287 (965) Millikan
»

Gostovanje PHP, MySQL

Oddelek: Izdelava spletišč
348150 (7482) _Dejan_
»

VPS v Nemčiji

Oddelek: Izdelava spletišč
266784 (6225) Vice

Več podobnih tem