» »

Dinokomp dostava!

Dinokomp dostava!

«
1
2

tarok88 ::

Jaz bi pa samo nekaj vprašal,glede dostave ali te en dan prej obvestijo ali kaj podobnega,da bodo dostavili nasledni dan ali kar pridejo?Ker sem jim poslal mail pa ze čakam 2 dni pred 3mi dnvei sem pa naročil tako da zdaj nevem.Problem je pa v tem da sem zelo malo doma ker sem zelo zaposlen trenutno in bi res potreboval točen dan dostave vsaj en dan prej.
Hvala !

Janac ::

po smsu te obvestijo ja

turbolenca ::

Pokliči jih, in vprašaj....

tarok88 ::

ni vanzo kateri trasport si izbral lastno dostavo ali dostavno sluzbo?

Problem je v tem da preveč paničarim ker prvič kupujem preko spleta:)

Torej obvestijo en dan prej?
Lepo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tarok88 ()

mat xxl ::

Pa računaj, da boš sigurno vsaj kake nosilce hladilnika pri njih napačno dobil in zato čakal še kak dan več na prave ! Sicer so pa OK.

mihec87 ::

Mat xxl dobiš kar naročiš(škatl z hladilnikom/matično pač ne odpirajo)....

Dosedaj vedno poklicali slabo uro prej če sem doma(dpd in njihova dostava)

Pesimist ::

Lastna dostava? Mislis lastni prevzem? Normalno da te obvestijo in gres kdaj mas cas. Dostavna sluzba ti pa pripelje in ce te ni doma gre na pošto, pa ti pusitjo listek, in spet gres sam iskat ko mas cas 14 dni.

Drugače pa je dino. Ma kdo kake izkušnje z garancijami?

Jaz sem sicer ze kupo tu pol kompa, vendar se ni nic ckrnilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Janac ::

ne priporocam dinota

Pariah ::

Janac je izjavil:

ne priporocam dinota

Zakaj ne?
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Janac ::

imam svoje razloge, sem ze tudi enkrat pisal tukaj na stju

Pariah ::

Care to elaborate?
Sprašujem, ker razmišljam o nakupu par stvari pri Dinokompu...
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

DeFacto21 ::

Ignoriraj jancev post. Pri dinotu sem kupil že en kup stvari in še nikoli problemov niti z robo niti z dostavo. Cene so ugodne. Pa še zelo prijazno osebje imajo.
Priporočam nakup pri njih.

Janac ::

DeFacto21 je izjavil:

Ignoriraj jancev post. Pri dinotu sem kupil že en kup stvari in še nikoli problemov niti z robo niti z dostavo. Cene so ugodne. Pa še zelo prijazno osebje imajo.
Priporočam nakup pri njih.


pa sam si reko da ima vsak svoje mnenje

Robi :P ::

js sm ceu pc naročo me je poklico preden je startal iz ruš oz. iz dinota pa pol ko je biu neki kilometrov pred bajto da se je prepričal če sm doma in kje sploh to je.... dele dobui use kar naročil in delujoče tudi nosilci za noctua so bli priloženi in ok...!!!! priporočam nakup!

DeFacto21 ::

Janac je izjavil:

DeFacto21 je izjavil:

Ignoriraj jancev post. Pri dinotu sem kupil že en kup stvari in še nikoli problemov niti z robo niti z dostavo. Cene so ugodne. Pa še zelo prijazno osebje imajo.
Priporočam nakup pri njih.


pa sam si reko da ima vsak svoje mnenje

Seveda, in jaz sem podal svoje mnenje.

Janac ::

in potem ni treba ignorirati mojega mnenja

DeFacto21 ::

Ah, če je napačno, DA! :D

Pariah ::

DeFacto21 in slo TigerMaN hvala za odgovore.
Nisem še kupoval prek Dinota, pa me zanimajo vaše izkušnje.
Kako pa glede dostave? Verjetno dostavijo v roku nekaj dni, ali kako?
Najboljše je pa verjetno izbrati Lastno dostavo, ki jamči da bo izdelek brezhiben in nepoškodovan.
Nacin dostave in garancija:

- Narocila z dostavo na dom - lastna dostava:
Narocila prejmete od nas prakticno iz prve roke, kjer ne more priti do raznih poškodb izdelkov zaradi transporta, saj narocila dostavljamo sami. GARANTIRAMO, DA BOSTE IZDELEK PREJELI BREZHIBEN IN NEPOŠKODOVAN! Vsak kupec, kateri prejme narocilo dostavljeno na dom, lahko preveri vsak izdelek posebej, ce je resnicno nov in, da nima kakšnih poškodb, saj naknadnih reklamacij o poškodbah NE sprejemamo! Narocila niso zapakirana v folijo ali v karton, ampak so komponente vsaka posebej za lažje preverjanje.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

mihec87 ::

Pa djte se umirit v vsaki temi gledam kr neki poste ena in istih ker je treba gnojit...Če imaš razlog zakaj ne razlož drgač pa STFU...

Pri dinokomp imaš 3 dostave preko DPD,pošta slovenije,ter da ti oni dostavijo

Dosedaj 2x DPD ter 1X njihova dostava, brez problem dosedaj, poklical prej če sem doma pa pol kje sem in to je to...

Hladilnik ima zraven nosilce kakršne ma tovarniško..Če kaj manjka je bilo odprto in ven vzeto ali pa tovarniško premalo..

Dostava je tako če je na zalogi potem je dostava drug dan ali pa naslednji, če ni na zalogi je za počakat par dni da dobi(vsaj v mojih primerih je blo tako)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

VelikiTun ::

Pesimist je izjavil:

Lastna dostava? Mislis lastni prevzem? Normalno da te obvestijo in gres kdaj mas cas. Dostavna sluzba ti pa pripelje in ce te ni doma gre na pošto, pa ti pusitjo listek, in spet gres sam iskat ko mas cas 14 dni.
Paket posredujejo pošti le v primeru, ko dostavlja PS. Če je to neka druga dostavna služba (GLS, DHL,...), pustijo obvestilo na naslovu in paket odpeljejo. Nato kličeš in se zmeniš za nov datum in uro.

primi6 ::

Dober dan!

Rad bi povedal samo, da je dinokomp zakon :D Izdelke sem naročil 3. maja, dobil sem jih 9. maja (danes). Pripelje ti točno na dom.
Pa še voznik je car :D Še na izdelke se dobro spozna, tak da ... Naročite z dinokompa, tisti ki ste v dvomih. Vse je lepo in prav.
Ne bo vam žal ...

Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primi6 ()

enTuzjast ::

Sem 2x naročil pri njih. Sam nisem imel problemov in tudi cene so bile (vsaj takrat) najnižje pri nas. Očitno jim gre, saj so odprli trgovino še v Avstriji. Če bi nategovali folk vsepovprek bi se pomojem hitro zvedlo.

opeter ::

Daj povej mi, kakšen hasek bi imeli pri Dinokompu, če bi nategovali folk? Kratkoročno mogoče nekaj, dolgoročno pa pri njih ne bi kupoval nihče ... in zaradi tega bi enostavno zaprli "štacuno".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihec87 ::

Slovenija je mala ko nategneš enega si zraven zgubil še ene par strank..in tega se zavedajo...

šernk ::

in kaj točno je pri dostavi dolgi 6 dni zakon (ali celo 7 dni... 9.maj je bil dan pred oddanim postom)? Če so bili izdelki na zalogi pri dobavitelju in če si izdelek naročil na četrtek zvečer, bi morala biti zadeva po normalni poti v torek pri tebi, sreda bi bila povprečna, četrtek pa že žalostno povprečje (razen pod pogojem, da so bili 3. in 4. zaprti), potem je pa dostava toliko dolga kot pričakujem od vseh trgovin.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

Danes sem pri Dinokompu našel nek artikel, ki me je zanimal in je bil res najcenejši v Sloveniji. Zanimivo je pa, da je bil isti artikel prek amazon.de skupaj s poštnino še cenejši.

Meni ni jasno kako mislijo naši trgovci v prihodnosti še kaj prodati, če je pa že zobotrebec iz tujine s poštnino vred cenejši.

Brane2 ::

In ne samo pri Dinotu. Zadnjič sem šel v Funtech po ene par poceni mrežnih, pa vidim, da imajo v ponudbi Asusovo HD7970 s 3GiB za €510.

Natanko isto zadevo sem našel prek idealo.de za ~€350 :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

kmetek ::

BlaY0: takoj kupujem pri tebi, če ti rata. Ne moreš primerjati Amazona no....to je kot če primerjaš LJ proti Mexico City.

Asus HD7970 420€+...pri nas 600e cca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

BlaY0 ::

Lej, o tem smo že enkrat govorili... noben ti ne brani, da prodajaš po celem EU območju, prav tako ti noben ne brani da robo dobiš kjer koli namesto pri SLO pooblaščenem "uvozniku". Lahko najameš svoje skladišče v Roterdamu, si izpogajaš svoje cene pri DHL-ju. Ampak ne, pri nas vsi raje po liniji najmanjšega odpora samo preprodajajo en drugemu, nobenemu se ne ljubi ukvarjatti s strankami, noben ne bi rad skrbel za garancijo tistega kar (pre)prodaja. Kaj pa misliš kako je v Nemčiji? Misliš da imajo boljše pogoje kot so pri nas? Jok, 1000 štacun na dan se odpre in prav tako 1000 na dan jih mora svoj biznis zapreti ker je konkurenca pač prevelika.

Ne rečem, pofl mainstream artikli so lahko pri nas tudi cenejši kot v tujini, se pa vse skupaj potem zgliha pri raznoraznih storitvah, katerih ceno pa trgovci enostavno in po liniji najmanjšega odpora pribijejo zraven artikla.

Zakaj se lahko Amazon izpogaja za ceno dostave 7,5 EUR po celem EU območju, pri nas pa se nikomur z nikomer ne rata izpogajati pod 5 EUR za dostavo SAMO po Sloveniji. Odgovor je jasen... pri nas se nihče ne pogaja s Pošto Slovenije, ker se nikomur ne da ukvarjati še s tem. Vsi bi radi samo marže pobrali, z dostavo naj se nekdo drug ukvarja, za garancijo in prevode navodil naj poskrbi lokalni "uvoznik". Še najraje pa bi vsi naši trgovci videli, da se pri njih zadeva samo kupi, po njo pa naj gre kupec kar sam k uvozniku ter z garancijo in pritožbami naj se tudi kar direktno z njim meni.

Stvar je jasna, Slovenci nikoli niso niti nikoli ne bodo dobri trgovci, to je dejstvo. Pa da ne bo spet kdo začel z majhnostjo trga, namreč danes je trg tako velik, kolikotr velikega si narediš sam, Slovenčki bi pa še kar naprej radi samo en artikel na leto (pre)prodali in od tega živeli 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kmetek ::

Ne da se, slo trg je omejen in tako gledajo principali/predpisi itd. Od višje vstopne cene, predvsem zaradi lokacije trga in količin.
Ne vem zakaj bi trgovci/dobavitelji raje prodali manj in zaslužili več na kos, kot pa prodali več in manj zaslužili na kos, ni logike.
Prodaš 1 kos marža 30%, prodaš 2 kosa marža 20%....izplen je boljši v prvem primeru, samo bolj logičen je drugi primer, saj je večja verjetnost, da se pove naprej in služi na dolgi rok.
Amazon je gigant, vsi dobavitelji in prodajalci skupaj mu ne sežejo do 10%.

BlaY0 ::

kmetek je izjavil:

Ne vem zakaj bi trgovci/dobavitelji raje prodali manj in zaslužili več na kos, kot pa prodali več in manj zaslužili na kos, ni logike.

Hmm, kako ni logike. Pri nas bi rada večina v čim krajšem času zaslužila čim več in to s čim manj dela. Manj prometa pomeni manj dela.

Prodaš 1 kos marža 30%, prodaš 2 kosa marža 20%....izplen je boljši v prvem primeru, samo bolj logičen je drugi primer, saj je večja verjetnost, da se pove naprej in služi na dolgi rok.

To si lepo napisal in tako bi moglo biti oziroma temu se reče trgovanje v pravem pomenu besede, samo pri nas se malo trgovcev obnaša na tak način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

darkolord ::

Zakaj se lahko Amazon izpogaja za ceno dostave 7,5 EUR po celem EU območju, pri nas pa se nikomur z nikomer ne rata izpogajati pod 5 EUR za dostavo SAMO po Sloveniji. Odgovor je jasen... pri nas se nihče ne pogaja s Pošto Slovenije, ker se nikomur ne da ukvarjati še s tem.
Ah, daj malo pomisli no, preden rečeš kaj tako trapastega. Kako lahko sploh primerjaš Amazon s čimerkoli drugim? Amazon ima toliko prihodkov kot cela naša držav BDPja.

Kakšen promet pa misliš da lahko kot en mali prdec narediš pošti, da boš imel solidno pogajalsko izhodišče? 10 jurjev na leto (cca. 50 pošiljk na dan)?

Ne sej ne rečem, probat ni greh, včasih kar uspe. Sam da kr tkole posplošiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BlaY0 ::

Ja pismo no, če se boš skos smilil samemu sebi boš vedno ostal mali prdec. Zato pa pravim, pri nas bi bil vsak rad mali prdec, prodal en artikel na leto in z zaslužkom od tega živel 5 let.

Primer je bil na mestu... Amazon / Mimovrste = DHL / Pošta Slovenije. Poleg tega pa še naša kupna moč proti kupni moči recimo Nemčije ter cena storitev v Nemčiji proti cenam storitev v Sloveniji.

V katerem primeru bi torej Pošta Slovenije (ki je btw praktično lokalni monopolist) spustila cene svojih lokalnih storitev?

Zakaj Kitajčki lahko brezplačno pošiljajo paketke z zobotrebci z avijoni po celem svetu, pri nas ti pa nek lokalni trgovec iz Spodnje Kungote v Zgornjo zaračuna storitev dostave 5 EUR? Zato ker ne vidi čez Alpe in še vedno misli, da je zemlja ploščata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

darkolord ::

V katerem primeru bi torej Pošta Slovenije (ki je btw praktično lokalni monopolist) spustila cene svojih lokalnih storitev?
No sej nekaj že spustijo, samo da prideš na "skoraj zastonj", potem bi jim moral verjetno že naresti toliko prometa, da bi se jim to, da si njihova stranka, dejansko kje poznalo.

Zakaj Kitajčki lahko brezplačno pošiljajo paketke z zobotrebci z avijoni po celem svetu
Zagotovo ne zaradi tega, ker bi si izpogajali brezplačno poštnino. Zato, ker manjše izdelke prodajajo z veliko izgubo v upanju, da si bodo s tem pridobili kupce, ki bodo kupovali še ostale izdelke. Pri nas tak model verjetno ne bi prav dobro funkcioniral - stranke bi kupovale izdelke, ki se prodajajo pod ceno, če je pa kaj za en cent dražje kot drugje, bi pa takoj šli stran.

BlaY0 ::

Ah lepo te prosim no. Oni enostavno gledajo na trg globalno (imajo temu primerno večji promet) ne pa tako kot pri nas, ko bi vsak trgovec rad prodajal samo v svoji ulici in s tem zaslužil bogastvo. Njihova prednost je edino to, da so blizu izvora artiklov ki jih (pre)prodajajo.

darkolord ::

Kakorkoli obrneš, če mi izdelek pošljejo za $1 skupaj s kuverto in poštnino, gredo večinoma v minus.

fosil ::

Nekateri ne razumete kaj pomeni pojem ekonomija obsega.
Kitajcem ne boš mogel nikoli konkurirat s ceno, ne glede na to kako "globalno" razmišljaš.
Slovenci smo lahko konkurenčni v nišnih zadevah v mainstream pa nikakor.
V mainstream nas ne povozijo samo kitajci, ampak tudi večje države, zaradi ekonomije obsega.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Janac ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: VelikiTun ()

BlaY0 ::

@fosil: Kot sem že napisal, mainstream pofl artikli so pri nas praviloma cenejši od enakih v recimo Nemčiji. Ravno v nišnih artiklih pa nas povozijo na celi črti. Bolj kot je artikel eksotičen večja je razlika v ceni (nižja v tujini). Prosim usmeri me na neki nišni artikel, ki je pri nas cenejši kot v tujini!

fosil ::

Kar se trgovine tiče nas itak povozijo povsod, ker naši trgovci zaradi majhne količine dobijo veliko slabše pogoje.
Ni nič nenavadnega, da ima slovenski trgovec višjo nabavno ceno, kot je prodajna cena istega izdelka v neki tuji spletni trgovini.
Torej tudi če ima 0 marže, bo še vedno dražji.
Kako boš torej v takem primeru konkuriral in razmišljal "globalno"?
Da bi torej slovenci uvažal robo in jo prodajal v tujino je praktično nemogoče.

Glede nišnih zadev je tako mišljena proizvodnja in prodaja.
Na ta način so uspela tudi nekatera slovenska podjetja, na primer Pipistrel, Akrapovič, ali pa zadnjič je bil prispevek o enem podjetniku, ki kitajcem prodaja kurje tace :D
Skratka v takih zadevah lahko uspemo.
Tako je!

fosil ::

Če pogledamo recimo Amazon, preden je začel prinaša dobiček, je imel 4 leta izgubo.
V zadnjem letu preden so ustvaril prvi dobiček so imeli 545 mio $ izgube.
Sedaj pa mi pojasni kje v sloveniji boš zbral toliko kapitala, da boš 4 leta pokrival 500 mio, ali še več, izgube na leto, da boš potem postal globalni igralec v nekem mainstream segmentu.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

BlaY0 ::

Se razume. Vprašanje se torej glasi, zakaj rinemo(jo) z glavo skozi zid in se gremo trgovino z artikli kjer vemo da bomo tako ali tako 100% povoženi? Feeling suicidal? Odgovor je pa... večina (trgovcev) si misli:"Mah ene par jih bom pa že še uspel nategniti, vsaj toliko da si bajto zgradim pa BMW-ja nabavim." ;)

Kar se tiče Amazona... zakaj se noben Slovenček ne spusti v španovijo z Amazonom? Zato ker bi moral takoj na začetku investirati, to pa nam ne gre od rok. Ni ti treba biti globalni igralec, se pa s kakšnim lahko povežeš in si njegova lokalna franšiza.

mihec87 ::

Če že ne morejo konkurirat z cenami bi pa vsaj z storitvijo ne pa da se nekateri obnašajo da so edini v slo..

BlaY0 ::

Egzekli...

Pa ne edini v Sloveniji ampak edini na svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

darkolord ::

Vprašanje se torej glasi, zakaj rinemo(jo) z glavo skozi zid in se gremo trgovino z artikli kjer vemo da bomo tako ali tako 100% povoženi?
Ker kupovanje lokalno (kljub morebiti nekoliko višji ceni) še vedno prinaša kup prednosti; za takšne ugodne garancijske pogoje, kot jih imamo, se lahko pri nakupu v tujini kar pod nosom obrišeš.

BlaY0 ::

Tukaj te pa lahko iz svojih osebnih izkušenj demantiram.

Poleg tega je slovenska zakonodaja, ki se tiče potrošnika, usklajena z EU direktivami.

Dr_M ::

BlaY0: odpri stacuno, prodaji po "nemskih" cenah ali se bolje, po ameriskih in vsi bomo kupovali od tebe. Posel bo cvetel :)

RejZoR ::

Ne vem no, Dinokomp ima čist dobre cene in tud reklamacije so vedno super zrihtal. Edino poštnina je res mal draga, ponavad plačam za poštnino iz anglije po taki ceni, tko da je čudno, da za lokalno dostavo zahtevajo isto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

pri meni ne, ampak OK

Dr_M ::

Dinokomp ma cenejse samo graficne kartice, ostalo pa lahko najdes po enakih oz nizjih cenah drugje. Vcasih je imel vsaj prednost pri kaksni eksotiki, ampak vidim, da ni vec tega.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4432844959 (455) KiNgKoNgX
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349073 (29895) PoStrah
»

EU pripravlja ukrepe za cenejšo čezmejno dostavo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13327834 (22471) Mr.B

Več podobnih tem