» »

Črn display - prenosnik

Črn display - prenosnik

tardface ::

Pozdrav!

Problem je sledeč: Ko zalaufam prenosnik je display vseskozi v temi, nakar po par minutah slišim win startup zvok. Poskušala sem menjat grafično oz. jo preizkusit v drugem prenosniku, kjer je bla začuda spet tema (nakar mi je bilo rečeno, da se windows ne bi naložil, če bi se ta scvrla), v sumu crknjenega displaya prenosnik priklopit na zunanjega, ampak rezultat je bil spet tema. Po googlanju sem naletela še na temo po kateri sodeč naj bi šla matična, ampak sem bolj nejeverni tomažek in rabim več mnenj za potrditev oz. bolj za to, da se sprijaznim s situacijo, kakršna koli naj bo.

Imam na razpolago dele istega modela prenosnika - Acer Aspire 5920 (razen morda grafične, ki zna bit v obeh fuč), nevem pa kam naj jih nesem, da jih zašraufajo skupaj v en delujoč prenosnik, brez da bi moja denarnica preveč shujšala.

Hvala že vnaprej!:)

popster ::

probaj priklopit zunanji monitor;)

tardface ::

Saj sem sprobala, pa ni blo rezultatov, žal.

Opkow ::

Pa si preko funkcijskih tipk preklopila na zunanji izhod?

In ce od blizu pogledas display prenosnika, se vidijo obrisi grafike? - Znak, da ti ne deluje osvetlitev od zadaj.

Mesar ::

Si probala formatirat?
Your turn to burn!

tardface ::

Opkow je izjavil:

Pa si preko funkcijskih tipk preklopila na zunanji izhod?

In ce od blizu pogledas display prenosnika, se vidijo obrisi grafike? - Znak, da ti ne deluje osvetlitev od zadaj.

Sem ja.

Od daleč, od blizu, s katerega koli kota se vidi... čisto nič.

Mesar ::

Pa na zunanjem dela? Lahko je kriva matična, grafična, konektor, ...
Your turn to burn!

Opkow ::

Da bi sla maticna plosca, se mi zdi malo verjetno, ker pravis, da se ti sistem nalozi. Je pa res, da obstaja moznost.

Kontakti na graficni in v slotu na maticni prenosnika so brezhibni?
Ni nicesar zvito, zamazano, odtrgano, ...?

Probaj dobiti eno tretjo graficno. Ceprav pravis, da si vzela z drugega identicnega prenosnika... Vendar lahko gre za serijsko napako.

Ena moznost je, da ga neses na servis, da ti postavijo diagnozo. Bo pa zal treba placati.

Dodatek: Za AGT vem, da ponujajo diagnostiko. Drugih firm pa zal ne poznam. Mogoce se Kotar, ce se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

tardface ::

Fizično v bistvu ne zgleda nič narobe. Lahko pa, da se motim. Sem mela zadevo enkrat na servisu, razstavljeno na prafaktorje, očitno amatersko delo, ker je od takrat blo videt trzljaje na zaslonu oz. je vsake toliko poblinkal.

Ne vem pa če bo tak enostavno dobit eno tretjo grafično. Zgleda bo še najbolj pametno nekam spravit to kišto, da se rešim dvomov, potem pa se dalje sekirat.:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tresenje slike na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
6950 (860) hojnikb
»

Dodaten monitor (en klik)

Oddelek: Pomoč in nasveti
81146 (730) tabasco
»

problem z monitorjem - ubuntu...

Oddelek: Strojna oprema
5680 (649) Karen
»

Tron prenosnik - prižgan -> črn ekran

Oddelek: Strojna oprema
103692 (3410) SepoX
»

"tihi" AC97 na prenosniku ob priklopu zunanjih zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
91254 (1111) neres

Več podobnih tem