» »

"tihi" AC97 na prenosniku ob priklopu zunanjih zvočnikov

"tihi" AC97 na prenosniku ob priklopu zunanjih zvočnikov

Manyana ::

Pred kratkim sem imel priložnost delati s prenosnikom Prestigio 158w...zanimiva stvarca...

moti me le to, da je izhodna jakost zvoka na AC97 (se nahaja na plati) ob priklopu zunanjih zvočnikov (konkretno Logitech Soundman S-20 in Logitech x-230)]cca za 50% ali več nižja kot pa, če taiste zvočnike priklopiš na, recimo, Soundblaster Live!

moje VPRAŠANJE: je to stvar AC97 ali stvar konkretnega prenosnika...bi pomagalo, če bi priklopil PCMCA oz Pc-card Audigy-a ali kaj podobnega....bi bila boljša le kvaliteta zvoka...vzorčenje ipd...ali tudi izhodna jakost zvoka? Kaj točno določa jakost....zvočniki so pač aktivni in so enako "močni" v obeh primerih...

stvar je taka, da recimo x-230 z 32w RMS na mojem pc-ju povsem zadoščajo...če pa jih recimo priklopimo na dotični prenosnik je treba imeti vse skoraj na MAX, da je zvok vsaj približno dovolj glasen...seveda je bolje kot na vgrajenih zvočničkih...samo do "32W", slišnih na samostojni zvočni kartici, pa še mnogo manjka

hvala za odgovore...
  • spremenilo: Manyana ()

Dr Evil ::

Kot sem že nekajkrat napisal.Integrirane zvočne so šrot od šrota.Nabavi si kako usb zvočno.Po vsej verjetnosti bo izhodna jakost višja.Pri pci kartah je tako.

neres ::

Tukaj je lahko dosti dejavnikov. Najprej se prepričaj o VSEH nastavitvah glasnosti. Inštaliraj zadnji driver itd.

Preizkusi z več različnimi viri, programi za predvajanje glasbe, filmov.

Če je različna jakost pri filmih so lahko krivi kodeki. Preizkusi z VLCjem.

Meni AC97 dela normalno in približno enako glasno kot usb zvočna.

trek@s ::

Pa si on gumbek na levi strani prenosnika zavrtel do konca na glas?

Manyana ::

hvala zaenrat, bom še enkrat preveril; je pa jakost o kateri govorim "master"...torej neodvisno od video kodekov in predvajalnikov ipd...sem preveril...nasplošno je AC97 toliko tišji...

BTW...kateri gumb? na levi strani prenosnika ni v mojem primeru nobenega gumba, niti kjerkoli drugje na ohišju...vse se nastavlja preko gonilnikov ali preko funkcijskih tipk na tipkovnici...

...a ima kdo kakšne izkušnje z pc-card Audigy-em za prenosnike?

trek@s ::

Kateri prenosnik imaš? Kje pa drugače nastavljaš zvok, če poslušaš kar na notebook-ovih zvočnikih?

Manyana ::

trek@s, čebi prebral moje poste tu zgoraj, bi dobil odgovore na vsa tvoja vprašanja

sicer pa:

-Prestigio 158w
-preko funkcijskih tipk (Fn+ določena tipka) ali preko volume...click ali double-click...ali pa nadzorna plošča...itd...klasika

lp

JamesBond ::

Ne, glasnost je vsaj 50% večja na SB live, kot si napisal, prav tako je zvok lepši, basi globji...
SB >> od tega kaj maš na plošči. Niti ne zgublaj cajta z nastavitvami.

Manyana ::

no , dobro, recimo, da je jakost toliko večja če primerjaš samo samostojno zv.kartico in AC97...zdaj pa mene predvsem zanima, koliko ima pri tem opraviti sam prenosnik...

Je kdo, ki je prej uporabljal AC97 (na mat.pl prenosnika), namestil USB ali PCMCA zvočno kartico v prenosnik in mi lahko zatrdi, da se je glasnost tudi povečala?

Bi bilo mogoče to v kakšni trgovini sprobati pred nakupom? Ker te zadeve so relativno drage in ne bi šel ravno kupovat mačka v žaklju...

neres ::

Glej, jaz imam AC97, kot tudi veliko ostalih ljudi in večini dela normalno. Najbrž je kriv sam prenosnik. Sicer pa ne vem dejansko koliko je tvoja tiha. Morda da je tudi moja ampak me ne moti toliko...

Če jo primerjam s CD playerjem je kar občutno tišja, ampak enako je tišja tudi ena hercules (al kaj je že, crative...) 7.1 kartica, ki jo imam na desktopu. Tudi ta je precej tišja od cd playerja.


Bom pa danes primerjal še mojo usb zvočno Edirol in ti povem koliko so razlike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302890 (2144) shadeX
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214107 (3527) M@73Y
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543927 (3438) Mac Gyver
»

Prenosnik Hp NX 5000 ali Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
61443 (1265) mitjaje
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345058 (3388) okfec

Več podobnih tem