» »

Optika/adsl pomoč

Optika/adsl pomoč

emo panda ::

Zdravo!

Jaz sem dobil pred dnevi siolovo optiko 20/20, ki že deluje (novi modem genexis http://glasvezelinkrimpen.freeweb.nl/wp...
..težava je da jaz nimam kabelske povezave do svojega računalnika ker sem bil vedno na wireless in tudi zdaj ne mislim vleči kabla..sem pa naročil wireless router prejšni teden in ga še kar nisem dobil, tako da sem probal za ta čas dokler ne dobim routerja priklopit modem od siola (wi-fi)(slika: http://itm.siol.net/doc/2010/5/novi_sin... in zadeva sicer deluje ampak le do 450kb/s (prej sem namreč imel ADSL linijo 4/1)...zanima me ali bi se dalo to kako zrihtat da bi vleklo 20Mb/s kot linija omogoča.

LP in hvala za pomoč :)

Lonsarg ::

Če je več kot ena stena vmes zna biti, da ne bo polnih 20Mbit vleklo. Teoretična hitrost routerjev je 54Mb.
Routerjev z tanovim N standardom pa 300Mb, sam rabiš tut laptop, ki to podpira.

Čeprav, da ti samo okoli 4Mb vleče mora biti pa res kar slab signal.

emo panda ::

Ja ampak tudi 54Mb/s je več kot dovolj glede na to da je linija samo 20Mbit.Sta pa 2 steni vmes ja, ampak vsaj čez 10Mb bi pa moglo it ali ne? Se da ta modem kako nastavit da bo dal več kot pa samo 450kb/s?

Jinto ::

54mbit wlan dela dejansko le nekje do 25mbit, več ne gre. Hitro pa signal še poslabša hitrost, tako da je mogoče ravno to vzrok.

Gapi ::

Če probaš z kakim sposojenim ali od kolega prenosnikom se z kablom povezat na modem ali dosegaš normalne hitrosti ali samo teh 450kb/s.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Senitel ::

Jinto je izjavil:

54mbit wlan dela dejansko le nekje do 25mbit, več ne gre. Hitro pa signal še poslabša hitrost, tako da je mogoče ravno to vzrok.

Plus to, da imaš na optiki dejansko full duplex prenos (torej imaš hkrati 20Mbps downloada in 20Mbps uploada), WiFi pa ni full duplex in lahko samo oddaja ali prejema.

emo panda ::

Sem probal s sosedovim routerjem in je blo na wifiju 18Mb/s..verjetno je res problem v tem modemu..

emo panda ::

Imam še eno vprašanje...na tem modemu genexis sta 2 porta za telefon, in 4je za UTP. Od teh 4ih sta 1 in 2 za internet, 3 in 4 pa za tv. Jaz imam pa 3 compe in 1 tv. Torej bi rad da bi bil 3. port tudi za internet...sem bil že na tem vmesniku od modema na 192.168.0.1, ampak nisem nikjer videl da bi se dalo zamenjati to...mogoče mi zna kdo pomagat? :)

Hvala :)

Yacksy ::

To probaj uredit s Telekom-ovim klicnim centrom.
Shit happens

black ice ::

emo panda je izjavil:

Imam še eno vprašanje...na tem modemu genexis sta 2 porta za telefon, in 4je za UTP. Od teh 4ih sta 1 in 2 za internet, 3 in 4 pa za tv. Jaz imam pa 3 compe in 1 tv. Torej bi rad da bi bil 3. port tudi za internet...sem bil že na tem vmesniku od modema na 192.168.0.1, ampak nisem nikjer videl da bi se dalo zamenjati to...mogoče mi zna kdo pomagat? :)

Hvala :)

Vpiši v brskalnik 192.168.0.1 in odjadraj do port configuration.

emo panda ::

Nimam nikjer port configuration...imam samo port forwarding ampak nemorm nič nastavljat..

Zvezdica27 ::

lp,

pokliči na SiOL in ti bodo uredili (če ni avtomatsko, eni sami zaznajo kaj je priklopljeno).

zz

Brias ::

poklici na siol, povej username .....

in bojo on the face of the place sredili kaj hoces da je 3ji port ....

Klemenn ::

a to je sam switch al lahko dejansko deluje kot router? (se pravi ne rabim še posebej routerja kupovat)?

Matheeew ::

Deluje tudi kot router. Za osnovne potrebe zadostuje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565810 (4410) b3D_950
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194927 (4130) CyberDuck
»

Port forwarding

Oddelek: Pomoč in nasveti
82758 (2564) makaveli312
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193553 (3266) WhiteAngel
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622323 (21239) MTB

Več podobnih tem