» »

Ali podpirate visoke kazni prekrškov CPP?

Ali podpirate visoke kazni prekrškov CPP?

1
2
»

lonz ::

@ Lakotnik29: Ja, tudi to drži.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Invictus ::

St235 je izjavil:


Deset delovnih dni je nerealno. Normalen rok za take zadeve je 2 meseca, ker moraš upoštevat tudi, da treba pridobit podatke iz registra vozil, pa tudi da ima človek 14 dni časa da pošto dvigne, pa da kdaj naslovi niso pravilni...


Si že slišal za računalniške baze? Potegnit ven lastništvo avtomobila in združit to skupaj s kaznijo je trivialen postopek.

To da naslov ni pravilen v bazi, ne pomeni da bo pravilen čez eno leto. Če pa nihče sploh ni obravnaval prekrška ...

francek1 je izjavil:

Kazni bi morale biti premosorazmerne z višino premoženja oz. dohodkov.


Tudi to. Sam potegne več za seboj, kot bi si mislil ... Predvsem bi država morala vedeti koliko premoženja kdo ima.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kixs ::

Lakotnik29:

Ja, ocitno ti je spregledal skozi prste. Ker so tudi mene enkrat dobili, merilec kazal mislim, da 68km/h, placal sem pa kazen polovicko 125€ - ne vem vec v kateri razred to spada. Bilo je pa nekje konec 2008 ali zacetek 2009. Po pravici povedano nisem vedel, da se ni konec naselja, ker his ze zdavnaj ni bilo vec.

Enkrat me je nameril z 61km/h in me je, na moje presenecenje, spustil. Dal mi je se nasvet, da je voznja po stevcu s 55km/h se v mejah.

Zanimivo je to, da zelo redko vozim nad omejitvami in imam res sreco s policaji.

Invictus ::

St235 je izjavil:


Če je dobil kazen kot da je vozil 56, je vozil nekje med 58 in 64. Kaj mu je kazalo na števcu lahko pa samo ugibamo. Moj števec naprimer laže za cc 2km/h (digitalen) v primerjavi z GPS.


Bi prej rekel da GPS fali. Avtomobilski števci so najbolj natančni ravno pri 50 km/h. Tak je standard. Meni 13 let star avto kaže točno 50 km/h in tudi tisti radarji kažejo 50 km/h. Kak km/h gor ali dol, ampak tam si. GPS tudi ni brez napak, sploh ko se gre za manjše hitrosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dexterboy ::

Mehmed je izjavil:

Sej glede visine kazni bi pritrdil, glede primerjav z drugimi drzavami pa ne.
Druga mentaliteta. Pri nas ljudje praviloma ne verjamejo, da so naredili kaj narobe, ampak so kazni samo za polnit proracun pa so imeli to smolo, da so naleteli na njih.
Kriva je drzava ker ne zvisa omejitev, zgradi dirkalisca, zgradi zastonj parkirisc, spravi pocasnezev iz cest... V glavnem prevec izgovorov, da bi delovale vzgojno.


+1. Raje bi se vprašal, ako je res: "Za Hlapce rojeni, za Hlapce vzgojeni". Da je folk štupido, da bi stopil skupaj in rekel: Dovolj nam je! , kaže na to, da folk... nima jajc? Ah, seveda, Zoki je car...
Čisti off. @Avanger, upam, da čim prej preboliš polnjenje proračuna.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mehmed ::

Izpostavili ste kazni glede na placo pa kaj so slabosti tega.
Kaj pa ce bi recimo takole resili.
Kazen trenutno 100 eur.


Kazen po novem 50 ur + 10 ur koristnega dela. Tako kazen ni prevelika za reveza, obenem pa ne dela razlike. Bogatasa bo bolj zabolela, ker je njegov cas vec vreden, ampak v osnovi pa ne dela razlike.

Good Guy ::

Problem je v tem, da lahko omejitev prekoračiš po nesreči (spegledaš tablo) ali zaradi neustrezne signalizacije (tabla manjka). Tukaj dokazovanje za leto dni nazaj postane ključen problem. Ravno tako nesorazmerno visoke kazni ob pomanjljivi kontroli pravzarpav ne lovijo kroničnih prekrškarjev ampak zgolj ljudi ob napačnem času na napačnem mestu.


ja še bolj telefoniraj/piši sms-e/beri časopis.... med vožnjo . Če imaš dioptrijo poskrbi za očala.

Tako bo enako kaznovan nekdo, ki je v danem trenutku naredil edini prekršek v pol leta in nekdo ,ki pol leta vsakodnevno vozi prehitro.


In? prekršek je prekršek. Lohk pa policaju natveziš, da vsak dan voziš po predpisih, mogoče te spusti brez kazni.

gendale ::

kazni za prekrške cpp so pri nas zelo slabo zastavljene

trenutno so kazni relativno visoke, možnost da te dobijo relativno majhna

zato se vsakemu, ki dobi kazen, zdi, da se mu je zgodila velika krivica, ker njegov kolega/sosed/sodelavec/ljubimec (no homo)/brat.. pa vsak večer lahko vozi pijan po naselju 120km/h in ga še niso dobili

kazni bi morale biti nižje, ampak bi jo moral dobiti skoraj vsak, ki stori prekršek in to čim hitreje

hkrati bi morala biti višina kazni nekako odvisna od dohodka kršitelja, hkrati pa bi se za ponovne kršitve morala višati
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

MIHAc27 ::

Za "normalne" kazni (prevelika hitrost, telefon v roki, nepripet) so kazni definitivno previsoke.
Name imajo ravno nasproten učinek. Ker če dobim kazen bom tisti dan gotovo vozil še hitreje in norel po cesti (Na srečo je to zelo redko).

Za nevarnejše stvari na cesti pa so kazni še mnogo premile (Vožnja skozi čisto rdečo, prehitevanje čez polno črto kjer ni pregledno, vožnja v napačno smer po avtocesti, extremne hitrosti (npr. 100+ v naselju)).

No za te bi pa jaz kazni še vsaj podvojil in odredil odvzem izpita in avta.

Avenger ::

Zakaj razpravljate o tolerancah, saj noben ne trdi, da je po števcu vozil 50 in dobil kazen za 51km/h ali kaj podobnega?

Statistika smrtnosti na cestah je zavajujoča. Glede na to, da smo v dobi računalnikov, menda ni večurno delo spravit skup podatke o tem koliko prekrškov je bilo v določenem letu storjenih, koliko kazni pokasiranih, kar se pa smrti tiče, so pa razlogi nesreč zelo zelo raznoliki in je preprosto neumno trditi, da je smrti manj zaradi višjih kazni. Zavedanje da obstaja možnost biti kaznovan, vpliva skoraj izključno na prekrške, ki jih storiš zavestno, nesreče pa se dogajajo tudi zaradi stvari, kot je da nekaj ali nekoga spregledaš, da pozabiš dat žmigavc in zaviješ brez, da prehitro zaviješ in te zato zanese, da si neprespan, živčen, čustveno razrvan in si zato manj sposoben pravilno odreagirat, in tako naprej. V takih momentih prav gotovo ne boš ne zavestno ne podzavestno mislil na zagroženo kazen, tako da višina le te nima na končno sliko prav nobenega vpliva. Statistika ne kaže nobene korelacije s povečanjem kazni, ampak kaže le na manjše število SMRTNIH žrtev. Kje je pa statistika o tem koliko jih je bilo poškodovanih? Ali pa o tem koliko vozil je bilo udeleženih v prometnih nesrečah? Koliko ljudi je bilo povzročiteljev prometnih nesreč v določenem letu? Koliko od teh več kot enkrat? Kje je ta statistika????
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

amigo_no1 ::

Good Guy je izjavil:

kaj jokate.. omfg

vozte po omejitvah pa ne bo kazni...

Tako kot na Večni poti, kjer je bilo vsak mesec drugače, ane (60,50,40) ?



@nny je izjavil:

Voziš se s kolesom.

Ne pomaga
http://www.zurnal24.si/sluzijo-na-koles...
http://www.radiohit.si/kolesarji-in-voz...


Zakon z astronomskimi kaznimi seveda deluje - na državni/občinski proračun.
Za kaj drugega bo potrebno kaj več kot samo nabijati kazni do neba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

šernk ::

Bi prej rekel da GPS fali. Avtomobilski števci so najbolj natančni ravno pri 50 km/h. Tak je standard. Meni 13 let star avto kaže točno 50 km/h in tudi tisti radarji kažejo 50 km/h. Kak km/h gor ali dol, ampak tam si. GPS tudi ni brez napak, sploh ko se gre za manjše hitrosti.


avtomobilski števec mora kazati točno + 10% odstopanja... Ne +/- samo + in max 10% (tu ni nobenih max 4km/h itd...gre se v %), če karkoli izven teh meja kaže ali imaš napačne gume gor, ali pa pokvarjen senzor hitrosti. In policist ti izmeri določeno hitrost in od tiste se toleranca merilnika odbije, 55km/h po števcu si praktično v 99% meritev OK, v ostalih boš pa 1-2km/h prehiter, seveda pod pogojem, da imaš na avtu prave gume.


lakotnik, še vedno trdim da je 10 dni da se znajde zadeva na pošti več kot dovolj časa, ker če imajo oni napačen naslov, je najbrž v vseh registrih napačen naslov in dokler ga ne boš ti popravil, bo zadeva napačna, umes pa lahko mine 5 dni, 5 mesecev ali pa 50 let, vem za ljudi kateri tudi po 20 let niso spremenili naslova za pošiljanje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

šernk je izjavil:

Bi prej rekel da GPS fali. Avtomobilski števci so najbolj natančni ravno pri 50 km/h. Tak je standard. Meni 13 let star avto kaže točno 50 km/h in tudi tisti radarji kažejo 50 km/h. Kak km/h gor ali dol, ampak tam si. GPS tudi ni brez napak, sploh ko se gre za manjše hitrosti.


avtomobilski števec mora kazati točno + 10% odstopanja... Ne +/- samo + in max 10% (tu ni nobenih max 4km/h itd...gre se v %), če karkoli izven teh meja kaže ali imaš napačne gume gor, ali pa pokvarjen senzor hitrosti. In policist ti izmeri določeno hitrost in od tiste se toleranca merilnika odbije, 55km/h po števcu si praktično v 99% meritev OK, v ostalih boš pa 1-2km/h prehiter, seveda pod pogojem, da imaš na avtu prave gume.


lakotnik, še vedno trdim da je 10 dni da se znajde zadeva na pošti več kot dovolj časa, ker če imajo oni napačen naslov, je najbrž v vseh registrih napačen naslov in dokler ga ne boš ti popravil, bo zadeva napačna, umes pa lahko mine 5 dni, 5 mesecev ali pa 50 let, vem za ljudi kateri tudi po 20 let niso spremenili naslova za pošiljanje.


Mislim da bi bili danes inženirji malo užaljeni če bi delali avto števce z 10% toleranco. Še Kitajec ne more narediti števca s tako slabo toleranco ...

Seveda to velja za analogne števce. Digitalni so točni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

šernk ::

Hitrost se meri glede na število obratov pogonske gredi (na menjalniku), sedaj mi pa ti naredi števec, ki bo ob spremembi premera gume za 1cm (kar je obraba gume 5mm) kazal točno hitrost? čakam tvojo idejo kako to kompenzacijo spravit v prakso brez 2.000€ vrednih senzorjev, potem pa se lahko hitrost spravi tudi v do +-0,2km/h brez težav. Do takrat bo pač veljala dovoljena toleranca max 10% v plus in če imaš na avtu najmanjše tovarniško homologirane in obrabljene gume na nekje 3mm profila ti bo grešil števec nekje 8-9% z novimi gumami bo ta % precej manjši.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

oracle ::

primar je izjavil:

Meni bi nekako bilo logično, če bi bila kazen vezana na zadnji mesečni dohodek v procentih. Tako bi bilo za vse najbolj fer in bi jih enako obremenilo.

LP

Bolj ustrezno bi bilo na premoženje.

Sicer mene osebno bolj "strašijo" visoke kazni, ki so redko izdane, kot pa nizke kazni, ki so pogosto izdane. Tako da se ne strinjam z avtorjem teme. Recimo vzemimo primer, da enkrat res spregledam omejitev in me namerijo. V primeru nizke kazni se ne sekiram in drugič bolj pazim, v primeru visoke sem pa ob izpit. Go figure...

St235 je izjavil:

Bistven problem, ki ga vidim je v tem, da na policaje naletiš enkrat na pol leta, redarji pa kazni pošiljajo z dvoletnim zamikom. To jasno pokaže zakaj je prevzgojni učinek parktično ničen.

To je stvar preteklosti. Kolega je letos dobil kazen v 45 dneh od nastanka prekrška (prehitra vožnja v naselju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

šernk ::

Strašijo te že, učinka nimajo pa nobenega. Ker kot si sam rekel, nizka kazen, bi drugič bolj pazil, visoka kazen...drugič se voziš brez vozniškega ker umes izgubiš službo, nimaš denarja in se ti j*** za kazni. temu se reče VARNOST!

če te bi pa praktično vsak teden oskubli za 20€ bi se hitro zamislil ali je tistih 30 pridobljenih sekund vrednih 20€.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

oracle ::

kixs je izjavil:


Placilni nalog dobis za tocno toliko kot ti je nameril! Ce pa naprava avtomaticno kaj spreminja po koncani meritvi, pa ne vem. Govorim za rocni laserski merilnik.

Torej v februarju je kolega dobil kazen 300€ (polna) ko je vozil 67 v naselju. V obvestilu ni bilo drugih števil. Če je toleranca 5 km/h potem iz tega ne gre sklepat, če nakdnadno odštejejo.

šernk je izjavil:

Strašijo te že, učinka nimajo pa nobenega. Ker kot si sam rekel, nizka kazen, bi drugič bolj pazil, visoka kazen...drugič se voziš brez vozniškega ker umes izgubiš službo, nimaš denarja in se ti j*** za kazni. temu se reče VARNOST!

če te bi pa praktično vsak teden oskubli za 20€ bi se hitro zamislil ali je tistih 30 pridobljenih sekund vrednih 20€.

Ne, gre se za preventivo. Jaz se veliko bolj izogibam kazni sedaj, ko so visoke, kot sem se jih 7 let nazaj, ko so bile nizke. Kar posledično pomeni, da se danes bolj držim omejitev, kot sem se jih 7 let nazaj. Vsaj pri meni so zato visoke kazni dosegle svoj namen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Avenger ::

7 let nazaj še ni bilo toliko stacionarnih, kaj šele mobilnih radarjev, ki jih ima MOL.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

kmetek ::

Moj stil vožnje: izredno pazljivo pri hitrosti v naseljih (40-44, 50-54 max)...izven naselij (95-100km), na AC do 150. Pa se nimam za bati pomoje.
Tempomat rules :)

Seti5000 ::

Tempomat in limiter hitrosti tudi...

St235 ::

lakotnik, še vedno trdim da je 10 dni da se znajde zadeva na pošti več kot dovolj časa, ker če imajo oni napačen naslov, je najbrž v vseh registrih napačen naslov in dokler ga ne boš ti popravil, bo zadeva napačna, umes pa lahko mine 5 dni, 5 mesecev ali pa 50 let, vem za ljudi kateri tudi po 20 let niso spremenili naslova za pošiljanje.


Ja, in če zadeva zastara v 14 dneh potem niti nimajo možnost iskat pravi naslov. V trenutni situaciji pa se seveda sproži postopek ugotavljanja stalnega bivališča kar pa lahko traja tudi več mesecev. Poleg tega tudi kazni stacionarnih radarjev niso avtomatizirane, ker je treba pred pošiljam izpeljat postopek ugotovitve, ali je na podlagi slike mogoče sklepati o krivdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kixs ::

oracle je izjavil:

Torej v februarju je kolega dobil kazen 300€ (polna) ko je vozil 67 v naselju. V obvestilu ni bilo drugih števil. Če je toleranca 5 km/h potem iz tega ne gre sklepat, če nakdnadno odštejejo.


Mene so v obeh primerih ustavili na licu mesta. Takrat, ko sem placal, je bilo na koncu naselja, ponoci. Policist je meril ze za tablo konec naselja. Pokazal mi je meritev in poslal kolegu v avto, da napise kazen. Cista rutina ;(

Drugic je bilo cisto na zacetku naselja, prav tako me je takoj ustavil. Bil je sam. Pokazal mi je meritev, sel v avto in se cez nekaj minut vrnil. Js sem ze racunal koliko €€€ to pride in bil jezen nase. Potem pa me je spustil samo z opozorilom. :)

Pravim samo to, da velja tisto, kar pokaze naprava. Kaksen je nacin merjenja v napravi ali so nastavljene kaksne tolerance in podobno, da se upostava in kdaj to velja, pa ne vem. Verjetno je zavtomatizirano (prednastavljeno) in je naprava bolj "trotel ziher", da ni moznosti manipulacije - verjetno.

St235 ::

kixs je izjavil:

oracle je izjavil:

Torej v februarju je kolega dobil kazen 300€ (polna) ko je vozil 67 v naselju. V obvestilu ni bilo drugih števil. Če je toleranca 5 km/h potem iz tega ne gre sklepat, če nakdnadno odštejejo.


Mene so v obeh primerih ustavili na licu mesta. Takrat, ko sem placal, je bilo na koncu naselja, ponoci. Policist je meril ze za tablo konec naselja. Pokazal mi je meritev in poslal kolegu v avto, da napise kazen. Cista rutina ;(

Drugic je bilo cisto na zacetku naselja, prav tako me je takoj ustavil. Bil je sam. Pokazal mi je meritev, sel v avto in se cez nekaj minut vrnil. Js sem ze racunal koliko €€€ to pride in bil jezen nase. Potem pa me je spustil samo z opozorilom. :)

Pravim samo to, da velja tisto, kar pokaze naprava. Kaksen je nacin merjenja v napravi ali so nastavljene kaksne tolerance in podobno, da se upostava in kdaj to velja, pa ne vem. Verjetno je zavtomatizirano (prednastavljeno) in je naprava bolj "trotel ziher", da ni moznosti manipulacije - verjetno.


Jaz ti pa povem, da naprava ne izračunava ničesar sama. Radar zgolj izmeri hitrost z zakonsko predpisano toleranco. Koliko se potem od tega odšteje in na kakšen način nima veze z radarjem ampak z slovensko zakonodajo. Če si vozil 67 (številka na radarju) ne moreš vedet kdaj je bila računana varnostna razila, ker je kazen za 67 enaka kazni za 62. Lahko pa svojo izjavo podkrepiš z kakšnimi virom.

Mal sem po google in direktno nisem našel tega zapisa, je pa tukaj recimo primer ko je nekdo peljal 72 v naselju kaznovan je bil pa za kršitev do 10-20km/h čez omejitev.
http://www.pravozatelebane.com/forum/ka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

šernk ::

Ja, in če zadeva zastara v 14 dneh potem niti nimajo možnost iskat pravi naslov. V trenutni situaciji pa se seveda sproži postopek ugotavljanja stalnega bivališča kar pa lahko traja tudi več mesecev. Poleg tega tudi kazni stacionarnih radarjev niso avtomatizirane, ker je treba pred pošiljam izpeljat postopek ugotovitve, ali je na podlagi slike mogoče sklepati o krivdi.


blejski redarji so pred časom trdili drugače ko so poslali položnico za prehitro vožnjo gasilcem na nujni vožnji. Kaj je sedaj res? Aja kar bolj paše.

še vedno pa: kako bodo dobili pravi naslov v roku 2 let? Šli od hiše do hiše? No pravzaprav edino pravilno bi bilo, da bi te na licu mesta ustavili in dali kazen, vse ostalo nima učinka.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

strup121 ::

šernk je izjavil:

Ja, in če zadeva zastara v 14 dneh potem niti nimajo možnost iskat pravi naslov. V trenutni situaciji pa se seveda sproži postopek ugotavljanja stalnega bivališča kar pa lahko traja tudi več mesecev. Poleg tega tudi kazni stacionarnih radarjev niso avtomatizirane, ker je treba pred pošiljam izpeljat postopek ugotovitve, ali je na podlagi slike mogoče sklepati o krivdi.


blejski redarji so pred časom trdili drugače ko so poslali položnico za prehitro vožnjo gasilcem na nujni vožnji. Kaj je sedaj res? Aja kar bolj paše.

še vedno pa: kako bodo dobili pravi naslov v roku 2 let? Šli od hiše do hiše? No pravzaprav edino pravilno bi bilo, da bi te na licu mesta ustavili in dali kazen, vse ostalo nima učinka.


No razloži malo kaj so blejski redarji trdili drugače, ker iz samega pisanja to ni razvidno. In kar se tiče ugotovitve naslova, obstaja tudi možnost zabeležbe "ukrepa" v evidencah policije da ti, ko te imajo policisti v postopku vročijo pisanje drugih organov. Oz. da sam poveš nov naslov za vroćanje pošte.

St235 ::

šernk je izjavil:

Ja, in če zadeva zastara v 14 dneh potem niti nimajo možnost iskat pravi naslov. V trenutni situaciji pa se seveda sproži postopek ugotavljanja stalnega bivališča kar pa lahko traja tudi več mesecev. Poleg tega tudi kazni stacionarnih radarjev niso avtomatizirane, ker je treba pred pošiljam izpeljat postopek ugotovitve, ali je na podlagi slike mogoče sklepati o krivdi.


blejski redarji so pred časom trdili drugače ko so poslali položnico za prehitro vožnjo gasilcem na nujni vožnji. Kaj je sedaj res? Aja kar bolj paše.

še vedno pa: kako bodo dobili pravi naslov v roku 2 let? Šli od hiše do hiše? No pravzaprav edino pravilno bi bilo, da bi te na licu mesta ustavili in dali kazen, vse ostalo nima učinka.


Ker ti nimaš pojma o temu da obstajajo postopki za ugotovitev stalnega bivališča, sklepaš, da bi morali hoditi od hiše do hiše? Ali pa preprosto zadevo kar pozabit? Ni naslova, pač ni kriv. Odlična logika.

Kaj točno ima zgornje z temo? Da je nekdo na blejskem redarstvu naredil napako in poslal kazen za vozilo na nujni vožnji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

šernk ::

Ne blejsko redarstvo je takrat dejalo, da se kazni pač ne pregleduje in zato je bila avtomatsko poslana vsem, torej se pošilja kazni avtomatsko ali se pregleduje ročno?

In kar se tiče ugotovitve naslova, obstaja tudi možnost zabeležbe "ukrepa" v evidencah policije da ti, ko te imajo policisti v postopku vročijo pisanje drugih organov.


glede na to kolikokrat so me ustavili sredi belega dne, bi rekel da je za to možnost natančno 0%, mlade bi še lahko tako dobili, ostalih pa ne.

pa vrnimo se spet na začetno vprašanje, kako točno jim pomaga 2 leti časa, če ti pa prvič kazen pošljejo 1 mesec pred zastaranjem? Lahko se postavi rok 2 meseca ampak samo v izrednih razmerah, v normalnih okoliščinah bi morala biti kazen na domu v roku 10 dni za vse ostalo enostavno ni opravičila. Če se delo dela sproti bo vse pravi čas narejeno...če se pa 4 dni pije kavo in 1 dan dela...potem pa logično da bo čez 2 meseca se komaj poslalo kazen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Še vedno ne razumeš, da je dve leti oziroma 4 leta splošen zastaralni rok za prekrške. Nekateri rpekrški zahtevajo tudi obravnavo pred sodnikom, zbiranje dokazov itd. Zato je edino logično, da so zastaralni roki takpni kot so.

Pošiljanje kazni ene mesec pred zastaranjem pa je za moje pojme nedopustno in bi moral tako kot sem omenil obstajat nek rok v katerem morajo začeti z vročanjem v primeru enostavnih prometnih postopkov. Primeren rok se mi zdi 1-2 meseca, ker je to dovolj časa da morajo recimo poišljat dvakrat, če se naslovnik preseli ali če je potrebno pregledat slike. 10-14 dnevni rok že sam po sebi pomeni, da nobene kazni ne terba plačat, ker imaš 15 dni da dvigneš pošiljko. Vedno se pa štejejo dnevni z vročitvijo. V prekrškovnih postopkih nikoli ni dovolj da organ neko pošto odda ampak jo mora obtoženec tudi prejeti.

BlueRunner ::

St235 je izjavil:

V prekrškovnih postopkih nikoli ni dovolj da organ neko pošto odda ampak jo mora obtoženec tudi prejeti.

Prepričan? 87. čl. ZUP-E ter kasnejši in fikcija vročitve? Če sem prav razumel iz razloga odsotnosti več ni možno zahtevati vrnitve v prejšnje stanje.

St235 ::

Zakon o upravnem postopku != Zakon o prekrških, se pa določbe ZUP lahko uporabijo v prekrškovnem postopku će zakon o prekrških ne določa drugače.

Fikcija vročitve je inštitut, ki pravi, da se v primeru ko naslovnik ne dvigne pošiljke šteje, daje bila pošilja vročena z ti. prisilno vročitvijo. ŠE vedno pa to ne pomeni, da se šteje da je postopek kakorkoli stekel s tem, ko je prekrškovni organ dal odločbo na pošto. Fikcija vročitvi zgolj definira kdaj se nekaj lahko šteje kot vročeno, čeprav prejemnik dejansko ni podpisal, da je pošiljko prejel.

dikcija :
V prekrškovnih postopkih nikoli ni dovolj da organ neko pošto odda ampak jo mora obtoženec tudi prejeti.

drži s tem porpavkom, da obstaja inštitut fiktivne vročitve, ki privzame, da je obtoženec nekaj prejel. Nikakor pa se to ne more zgodit v 10-14 dni, če je časa, da obtoženec prevzame pošto 15 dni od obvestila.

Teoretično najkraši rok je tako 15 dni + 2 dni pošte za dostavo + x dni za obdelavo. Tako pridemo, da je realen rok v katerem bi morali v priemru enostavnih postopkov zadevo poslat 1 mesec, če upoštevamo še morebitne dopuste/praznike/tehnične težave je 1-2 meseca čito primereno obdobje in iz mojih izkušenj policija v tem času tudi pošlje slike stacionarnih radarjev. Ravnanje ljubljanskih redarjev pa sem že večkrat izpostavil da je pomilovanja vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlueRunner ::

St235 je izjavil:

Zakon o upravnem postopku != Zakon o prekrških, se pa določbe ZUP lahko uporabijo v prekrškovnem postopku će zakon o prekrških ne določa drugače.

Na pamet in po spominu... ali ne ZP-1 posebej specificira samo dodatne možnosti vročitev (neposredno kršitelju na kraju prekrška) in obvezno vsebino, ne pa tudi vročanje s pošiljko oziroma se vsaj v tej točki sklicuje na ZUP?

St235 je izjavil:

Fikcija vročitve je inštitut, ki [...] dal odločbo na pošto. Fikcija vročitvi zgolj definira kdaj se nekaj lahko šteje kot vročeno, čeprav prejemnik dejansko ni podpisal, da je pošiljko prejel.

Ta del razumem. Samo tisti "obtoženec tudi prejeti" se za nekoga, ki ne pozna fikcije vročitve bere kot "osebno prejeti". Pa je dobro opozoriti, da imamo to domnevo vročitve že nekaj let in se z neprejemanjem pošte postopka ne da ustaviti ali zavlačevati.

St235 je izjavil:

drži s tem porpavkom, da obstaja inštitut fiktivne vročitve, ki privzame, da je obtoženec nekaj prejel. Nikakor pa se to ne more zgodit v 10-14 dni, če je časa, da obtoženec prevzame pošto 15 dni od obvestila.

Vsekakor.

St235 je izjavil:

Teoretično najkraši rok je tako 15 dni + 2 dni pošte za dostavo + x dni za obdelavo. Tako pridemo, da je realen rok v katerem bi morali v priemru enostavnih postopkov zadevo poslat 1 mesec, če upoštevamo še morebitne dopuste/praznike/tehnične težave je 1-2 meseca čito primereno obdobje in iz mojih izkušenj policija v tem času tudi pošlje slike stacionarnih radarjev. Ravnanje ljubljanskih redarjev pa sem že večkrat izpostavil da je pomilovanja vredno.

Glede na to, da je ZPrCp specialen zakon, potem se bi to verjetno lahko uredilo specifično samo za področje prometnih prekrškov, po potrebi pa tudi samo za nekatere prometne prekrške (npr. pri begu iz kraja nesreče bi bil takšen rok verjetno nesmiselen). Pri temu pa se potem ne bi vplivalo "navzgor" na ZP ali ZUP. Se motim?

Reycis ::

Jaz ne vem komu števci lažejo za 10% ali več. Meni moj števec (po GPS) kaže točno. Povprečen avto ima premer koles ~80com zato tudi obraba gum za 1cm vpliva samo malo več kot procent. Sem pa zapazil en drug problem pri stacionarnih radarjih, ki ti pokaže tvojo hitrost. Meni v mojem Hyundaju kažejo dokaj točno hitrost. Izmeri me že iz velike razdalje in brez problema ves čas kaže pravilno hitrost. Moja tašča pa ima 206. Pri tistem avtu imajo radarji ogromno težavo. Ponavadi komaj izmeri ko se že skoraj mimo peljem. Meritve imajo velika odstopanja od hitrosti na števcu. Včasih sicer kaže pravilno. Povečini kažejo 5-10 manj. Sposobni pa so kazati tudi 10 več ali pa 15 manj. Hitrost na števcu je po GPSu pravilna. Ne vem če so naprave na podlagi katerih ti dajo listek kaj bolj točne ampak meni tole ne vliva zaupanja v njih. Svojo zadnjo kazen sem pa plačal leta 2001. Takrat je blo to še poceni.

Sicer pa so meni te naprave, ki ti pokažejo tvojo hitrost in te opozarjajo, da greš prehitro zelo všeč. Mislim, da imajo dober učinek na zmanjšanje hitrosti.

Bi pa še enkrat pograjal pravno fikcijo pri vročanju. Menim, da je zadevo potrebno zaostriti. Sem že imel neupravičeno izvršbo zato, ker nisem prejel pošte iz sodišča. Pošta je trdila, da me ni bil doma (LAŽ, obakrat sem bil doma) in da sem izgubil/spregledal listke (možno ampak malo verjetno). Nabijal so mi o temu, da so se listki morda zataknili med reklame - WTF. In sem moral požreti kar nekaj stroškov in porabiti veliko časa, da sem dobil denar nazaj. Pa mi stroškov (sodne takse, bančne stroške) niso želeli povrniti.

St235 ::

Glede na to, da je ZPrCp specialen zakon, potem se bi to verjetno lahko uredilo specifično samo za področje prometnih prekrškov, po potrebi pa tudi samo za nekatere prometne prekrške (npr. pri begu iz kraja nesreče bi bil takšen rok verjetno nesmiselen). Pri temu pa se potem ne bi vplivalo "navzgor" na ZP ali ZUP. Se motim?


Ne motiš se. ZPrCp bi brez težav določil krajši zastaralni rok za določene prekrške. Samo kot ponavadi se te zadeve rešuje post festum, ko idioti kot so mestno redarstvo ljubljana zastaralni rok tako grdo izkoristijo.

Majk, tiste table niso merodajne niti ne nosijo nikakršne pravne veljave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po naselju, kazen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5413274 (6142) jype
»

Toleranca števca/tempomata in radar

Oddelek: Na cesti
276065 (4785) St235
»

Radar in toleranca

Oddelek: Na cesti
4528135 (25964) St235
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53588719 (71763) darkolord

Več podobnih tem