» »

Toleranca števca/tempomata in radar

Toleranca števca/tempomata in radar

HotBurek ::

Evo, v vednost.

Uhvatio me je radar. Po ravni cesti sem imel na tempomatu 68 km/h. Računal sem na odstopanje števca/tempomata v minus, pa me je radar izmeril za natanko to hitrost. Sem mislil, da pri taki hitrosti tempomat goljufa za kakšna 2-3 km/h. Pa je čisto točen.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

MadMax ::

Če si rad na meji, to mejo nekajkrat predhodno preveriš z GPSom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

facepalm ::

imas tovarniske dimenzije pnevmatik?
jaz sem na prejsnjem avtu imel profil 60 namesto 55, ker so bile gume opazno cenejse in je bil stevec, pri okoli 60 - 70 kmph tocen v piko (glede na vec meritev z gpsjem).

korenje3 ::

jaz si nastavim +2km/h limiter tam kjer vem da so radarji. pa me ni še noben slikal. res pa da je limiter točen in glede na cestne table ki kažejo hitrost kaže točno na 1km/h pri 50 ali 100km/h.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

IL_DIAVOLO ::

Ti si dobil položnico z odšteto toleranco.

darkolord ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ti si dobil položnico z odšteto toleranco.
Tam piše ločeno izmerjena hitrost in hitrost z odšteto toleranco radarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

HotBurek ::

Radar je izmeril 68, kazen pa je za prekoračitev hitrosti za 3 km/h (na 60 omejitve).

Dimenzije gum/felg so pa vse original iz tovarne. Z GPSom pa še nisem meril.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

TESKAn ::

Števec v avtu ti bo štel točno ali v plus.
Radar pa tudi ni 100% točna naprava, ima svojo toleranco.
Zdej lahko se greš loto in računaš, da tebi kaže števc v plus, radarju v minus, pa na tvojih 68 km/h izmeri 60 km/h. Lahko pa zadaneš in tebi kaže točno, radarju v plus in fašeš kazen.
Na koncu, če nočeš kazni, vozi tako, kot ti števec kaže. Če pa si pripravljen plačat, si pa reči "sej kaže v plus" in računaj, da bo vsak radar, ki te bom pomeril, kazal v minus. Samo ne bit presenečen, če se ti kdaj ta računica ne izide.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

m0LN4r ::

Heh a ni blo prej tko, da do 5kmh nad 50, niso pisali kazni? Kdaj se je to spremenilo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

frudi ::

Sej mu je niso, izmerili so ga 8 km/h nad 60.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

m0LN4r ::

HotBurek je izjavil:

Evo, v vednost.

Uhvatio me je radar. Po ravni cesti sem imel na tempomatu 68 km/h. Računal sem na odstopanje števca/tempomata v minus, pa me je radar izmeril za natanko to hitrost. Sem mislil, da pri taki hitrosti tempomat goljufa za kakšna 2-3 km/h. Pa je čisto točen.

Naredi se francoza in napisi pritozbo, da radar ni bil postavljen pravilno.
Nemci imajo eno zelo super spletno stran za take zadeve in zelo pogosto, res ne placas kazni zaradi gluposti policajev:


frudi je izjavil:

Sej mu je niso, izmerili so ga 8 km/h nad 60.

Aja, sem povrsno prebral in mislil, da je 63kmh. Sicer pa jaz se vedno, ze 10 let z tremi razlicnimi avti vozim po tempomatu +10kmh in se noben radar me ni dobil. Bro tip, ce je klanec navzdol zmanjsaj hitrost z bremzo za vsak slucaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

m0LN4r je izjavil:

Heh a ni blo prej tko, da do 5kmh nad 50, niso pisali kazni? Kdaj se je to spremenilo?


Tega nikol ni blo oziroma sodi med gostilniške polresnice, tkao kot shitarotovo sranje o 3s ali to, da so traktorji na avtocesti prepovedani. Načeloma je res v specifičnem kontekstu, v vsaki resni debati izpadeš pa precej bedasto.

Radarji s katerimi se meri hitrost imajo z pravilnikom predpisano za koliko meritve lahko odstopajo od dejanskega stanja (+/- 3km/h). In zato, da razadi tega ne more priti do situacije, kjer bi plačal kazen za prekršek, ki ga dejansko nisi storil pravilnik predpisuje toleranco na način, da se od vsake meritve odšteje 5km/h (ozroma 7 ali 11 pri višjih hitrostih).

Tako so v danem primeru namerili 68, kazen pa je plačal kot da vozi 63.

Glede odstopanja pri avtomovilih, pa ugotavljam, da je tega vedno manj, sploh nad 50 km/h. Pri nas za oba avtomobila (2017 in 2015 letnik) nastavitvi tempomata 50 km/h, po GPS vozita 48 km/h, pri nastavitvi 60 km/h pa tudi gps kaže 60. Pri prejšnjem pa je bilo praktično skos 3-4 km/h razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

m0LN4r ::

Jaz sem govoril o temle:
Kazni za prekoračitev hitrosti v naselju, kjer je splošna omejitev hitrosti 50 km/h:
vključno do 5 km/h = 40 EUR
nad 5 km/h do vključno 10 km/h = 80 EUR
in
Kazni za prekoračitev hitrosti na cestah zunaj naselja (razen avtoceste in hitre ceste z dvema pasovoma), kjer je največja dovoljena hitrost za osebna vozila omejena na 90 km/h:
vključno do 10 km/h = 40 EUR

Sekiram se ne, ker vec kot ocitno moj sistem deluje, ce me se nikoli ni dobil radar, niti na 150kkm. Je pa res da me ze nekaj casa ni v slo. Skoz celo avstrijo se upam peljat z tempomatom na 142, ce treba, tam k majo 130.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sandmat ::

TESKAn je izjavil:

Števec v avtu ti bo štel točno ali v plus.
Radar pa tudi ni 100% točna naprava, ima svojo toleranco.
Zdej lahko se greš loto in računaš, da tebi kaže števc v plus, radarju v minus, pa na tvojih 68 km/h izmeri 60 km/h. Lahko pa zadaneš in tebi kaže točno, radarju v plus in fašeš kazen.
Na koncu, če nočeš kazni, vozi tako, kot ti števec kaže. Če pa si pripravljen plačat, si pa reči "sej kaže v plus" in računaj, da bo vsak radar, ki te bom pomeril, kazal v minus. Samo ne bit presenečen, če se ti kdaj ta računica ne izide.


Radar je za več velikostnih razredov natančnejši od avtomobilskega števca, na katerega vpliva namenska toleranca, velikost pnevmatik in količina zraka v njih itd.

Zakonsko "odbiti" kilometri nimajo bistvene veze s toleranco današnjih radarjev.

Mare2 ::

HotBurek je izjavil:

Evo, v vednost.

Uhvatio me je radar. Po ravni cesti sem imel na tempomatu 68 km/h. Računal sem na odstopanje števca/tempomata v minus, pa me je radar izmeril za natanko to hitrost. Sem mislil, da pri taki hitrosti tempomat goljufa za kakšna 2-3 km/h. Pa je čisto točen.


Volkswagnovi števci večinoma kažejo več. Naprimer po števcu kaže 140, po navigaciji, ki jo smatram za realno 131. Je pa že en VW kazal točno.

Uporabi kako navigacijo na telefonu (lahko googlovo) ali prosi kakega prijatelja da preverita. Je brez veze plačevati kazni za 3 kilometre na uro prekoračitve (ne profitiraš nič).

DamijanD ::

suzuki sx cross pri 50kmh laže za vsaj 5kmh

fokz8 ::

da si malo sposodim temo..

mogoče kdo ve, kako je, če v avstriji naletiš na radar, kjer te meri policaj direktno. te mora postavit ven, ali pa lahko dobiš položnico tudi domov?

hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

feryz ::

Seveda vemo. Ustavi te, pobere denar po lastni presoji in ga da v žep. Tebi pa da neko brezvezno potrdilo. Na njem, BTW, ni pravilnih podatkov za identifikacijo policista, če sploh so. Ko smo poslali pritožbo na graško policijo, niso mogli, ali niso hoteli ugotoviti, kdo je pokasiral.
Če te ustavijo, lepo povej, da nimaš denarja in da tudi na bankomat ne misliš iti. Napiše naj položnico ali do sodnika. Odnesel jo boš z opominom. Razen če imajo POS.
Ampak ok, kazen ni problem, če si grešil, da policaji kradejo pa je.

jazjaz52 ::

@foks8 - lahko te ustavi (kar je v 95%) ali pošlje položnico, če ima kamero na radarju. Lahko pa te tudi ustavi brez radarja in ti da kazen za prehitro vožnjo.
@damijanD - sx4cross lanski letnik ne laže nič - ali pa laže tud gps.

feryz ::

sandmat je izjavil:

Radar je za več velikostnih razredov natančnejši od avtomobilskega števca, na katerega vpliva namenska toleranca, velikost pnevmatik in količina zraka v njih itd.

Zakonsko "odbiti" kilometri nimajo bistvene veze s toleranco današnjih radarjev.
Gladka laž. Oz. odvisno od avtomobila. Novejši poleg merilnikov uporabljajo za kalibracijo tudi GPS in s primerjanjem določajo točno hitrost v vsakem trenutku. Moj kaže popolnoma točno tako pri 30km/h, kot pri 230 km/h. In povsod vmes tudi.
Kaj vse vpliva na radar niti ne vemo. Ogromno. Stacionarni so še nekako, o ročnih bi se dalo pa mnogo povedati.

feryz ::

m0LN4r je izjavil:

Je pa res da me ze nekaj casa ni v slo. Skoz celo avstrijo se upam peljat z tempomatom na 142, ce treba, tam k majo 130.
Ja, ja. Jaz se s tempomatom peljem po navadnih cestah v Avstriji 142 km/h. Kar ne pomeni, da nisem v prekršku, tako kot ti na avtocesti.
Kar pelji se 142 km/h mimo radarja na avtocesti. Dobil boš od 20 do 80 evrsko položnico. Prepuščeno volji birokrata. Zagotovo.
BTW, ni jo treba plačati, čezmejne izvršbe za majhne zneske niso mogoče.

fokz8 ::

jazjaz52 je izjavil:

@foks8 - lahko te ustavi (kar je v 95%) ali pošlje položnico, če ima kamero na radarju. Lahko pa te tudi ustavi brez radarja in ti da kazen za prehitro vožnjo.
@damijanD - sx4cross lanski letnik ne laže nič - ali pa laže tud gps.


jebarija...

ostavit me po mojem lih ni mogu, ker je snemal iz leve strani ceste...mislim pa da sm mel nekaj čez 70 gor v naselju :S
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

SimplyMiha ::

Lahko pa tudi voziš malo pod omejitvijo in nimaš nobenih problemov več.

Ah, ja... fantazija.

m0LN4r ::

feryz je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Je pa res da me ze nekaj casa ni v slo. Skoz celo avstrijo se upam peljat z tempomatom na 142, ce treba, tam k majo 130.
Ja, ja. Jaz se s tempomatom peljem po navadnih cestah v Avstriji 142 km/h. Kar ne pomeni, da nisem v prekršku, tako kot ti na avtocesti.
Kar pelji se 142 km/h mimo radarja na avtocesti. Dobil boš od 20 do 80 evrsko položnico. Prepuščeno volji birokrata. Zagotovo.
BTW, ni jo treba plačati, čezmejne izvršbe za majhne zneske niso mogoče.

Za 80 v 60 na AC dobis okroglih 50eur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fokz8 ::

SimplyMiha je izjavil:

Lahko pa tudi voziš malo pod omejitvijo in nimaš nobenih problemov več.

Ah, ja... fantazija.


če je to slučajno namenjeno meni...

vozim že 9 let, pa še nimam kazni za prehitro vožnjo. pa par urah vožnje po avtocesti in vseh teh 10metrskih "naseljih" v Avstriji, se je zgodilo, da sem edino naselje, kjer je dejansko policaj meru hitrost spregledal in peljal več...tolk o sreči...

pa da ne bo kdo mislu, da kakršnokoli krivdo dajam na policaje, ker je ne...ne spadam med tistih 90% ljudi, ki za vse krivijo policaje. priznam svojo napako..

me pa zanima zgolj zato, ker po navadi so me policaji ostavljal...in ne vem kako je z radarji (vem, da stacionarne dobiš na dom...kako pa je s tem ko policaj meri, pa ne vem)...
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

sandmat ::

feryz je izjavil:

sandmat je izjavil:

Radar je za več velikostnih razredov natančnejši od avtomobilskega števca, na katerega vpliva namenska toleranca, velikost pnevmatik in količina zraka v njih itd.

Zakonsko "odbiti" kilometri nimajo bistvene veze s toleranco današnjih radarjev.
Gladka laž. Oz. odvisno od avtomobila. Novejši poleg merilnikov uporabljajo za kalibracijo tudi GPS in s primerjanjem določajo točno hitrost v vsakem trenutku. Moj kaže popolnoma točno tako pri 30km/h, kot pri 230 km/h. In povsod vmes tudi.
Kaj vse vpliva na radar niti ne vemo. Ogromno. Stacionarni so še nekako, o ročnih bi se dalo pa mnogo povedati.


Prosim razloži mi velikostni razred natančnosti v tvojem avtu, ne z "moj kaže popolnoma točno" - na kilometer natančno zna vsak z vsaj eno dimenzijo gum. Vsekakor pa ne v natančnosti radarja, zato se vzdrži trditev o lažeh, če jih ne moreš podkrepiti z dejanskimi meritvami svojega števca (prikazuje hitrost na 3 decimalke?)

feryz ::

Ker drugače ne morem preverjati, uporabljam kombinacijo števec, garmin, android. Vse tri hkrati. Celo število, jasno.
Pri pospeševanju so male razlike zaradi zamika, pri konstantni vožnji, vsi trije kažejo enako.

Mogoče pa ti misliš, da radar, sploh tisti v policijski roki, izmeri točno, na 3 decimalke natancno?
Kar je v bistvu brezpredmetno, ker so omejitve zapisane s celimi števili in je v tem kontekstu brez veze večja natančnost.
Lahko pa bi se skregal pri sodniku, da nisi šel 80 km/h, ampak 79,99991. Dvomim, da bi palilo.

St235 ::

Ne bi, ker ravno zaradi bedakov, ki bi sestavljali take argumente imamo zakonsko doloceno toleranco. Kar bi vedel ce bi prebral to temo namesto da nabijas v tri dni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar

Oddelek: Na cesti
172355 (1960) St235
»

Vožnja po naselju, kazen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5413274 (6142) jype
»

Radar in toleranca

Oddelek: Na cesti
4528144 (25973) St235
»

Ali podpirate visoke kazni prekrškov CPP? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8221602 (20241) St235

Več podobnih tem