» »

Štirikrat večji HD prihaja

1 2 3
4
»

Dr_M ::

MrStein je izjavil:

Pa dobro, kaj je s folkom?
Prej je en trdil, da s prostim očesom ne moreš (sub)piksla videt. (belega na črnem ozadju - v primeru subpiksla pač zelenega)

Imam 1 cm debela očala, a drugi pa imajo še slabši vid???



Ja cudn si, kaj cem ti druzga rect :)

PrimozR ::

Invictus je izjavil:

Nekateri ga še vedno imamo.

In boljša resolucija vedno pomeni boljšo sliko.

Me zanima če bo Apple da Retina zaslon na 15" Macbook.

Zna biti potem precejšnja uspešnica ...

Po vseh napovedih bo imel. V Sloveniji pač ne bo uspešnica, ker bo predrag (tako kot obstoječ). Drugje z višjim standardom pa, tako kot že obstoječ.

MrStein je izjavil:

Pa dobro, kaj je s folkom?
Prej je en trdil, da s prostim očesom ne moreš (sub)piksla videt. (belega na črnem ozadju - v primeru subpiksla pač zelenega)

Imam 1 cm debela očala, a drugi pa imajo še slabši vid???

Kdo pa je trdil to? Poglej tiste zaslone, sestavljene iz LED diod (za prireditve), s kakega pol metra. SUbpixli so seveda jasno vidni. Podobno je tudi na 24" pixel viden, če izstopa (imam en hotpixel, ki na rdečem sveti modro - viden je samo takrat, sicer ne). Tukaj govorimo bolj o tem, da vidiš (ali pa ne) pixle na sliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Hehe, a poiščem? Mislim, da je bilo v eni od novic o retina display-u.

Poanta je, da se vidi tako posamezen piksel (ki je drugačne barve od okolice), kot tudi piksli na robu predmeta (najbolj očiten primer: poševna črna črta na belem ozadju, debela en piksel).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Tale tip, nekje v okolici tega sporočila: http://slo-tech.com/forum/t497945/p3389...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Če si videfil, ki rabi 4x HD, potem bi moral zdaj imeti doma gromozanske monitorje, če ti slika pač kaj pomeni. Al dejansko obstajajo ljudje, ki sicer niso videofili, pač pa samo resolucija-fili?

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

Hehe, a poiščem? Mislim, da je bilo v eni od novic o retina display-u.

Poanta je, da se vidi tako posamezen piksel (ki je drugačne barve od okolice), kot tudi piksli na robu predmeta (najbolj očiten primer: poševna črna črta na belem ozadju, debela en piksel).

Ja, take visoko kontrastne zadeve se vidi. Take stvari se bo odpravilo s high-DPI zasloni. Ampak reči, da vidiš en posamezen pixel na sliki spomladanskega gozda (beri:veliko malih flekcov različnih odtenkov zelene), je pa popolnoma druga zgodba. Jaz zase lahko rečem, da tega na 24" ne vidim. Jaz bi 4k zaslone itak 'samo' zaradi današnjega načina skaliranja desktopa, ki je odvisen le in samo od DPI-ja. Ostalo je pa bonus :)

Truga ::

Dr_M je izjavil:

Meni so pixli na 24" 1920x1200 občutno preveliki.


Ce jih gledas na 10cm, so kar veliki ja :)
Drugace so ravnoprav veliki za normalno gledanje, ni prav nic zrnata slika :)

Jaz mam 100dpi 30". Vsakic ko pridem iz sluzbe in se usedem za njega pizdim, kdo mi je dal tolk velk font, da moram met firefox cez pol ekrana da se normalno cita. Manjsega pa nemorem nastavt, ker zaradi prenizkega dpija ne bo vec normalno berljiv. Da niti ne omenjam da kadar grem kej igrat moram nastavt antialias da nimam handsawov cez cel ekran, in sem bil prisiljen kupt 2 graficni, ker ena sama pac ne fura take resolucije normalno (pri neki resni kvaliteti).

Aja, v sluzbi uporabljam 13.1" 1920x1080.

CitroX ::

kuglvinkl je izjavil:

Plačaš pa z ledvico :)

Na vem kaj natančno si mislil.
Sony vaio:
http://www.so-doo.si/prenosniki/sony.ht...

Če lahko plačaš z ledvico, pa ne vem, ker ti bi težko drobiš vrnili :)

kuglvinkl ::

A ni jype govoril o 13,3" in 1080p?

jype ::

kuglvinkl ::

:)

bluefish ::

No, počasi prihajajo na plan - Sharpov 32" 4k: http://www.engadget.com/2012/11/27/shar...

Cena 5500 dolarjev.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na YouTubu prvi posnetek v ločljivosti 8K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
8632280 (27602) PrimozR
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456915 (49289) Nummy
»

Dellov zaslon z ločljivostjo 5K

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3612645 (10183) Nummy
»

Štirikrat večji HD prihaja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16144886 (36052) bluefish

Več podobnih tem