» »

Kako deluje kartuša?

Kako deluje kartuša?

SkyEye90 ::

Zadnjič sem odprl prazno kartušo od epson-a in se čudil ob pogledu na notranjost. Ima kup prekatov, barva pa v tiskalnik ne teže iz dna kartuše, ampak je ena cevka iz sredine oziroma proti vrhu je nek čuden krog.
Kako tiskalnik sploh lahko porabi barvo, ki je na dnu kartuše, če spodaj sploh nima barva dostopa do izhoda, v kartuši pa tudi ni črpalk za črpanje barve navzgor?
Pri polni kartuši se nič ne sliši, da bi bila noter barva, pri neoriginalnih pa se, ampak imajo verjetno tudi neke prekate noter, čeprav iz neoriginalne barva izteka če jo vzameš ven in treseš po papirju.
Čisto iz firbca me zanima, kako zadeva deluje, mogoče je že kdo kaj študiral :)

popster ::

All Epson printers use a piezoelectric crystal in each nozzle instead of a heating element. When current is applied, the crystal changes shape or size, forcing a droplet of ink from the nozzle. This allows use of inks which react badly when heated, and can produce a smaller ink drop in some situations than thermal inkjet schemes.


via Ink cartridge @ Wikipedia

SkyEye90 ::

To velja za glavo tiskalnika, ampak kako pa pride barva iz kartuše ven? Spodaj je samo luknja in nobene tehnike, vse kar je štroma na kartuši je čip ob strani, ki pa ni povezan nikamor.

s1m0n ::

Lahko poveš za kater tiskalni gre ?
Pri meni so te Epsonove kartuše stacionarne in ima glava črpalko, da prečrpa barvo!

SkyEye90 ::

SX115, kartuše pa so T0711-714. Katere kartuše pa imaš? Ker moje imajo samo spodaj luknjo za barvo in nič drugega. Našel sem en video, ki prikazuje namen prekatov, da barva 'kroži'. youtube..kaj pa jo poganja potem navzgor?

SkyEye90 ::

Če koga zanima, kako deluje tiskalnik, glava tiskalnika in kartuše, sem našel zanimiv video:

guest #44 ::

Hudo, sam še vedno menim da ne odtehta ceno, ki se jo plača za kartušo. Vsaj za te male printerje.

s1m0n ::

To tak ne :) za to pa je 1 ml tako drag, da spada med ta dražje tekočine :)

Brane2 ::

Evo zanimive ideje za čiščenje:

RJET-TEK cleaner
On the journey of life, I chose the psycho path.

vir ::

mislim da gre pri inkjet tiskalnikih tako da steče čez vezje kartuše električni impulz. (Mehanizem je piezokristal) Ko piezo kristal ga zadene električni impulz, ta zavibrira in na list papirja pljune kapljico.
Pri laserskih je pa tako da se boben statično nabije al nekaj takega, in potem ta statika potegne barvo na boben. Potem gre čez ta valj list papirja in se umaže s to barvo na bobnu. Ker barva ni suha jo je treba nekak posušit. Stari kopirci so segreli papir na okol 130 stopinj al kolk že in če si prijel list takoj ko je šel ven te je znalo tud mal spečt. Kako je s sušenjem pri laserskih printerčkih pa ne vem.
Jaz že skos uporabljam pljuvalnik ker sem pred leti kupil liter barve in printam poceni. Ko se kartuši po cca 1500-2000 straneh znuca glava, moram pač kupit novo kartušo.

francek1 ::

Kaj vse moram prebirat.....:'(8-O
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

vir ::

;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037126 (20840) gazer
»

Izkušnje z original in fejk - ponarejenimi kartušami

Oddelek: Strojna oprema
161868 (1517) OZZY
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429890 (19160) bobby
»

Originalne kartuše zaostajajo

Oddelek: Novice / Ostale najave
458125 (6253) Jst
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392682 (2065) Brane2

Več podobnih tem