» »

Spletno izsiljevanje in grožnje

Spletno izsiljevanje in grožnje

nokia6310 ::

Pozdravljeni, Imam eno vprašanje. včlanjen sem v neko googlovo skupino. V tej skupini so nekateri člani, ki jih osebno poznam. Nekateri od njih me izsiljujejo, da bodo javno objavili nekatere podatke o meni z namenom, da bi me diskreditirali, da bi oblatili moje ime, ter da bi mi tako javno škodovali. Osebne podatke teh posameznikov imam, kakor tudi shranjene e-maile, saj so ti uporabniki prijavljeni s svojimi pravimi elektronskimi naslovi. Nekateri od njih, pa so določene informacije že posredovali na to skupino, s čimer so posegli v moje zasebno življenje katero ni povezano s temo, o kateri smo se na skupini pogovarjali. Skupina deluje znotraj google grupes. Dopisovanje poteka preko e-mailov in se torej teme ne da zaklenit, kot je to možno narediti na forumu . Zanima me kaj mi svetujete kam oz. na koga se lahko obrnem? Administrator je sicer prepovedal tovrstno početje, vendar pa so posamezniki že posredovali določene informacije, ki so zasebne narave. Kaj bi vi naredili v takšnem primeru in ali ste se že kdaj srečali s podobno težavo? Najlepše se vam zahvaljujem za vaš odgovor.

jype ::

Posvetuj se z odvetnikom.

Starcraft|| ::

Prijavi policiji :D

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Posreduj njihove grožnje.

Alencica ::

Je ta info, ki je bil posredovan že vplival na tvoje življenje?

Hmm, grožnje z izsiljevanjem so se klavrno končale za tole združbo:
http://www.zurnal24.si/dolenjska-omamil...

Mogoče res namigni, v katero smer gredo grožnje ...
Naslednji korak pa policija, odvetnik, začni printat relevantne poste iz vaše google skupine.

Good Guy ::

Obrni se za 360° in pojdi naprej :))

nokia6310 ::

Alencica je izjavil:

Je ta info, ki je bil posredovan že vplival na tvoje življenje?

Hmm, grožnje z izsiljevanjem so se klavrno končale za tole združbo:
http://www.zurnal24.si/dolenjska-omamil...

Mogoče res namigni, v katero smer gredo grožnje ...
Naslednji korak pa policija, odvetnik, začni printat relevantne poste iz vaše google skupine.

Za enkrat še ni, lahko pa. Ali naj čakam do takrat? Zadeva je preprosta. Nekateri vejo določene podrobnosti o mojem življenju, s čimer mi grozijo da jih bodo razkrili, če bom še pisal po listi. Določene stvari so nekateri že napisali zaradi česar obstaja možnost, da se bom moral pred kom zagovarjati.

Mesar ::

Poskusiš administratorju vaše skupine na google opisat tvoj problem?
Your turn to burn!

OZZY ::

Gre za izsiljevanje .. basta.. prijaviš policiji z vsemi dokazi.. PA naj se oni zagovarjajo.. Če bojo posledice jih tožiš.
Go with the flow.

donfilipo ::

Še moj skromen lonček splošnih vtisov.

Tako kot pravi OZZY in BIG33K.
Vsako cincanje zadeve samo poslabšuje.
To kar pravi jure, je seveda tudi kraljevka rešitev, a kakšno malo vsoto stane (v primeri s potencialnimi težavami.)

Profesionalci včasih resda tudi zgrešijo in ne delajo po vseh regeljcih, pa tudi vsemogočni niso....ampak največja neumnost pa je ne ubrati normalne poti.

Primer iz dolenjske je samo ekstremen, gre za večji znesek, ki ga domnevno nekdo naj bi imel (po poizvedbi mafije:), podobne in manj podobne primere, pa sem videl in dobil opisane že kar nekajkrat, pa jih niti ni bilo blizu medijev.

In so se končali tako, da je v recimo enem primeru, kjer združba ni delovala tako naivno grobo izsiljevalsko...končala celo v škodo domnevnega oškodovanca.

Kako?

Ne bom govoril o kakem primeru konkretno, ker to ni fer, ampak samo tako na splošno. Zamislite si, da bi ženska vaba ne imela kar 4 pomočnike in pomočnico... ampak zelo lepo postavo, pogled kot Angelina Jolie, in si rada kaj luksuznega privošči, kar na koncu summa summarum stane z vsemi dostavljanji vred več kot 50k lahko? Ha?

Plan je lahko enak, gang praktično isti, le sama akcija dotične mamljivke in spremljave pa precej precej drugačna.

Za konkreten tvoj primer je pa takole. Lahko smo zgroženi, da o njem nič ne vemo....ampak je po svoje kar bolje tako:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Avenger ::

Če ti stvar res veliko pomeni in očitno ti, ne bi bilo slabo resno razmišljati v smeri odvetnika. Plačal mu boš.. 100 ali kolk EUR in bo sestavil opozorilni dopis, ki ga bo poslal vsem udeleženim s priloženo korespondenco, ki si jo ti skopiral. Če bodo šli korak naprej, bo stopil v akcijo tudi tvoj odvetnik.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

St235 ::

Glede na to, da gre za grožnje in dejanske škode (torej tudi osnove za civilno tožbo) še ni upoštevaj, da bo strošek odvetnika v celoti tvoj.

Prijava na policijo te nič ne stane in policija bo morala ukrepat glede na podani predlog. Če imaš še vse dokumentirano toliko bolje.

Ne bom govoril o kakem primeru konkretno, ker to ni fer, ampak samo tako na splošno. Zamislite si, da bi ženska vaba ne imela kar 4 pomočnike in pomočnico... ampak zelo lepo postavo, pogled kot Angelina Jolie, in si rada kaj luksuznega privošči, kar na koncu summa summarum stane z vsemi dostavljanji vred več kot 50k lahko? Ha?

Plan je lahko enak, gang praktično isti, le sama akcija dotične mamljivke in spremljave pa precej precej drugačna.


Izsiljevanje ima težo samo dokler mu težo da izsiljevanec. V zgornjem primeru jih pač prosiš, če ti pošljejo high res slike, da jih lahko na FB profil obesiš, da bodo še vsi kolegi vidli kako prasico si nabodel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Avenger ::

Ja, še bolje napjrej policija, takoj ko dobiš njihov zapisnik še odvetnik. Obenem se poskušaj pripraviti na to, da tvoja akcija ne bo zaustavila njihovih namenov, ampak kakorkoli se bo izteklo, ne bojo jo odnesli brez bušk.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Alencica ::

Ni tako simpl, tudi socialno konotacijo je treba vzeti v obzir. Lahko, da so to "frendi" (ki to zdaj - jasno - niso več), lahko jih bo videval dnevno v službi, v baru itd. Zadnje kar hočeš doživljat v tej situaciji je še nek ostrakizem.

Posebej je nerodno, če se ti to na poklicnem področju dogaja, ker je že tako (v slo pa sploh), da se prej ali slej zve marsikatero podrobnost o življenju nekoga, ki ga lahko diskvalificira, čeprav ni nobene podlage za to (politiki tipičen primer tega, a la varanje žen, laganje o premoženju ...) da ta "podrobnost" vpliva na njegovo delo/poklic.

nokia6310 ::

No zadeva ni tako kritična, pa vseeno. Obtožujejo me da sem neupravičeno prišel do neke stvari za katero imam vse dokazano na papirjih, da sem do stvari prišel čisto upravičeno. To mi omenjeni papirji samo še potrjujejo. Zdaj pa so mi grozili, da bodo to javno oziroma so že na listi razkrili. Saj kaj več bi lahko napisal na zs. Zdaj se je tema zaključila. Ampak vseeno se mi tako početje ne zdi primerno.

Zgodovina sprememb…

VelikiTun ::

Torej naj razkrijejo. Če imaš papirje, ki dokazujejo nasprotno, se bodo sami osmešili.

Pri tem niti ne zasledim elementov izsiljevanja. Pač, tipično obrekovanje - tudi kaznivo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozi mi kazen 6000GBP+ :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19628187 (15234) pijavka
»

Facebook stran z neprimerno vsebino

Oddelek: Pomoč in nasveti
121904 (1687) SimplyMiha
»

NADLEGOVANJE-pomoč/svetovanje

Oddelek: Loža
386998 (5036) ;-)
»

izsiljevanje...kaj naredil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721184 (18829) Nejc Pintar
»

Primer petek: aretiranih več oseb

Oddelek: Problemi človeštva
272174 (1520) DavidJ

Več podobnih tem