» »

uTorrent problem

uTorrent problem

bananaman12 ::

Zdravo! Imam problem in sicer ko prižgem uTorrent in npr vlečem kej dol pri tem ne morem brskati po spletu saj mi nobene strani ne odpre. Kot da bi uTorrent porabil vso povezavo.

Ima kdo kak nasvet kak bi lahko to popravil?

Hvala za pomoč! Lp!

DragonHeart ::

omeji hitrost ki jo utorrent lahko uporabi.

To storiš tako, da:
a) nastaviš urnik...to storiš v nastavitvah...to koristi temu, da ponoči utorrent lahko porabi recimo celotno hitrost ki jo imaš čez dan pa malo manj. Je nekoristno če imaš ponoči računalnik itak ugasnjen.
ali
b) splošno omejiš hitrost ki jo utorrent lahko uporabi. to storiš tako da desno spodaj kjer piše koliko ti downloada in koliko uploada z desno tipko na miški klikneš na tisto številko in nastaviš omejitev.

Recimo:
če imaš internet ki ti downloada 1024 kb/s nastavi omejitev downloadanja na 750 ali max 800 kb/s, za hitrost uploadanja pa prav tako nastavi da ti bo downloadalo maksimalno 3/4 kapacitete ki jo zmore tvoj internet.

kako hiter internet imaš, izveš tu:
http://www.speedtest.net/
številko ki jo tu dobiš deli z 8, da boš izvedel koliko je tvoj maksimalen možen prenos, potem pa v utorrentu nastavi primerne omejitve kot sem napisal zgoraj. Drži se tega da utorrentu dovoliš da uporabi maksimalno 3/4 tvoje hitrosti, drugače ti bo internet štekal.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Zmanjšaj maskimalno število peerov.

DragonHeart ::

zmanjšanje števila peerov ne bo koristilo ker mu bo utorrent še vedno lahko porabil celotno pasovno širino ki jo ima na voljo. Omejiti mora prenos.


Pozabil sem dodati še tole:
skrajno desno spodaj ti piše kako hitro UPLOADA, eno polje levo pa piše koliko DOWNLOADA. tam omeji hitrost in bo vse delalo kot mora.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ni nujno, da je problem v pasovni širini. To je tvoja predpostavka.

DragonHeart ::

Če je hitrost previsoka, je vedno problem.

Če pa bo videl da omejitev hitorsti ne pomaga, pa lahko omeji še število peerov.

Vendar omejitev hitrosti je absolutno nujna.

To da ni nujna, je izključno samo tvoja predpostavka.

Zgodovina sprememb…

bananaman12 ::

hvala za pomoč ampak mislim da mi ne pomaga omejitev hitrosti saj mi že ko prižgem utorrent kljub temu da nič dol ne vlečem nekako strani postanejo neodzivne in se nekaj časa nalagajo.

kako pa omejim število peerov?

DragonHeart ::

niti nič ne uploadaš? ker če nič ne počneš, je problem drugje, ne v povezavi.


tu so navodila kako se omeji utorrent:
http://superuser.com/questions/111730/h...

Zgodovina sprememb…

bananaman12 ::

niti ko nič ne uploadam. verjetno tiči kje drugje problem.

klemenSLO ::

Zase lakho rešem da moj WRT 54g ne prebavlja preveliko število konekcij, prav tako pa ni smel biti zabita pasovna širina. -velja za UP in DL
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

0rv0l ::

problem z uTorrentom.
predvčerajšnjim sem poskusil zagnati uTorrent in se ni prižgal, oz. se je prižgal kar naenkrat čez cca. 20min. ko pa na task manager-ju odprem procese pa pokaže kot da uTorrent laufa.
Lahko kako svetujete?

VelikiTun ::

Se to pojavi tudi po ponovnem zagonu računalnika?

0rv0l ::

večkrat sem ga poskusu ponovno zangat pa ne pomaga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896482824 (32960) Rias Gremory
»

utorrent ne dela

Oddelek: Programska oprema
326709 (4487) tabl
»

Magnet na Pirate Bay

Oddelek: Omrežja in internet
304834 (3770) Jst
»

Windows XP, brskalnik in uTorrent skupaj gredo ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193185 (3185) bluefish
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115422 (12552) simnov

Več podobnih tem