» »

Kiri router WRT54GL ali.. ?

Kiri router WRT54GL ali.. ?

andrea86 ::

Rad bi kupil nov router pa sem mi zdi linksysov WRT54GL najboljša izbira, rabim ga za enostavne stvari, gor pa mislim dat ddwrt.

Ima morda kdo boljšo priporočilo?

kmetek ::

Razdalja, ovire itd? GL je zgodovina, vzame kakega N.

andrea86 ::

Razdalja je 5-10m vmes pa je le ena stena. Ne bi rabil nič posebnega, samo da stabilno deluje. Si bom pogledal tudi serijo N.

RejZoR ::

Stvar potreb. Če router ne bo deloval kot LAN naprava (povezave med računalniki) je čist vseeno. Kdo pa ima doma povezavo hitrejšo od 50Mbps? Ne prav veliko ljudi... WRT54GL je še vedno super izbira, sploh če gor rukneš DD-WRT ali Tomato firmware.

Če pa rabiš za potrebe povezovanja računalnikov med sabo znotraj omrežja, potem pa vsekakor N standard, da se bojo podatki med računalniki kar se da hitro prenašali. Sam imam Linksys E4200 in sem z njim precej zadovoljen. Sicer me moti edino, to, da ni možnosti montaže na steno ampak firmware pa je že tovarniški zelo stabilen (kar pri WRT54GL ne drži ravno), če pa gor daš DD-WRT pa je sploh zakon. Če gledaš high end routerje za mal več denarja obvezno vzemi takega, ki podpira tudi 5GHz N standard. Večina namreč fura N preko klasične frekvence 2,4GHz. Linksys se s 5GHz podporo začne pri E2500 modelu. Za druge proizvajalce niti nimam pojma, boš moral mal pobrskat. Če piše 5GHz oz Dual Band potem podpira tud 5GHz.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

jo Rejzor, a si opazil, da je zunaj e4200 v2, ki je hudimana 150€+ 8-O

blackmack ::

RT-N16

RejZoR ::

Jezst imam v1 (vbistvu sploh ne vem v čem je razlika med njima razen v firmwaru), par mescev nazaj sem zanj dal okoli 130 EUR. Ni bilo glih poceni ampak mi ni žal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SLO_Matej ::

RejZoR je izjavil:

Stvar potreb. Če router ne bo deloval kot LAN naprava (povezave med računalniki) je čist vseeno. Kdo pa ima doma povezavo hitrejšo od 50Mbps? Ne prav veliko ljudi... WRT54GL je še vedno super izbira, sploh če gor rukneš DD-WRT ali Tomato firmware.

Če pa rabiš za potrebe povezovanja računalnikov med sabo znotraj omrežja, potem pa vsekakor N standard, da se bojo podatki med računalniki kar se da hitro prenašali. Sam imam Linksys E4200 in sem z njim precej zadovoljen. Sicer me moti edino, to, da ni možnosti montaže na steno ampak firmware pa je že tovarniški zelo stabilen (kar pri WRT54GL ne drži ravno), če pa gor daš DD-WRT pa je sploh zakon. Če gledaš high end routerje za mal več denarja obvezno vzemi takega, ki podpira tudi 5GHz N standard. Večina namreč fura N preko klasične frekvence 2,4GHz. Linksys se s 5GHz podporo začne pri E2500 modelu. Za druge proizvajalce niti nimam pojma, boš moral mal pobrskat. Če piše 5GHz oz Dual Band potem podpira tud 5GHz.

Se povsem strinjam glede WRT54GL in E4200, ki je pri meni zamenjal WRT54GL, s katerim nisem bil ravno zadovoljen (slaba stabilnost, vedno je kaj nagajal, slab domet ...). E4200 pa deluje super, zelo dober domet in praktično sploh ne vem, da ga imam. Je pa škoda, da nima stenske montaže ... Tudi omrežje, prenos datotek med računalniki in stream deluje na E4200 odlično, česar si pri WRT54GL nism mogel niti predstavljati.

Je pa prišel naslednik EA4500: http://homestore.cisco.eu/store/ciscoeu...

Če pa ne rabiš vsega tega, high end routerja, pa poglej po najnovejših Linksysovih modelih, nižjega razreda, npr. EA2700: http://homestore.cisco.eu/store/ciscoeu...

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Kakor gledam sta EA4500 in E4200 praktično ista zadeva, razlika je samo v antencah, ki ima EA4500 mal boljše in naj bi zaradi tega imel mal višjo prepustnost. Če že imaš E4200 je imo brezveze menjat za EA4500.
Če izbiraš nanovo pa je čist stvar cene. Sam če je novejši model bo imel verjetno temu primerno tud ceno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

andrea86 ::

Hvala vsem za pomoč, glede mojih potreb in vaših priporočil bo vzel kart tega linksys E2500, mislim, da mi ne bo niti malo žal. Pa po slikah še lep je :)

SLO_Matej ::

andrea86 je izjavil:

Hvala vsem za pomoč, glede mojih potreb in vaših priporočil bo vzel kart tega linksys E2500, mislim, da mi ne bo niti malo žal. Pa po slikah še lep je :)

Mislim, da boš zadovoljen z njim. Seveda je lep, saj je E4200 paradni konj, dobil prestižno Red dot design award nagrado za obliko. Celotna serija pa ima podobn oblikovalske smernice. :) Samo hej, vzemi ga raje tukaj, saj je 12€ cenejši: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...

Je pa to še serija pred zadnjo prenovo (torej še od par dni nazaj, ko je bil E4200 aktualen :)). Vendar najnovejše serije, tako ali tako še ni pri nas, pa vprašanje, če ne bi bil še dražji.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Cudno, da noben ne omenja Asusa RT-N66U.
Pri meni je zamenjal starega WL-500G deluxe. Ko sem zadevo priklopil, samo WTF 8-O
Dela noro hitro, stabilno, pa wifi nese....mnogo dalec. 8-)
Sem imel Channel bandwidth na 40MHz najprej, potem sem si pa malo vec prebral o tem in sem raje nastavil na 20MHz, ker imam preveliko pokritost po bloku :))

SLO_Matej ::

Dr_M je izjavil:

Cudno, da noben ne omenja Asusa RT-N66U.
Pri meni je zamenjal starega WL-500G deluxe. Ko sem zadevo priklopil, samo WTF 8-O
Dela noro hitro, stabilno, pa wifi nese....mnogo dalec. 8-)
Sem imel Channel bandwidth na 40MHz najprej, potem sem si pa malo vec prebral o tem in sem raje nastavil na 20MHz, ker imam preveliko pokritost po bloku :))

Ja, ja, Asusi so tudi lepi. So tudi dobili Red dot design award. :)

VelikiTun ::

Čakaj. Ti router kupuješ zaradi oblike?

SLO_Matej ::

Ne, tole je bilo mišljeno malo za hec, malo pa zares. :)

Ko sem kupoval E4200 sem gledal večinoma samo na zmogljivost, malo tudi na ceno. Pa kaj naj, če poleg dobim vse to še v lični škatlici? :)

Dr_M ::

Ce bi gledal na izgled, sigurno nebi kupil E4200. :)

SLO_Matej ::

Dr_M je izjavil:

Ce bi gledal na izgled, sigurno nebi kupil E4200. :)

Se ne bi čisto strinjal. Saj so dobili prestižno nagrado Red dot design award za njegovo obliko: http://home.cisco.com/en-us/press/relea...

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

E4200 je eden lepših routerjev imo. Če bi imel še stensko montažo pa bi lahko dobil še nagrado za praktičnost.
Ampak ker ni grda barvasta škatla kot WRT54GL mi ga ni problem imet v kotu na mizi. Bi pa ga lahko načeloma tud montiral na steno. Snel bi nogce, ki zakrivajo vijake, pol pa bi ga s kakšnim kvalitetnim dvostranskim trakom pritrdil na steno.
Al pa bi že našel nek home made način za montažo. Ne bi bilo prvič...

Btw, sem tud izvedel kaj je razlika med E4200 v1 in v2. v1 ima Broadcom procesor pri 480MHz, v2 pa uporablja Marvell 1,2GHz procesor. Edina in za nekatere največja slabost tega je, da za v2 ni DD-WRT podpore. Pa antence ima mal boljše v2 verzija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

andrea86 ::

SLO_Matej je izjavil:

andrea86 je izjavil:

Hvala vsem za pomoč, glede mojih potreb in vaših priporočil bo vzel kart tega linksys E2500, mislim, da mi ne bo niti malo žal. Pa po slikah še lep je :)

Mislim, da boš zadovoljen z njim. Seveda je lep, saj je E4200 paradni konj, dobil prestižno Red dot design award nagrado za obliko. Celotna serija pa ima podobn oblikovalske smernice. :) Samo hej, vzemi ga raje tukaj, saj je 12€ cenejši: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...

Je pa to še serija pred zadnjo prenovo (torej še od par dni nazaj, ko je bil E4200 aktualen :)). Vendar najnovejše serije, tako ali tako še ni pri nas, pa vprašanje, če ne bi bil še dražji.


Hvala za priporočilo ampak ga bom raje vzel pri nakupi.net, zato ker sem iz obale in mi ni treba plačati poštnine, pri funtechu moraš dodat še 7€ za poštnino/dostavo/plačilo, in za 5€ imam raje trgovino pri roki, kateri zaupam na zaprte oči: no hassles no headaches.

Dr_M ::

SLO_Matej je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ce bi gledal na izgled, sigurno nebi kupil E4200. :)

Se ne bi čisto strinjal. Saj so dobili prestižno nagrado Red dot design award za njegovo obliko: http://home.cisco.com/en-us/press/relea...



Te nagrade meni nic ne pomagajo, ce ga dajo grdim izdelkom. :>
Pa ce se se tako mocno ne strinjas z mano, ga nebi kupil, ce bi gledal obliko. :> Ampak pri meni oblika le redko odlocano nakupu.

SLO_Matej ::

RejZoR je izjavil:

E4200 je eden lepših routerjev imo. Če bi imel še stensko montažo pa bi lahko dobil še nagrado za praktičnost.
Ampak ker ni grda barvasta škatla kot WRT54GL mi ga ni problem imet v kotu na mizi. Bi pa ga lahko načeloma tud montiral na steno. Snel bi nogce, ki zakrivajo vijake, pol pa bi ga s kakšnim kvalitetnim dvostranskim trakom pritrdil na steno.
Al pa bi že našel nek home made način za montažo. Ne bi bilo prvič...

Btw, sem tud izvedel kaj je razlika med E4200 v1 in v2. v1 ima Broadcom procesor pri 480MHz, v2 pa uporablja Marvell 1,2GHz procesor. Edina in za nekatere največja slabost tega je, da za v2 ni DD-WRT podpore. Pa antence ima mal boljše v2 verzija.

Saj je napisano na Wikipediji, kakšno strojno opremo imajo ti Linksysovi routerji (je tudi za E2500 napisano, ko ga eden ravno kupuje :)). Samo zgleda pa kar precejšnja razlika med E4200 v1 in v2. Jaz imam še v1. Pa se tudi tako zelo pozna v delovanju, kot v številkah na papirju?
Linksys routers @ Wikipedia

kmetek ::

Dr_M ::

Pozna ze pri prenosih iz USBja, drugje se nima kej dost poznat.

kmetek ::

EA2700 90€
EA3500 119€
EA4500 165€

MPC

Nova programska oprema Cisco Connect Cloud razširja možnosti domacega omrežja
Cisco Connect je zelo cenjena programska oprema, ki uporabnika vodi skozi preprosto
namestitev in upravljanje usmerjevalnika Linksys serije E. Cisco Connect Express je prva
mobilna aplikacija, ki zagotavlja upravljanje domacega omrežja s pametnih telefonov in
tablicnih racunalnikov, medtem ko je uporabnik povezan na domacem omrežju. Naslednja
generacija programske opreme Cisco Connect, imenuje se Cisco Connect Cloud, deluje z
novimi usmerjevalniki Linksys EA, izboljšuje uporabniško izkušnjo, tako da jim omogoca
dostop kadarkoli in kjerkoli do vec omrežij, naj bo to s pametne mobilne naprave, aplikacije
ali spletnega brskalnika tablicnega racunalnika.
Uporabniki lahko omogocijo gostom dostop do interneta, nastavijo kriterije starševskega
nadzora in dodajajo naprave v svoje omrežje od koderkoli in kadarkoli s pomocjo za uporabo
enostavne, z geslom zašcitene, programske opreme Cisco Connect Cloud. Nove aplikacije,
ki prihajajo iz podjetja Cisco in partnerskih podjetij bodo zagotavljale dodatne zmogljivosti
prikljucenih naprav tako, da bodo izboljšave domacega omrežja uporabniku koristne takoj in
tudi v bodoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

RejZoR ::

EA4500 stane okoli 30 EUR več kot E4200 v1. Je pa tud tko da routerja načeloma ne menjaš ravno vsako leto, tko da vzameš top end in imaš 5 let mir. Pol pa ga spet zamenjaš za novega top end. WRT54GL sem imel nekako ene toliko časa. Če mi bo E4200 služil toliko časa brez problemov bo čist ok.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Se splača zamenjat ASUS WL-500G Premium za kaj novejšega?
Imam pa 3 računalnike, eden je povezan brezžično. Povezava 13/1.5Mb. Problem je predvsem ko se downloada preko uTorrenta, naraste ping iz 10 na 50-100ms (imam omejeno na 1MB in 64kB oz. 8Mb/512kb, tko da je povezave še dost), na prvem računalniku je sicer možno brskat po netu, na drugem in tretjem pa ne gre nikamor.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

SLO_Matej ::

Kakšno imaš pa internetno povezavo (hitrost)?

Dr_M ::

Mas original fw ali kaj drugega?

GrimReaper ::

Najnovejši Oleg - 1.9.2.7-10

Sej zdej sem rešil, sem mel preveč connections v uTorrent, namesto 600-100-6 sem dal 230-80-4 (CTRL+G in 512kbps za upload).
Pinga okol 20ms tut ko downloada z 1MB/s (celotna povezava je 1,6MB/s).
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

LuiIII ::

Hm že dolgo nisem menjal routerja in bi ga počasi moral ker WRT54G v? počasi konec jemlje. Uporabljam ga v bridge modu t.j. zraven modema je en Cisco RV 120W na tej strani praznine (15m) pa je prej omenjeni router. Povezana sta kot bridge s tem, da oba še dodatno sprejemata wifi cliente. Aja pa na Ciscotu je aktiven en VPN client, ki ga mora seveda drugi router lepo spuščat skozi. Glede na to, da sem vajen DD-WRT bi želel, da ga tudi nov router podpira. Mi lahko kaj priporočate? Hvala lepa že v naprej.

krho ::

Dr_M je izjavil:

Cudno, da noben ne omenja Asusa RT-N66U.
Pri meni je zamenjal starega WL-500G deluxe. Ko sem zadevo priklopil, samo WTF 8-O

Ko sem sam kupoval router so tudi vsi priporočali Asusov WL-500G, pa meni pokrije slabo polovico hiše. ;((
Sam drugače iščem samo access point, ker router je atom s pfsense. Bonus je to, če podpira IPv6 tudi v DHCPv6 relay načinu.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

best buy router za TOMATO / dd-wrt firmware

Oddelek: Pomoč in nasveti
141180 (809) SplitCookie
»

Kateri "n" router kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112512 (8956) Jackass
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317868 (13351) Poldy
»

Cisco prodaja Linksys

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
246732 (4500) kmetek
»

Cisco bi kupcem njihovih usmerjevalnikov samovoljno odklapljal internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6719007 (15163) Daedalus

Več podobnih tem