» »

WiFi v stanovanju

WiFi v stanovanju

peropro ::

Oj,

že vnaprej povem, da nisem nek stručko zato rabim mal pomoči ... problem je sledeč ...

na siolu sem uporabljal USMERJEVALNIK PROTEUS932/PROSPERO632 v katerega sem vtaknil WiFi USB ključek, oni so poštimal nastavitve in mel sem wireless po stanovanju ...

sedaj imam T2, na njihovem usmerjevalniku ni vhoda USB, imam pa še zmeraj ključek od SIOLa ... je kakršna koli možnost, da s tem istim ključkom vzpostavim wireless omrežje po stanovanju?

kakšna je druga opcija?

hvala

sloxl8 ::

Ena opcija je dostopna točka (access point) z WiFi, ki jo priklopiš na usmerjevalnik (na vhod LAN) in prek nje nato dostopaš do neta.

fosil ::

Kupiš ruter.
Tako je!

M@73Y ::

Edina opcija je, da kupiš wireless ruter. http://www.mimovrste.com/artikel/114045...
..jump into psytrance tunnel..

sloxl8 ::

...če pravi, da ni stručko za te stvari, mu bo nastavljanje usmerjevalnika, priključenega na T-2 usmerjevalnik, delalo preglavice. Dostopno točko samo priklopiš in začneš uporabljati net.

SLO_Matej ::

sloxl8 je izjavil:

...če pravi, da ni stručko za te stvari, mu bo nastavljanje usmerjevalnika, priključenega na T-2 usmerjevalnik, delalo preglavice. Dostopno točko samo priklopiš in začneš uporabljati net.

Ni nujno, da mu bo delalo preglavice. Lahko si pomaga s tem: http://zmaga.com/ucenje.php?id=3487

Frenckie ::

Kupi naj router.
Poveži modem z Wan portom na routerju - mrežno na PC-ju (prenosniku) poveži z UTP kablom z LAN portom na routerju. Router nato priključiš na napajanje. Če imaš srečo, bo lahko internet začel delati.
Če ne bo, bo potrebno po navodilih iz zmage.com in seveda prečitaj preje tudi navodila kupljenega routerja. Pri nastavitvah routerja je potrebno, da je PC priključen žično.
Mislim , da so navodila iz linka kar razumljiva tudi za laika.

peropro ::

Oj,

sem nabavil ruter ... en bolj pocen za 30 eur (d-links DIR-600) ...

povezava na stacionarnem računalniku, ki sem ga priklopil na ruter, je ostala enaka (100 / 10 (optika T2)) in je ok, na laptopu pa je 5x počasnejša ... torej 20/10 ...

1) Zakaj se mi je izgubilo toliko hitrosti?
2) Zakaj na ruter ne morem priklopiti IP telefona .. ok, priklopim ga lahko, dela pa ne ... sem mislil, da ruter deluje tudi kot switch ... ker če direktno na isti prikluček priklopim telefon, mi pa dela .. mam pa sam en prikluček, tako da ne morem imeti in ruterja in telefona istočasno .. kak nasvet? sem zajebu z nakupom ruterja? Bi rabu kšnga druzga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: peropro ()

Frenckie ::

Če imaš T-2 optiko, dobiš običajno 8-portni modem in ne bi smelo biti problem priklopiti IP telefon in router ( ostane ti še 6 portov praznih).
IP telefon ti preko routerja ne bo delal - mora biti priključen v modem. Kako si pa imel prej priklopljeno na T-2 PC in telefon, če je modem enoportni!!?????
Glede brezžičnega povezovanja je pa lahko problem koliko sten imaš med routerjem in prenosnikom. Poskusi kak meter od routerja. Lahko tvoj router ne prebavi hitrosti 100/10. To bi moral pri kupovanju routerja upoštevati, ker ni vsak router dober za velike vhodne hitrosti.

peropro ::

fora je v tem, da imam modem nekje pod stropom pri vhodu v stanovanje, nato pa vse speljano po stenah in poleg štekarja pač še ''utp štekar'' al kakorkoli se temu reče ... in taka utp štekarja mam samo dva (na nega prkloplen tv, na druzga ruter) ... telefon tko lahko vklopm edin v modem pod strop, kjer niti štekarja za elektriko ni ... to pomen vlečenje kabla po stanovanju, čemur sem pa glih mislu da se bom z ruterjem elegantno izognu ...

med ruterjem in laptopom pa ni nobene stene, pa mi vzame tok hitrosti ... ruter pa nej bi bil za hitrosti do 150 MBit/s ... jst mam pa sam 20 mbit/s kar se mi zdi res velika razlika ...

amigo_no1 ::

kak nasvet? sem zajebu z nakupom ruterja?

Da, kot bi kupoval cpu i7 920 in hudo gamersko grafično ter za 350W napajalnik za 20E.
100/10 mbit optika ni mačji kašelj za router.

150 mbps (oz teoretičnih max. 18.75 MB/s) je za wifi, očitno tvoj dlink nima visokega "WAN to LAN Throughput".

Če si pogledaš graf vidiš da jih cel kup ne dosega 100 mbit "WAN to LAN Throughput"
http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/r...



Monitor test:
http://www.monitor.si/clanek/brez-zic-s...

D-Link DIR-600
Ko najcenejši D-Linkov izdelek na preizkusu vzamemo iz embalaže, je jasno, da se bo odrezal slabše kot preostala usmerjevalnika istega izdelovalca. Poleg cene (35 evrov) osamljena zunanja antena potrjuje sum, da bo šlo za značilen primerek naprave najnižjega cenovnega razreda. Sicer gre za lično malo črno škatlico, narejeno iz gladke plastike. Na embalaži je jasno razvidno, da gre za usmerjevalnik, ki ne podpira standarda n, in zopet gre pohvaliti izdelovalca, da kupcev ne skuša pretentati z visokoletečimi kvazidejstvi na embalaži. Ceni primerno sta zadaj 10/100 MB/s WAN in LAN, uporabniški vmesnik pa je zopet enak preostalim napravam D-Linka.

Po količini funkcij ne zaostaja za tekmeci in premore vse do zdaj omenjene razen WDS in funkcionalnosti, povezanih z USB priključkom, ker slednjega nima. Vzpostavi lahko le omrežje, ki oddaja pri frekvenci 2,4 GHz in, kot že omenjeno, ne podpira standarda n.

Na testih se je usmerjevalnik za tako poceni in podhranjeno napravo odrezal po pričakovanjih. Prepustnost se je ustavila pri 88,897 Mb/s in bila tako enakopravna vsem napravam s počasnejšimi vmesniki WAN in stikali. Brezžično omrežje je v neposredni bližini delovalo pri 43,740 Mb/s. Ko je bil prenosnik nadstropje niže, je signal ostal soliden in hitrost se je spustila na dobrih 3,668 Mb/s. Največja razdalja med prenosnikom in napravo pa je botrovala dejstvu, da se testa zaradi šibkosti signala ni dalo izvesti. Medtem ko sta se preostala D-Linkova izdelka na testu več hkratnih povezav odrezala odlično, jo je DIR-600 (pričakovano) odnesel slabše. Ceni in tehničnim specifikacijam primerno gre za izdelek, ki spada v najnižji cenovni razred in bi bil lahko primeren za najmanj zahtevne uporabnike, vendar ga v tej kategoriji nekateri konkurenti presežejo.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

*khm*

Če imaš 802.11g wireless na laptopu ("54Mbit") potem kaj več kot ~25Mbit prenosa z njega ne boš dobil pa če se še tako trudiš.
The truth is rarely pure and never simple.

Frenckie ::

peropro je izjavil:

fora je v tem, da imam modem nekje pod stropom pri vhodu v stanovanje, nato pa vse speljano po stenah in poleg štekarja pač še ''utp štekar'' al kakorkoli se temu reče ... in taka utp štekarja mam samo dva (na nega prkloplen tv, na druzga ruter) ... telefon tko lahko vklopm edin v modem pod strop, kjer niti štekarja za elektriko ni ... to pomen vlečenje kabla po stanovanju, čemur sem pa glih mislu da se bom z ruterjem elegantno izognu ...


Včasih je dobro pred priklapljanjem se s kom posvetovati in uskladiti želje in prave potrebe.
Imaš možnost z najmanjšimi stroški urediti priklop IP telefona. Če je instalacijska cev od modema do ''utp štekar''-ja dovolj debela, potegni še en utp kabel in daj namestiti poleg še en mrežni priključek za telefon. To ti je najpreprostejša rešitev, da se izogneš elementom priklopljenih na 220V (IP telefon pa tako rabi biti priklopljen na štrom). Vse pa lepo zakriješ s pohištvom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547131 (525) d4vid
»

Počasen internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
222378 (1910) konspirator
»

Internetna povezava preko routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
162721 (2492) Ganon
»

Internetna povezava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
575453 (4424) BK5
»

Izpad interneta pri T-2 samo pri prejemanju podatkov iz Bittorrent omrežja, ne pa pri

Oddelek: Omrežja in internet
415379 (3855) Jst

Več podobnih tem